Gjithçka rreth CS:GO Betting Odds

Bastet CSGO janë mjaft të njohura këto ditë. Një arsye kryesore pse bastet csgo janë kaq të njohura është se vetë loja është shumë e popullarizuar. CSGO gjithashtu ka një skenë masive të sporteve elektronike me zhurmë të çmendur dhe grupe çmimesh që rregullisht tejkalojnë gjysmë milioni dollarë. CS: Garat GO janë disa nga ngjarjet sportive më emocionuese dhe njerëzve u pëlqen të vënë bast mbi to.

Nëse jeni i ri në baste, një nga gjërat më të rëndësishme për ju që të mësoni më shumë janë shanset e basteve CS: GO. Për t'ju ndihmuar me këtë, këtu është gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve csgo.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve për CS:GO

Vetë bastet janë mjaft të thjeshta. Le të themi se një ndeshje esports për CS: GO sapo ka filluar mes tyre Team Liquid dhe Fnatic. Ju mendoni se një ekip i caktuar ka një shans më të lartë për të fituar këtë ndeshje. Për të vënë bast mbi të, ju vendosni një bast për atë rezultat specifik. Nëse e fitoni bastin, ju merrni disa para në këmbim. Sidoqoftë, nëse e humbisni, nuk merrni asgjë.

Ky është vetëm një shpjegim i thjeshtë se si funksionojnë bastet csgo. Çfarë shume do të merrni në këmbim nëse fitoni bastin dhe cilat janë shanset e sakta që një ekip të fitojë një ndeshje ose ndonjë rezultat tjetër nuk janë pyetje të drejtpërdrejta. Të dyja varen nga një term bast i quajtur koeficient, që në këtë rast është koeficienti CSGO.

Ndërsa ka shumë më tepër kushtet e basteve esports që ju duhet të kuptoni rreth bastit csgo përpara se të hyni në të, shanset e basteve janë ndoshta më të rëndësishmet. Nëse keni një kontroll të fortë në shanset e basteve CS: GO, mund të filloni me siguri të vini baste në ngjarjet CSGO me një përqindje relativisht më të lartë suksesi.

Shpjegohen shanset e basteve CS:GO

Siç mund ta keni marrë me mend tashmë, shanset e basteve CS: GO përshkruajnë dy gjëra kryesore në lidhje me një rezultat për një pro-CSGO ngjarje esports. Ai përfshin shanset për të ndodhur një rezultat dhe shumën e kthimit që merrni nëse fitoni bastin.

Le të themi se një ndeshje CSGO esports po zhvillohet mes tyre Klani Faze dhe Cloud9. Një rezultat i mundshëm është se Faze Clan do të fitojë. Një tjetër rezultat i mundshëm është ai Re 9 do të marrë vrasjen e parë. Shanset për të dyja këto rezultate do të përfaqësojnë shanset që ato të ndodhin në të vërtetë.

Është shumë e rëndësishme që të dini se si të lexoni koeficientët, sepse koeficientët cs go do t'ju tregojnë shumë në zgjedhjen e rezultatit për të cilin duhet të vini bast. Kur e dini se cilat rezultate kanë më shumë gjasa të ndodhin se të tjerët, mund të vendosni lehtësisht se cili është basti më i sigurt për ju.

Gjëja tjetër që ju tregojnë shanset është shuma e parave që do të merrni në këmbim nëse fitoni bastin, i cili ka një lidhje të kundërt me gjasat për të ndodhur një ngjarje. Sa më shumë shanse për një rezultat, aq më i vogël është kthimi që merrni.

Nga ana tjetër, nëse vini bast për një rezultat që nuk ka gjasa të ndodhë, ju merrni një kthim më të madh sepse po merrni përsipër një rrezik më të lartë.

