Faqet kryesore të basteve të Overwatch 2024

Overwatch është një video-lojë popullore që u publikua më 3 maj 2016. Blizzard Entertainment dhe Iron Galaxy e zhvilluan këtë lojë qitjeje. Kjo lojë mund të luhet në platforma të tilla si PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows dhe Nintendo Switch. Overwatch eSports është një lojë me qitje në person të parë që u jep hapësirë opsioneve me shumë lojtarë. Kjo lojë eSports i cakton lojtarët në dy ekipe, secila me gjashtë lojtarë.

Së pari, lojtarëve u kërkohet të zgjedhin personazhet e tyre nga një grup i madh. Këta personazhe quhen heronj dhe kanë aftësi unike. Sfida këtu është përdorimi i kohës së kufizuar për të përfunduar objektivat e specifikuara në hartë. E vetmja tarifë që do të hasni në lojë është blerja e artikujve kozmetikë opsionalë.

Faqet kryesore të basteve të Overwatch 2024
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Bastet Overwatch 2024 : gjithçka që duhet të dini

Blizzard Entertainment ka marrë meritën më të madhe për të qenë zhvilluesi dhe botuesi i Overwatch edhe pse shumë njerëz kanë pasur kontribute të mëdha në lojë. Dizajnerët pas suksesit të Overwatch përfshijnë Jeremy Craig, Michael Elliott dhe Scott Mercer.

Përmendje të tjera të dukshme përfshijnë Derek Duke, kompozitor, ndërsa Michael Chu dhe Alyssa Wong ishin shkrimtarë. Vlen gjithashtu të theksohet se Mike Elliott dhe John LeFleur bënë një punë të shkëlqyer në departamentin e programimit. Jeff Kaplan, Chris Metzen dhe Aaron Keller gjithashtu drejtuan këtë lojë Multiplayer.

Ky ekip ka siguruar që kjo lojë të ketë një vazhdimësi duke lëshuar Overwatch 2. Është një vazhdim i lëshimit fillestar. U njoftua në vitin 2019. Loja përmirëson projektin fillestar me heronj të rinj, mënyra të avancuara të lojës dhe harta të reja. Ata njoftuan se loja do të shitej si një titull më vete, duke përfshirë një lojtar të ri kundrejt mjedisit.

Gjithçka rreth basteve në esports Overwatch

Loja ka fituar disa çmime prestigjioze që nga fillimi i saj. Këto përfshijnë Çmimin e Lojërave të Akademisë Britanike për Multiplayer në 2017, The Game Award për Lojën e Vitit në 2016, Çmimi i lojës për lojën më të mirë esport në vitin 2018, Çmimi i Lojërave BAFTA për lojën "Evolving" në 2018, dhe "Çmimin Teen Choice" për "Choice Video Game".

Bastet në Overwatch janë të lehta, edhe për lojtarët për herë të parë. Më mirë akoma, kjo lojë është lehtësisht e aksesueshme dhe ka tregje të drejtpërdrejta bastesh. Disa platforma kryesore të basteve eSports kopertina e lojërave të fatit Overwatch. Sidoqoftë, lojërat kryesore që do të gjeni në faqet e njohura përfshijnë ndeshjet e Overwatch League dhe Kupës së Botës. Lojtarët janë të siguruar për shërbimet e basteve të klasit botëror dhe promovime dhe bonuse bujare.

Disa faqe bastesh që mbulojnë ngjarjet e Overwatch eSports përfshijnë BetOnline, BetWay, 888 Sport, William Hill, ArcaneBet, Leo Vegas, Betsson, Bwin, Nitrogen dhe Bet365. Pasi të hyni në llogarinë tuaj të basteve, duhet të gjeni seksionin eSports për të gjetur OW. Disa tregje që do të gjeni në këtë seksion janë fituesi i ndeshjes, handikapi dhe fituesi i drejtpërdrejtë.

Fituesi i ndeshjes është një treg i drejtpërdrejtë ku ju vini bast mbi skuadrat më të mira fituese të mbishikimit. Formulimi mund të ndryshojë në faqe të ndryshme dhe mund të jetë konfuz për lojtarët e rinj. Në disa, ju do të gjeni 'kokë më kokë' ndërsa në të tjera përdorni termin 'Moneyline', por termi 'fitues i ndeshjes është më i zakonshmi.

