Faqet kryesore të basteve të PUBG 2024

Kushdo që ka një interes të vogël për sportet elektronike e di për PUBG: Battlegrounds. Loja e zhvilluar nga PUBG Corporation është një zhanër Battle Royale ku konkurrentët luftojnë deri në vdekje. Ka deri në 100 lojtarë në një lojë poshtë që kërkojnë të vrasin njëri-tjetrin. Karakteristikat e shumta e bëjnë lojën sfiduese dhe emocionuese. Loja është një përmirësim i modave të mëparshme të krijuara nga Brendan Greene, me nofkën 'PlayerUnknown'. dhe frymëzuar nga filmi Battle Royale.

Kjo e bën atë të gjallë, dhe ndërtimi i aftë mbi idetë ekzistuese e bën atë shumë të rafinuar. Lëshimi i parë i PUBG ishte posaçërisht për Microsoft Windows. Kjo ishte në Mars 2017, e bërë përmes një modeli të aksesit të hershëm të mundësuar nga Twitch.

Faqet kryesore të basteve të PUBG 2024
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka rreth luajtjes së PUBG esports

Lëshimi i parë i plotë ndodhi në dhjetor 2017, me lëshime për Xbox Game Preview dhe Xbox One më vonë në të njëjtin muaj. Lëshimi i plotë ndodhi në vitin 2018. Në të njëjtin vit, u lëshua një version PUBG i lirë për t'u luajtur për pajisjet mobile iOS dhe Android së bashku me një portë PlayStation 4. Në vitin 2020, u lëshua një version më i fuqishëm për të akomoduar transmetimin e stadiumit.

Pas publikimit të plotë, mbi 50 milionë kopje të PUBG u shitën deri në qershor 2018. Sot, ka mbi 400 milionë lojtarë të regjistruar në PUBG. Shpesh arrin majat e mbi 3 milionë lojtarëve të njëkohshëm. Versioni celular regjistroi më shumë se një miliard shkarkime deri në mars 2021, duke arritur në më shumë se 6.2 miliardë dollarë.

Loja e lojës

Në fillim të lojës, lojtarët hidhen në një ishull me një hartë. Këtu, ata menjëherë u nisën për të kërkuar armë për t'u mbrojtur dhe për të sulmuar rivalët. Ata duhet të qëndrojnë brenda hartës në të gjitha pikat. Ndërsa loja përparon, madhësia e zonës së sigurt vazhdon të zvogëlohet.

Një lojtar duhet të përpiqet të jetë në një vend të sigurt në çdo kohë për të zvogëluar shanset e sulmeve fatale. Të menduarit dhe përgjigjet e shpejta janë aftësi thelbësore për të fituar. Rishikuesit kanë vlerësuar aftësinë e lojërave për të akomoduar lojtarë me nivel të ngadaltë aftësish, ndërsa në të njëjtën kohë mbetet një sfidë për ata me aftësi të avancuara.

zhanri Battle Royale PUBG-së ia detyron shumë popullaritetin e saj. Ai e popullarizoi zhanrin aq shumë sa që menjëherë pas lëshimit të tij fillestar, Epic u zhvendos për të krijuar një model Battle Royale të lojës së tyre, Fortnite. Efekti i tij çoi gjithashtu në krijimin e kloneve në Kinë në një kapacitet jozyrtar. Suksesi i lojës është njohur me disa nominime në kategorinë Loja e Vitit.

Loja ka fituar çmime si lojën celulare të vitit (PUBG Mobile) në çmimet e 36-të të Joystick, lojën Esports të Vitit në SXSW Gaming Awards 2018 2018, lojën më të mirë me shumë lojtarë në The Game Awards 2017, ndër shumë të tjera. Disa vende si Gujarat (Indi), Iraku, Nepali, Jordania dhe provinca Aceh e Indonezisë mendonin se njerëzit po e luanin shumë.

Si të bastoni në PUBG: Battlegrounds

Popullariteti i PUBG-së tashmë po e bën atë një ndeshje bastesh të këndshme. Faqet e basteve online dhe lojtarët i pëlqejnë njësoj. Është një lojë e lehtë për të bastuar, veçanërisht nëse jeni një lojtar i rregullt i basteve sportive. Edhe në qoftë se ju jeni një fillestar, duke marrë ul receptorin e telefonit PUBG: Fushë beteje bastet janë të lehta. Ju vetëm duhet të merrni të drejtën e mëposhtme:

Mësoni lojën

Kjo thuhet në të gjitha lojërat, por është qesharake se sa njerëz e injorojnë atë. Bastet në PUBG kërkojnë që ju të dini më shumë sesa thjesht objektivin e lojës. Ju duhet të kuptoni aktivitetet në lojë dhe se si ato ndikojnë në rezultatin. Cilat janë armët më vdekjeprurëse? Në cilat raunde vriten shumica e lojtarëve? Çfarë kohëzgjatje kërkon një hartë?

Njohja e këtyre gjërave do t'ju ndihmojë të bëni më shumë sesa thjesht baste të drejtpërdrejta PUBG. Ju mund ta mësoni lojën duke luajtur ose duke marrë kohë për të parë të tjerët. Shikimi i garave ju mundëson gjithashtu të identifikoni lojtarët më të mirë, gjë që është informacion thelbësor kur vendosni baste.

Zgjidhni faqen e duhur të basteve esport

Faqet e basteve ofrojnë pothuajse të njëjtat shanse. Megjithatë, ata janë faktorë të tjerë që përcaktojnë nëse faqja është e mirë për ju. A është i licencuar në vendin tuaj? Çfarë monedhash pranojnë? A ka tarifa transaksioni? Ndërsa është e mundur të luash në një bastevënës online esport që nuk është i licencuar në vendin tuaj, ju lironi privilegjin e mbrojtjes së lojtarit kur e bëni këtë.

Pse është popullor PUBG: Battlegrounds?

Shumica e lojtarëve të PUBG as nuk ndalen së menduari pse e duan kaq shumë lojën. Ata ndoshta do t'ju hedhin një vështrim të zbrazët dhe do të pyesin veten pse po bëni një pyetje memece nëse i bëni ata. A është kjo retorike? Për ta, loja u krijua vetëm për t'u dashuruar. Por ja çfarë duhet të thonë ata që shqetësohen të përgjigjen:

Eksitim

Në shumë forume në internet, lojtarët thonë se emocioni që vjen me PUBG është i pakrahasueshëm. Rreziku dhe nxitimi i adrenalinës që vjen me përpjekjen për të mbijetuar në një hapësirë që zvogëlohet dhe sulme të pandërprera është problematike. Kërkon shumë aftësi për të mbijetuar.

Sa më pak të mbeteni në lojë, aq më e rrezikshme bëhet - qesharake, a? Gjithashtu, eliminimi i kundërshtarëve sjell kënaqësi të madhe. Është si një arratisje nga jeta reale, një shans për t'u shfrytëzuar në situata që zakonisht do t'i frenonit.

Në një forum të veçantë, lojtarët pajtohen se Brendan Greene, mendja krijuese pas lojës. "Di diçka që të tjerët as nuk kanë filluar ta konceptojnë." Përvoja e tij e mëparshme në industri ka ndihmuar në krijimin e një modaliteti Battle Royale që është i pakrahasueshëm.

Karakteristika të mrekullueshme

PUBG ka karakteristika të shkëlqyera që në nivelin e parë, të gjitha të mrekullueshme në cilësi. Ka veçori të reja për t'u zhbllokuar në çdo nivel, duke filluar nga armët deri te shpërblimet. Shtimi i veçorive të reja në çdo përditësim do të thotë që lojtarët mund të kenë një lojë 'të re' sa herë që luajnë.

Aty ku shumë lojëra të tjera kanë vetëm biseda me tekst, PUG i lejon lojtarët të bisedojnë me zë me të tjerët. Kjo e bën përvojën e lojës edhe më të gjallë. Loja gjithashtu ka një veçori anti-cheat për të përmirësuar lojën e ndershme.

Akomodon nivele të ndryshme aftësish

Kritikët e vlerësojnë lojën thonë se është po aq e përshtatshme për fillestarët ashtu edhe për profesionistët. Mënyra se si ka arritur të ndërthurë thjeshtësinë dhe sofistikimin e mban PUBG-në kokën dhe supet mbi shumë lojëra të tjera.

Disponueshmëria në internet

Kjo është një kërkesë thelbësore për çdo lojë video sot. Duhet të jetë e lehtë për t'u luajtur si në një rrjet LAN ashtu edhe në të gjithë rrjetin botëror. PUBG nuk ka asnjë vonesë ndaj lidhjeve të qëndrueshme. Lojtarët e ndarë nga distanca të mëdha gjeografike mund të luajnë kundër njëri-tjetrit pa u shqetësuar për ndarjen e serverëve të tyre. Kjo disponueshmëri e bën PUBG një lojë sociale që mund të bashkojë lojtarët në mbarë botën pa zhgënjimin e shkaktuar nga disa lojëra.

