Bonuset më të mira të basteve në Esports

Ky udhëzues bonus i basteve elektronike eSports hedh një vështrim të thellë të të gjitha promovimeve më të mira në skenën e basteve sportive elektronike, mënyrën se si ato funksionojnë dhe, më e rëndësishmja, si mund t'i pretendojnë dhe t'i përdorin bastorët.

Nuk ka dyshim se bastet eSports po marrin përsipër. Ndërsa industria po rritej ngadalë përpara pandemisë, ndalimi i ndeshjeve live në kulmin e Covid-19 i dha jetë të re basteve eSports. Sot, industria e basteve eSports po lulëzon dhe çdo krijues bastesh dëshiron një copë tortë - kërkesa gjithnjë në rritje për shërbimet e basteve eSports. Faqet më të mira të basteve eSports ofrojnë promovime fitimprurëse, të njohura ndryshe si bonuse bastesh.

Bonus cashback

Nëse nuk mund të zbuloni ofertat e kthimit të parave në faqen tuaj të preferuar të basteve eSport, ka strategji të tjera që mund të përdorni për të gjetur bonusin më të mirë të kthimit të parave në dispozicion. Një qasje është thjesht të kërkoni në Google për bonuse për kthimin e parave. Kjo është një nga metodat më të besueshme për të gjetur bonusin që plotëson më mirë kërkesat tuaja. Thjesht kërkoni për frazat bonus për kthimin e parave, e ndjekur nga zgjedhja juaj e një faqeje bastesh me reputacion eSport, si Betway, Betsson ose 1xBet, dhe eSport-in tuaj të preferuar, nëse ka.

Shfaq më shumë
Kodet e bonusit

Bastet në esports janë një fenomen relativisht i ri, por shumë njerëz kanë fituar shuma të mëdha parash duke vënë baste në lojëra që variojnë nga Dota 2 dhe League of Legends te CS:GO dhe Valorant. Një kod promovimi i faqes së basteve eSports, i njohur gjithashtu si kod promocional, është një kod i përbërë nga shkronja ose shifra që lojtarët mund të shkruajnë në një kuti promovuese në një faqe bastesh për të marrë një lloj stimulimi të veçantë. Një kod promovues i bastebërësit përdoret përgjithësisht nga prodhuesit e basteve si një strategji blerjeje për të ndihmuar në tërheqjen e klientëve të rinj dhe mund t'ju ndihmojë të filloni me bastet eSports.

Shfaq më shumë
Bonusi me depozitë

Bonuset e depozitave janë një promovim tërheqës si për lojtarët e rregullt ashtu edhe për ata të rastësishëm. Një numër në rritje i kazinove online janë rritur në ofertat e basteve në internet për të tërhequr klientë të rinj dhe që kthehen. Ka shumë bonuse depozitash, por bastet falas pa bonus depozite kanë rezultuar të jenë një zgjedhje e njohur në mesin e audiencës së basteve.

Shfaq më shumë
Bonus të mirëpritur

Bonuset e mirëseardhjes së basteve sportive janë ndër promovimet më të mira që një lojtar mund të pretendojë pas regjistrimit në një faqe interneti të basteve esports online. Ky artikull shqyrton këto shpërblime për të përcaktuar se çfarë janë, si funksionojnë, si t'i pretendoni ato dhe më shumë. Siç sugjeron emri, bonuset e mirëseardhjes janë promovime që prezantuesit e eSports i përdorin lojtarët e rinj. Ekzistojnë dy lloje kryesore të bonuseve të mirëseardhjes; bonuse pa depozite dhe depozite.

Shfaq më shumë
Bonus pa depozitë

Bonuset pa depozite u ofrojnë lojtarëve një mundësi fantastike për të luajtur në një faqe bastesh eSports pa prishur bankën. Një bonus pa depozite do të thotë që lojtarët zakonisht marrin rrotullime falas në një slot ose një shpërblim në para. Ekziston gjithashtu një bonus pa depozite që i lejon lojtarët të përdorin një sasi të caktuar parash falas brenda një kohe të kufizuar. Shpërblime të tilla krijohen me premisën që një lojtar regjistrohet në një faqe interneti.

Shfaq më shumë
Bonus referimi

Bonuset e referimit i jepen një lojtari aktiv që merr një mik të tyre për t'u bashkuar me faqet e basteve të sporteve elektronike. Për shkak se lojtari aktiv referoi një lojtar të ri në faqen e internetit, ata të dy marrin një bonus që synon të përmirësojë lojën e tyre. Nëse anëtari i ri referon gjithashtu një mik, ai do të marrë gjithashtu një bonus dhe kështu me radhë. Shpesh, është një bonus pa depozite, i cili është një shans për të luajtur pa pasur nevojë të shpenzoni asnjë lloj parash. Është një metodë që ofrohet në mënyrë periodike nga basteshkruesit sepse ka shumë përfitime për lojtarin, por edhe për faqen e internetit.

Shfaq më shumë
Bonusi i besnikërisë

Faqet e sotme të basteve eSports kanë mënyra të ndryshme për të shpërblyer lojtarët e përkushtuar. Nëse luani rregullisht, libri sportiv do t'ju ftojë në programe të ndryshme besnikërie në një moment. Pasi t'i bashkoheni klubit, do të filloni të fitoni pikë kur angazhoheni në aktivitete të caktuara, të tilla si depozitimi i fondeve në llogarinë tuaj.

Shfaq më shumë
Baste falas

Një bast falas është një bast në të cilin aksioni nuk kërkon të paguhet. Duke vendosur një bast falas, ju fitoni mundësinë për të fituar pa vendosur asnjë para në grupin e çmimeve. Kjo është një nga mënyrat më të mira për fillestarët për të filluar bastet. Kjo garanton që ata kurrë nuk mund të humbasin aksionet e tyre fillestare dhe të jenë më të kënaqur me lojërat e fatit në internet. Bastet falas gjithashtu u lejojnë atyre të mbajnë gjurmët e progresit të basteve duke parë nëse kanë fituar apo humbur në çdo ditë bastesh.

Shfaq më shumë

Bonus nuk ka bastesh

Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë duhet të dini për një bonus të basteve esports

Çfarë duhet të dini për një bonus të basteve esports

Si fillim, bonuset e basteve esports janë promovime që synojnë kumarxhinjtë që janë në bast esports. Tani, a funksionojnë bonuset e basteve elektronike? Dhe nëse po, përse një argat do t'i shpërndante paratë ashtu?

Ndërsa disa kundërshtues pretendojnë se bonuset e basteve të lojërave video nuk janë të ligjshme, e vërteta është se shpërblimet funksionojnë. Po, operatorët e basteve u japin para lojtarëve në formën e promovimeve.

Ajo që i bën shumicën e kumarxhinjve të dyshojnë për shpërblimet e basteve është se është pothuajse e pamundur të kapërcesh kufijtë e rreptë të basteve që etiketojnë bonuset.

Megjithatë, si një fjalë kujdesi, lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm ndaj disa tregtarëve të dobët me bonuse të rreme. Por çdo i licencuar dhe i rregulluar faqe e basteve esports ofron bonuse të ligjshme. Pra, pse prezantuesit u ofrojnë lojtarëve promovime bastesh?

Për të kuptuar arsyen, së pari është e rëndësishme të pranojmë se ka konkurrencë të ashpër në sektorin e lojërave të fatit në internet. Ka mijëra libralidhës që ofrojnë tregje bastesh esports.

Si çdo biznes tjetër, operatorët e faqeve të basteve elektronike duhet të stimulojnë lojtarët e rinj dhe, më e rëndësishmja, të mbajnë ata ekzistues. Departamentet e marketingut vendosin një buxhet për blerjen dhe mbajtjen e klientëve. Këto para shpenzohen më pas për t'u ofruar lojtarëve bonuse.