Në handikap, ju vini bast nëse skuadra me avantazh ose disavantazh handikap fiton ndeshjen. Megjithatë, ky treg nuk ofrohet nga shumica e librave sportiv. Fituesi i plotë është një situatë bastesh ku vendosni një bast për fituesin e mundshëm në turne. Tregu nuk fokusohet tek ndeshjet teke.

Pse Overwatch është popullor për t'u luajtur?

Aktualisht, ka mendime të përziera për popullaritetin e Overwatch. Disa njerëz besojnë se loja së shpejti mund të humbasë famën e saj, ndërsa disa parashikojnë një të ardhme të suksesshme. Një prirje në rënie në numrin e lojtarëve aktivë mund të jetë arsyeja pse disa njerëz mbeten skeptikë për popullaritetin e lojës. Në vitin 2020, kjo lojë tërhoqi rreth 10 milionë çdo muaj. Loja gjithashtu merr mijëra transmetime, falë krijuesve të përmbajtjeve të njohura.

Overwatch më i ndjekur ekipet e esports janë San Francisco Shock, Shanghai Dragons, Dallas Fuel, New York Excelsior, Guangzhou Charge dhe Dinastia e Seulit të Koresë së Jugut.

Komuniteti i internetit

OW është popullor në komunitetin e internetit, duke marrë transmetime të shumta çdo ditë. Krijuesit e famshëm të përmbajtjes kanë pasur një kontribut të madh në suksesin e lojës në internet. Pasi loja u lançua, ajo mori mbi 2500 transmetime, një shifër që e ka ruajtur deri në vitin 2020. Kjo tregon se gameti është ende i popullarizuar në mesin e transmetuesve.

Luajtja e Overwatch Esports në internet

ESportet më të njohura ofrojnë turne në internet që janë të disponueshme për publikun. Për të marrë pjesë në turnet online Overwatch, duhet të plotësoni disa kërkesa specifike për turne të veçantë. Turnetë OW janë shumë konkurruese sepse tërheqin lojtarë globalisht, shumica e të cilëve janë zgjedhur nga më të mirët në botë. Lojtarët e njohur të eSports në mbarë botën përfshijnë JJonak, Gamsu, Sinatraa, Jake, Profit, Neko dhe Jeff Wilpon.

Si fillim, kushdo me internet të qëndrueshëm mund të marrë pjesë në këto turne online. Lojërat Overwatch esports mund të jenë një opsion fitimprurës karriere për lojtarët që konkurrojnë në nivelin më të lartë. Ju mund të jeni një zhvillues lojërash, një YouTuber që krijon përmbajtje në eSports, duke marrë pjesë në turne konkurrues ose duke u bashkuar me një ekip eSports.

Lojtarët e mëdhenj të Overwatch me vlerë për të bastuar

Ka disa lojtarë eSport në mbarë botën që marrin pjesë në ngjarje të ndryshme. Renditja e këtyre sportistëve mund të jetë në drejtim të turnetë dhe ligat fitoi dhe gjithashtu çmime të fituara. Disa emra të mëdhenj përfshijnë;

Faker: Ky është një lojtar i Koresë së Jugut 25-vjeçar për T1 që konkurron në një Ligë profesionale të Legjendave. Faker ka luajtur për ekipin e tij që nga viti 2013 si lojtar i mesëm dhe konsiderohet si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave në League of Legends. Ai gjithashtu ka shprehur interes për të luajtur Overwatch, ku do të ishte gjithashtu një bast i madh.

Super: I njohur zyrtarisht si Matthew De Lisi, ky i ri po shkakton valë në industrinë OW. Ai është i gjithanshëm dhe megjithatë super me karaktere specifike. Veçanërisht, super ka qenë dy herë kampion i Overwatch League. Ai ka qenë gjithashtu një Fitues i Fazës 2, Kampion i Kupës së Botës, Role Star, fitues i turneut May Melee dhe nënkampion MVP. Kohët e fundit, ai fitoi 1.5 milionë dollarë në finalet e mëdha të Overwatch League ndërsa përfaqësonte San Francisco Shock, një ekip i madh në qarqet e kësaj loje.

Gjest: Një lojtar me përvojë që ka konkurruar që nga viti 2017. Ai ka luajtur për ekipin e Londrës Spitfire dhe ka pasur fitore të mëdha si Playoff-et e sezonit të Overwatch League dhe APC Premier në 2017. Ai gjithashtu doli i dyti në finalet e mëdha të Overwatch League 2020 dhe mori në shtëpi 750,000 dollarë.

Pse lojtarët e duan Overwatch?

Lojtarët i duan eSports për shkak të lehtësisë së aksesit dhe komoditetit të lojës. E njëjta gjë vlen edhe për Overwatch. Të qenit një lojtar profesionist i Overwatch mund të jetë një rrugë e mirë karriere me një burim të mirë të ardhurash. Gjithashtu, ju mund të merrni vetes mundësi të mira bursash në kolegjet më të mira që kanë ekipe Overwatch.

Kolegjet me ekipe OW përfshijnë Universitetin Maryville, Universitetin Akron, Universitetin Northwood dhe Universitetin Harrisburg, ndër shumë të tjera. Kolegje të ndryshme kanë programe bursash në periudha të ndryshme, kështu që është mirë të jeni në vëzhgim.

Angazhimi në aktivitetet eSport është i dobishëm për shëndetin tuaj, veçanërisht në përmirësimin e funksionit të trurit tuaj.

Si të luani Overwatch esports?

Luajtja e Overwatch është mjaft e ngjashme me eSportet e tjera. Së pari, ju duhet të zgjidhni lojën tuaj të preferuar. Hapi tjetër është të zgjidhni një platformë që do t'ju japë një përvojë të mirë lojrash.

Studioni lojën dhe të gjitha aspektet e përfshira. Mund të mbështeteni te tutorialet e YouTube dhe transmetimet e Twitch për të mësuar nga më të mirët. Nëse është e mundur, mund të konsideroni punësimin e një trajneri me përvojë për të përmirësuar aftësitë tuaja.

Ju gjithashtu mund të konsideroni blerjen ose përmirësimin e pajisjeve tuaja të lojërave për të përmirësuar avantazhin tuaj konkurrues. Pasi të keni përmbushur këto kërkesa, mund të filloni ose të bashkoheni me një ekip dhe të merrni pjesë në turne.

Mbikqyri kontribuesit më të mëdhenj

Shumë njerëz kanë dhënë kontribut të madh në eSports. Disa kanë ndihmuar në hartimin e lojërave, dhe të tjerë kanë filluar dhe zotërojnë ekipet. Vlen të përmendet se lojtari pro Overwatch gjithashtu ka pasur një ndikim të rëndësishëm në pozitën e lojës sot.

Disa pronarë legjendar të ekipit përfshijnë Jack Etienne, i cili themeloi Cloud9. Cloud9 është i njohur për të ushqyer lojtarët dhe ka disa nga emrat më të mirë për shkak të mjedisit të tij miqësor ndaj lojtarëve. Matthew është një tjetër personalitet shumë i njohur në industrinë e eSport-it, duke qenë bashkëpronësi i 100 Thieves. Ai është gjithashtu një ish-lojtar profesionist i Call of Duty.

Gjithçka rreth Overwatch League

Ka një Kupë Botërore Overwatch çdo vit, i quajtur Overwatch League. Blizzard Entertainment, e cila është kompania e zhvillimit të lojës, qëndron pas këtij konkursi vjetor. Kjo ngjarje ndërkombëtare tërheq ekipe nga e gjithë bota. Ky konkurs është inauguruar në vitin 2016.

Që nga fillimi i saj, Koreja e Jugut ka pasur më shumë tituj, me tre që nga viti 2021. Në vitin 2016, kjo ngjarje eSports kishte 16 pjesëmarrës, 32 në 2017, 24 në 2018 dhe 10 në 2019. Kjo ngjarje ndërkombëtare është pritur në Shtetet e Bashkuara Shtetet, Australia, Kina, Polonia, Tajlanda dhe Koreja e Jugut.

Gjatë viteve, Overwatch ka bashkëpunuar me disa platforma të njohura transmetimi për të rritur shtrirjen e saj globale. Një kanal i njohur është platforma Twitch që ka shumë kanale të transmetimit të drejtpërdrejtë. Overwatch ka bashkëpunuar gjithashtu me Disney për të siguruar rritjen e bazës së fansave të saj globalisht. Gjuhët e përdorura në bast live transmetimet janë anglisht, koreane, ruse, frëngjisht, japoneze, gjermane, kineze dhe tajlandeze për të përmbushur nevojat e fansave të ndryshëm.

Turneu ka pasur formate të ndryshme ndër vite. Në edicionin e fundit u përdor një fazë paraprake për të përcaktuar skuadrat që u kualifikuan në fazën e grupeve. Pesë skuadrat e renditura më të mira kanë kualifikime direkte në fazën e grupeve.

Çfarë është një Kupë Botërore e Sporteve?

Një Kupë Botërore e Sporteve është një konkurrencë profesionale që përfshin sportet elektronike. Duke qenë një turne global, sporti tërheq ekipe të rangut më të lartë në nivel global, duke pasur si pasojë një bazë të madhe tifozësh. Shumë turne të Kupës së Botës mbahen për sporte të ndryshme elektronike.

Disa nga këto turne ndërkombëtarë kanë disa aktivitete sportive të kufizuara në një edicion të vetëm. Për shembull, Electronic eSports World Convention (ESWC) pret lojëra të tilla si Call of Duty dhe Counter-Strike: Global Offensive. Të tjera, të tilla si Kupa Botërore Overwatch shfaqin një ngjarje të vetme eSports

Vendet më të renditura në fushën e OW eSports

Vendet e njohura për përfshirje aktive në Overwatch eSports përfshijnë Shtetet e Bashkuara, Gjermaninë, Rusinë, Korenë e Jugut dhe Kinën. Siç pritej, renditjet jepen duke analizuar numrin e lojtarëve konkurrues që ka një vend. Që nga viti 2020, statistikat e eSports treguan se SHBA kishte mbi 4,300 aktivë ekipet pro. Gjermania pasoi me 973, Koreja e Jugut me 890 dhe Brazili me 852.

Në Kupën e Botës Overwatch, Koreja e Jugut kryeson listën me tre tituj, ndërsa SHBA ka një dhe aktualisht janë kampione të botës

Shikoni bastet e Kupës së Botës eSports

Ashtu si bastet në sport, bastet në turnet online Overwatch esports kanë të bëjnë me fat. Disa libra sportiv kryesorë mbulojnë ngjarjet e Kupës së Botës Overwatch. Ka shumë tregje të disponueshme për ngjarjet e Overwatch eSports.

Për shkak të pasigurisë së madhe në fushën e eSports, shanset e basteve nuk ofrohen derisa ngjarja të mbyllet. Tregjet që do të gjeni në shumicën e faqeve kryesore të basteve esports përfshijnë:

 • Fituesi kokë më kokë.
 • Fituesi përfundimtar në turne.
 • Golashënuesi kryesor.

Kur vini bast në internet në këto ngjarje OW, mbani gjithmonë parasysh se humbja është një mundësi. Për këtë arsye, shumica e shtëpive të basteve gjithmonë i paralajmërojnë lojtarët që të bastojnë me përgjegjësi. Sa herë që hasni sfida në bastet e sporteve elektronike, duhet të kaloni nëpër FAQ-të e faqes dhe të merrni kontaktet e kontaktit me mbështetjen e klientit për ndihmë. Përndryshe, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit të tyre të bisedës dhe të merrni një zgjidhje.

Gjeni bastebërësit e përsosur Overwatch

Ngjarjet OW po bëhen gjithnjë e më shumë një treg fitimprurës për fansat e eSports. Megjithatë, lojtarët e Overwatch inkurajohen të luajnë në kazino të licencuara dhe të regjistruara. Disa ofrues të basteve elektronike esports mbulojnë opsionet e basteve Overwatch. Këta ofrues përfshijnë 888 Casino, Spinamba dhe Bet Master.

Fillestarët në bastet online esports duhet të pajisen me disa këshilla bazë për t'u siguruar që ata kanë një shans për të fituar bastet e tyre. Këto këshilla thelbësore përfshijnë: Njihni lojën. Kur filloni të vini bast në Overwatch, duhet të siguroheni që keni disa njohuri bazë të lojës. Me një kuptim më të mirë, ju keni dorën e sipërme për të fituar.

Një tjetër gjë për të kërkuar është informacioni rreth tregjeve në aplikacionet e basteve eSports. Ofruesit e ndryshëm kanë tregje të ndryshme. Disa janë të njëjta, por ndryshimi vjen në markë. Sigurohuni që i njihni mirë tregjet përpara se të angazhoheni në ndonjë gjë.