Llojet e koeficienteve të basteve CS:GO

Ekzistojnë tre lloje të shanset e basteve për csgo. Ai përfshin shanset dhjetore, shanset thyesore dhe shanset amerikane. Dallimi është vetëm në format. Do të thotë se cilido nga tre formatet tek mund të përdoret për të përfaqësuar shanset për një rezultat të vetëm.

Shanset thyesore përdorin një thyesë si 3/2, ku shanset 3/2 shqiptohen tre me dy. Shanset e pjesshme 3/2 do të thotë që ju do të merrni 3$ në këmbim të bastit 2$, ku 1$ është shuma fituese. Meqenëse kjo është më pak se një kthim dyfish, gjasat për një rezultat me shanse 3/2 janë shumë të larta.

Ju mund të mendoni për shanset dhjetore si të konvertuara nga shanset thyesore, saktësisht se si thyesat shndërrohen në dhjetore. Pra, 3/2 bëhet 1,5, dhe 2/1 bëhet 2. Shanset dhjetore përfaqësojnë shumëfishin e saktë që do të fitoni. Shanset prej 1.5 do t'ju marrin një kthim 1.5 herë në shumën që vendosni bast.

Shanset amerikane nuk janë aq të zakonshme për CS: GO bast. Shanset amerikane prej -150 përfaqësojnë shumën që do t'ju duhet të vini bast për të fituar 100 dollarë, dhe shanset amerikane prej +120 përfaqësojnë kthimin që do të merrni nëse vini bast 100 dollarë. Megjithatë, nuk keni nevojë të hyni në thellësi me këtë format sepse nuk do ta shihni shumë këtë në bastet csgo.

Ku të gjeni CS më të mirë: Shanset GO

Libërbërësit e sporteve online në përgjithësi do të bien dakord se çfarë rezultati ka më shumë gjasa të ndodhë. Sidoqoftë, çdo bastvënës do të ketë shanse paksa të ndryshme. Për shembull, do të shihni që G2 për të fituar ndeshjen do të ketë shanse 2.5 në disa bastesh dhe 2.55 në të tjera.

Kur i përdorni këto libralidhës për të vendosur disa baste duke përdorur paratë tuaja të fituara me vështirësi, ju dëshironi të përfitoni sa më shumë prej tyre. Për shembull, nëse vendosni një bast për një rezultat të rrezikshëm, do të dëshironit një kthim të konsiderueshëm nëse ai rezultat ndodh.

Gjithashtu, nëse jeni duke vënë bast për një rezultat që ka të ngjarë të ndodhë, nuk ia vlen nëse merrni vetëm 1 dollarë për bast 100 dollarë. Për këtë arsye, duhet të shikoni gjithmonë për shanset më të mira CSGO.

Gjetja e një bookmaker online me shanset më të mira është një proces që kërkon kohë. Do t'ju duhet të krahasoni shanset në disa platforma dhe të shihni se cilat platforma ofrojnë shanse me fitimet më të larta. Megjithatë, ekziston një mënyrë më e lehtë për ta bërë këtë.

Ju thjesht mund të shikoni EsportRanker, i cili është një sajt i mrekullueshëm që shqyrton disa nga faqet më të mira të basteve CSGO bazuar në disa standarde. Këto standarde përfshijnë gjithashtu shanset e basteve.

CS më e mirë Live: Shanset e basteve GO

Ndeshjet CSGO mund të ndryshojnë nga një skuadër që fiton ndeshjen tek skuadra tjetër që fiton ndeshjen brenda pak sekondash. Është gjithashtu ajo që i bën cs go bast super emocionuese. Megjithatë, kjo do të thotë se shanset për rezultate të caktuara gjithashtu ndryshojnë me zhvillimin e ndeshjes. Këto shanse ndryshimi quhen koeficientë të basteve live.

Siç mund ta keni marrë me mend, shanset e basteve live përdoren për bastet live. Bast live është thjesht vendosja e basteve në një ndeshje CS: GO ose një ndeshje për çdo esport tjetër siç ndodh, ndërsa bastet konvencionale përfshijnë baste të vendosura shumë kohë përpara se ndeshja të fillojë.