Bast në PUBG

Mania e basteve ka shërbyer për të rritur popullaritetin e lojërave esports. Si një nga lojërat më të mira, PUBG është i pëlqyer nga faqet e shumta të basteve esports. Meqenëse shumë njerëz e gjejnë atë në faqet e basteve, numri i njerëzve që i bashkohen betejës si lojtarë dhe ndjekës rritet.

Pajtueshmëria me celular

PUBG duket se e di shumë qartë rëndësinë e telefonit celular sot. Ata e treguan këtë duke lëshuar një version celular shumë të përgjegjshëm të lojës. Ata e bënë atë të lirë për të luajtur. Ky version tani kishte më shumë se një miliard shkarkime deri në mars 2021. Dhe këto shifra nuk po ndalen. Versioni celular i lejon njerëzit të luajnë në lëvizje ose në çdo pozicion ndërsa janë në shtëpi.

Modeli Stadia

PUBG tashmë po shkonte mirë me versionet e përputhshme me PC, Xbox dhe PlayStation 4. Më pas ata shkuan një më mirë dhe lëshuan një version tjetër për transmetimin e stadiumit në 2020. Kjo i dha lojës një dimension të ri. Edhe pse bllokimet e lidhura me koronavirusin kryesisht e bezdisnin botën në atë kohë, eksitimi midis fansave të PUBG ishte ende i madh.

Ideja e turneve personalisht kur hiqen bllokimet u dha atyre diçka për të pritur dhe diçka për t'u emocionuar gjatë një periudhe të zymtë. Shumë u futën në praktikë për të mprehur aftësitë e tyre në gatishmërinë për konkurrencë nëse dhe kur do të ishte përsëri e mundur.

Gjithçka rreth turneut PUBG: Battlegrounds

PUBG: Battlegrounds ka një konkurs global të njohur si PUBG Global Championship. Kjo është e barabartë me një kupë botërore. Ai mbahet çdo vit dhe bashkon 32 ekipe nga e gjithë bota. Është gjithashtu një ngjarje e njohur për bastet eSport në internet pasi vendos lojtarët më të mirë kundër njëri-tjetrit. Kampionati zakonisht shënon fundin e vitit konkurrues të PUBG.

Pritja

Një mikpritës i ndryshëm zgjidhet çdo vit. Pritësi merr përgjegjësinë për të gjitha aktivitetet organizative, nga ardhja e lojtarëve te akomodimi dhe loja aktuale. Koreja pret vitin 2021 Kampionati global i PUBG. Ai do të mbahet në Paradise City, Incheon. Ky është një nga hotelet më të mirë në Kore.

27 ekipe qëndrojnë në hotel për ngjarjen njëmujore. Vendi ka gjithashtu një modifikim në internet që do të strehojë pesë ekipe nga Kina që nuk ishin në gjendje të lidheshin me pjesën tjetër për shkak të vështirësive të vizave të udhëtimit.

Kryesuesit e ceremonive do të jenë Steven Pierce (Toffees, SHBA), James Carrol (Kaelaris, MB dhe John Robert Sargent (JoRoSaR, MB). Gjithashtu do të jenë shtatë komentues dhe shtatë analistë nga e gjithë bota. Ka gjithashtu mikpritës dhe komentues nga dhjetë gjuhë dhe rajone të tjera - koreane, ruse, kineze, aziatike, vietnameze, tajlandeze, turke, evropiane, Amerika Latine dhe Koreja nikoqire.

Formati

32 ekipe marrin pjesë në Kampionatin Global. Edhe pse turneu është me ftesë, privilegji i jepet skuadrave që kanë shkëlqyer gjatë gjithë vitit. Nëse bëheni ekipi më i mirë në garë në rajonin tuaj, ju merrni një ftesë automatike.

Vendet në Azi/Paqësor (APAC), Evropë dhe Amerika kualifikohen duke fituar një Seri Kontinentale në zonat e tyre përkatëse. Fituesit e Ligës së Kampionëve të PUBG-së kanë gjithashtu një vend të caktuar. Ekipet ndahen në varësi të pjesës së tyre kualifikuese.

Vendimi i renditjes (Rregulli i pikëve)

Në Kampionatin Global, gara fillon me një raund të Vendimit Rank. Qëllimi i kësaj është t'u japë skuadrave pozitat konkurruese (1-32). Ekipet janë të grupuara në katër grupe me tetë. Ekipet në një grup luajnë me njëra-tjetrën në një format të rrumbullakët. Gjashtë ndeshje luhen çdo ditë në javën e parë të kompeticionit.

16 skuadrat më të mira nga ky raund kualifikohen për të startuar në Mbijetesën e Parë Javore. Ekipet në pozicionet 17-31 bien në listën e pritjes për mbijetesën e parë javore. Ekipi i 32-të humbet mbijetesën javore dhe shkon në fazën Bottom-16.

Mbijetesa javore (Rregulli i WWCD)

Gjatë ditëve të javës, 16 ndeshje luhen nga 16 më të mirat. Qëllimi është të fitojmë '16 fitues të darkës së pulave'. Kur fiton një lojë, një skuadër kualifikohet në finalet Javore dhe del nga Mbijetesa Javore. Ekipi tjetër zë vendin e tyre në listën e pritjes. Kjo vazhdon derisa të ketë 16 ekipe në finalet javore.

Fundi 16 (Rregulli i pikëve)

Ekipet që nuk arrijnë të hyjnë në finalet javore plus ekipi #32 luajnë në këtë fazë për të gjetur pjesëmarrës për një mbijetesë tjetër javore. Sapo të gjenden numrat 17-31, raundi përfundon dhe skuadra e fundit zbret në një tjetër 16-she.

Finalet javore (Rregulli i pikëve)

Në këtë fazë luhen dhjetë ndeshje. Qëllimi është të gjejmë ekipet 1-16 për Mbijetesën e ardhshme Javore. Nëntë skuadrat me më shumë pikë në finalet javore kualifikohen në finalet e mëdha. Nëse i njëjti ekip fiton finalet javore të njëpasnjëshme, numri i përgjithshëm i pikave të kualifikimit sipas pikëve totale rritet.

Mbijetesa e Madhe (Rregulli i WWCD)

Në këtë raund marrin pjesë skuadrat në pozicionet 13-31 në regjistrin e pikëve. Çdo fitues i ndeshjes kalon në finalet e mëdha. Skuadra e 32-të në totalin e pikëve del nga gara. Në këtë raund luhen katër ndeshje.

Finalet e mëdha (Rregulli i pikëve)

Në këtë xhiro të fundit luhen 15 ndeshje. Skuadra me më shumë pikë është kampione e turneut.

Transmetimet e PUBG esports

Ndeshjet transmetohen drejtpërdrejt në kanalet zyrtare të PUBG YouTube dhe Twitch.

Çmimet

Ekziston një grup çmimesh prej 2,000,000 dollarësh për konkursin. Çdo fitues javor merr 30,000 dollarë. Fituesi i përgjithshëm merr 600 000 dollarë. Vendi i dytë merr 290 000 dollarë, vendi i tretë merr 150 000 dollarë dhe vendi i katërt 120 000 dollarë. Ekipet e tjera marrin çmime në një raport në rënie. Çmimet mund të ndryshojnë nga një kampionat në tjetrin.

Bastet më të mira të basteve esport PUBG

Në segmentin në faqet e basteve PUBG, përmendet se duhet të zgjidhni ofruesin e duhur përpara se të vini bast. Por cilët janë ofruesit aktualë të mëdhenj që tashmë ofrojnë baste PUBG: Battlegrounds. Përgjigja më e mirë për këtë pyetje është duke provuar lojtarët e esports, duke lexuar komente dhe duke dëgjuar se çfarë kanë për të thënë lojtarët.

 • 1xBet vazhdimisht ka bërë emër si ofrues kryesor. Fillimisht duke ofruar vetëm lojëra kazino, marka 1X ka hyrë në sport dhe, tani, në esports. Është një kazino e shkëlqyer me oferta të mira mirëseardhjeje, shanse të mira dhe lehtësi të përgjithshme përdorimi.
 • 22 Bast është një tjetër ofrues i shkëlqyeshëm për t'u provuar. Ashtu si 1X, ai ka oferta të shkëlqyera mirëseardhjeje dhe promovime të vazhdueshme. Transaksionet janë të shpejta dhe falas duke përdorur shumicën menyra pagese. Ajo gjithashtu ka shumë tregje për të zgjedhur. Është nominuar si një nga ofruesit më progresiv në vitet e fundit.
 • 888 kazino ka qenë në treg për një kohë dhe ka qenë gjithmonë një lider. Ka një faqe interneti lehtësisht të lundrueshme, është shumë e përgjegjshme dhe ka siguri me shumë shtresa. Ai gjithashtu ka shumë tregje bastesh dhe është i disponueshëm në shumë pjesë të botës.