Njihni ekipin e përfshirë dhe lojtarët në secilin. Kjo është e nevojshme sepse do të gjeni tregje që përfshijnë lojtarë individualë. Si përfundim, sigurohuni që të keni menaxhim të mirë të fondeve tuaja të lojërave të fatit. Bast me atë që mund të përballoni të humbni për një përvojë të qetë bastesh me Overwatch.

Ekipet më të mira të basteve Overwatch

Dragoi i Shangait

Ky është një ekip profesional kinez i Overwatch. Ekipi u themelua në vitin 2017 dhe merr pjesë në Overwatch League, e cila përfshin ekipe nga Kina, Kanadaja, Mbretëria e Bashkuar, Franca dhe SHBA. Shanghai Dragons janë kampionët më të fundit të ligës nën drejtimin e Moon Byung-Chul, i cili është trajneri i tyre aktual.

Atlanta Reign

Kjo është një palë profesionale e esporteve Overwatch nga Atlanta, Georgia. Ky ekip është themeluar në vitin 2018 dhe garon në Overwatch League. Ajo është në pronësi të Atlanta Esports Ventures dhe është anëtare e Rajonit Perëndimor të ligës. Aktualisht, ato menaxhohen nga Brad Sajani dhe sponsorizohen nga Cox Communications. Brad e ka udhëhequr skuadrën në tre play-off radhazi dhe një finale në 2021, ku ata përfunduan në vendin e dytë.

Karburanti i Dallasit

Ky është një tjetër ekip i shquar i Overwatch që u themelua më 3 shkurt 2016. Filloi si Team EnVyUs përpara se të riemërohej në Dallas Fuel në 2017. Ekipi është në bashkëpronësi të Mike Rufail dhe Kenneth Hersh. Ai merr pjesë në Overwatch League dhe përdor Stadiumin Esports Arlington.

Vlen të përmendet se Envy Gaming është grupi i tyre mëmë, dhe Yun Hee-won është trajneri kryesor. Jack in the Box, një restorant amerikan i ushqimit të shpejtë, sponsorizon aktivitetet e tyre.

Gladiatorët e Los Anxhelosit

Ky ekip amerikan i Overwatch eSports është i vendosur në Kaliforni. Ata marrin pjesë në Overwatch League duke qenë anëtarë nga rajoni perëndimor i ligës. Ky ekip esports është në bashkëpronësi të Stan dhe Josh Kroenke, të cilët zotërojnë Kroenke Sports & Entertainment. Skuadra ka qenë në veprim që nga viti 2017, dhe ata kanë arritur të arrijnë në play-off të sezonit në katër raste nën drejtimin e trajnerit të tyre të parë, David Pei.

New York Excelsior

Ky është një ekip i lartë profesional Overwatch në pronësi të Jeff Wilpon. Historia e ekipit daton në vitin 2017, kur u themelua dhe filloi të konkurronte në Overwatch League. Ekipi nga rajoni lindor i ligës sponsorizohet nga T-Mobile dhe ata përdorin ngjyrën e zezë, blu dhe të kuqe si ngjyrat e tyre zyrtare.

Dinastia e Seulit

Ky ekip i esporteve Overwatch vjen nga Korea e jugut. Ekipi u themelua në vitin 2017 dhe sponsorizohet nga Net Gear. Trajneri i tyre më i suksesshëm ishte Dong-gun, i cili i udhëhoqi ata në një paraqitje në playoff të sezonit të parë.

Pro dhe kundra

Pro

 • E përputhshme me pajisje dhe platforma të shumta për të luajtur
 • Është e dashur nga shtëpitë e basteve
 • Premton konkurrencë të madhe me çmime bujare
 • Përpunim i shkëlqyer vizual. Overwatch ndihmon një lojtar të përmirësojë aftësitë e tij vizuale.
 • Përmirëson koordinimin vizual dhe të duarve. Angazhimi në Overwatch do t'i bëjë krahët tuaj të punojnë së bashku në harmoni pasi përpunoni atë që shihni dhe ekzekutoni me duar.
 • Lojtarët zhvillojnë aftësitë e tyre për zgjidhjen e problemeve.
 • Lojtarët priren të zhvillojnë një interes në lëndët e shkencës, inxhinierisë, matematikës dhe teknologjisë.
 • Angazhimi në Overwatch ju ndihmon të lidheni me lojtarë të tjerë që kontribuojnë në jetën tuaj sociale.