Çfarë duhet të dini për një bonus të basteve esports
Si funksionojnë ofertat e basteve online esports?

Si funksionojnë ofertat e basteve online esports?

Ekziston një gamë e gjerë e bonuseve të basteve esports. Ato mund të klasifikohen në dy kategori kryesore; bonuse pa depozite dhe bonuse depozite.

Bonuset pa depozite të Esports

Shpërblimet më të mira të ofruara nga prezantuesit e esports janë bonusi pa depozitim, i njohur gjithashtu si baste falas. Siç sugjeron emri, lojtarët nuk duhet të depozitojnë para për të kërkuar këto oferta.

Nuk ofrohet një bonus pa depozite për lojtarët e rinj si bonus i mirëseardhjes. Ajo që lojtarët duhet të bëjnë për të kërkuar këtë dhuratë është të regjistrohen në faqen e basteve dhe të plotësojnë profilet e tyre të lojtarëve. Përveç bonusit të mirëseardhjes pa depozitë, lojtarët mund t'i shijojnë këto depozita më vonë në udhëtimin e tyre të basteve. Kjo ndodh nëse ai krijues i veçantë i sporteve elektronike nuk ka bonus depozitash.

Bonuset e depozitave esports

Shumë sajte nuk kanë asnjë bonus depozite, por çdo librari të denjë të esports nuk do të humbasë një bonus depozite. Ai lëshohet kur një lojtar i ri ngarkon llogarinë e tij.

Bonusi i depozitës së mirëseardhjes është më i popullarizuari dhe është i përshtatur me porosi për lojtarët e rinj. Bastorët mund ta kërkojnë këtë bonus në depozitat e tyre të para ose të mëvonshme, në varësi të krijuesit të basteve. Përveç bonusit të depozitës së mirëseardhjes, nuk ka bonuse të ringarkimit të depozitave që shpërblejnë lojtarët gjatë gjithë udhëtimit të tyre të basteve ndërsa vazhdojnë të financojnë llogaritë e tyre.

Si të kërkoni bonuse bastesh

Bonuset e basteve sportive mund të aktivizohen automatikisht sapo një lojtar të plotësojë pranueshmërinë e ofertës. Faqet e tjera kërkojnë që lojtarët të kërkojnë shpërblimet duke përdorur kodet e kuponit.

Si funksionojnë ofertat e basteve online esports?
Si të përdorni bonuset e basteve esports

Si të përdorni bonuset e basteve esports

Në këtë segment, merrni nga ekspertët; detaje se si të gjeni bonuset e basteve esports, si t'i përdorni ato, disa strategji dhe më e rëndësishmja, një diskutim mbi kërkesat e basteve.

Ku mund të gjeni bonuset e basteve esports

Për rekord, jo të gjitha faqet e basteve esports kanë bonuse. Mbani mend, ka një grup lojtarësh që nuk duan të gjitha kompleksitetet që etiketojnë së bashku me shpërblimet.

Por, ç'të themi për lojtarët që dëshirojnë të rrisin listën e tyre bankare me bonuse depozitash ose të provojnë baste në esport pa përdorur paratë e tyre? Epo, ky seksion ndan disa këshilla që lojtarët kanë nevojë për të marrë promovimet më të mira të basteve elektronike.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të shikoni rekomandimet nga prodhuesit më të mirë të lojërave video në internet. Në faqe të tilla, redaktorët bëjnë të gjitha punët e rënda. Ata përpilojnë listat e bonuseve më të mira të basteve esports dhe i përditësojnë ato rregullisht. Në vend që të humbni shumë kohë duke kaluar nëpër qindra faqe bastesh, mbështetuni në materialet e disponueshme lehtësisht.

Mënyra tjetër se si lojtarët mund të marrin bonuset më të mira të bastebërësit esport në internet është duke u abonuar për të shpërblyer sinjalizimet dhe ofertat në sajtin ose faqet ku janë regjistruar. Ata gjithashtu mund të marrin promovimet më të fundit duke vizituar faqen e promovimeve të faqes së basteve. Këtu publikohen të gjitha bonuset në vazhdim dhe ato të ardhshme.