Ndërsa bastet e sporteve vazhdojnë, ofruesit do të vazhdojnë të përmirësohen dhe do të shfaqen më shumë. Përmirësimet si aplikacionet e basteve esport e bëjnë përvojën e basteve edhe më të mirë. Vazhdoni të ktheheni këtu për informacione rreth dukurive të reja në botën e basteve të lojërave video.

Ekipet më të mira të basteve PUBG: Battlegrounds

Ka pasur shumë të dukshme Ekipet e PUBG si tani ashtu edhe në të kaluarën. Disa janë shpërndarë, dhe të tjerët janë ende gjallë. Nuk është për t'u habitur, duke pasur parasysh popullaritetin e lojës. Për përfitimin e basteve PUBG, kjo listë fokusohet në ekipet që janë ende aktive.

1218

Ekipi i përbërë nga Tulika, Kle1n, TTCUX dhe Marmelad janë një sport elektronik i organizuar me bazë në CIS. Ata dolën në qendër të vëmendjes gjatë finaleve të Spring Split Europe 2020. Ata gjithashtu kanë përfunduar të tretët në Kampionatin PMPL-EMEA dhe kanë qenë nënkampionët në PUBG Mobile Pro League - Sezoni 1/2021: Finalet e CIS.

Klani i çmendur

Mad Clan është një ekip pro PUBG A-Tier nga Koreja. Më parë njihej si FarmPC E-sports. Ata luajnë në kategorinë e PC. Anëtarët e ekipit janë Lee Sung-Do 'DAEVA', No Tae-Young 'EEND', Kim Dong-Jun 'Lash' dhe Yu Jae-Won '2Tap'. Ha "Muker" Young-jin i stërvit. Ekipi është një nga pjesëmarrësit e Kampionatit Global të PUBG 2021, të cilit duhet t'i kushtojnë vëmendje entuziastëve të basteve elektronike të PUBG.

Ekipi Weibo

Mbajtësit aktualë të Ligës Elite të Paqes 2021 janë një gëzim për çdo lojtar të sporteve elektronike. Ekipi është riemërtuar nga ELG Gaming në emrin e tij aktual pas blerjes nga mikroblogeri kinez Weibo. Ata mundën Nova E-sports për të fituar PMCO Berlin 2019. Ata janë gjithashtu mbajtës aktualë të Ligës Elite Paqësore. Lojtarët aktualë janë Z9, General, Ming, Beizhai dhe Broncho.

Sulmoni gjithandej

Ky është një ekip Thai i përbërë nga Thanachit 'Jayers' Sonsuwon, Thanachot 'Gems' Sonsuwon, Nattapol 'J4nku2of' Laorngoen, Waritnan 'Glooms' Bangkerdrit, Chanwut 'Boblee' Tangon dhe Sakun 'SviTT' Sitticharoens. Ata stërviten nga Nitipon "nitipon" Klinkajorn. Ekipi është gjithashtu një ndeshje e madhe në Kampionatin PUBG.

Pro dhe kundra

Si një nga lojërat më të njohura esports, PUBG: Battle Ground ka shumë profesionistë. Por ka edhe disa të meta. Ja çfarë është e mirë dhe jo aq e dashur për këtë lojë:

Pro

 • Përshtatshmëria në celular - Shkarkime falas dhe a përvojë e shkëlqyer e basteve celulare kanë tërhequr më shumë se një miliard shkarkime.
 • Disponueshmëria në shumë bastesh esports. Disa madje po prezantojnë aplikacionet e basteve eSport.
 • Karakteristika të mrekullueshme si grafika, anti-cheat dhe biseda me zë.
 • Luajtur në mënyrë efikase në internet
 • Lojtarët mund të fitojnë para në garat PUBG
 • Modaliteti i transmetimit të Stadia për garat fizike
 • PUBG strehon lojtarë të të gjitha niveleve të aftësive dhe ofron një sfidë të mirë për secilën kategori. Natyra kërkuese e lojës i ndihmon lojtarët të përmirësojnë mprehtësinë e tyre mendore dhe fizike.
 • E përputhshme me shumë pajisje dhe sisteme operative
 • Përditësimet e rregullta që vijnë me veçori të reja dhe më emocionuese