Kundër

 • Lojtarët rrezikojnë të zhvillojnë çrregullime të lojës. Përfshirja e tepërt në bastet eSport shkakton varësi. Kjo mund të jetë e dëmshme, veçanërisht në një mjedis të parregulluar ku mund të përfshihen fëmijët.
 • Konkurrentët në nivele të avancuara mund të angazhohen në përdorimin e barnave që përmirësojnë performancën që kanë efekte anësore serioze.
 • Mund t'i ekspozojë lojtarët ndaj problemeve vizuale. Orët e zgjatura në ekran mund të jenë të dëmshme për shikimin tuaj.
 • Këto të këqija nuk janë unike për lojërat Overwatch, por vijnë nga lojërat e përgjithshme eSports ose lojërat e fatit.

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve Overwatch

Duke qenë një eSports i ri, Overwatch ka mbledhur shumë fansa dhe ka bërë rrugën e saj në skenën e basteve. Aplikacionet e basteve Esport u kanë ofruar përdoruesve shumë opsione bastesh. Ato përfshijnë paratë, totalet dhe Spread-et. Më poshtë janë detajet e gjasave të mësipërme esports:

Bastet e linjës së parave

Ky opsion i thjeshtë bast kërkon që ju të parashikoni një ndeshje fitues. Shanset e basteve Overwatch në një bast me linjë parash shfaqen në koeficientët amerikanë. Ata janë në formën e numrave që kanë një shenjë negative ose pozitive. Skuadra me koeficient negativ ka një shans të lartë për të fituar ndeshjen, ndërsa skuadrat e dobëta kanë një koeficient pozitiv.

Përhapet

Këto janë shanse fokusi i të cilave është në pikët e fituara në një lojë. Rezultati këtu nuk ka shumë rëndësi. Basti Overwatch ka përhapje për hartat dhe çdo ekip mund të marrë një handikap pozitiv ose negativ. Një handikap pozitiv do të thotë që një ekip mund të fillojë 1.5 ose 2.5 harta përpara, që do të thotë se ju duhet një fitore e vetme ose dy harta për të fituar një bast.

Total

Këto baste mbulojnë numrin e përgjithshëm të gjërave. Faqja e internetit e basteve esports Overwatch cakton një numër që mund të vini bast mbi ose nën. Nëse vini bast në një rezultat mbi 3.5 harta, çdo rezultat mbi këtë total është i favorshëm.

Truke dhe këshilla bastesh

Njihni heronjtë tuaj

Overwatch është një lojë gjuajtëse që përfshin lojtarët që zgjedhin heronj për të luajtur. Heronjtë kanë pika të forta unike dhe po aq kanë dobësi. Për të pasur një përvojë të mirë bastesh esports në këtë lojë, kushtojini vëmendje të kuptuarit të personazheve të ndryshëm. Me njohuri, ju do të merrni një vendim të shëndoshë se në cilin ekip do t'i vendosni paratë tuaja.

Kuptoni faqe të ndryshme bastesh

Ju duhet të vizitoni platforma të ndryshme bastesh që ofrojnë rezervistë Overwatch dhe të vlerësoni shërbimet e tyre. Jini të etur të vini re ndryshim në shanset dhe tregjet në dispozicion. Gjeni platformën më të mirë përpara se të vendosni një bast. Gjithashtu, mos jini kurrë rehat me një platformë të vetme bastesh; gjithmonë kërkoni ndryshime dhe përditësime për të gjetur ato që ju përshtaten.

Bëhuni pjesë e lojës

Ju mund të jeni aktivisht pjesë e lojës duke parë ose duke luajtur. Në këtë mënyrë, do të mësoni disa baza të lojës që do t'ju ndihmojnë në bastet online. Ju mund të peshoni dhe shihni të preferuarat në lojë dhe të vendosni se cila është më e përshtatshme.

Kuptoni shanset

Kjo është një kërkesë themelore kur angazhoheni në bast eSports. Kuptoni se si funksionojnë shanset dhe numrat në Overwatch. Kumari verbërisht zakonisht rezulton në humbje.

About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
eSporte
About

Jun-ho Kim, maestro dinamik i Esports në Korenë e Jugut, qëndron si një fener njohurish në EsportRanker. Duke përzier aftësitë analitike me një dashuri të lindur për lojërat, Jun-ho zbulon tapiceri të ndërlikuar të garave në internet, duke siguruar që lojtarët të qëndrojnë të informuar dhe të frymëzuar.

Send email
More posts by Jun-ho Kim