Si të përdorni bonuset e basteve esports
Strategjitë e bonusit të basteve sportive

Strategjitë e bonusit të basteve sportive

Pasi të gjejnë një bonus dhe ta kërkojnë atë, bastorët duhet të mendojnë për një strategji për të mposhtur shtëpinë. Dy arsye shpjegojnë pse bastorët kanë nevojë për një strategji.

Së pari, ka njohuri parakushte mbi bonuset që shumica e lojtarëve nuk i kuptojnë. Me shumicën e promovimeve të basteve, lojtarët nuk marrin mbrapsht aksionet e tyre kur fitojnë një bast të vënë bast me para bonus.

Një tjetër gjë, ka kërkesa për bast. Për fillestarët, ky është numri i herëve që bastorët duhet të luajnë përpara se të tërheqin fitimet e realizuara nga paratë e bonusit.

Këto dy arsye e bëjnë të vështirë për bastorët që t'i kthejnë paratë e bonusit në para të vërteta kur bastojnë në esports duke përdorur para bonus. Por me strategjinë e duhur, lojtarët mund të rrisin shanset e tyre për të mposhtur kërkesat e basteve. Më poshtë janë disa nga strategjitë që lojtarët mund të përdorin për të pasur një shans më të mirë mbi shtëpinë.

Shanset e larta shkojnë shumë

Duke marrë parasysh që shumica e promovimeve nuk paguajnë aksionet, është më mirë të shkosh shumë me bonuset e basteve. Po. Angazhimi për të humburit është i rrezikshëm, por ka kthime të mira. Shumë herë skuadrat më të mëdha në Evropë kanë humbur nga të dobëtit. Lojtarët mund të gjuajnë goditjen e tyre me një bonus duke zgjedhur ato shanse të larta, 'disi joreale'.

Bast arbitrazhi

Një strategji tjetër që u jep lojtarëve një avantazh ndaj kushteve strikte të bonusit është bast arbitrazhi, i popullarizuar si bast 'arb'. Në bastet e arbitrazhit, lojtarët vënë bast për të gjitha rezultatet e mundshme. Por atëherë, arbitrazhi nuk është për të gjithë. Për më tepër, prezantuesit e esportit shmangin praktikën.

Ndani bonusin në aksione më të vogla

Ndarja e parave të shpërblimit në aksione më të vogla mund t'i ndihmojë lojtarët gjithashtu të bankojnë paratë e bonusit. Kjo është në kuptimin që lojtarët mund të bastojnë në lojëra individuale dhe të mposhtin kërkesat e basteve më shpejt sesa të vënë bast bonusin në një fletë bast të gjatë.

Strategjitë e bonusit të basteve sportive
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Në të vërtetë, bonuset e basteve elektronike janë të parezistueshme dhe më shumë se shpesh çojnë në probleme të lojërave të fatit. Si fillim, kumari problematik, i njohur ndryshe si kumar kompulsiv, është në thelb varësia ndaj kumarit. Ashtu si vetë lojërat e esports, ka shanse të larta që lojtarët të lidhen me bastet. Thënë kjo, është thelbësore që lojtarët të marrin masa paraprake.

Për të shmangur problemin e kumarit, bastorët duhet së pari të vendosin një buxhet të rreptë për bastet dhe të mos e kalojnë kurrë kufirin e caktuar, pavarësisht se çfarë. Ata gjithashtu duhet të shmangin ndjekjen e humbjeve me çdo kusht. E rëndësishmja, lojtarët e fatit nuk duhet të zëvendësojnë shkollën ose punën me bastet e sporteve. Në rast se një lojtar dyshon se është i varur, vetë-përjashtimi dhe kërkimi i ndihmës është jetik.

Kumar i përgjegjshëm