Kundër

 • Shumë problematike - Natyra e mahnitshme e PUBG do të thotë që shumë lojtarë mund të lidhen me të, veçanërisht ata më të rinjtë. E njëjta gjë mund të ndodhë me ata që vënë bast në PUBG.
 • Konkurse joadekuate - Edhe pse tashmë ka shumë konkurse PUBG, numri i madh i lojtarëve do të thotë se ata nuk janë shërbyer në mënyrë adekuate.

Kuptimi i shanseve të basteve PUBG

Shanset e PUBG: Bastet e Battlegrounds nuk janë dukshëm të ndryshme nga ato të sporteve të tjera. Shanset PUBG përcaktohen kryesisht nga rajoni nga i cili po luani. Ka shanse të shprehura në thyesa, dhjetore ose +/-. Pavarësisht se si shfaqen shanset, shuma që ka të ngjarë të fitoni në një lojë është gjithmonë e njëjtë.

Për shembull, nëse një koeficient i pjesshëm është 2/1, do të thotë që ju merrni 2 $ kur vendosni 1 $. Kthimi është i njëjtë nëse vendosni $ në një bast 2.00 tek. Shanset amerikane janë pak më konfuze nëse nuk jeni mësuar me to. Skuadra favorite ka një koeficient -2, ndërsa skuadra e dobët +2. Si në çdo tjetër lloji i bastit, sa më i lartë të jetë koeficienti në PUBG, aq më i rrezikshëm është basti.

PUBG: Këshilla dhe truket e basteve në Battlegrounds

Shmangni garat e panjohura

Ndryshe nga skuadrat kryesore si futbolli, të cilat janë të vështira për t'u krijuar, çdokush mund të krijojë një ekip PUBG. Prandaj, mund të vini bast në një garë ku të gjitha skuadrat janë etiketuar pro, por pak prej tyre janë. Shmangni bastet në garat ku nuk e keni idenë se cilat skuadra po luajnë.

Nga ana tjetër, gjithmonë shkoni për turne të mëdha si PUBG Global Championship. Këto turne janë paraqitur në faqet më të mira të basteve. Ndërsa përpiqen të popullarizojnë bastet në esport, këto shtëpi ofrojnë promovime të shkëlqyera nga të cilat mund të përfitoni.

Zgjidh baste të rrezikshme, aksione të ulëta

Një qëllim i bast online esports është për të rritur emocionin. Eksitimi në PUBG rritet kur merr baste më të rrezikshme. Bastet PUBG si kohëzgjatja e një harte nuk varen shumë nga aftësitë e lojtarëve, megjithatë ato kanë kthime të mira. Megjithatë, kur vendosni baste të tilla, gjithmonë kini kujdes që të vendosni baste të ulëta, sepse shanset për të ndodhur janë minimale.

Bast në lojëra të drejtpërdrejta

Gjeni një faqe interneti që ofron lojëra të drejtpërdrejta dhe luani në të. Pavarësisht nivelit të aftësive të një lojtari, ka ditë kur lojërat shkojnë siç duhet dhe të tjera kur asgjë nuk klikon. Në një bast live pubg, ju nuk vareni vetëm nga aftësia e njohur, por edhe nga performanca e ditës për të marrë vendimin tuaj të basteve.

Mos harroni rregulloren e basteve

Pavarësisht se janë të reja, bastet e-sportive janë kumar. Ajo sjell me vete të gjitha rreziqet që lidhen me lojërat e fatit tradicional. Mos harroni të vini bast esëll, të vini bast për kënaqësinë e tij, të keni një buxhet dhe mos ndiqni fitoret/humbjet.

About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
eSporte
About

Jun-ho Kim, maestro dinamik i Esports në Korenë e Jugut, qëndron si një fener njohurish në EsportRanker. Duke përzier aftësitë analitike me një dashuri të lindur për lojërat, Jun-ho zbulon tapiceri të ndërlikuar të garave në internet, duke siguruar që lojtarët të qëndrojnë të informuar dhe të frymëzuar.

Send email
More posts by Jun-ho Kim