Ka shumë përfitime me shanset e basteve live nga të cilat mund të përfitojnë bastorët. Para së gjithash, meqenëse bastet e drejtpërdrejta u mundësojnë bastuesve dhe bastebërësve të analizojnë ndeshjen ndërsa zhvillohet, shanset e basteve live CSGO janë shumë më të sakta, që do të thotë se ata janë më të mirë në parashikimin e gjasave të një rezultati.

Për shembull, nëse shihni se një ekip po mposht, duket se skuadra tjetër do të fitojë.

Avantazhi i dytë i koeficienteve të basteve të drejtpërdrejta është se ndonjëherë mund të merrni koeficiente bastesh me kthime të çmendura. Ju mund t'i shfryni këto mundësi bastesh vetëm me baste live.

Bast në CS:GO me para të vërteta

Një nga gjërat më të mira rreth basteve CSGO është se ju mund ta bëni atë me para të vërteta. Për të filluar bastet në ngjarjet csgo, gjëja e parë që duhet të bëni është të zgjidhni një bastevënës në internet që ofron cs: shkoni në tregjet e basteve.

Pas kësaj, do t'ju duhet të bëni disa depozita në para duke përdorur opsionet e depozitave të disponueshme në platformë dhe më pas t'i përdorni ato depozita për të vendosur baste mbi rezultatet për ngjarjet CSGO që ju pëlqejnë. Për shembull, ju mund të vendosni baste në finalet e ESL Pro League ose ndeshja e parë për ndonjë seri tjetër turneu.

Vendosja nëse bastet cs: go janë të duhurat për ju varet nga disa faktorë. Faktori kryesor është nëse dini shumë për lojën dhe skenën e saj esports. Nëse jeni një lojtar i mirë i CSGO dhe keni ndjekur skenën e csgo esports për një kohë të gjatë, ndoshta jeni të mirë në parashikimin e rezultateve. Nëse është kështu, atëherë duhet patjetër të konsideroni CS: GO bast.

Nga ana tjetër, nëse luani CSGO si një lojtar i rastësishëm dhe nuk keni parë kurrë një ngjarje të vetme esports për csgo, bastet CSGO mund të mos ia vlenin për ju. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju mund ta provoni dhe të filloni të përmirësoheni që andej.

Pyetjet e shpeshta

Cilat janë shanset e formateve të basteve CSGO?

Formatet e rasteve të basteve CSGO janë mënyra që ju mund të përfaqësoni shanset e basteve për CSGO. Llojet më të zakonshme të formateve të rasteve të basteve përfshijnë koeficientët dhjetorë, koeficientët thyesorë dhe shanset amerikane, ku secili ka një metodë paksa të ndryshme për leximin e tyre.

Çfarë ju thonë shanset CS: GO?

Shanset e basteve CSGO ju tregojnë dy gjëra kryesore në lidhje me rezultatet e një ndeshje esports CSGO. Para së gjithash, ata ju tregojnë mundësinë e një përfundimi. Gjëja tjetër për të cilën ju tregojnë shanset e basteve CSGO është shuma e kthimit që do të merrni nëse vini bast një shumë të caktuar.

Cilat janë shanset më të mira të basteve csgo?

Shanset më të mira të basteve CSGO do t'ju japin shumën më të madhe të kthimit. Megjithatë, duke qenë se pothuajse të gjitha faqet e basteve kanë shanse paksa të ndryshme, do t'ju duhet të krahasoni shanset për disa sajte për të kuptuar se cila faqe ofron shanset më të mira të basteve.

A janë shanset e basteve live CS:GO më të mira?

Me pak fjalë, po, ka shumë përfitime me shanset e basteve live CSGO. Shanset e basteve live ndryshojnë ndërsa ndeshja përparon, kështu që ato janë relativisht më të sakta, gjë që rezulton në shanse më të larta për të fituar bastin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi