Faqet kryesore të basteve të Fortnite 2024

Fortnite është ndër video-lojërat më të njohura në internet për momentin. Me rreth 350 milionë lojtarë të regjistruar dhe më shumë se 10 milionë prerje çdo ditë, loja e krijuar nga Epic Games është një hit i vërtetë në industri. Ky popullaritet është shtrirë edhe në industrinë e basteve. Shumë site bastesh eSports e kanë atë ndër titujt e tyre. Megjithatë, ka ende pyetje nëse Fortnite duhet të përfshihet në listën e lojërave eSports.

Ky artikull do të shqyrtojë lojën në detaje. Artikulli synon të ofrojë më shumë mekanikë për njerëzit që synojnë të bastojnë në Fortnite. Ka gjithashtu shumë nga të cilat mund të përfitojnë lojtarët e esportit popullor. Fortnite u lëshua për herë të parë nga Epic Games në 2017. Kjo ndodhi pas një sërë vonesash të shkaktuara kryesisht nga nevoja për të inovuar në lojërat e mëparshme nga Epic. Loja u lëshua si një titull me pagesë me akses të hershëm. Plani ishte për ta bërë atë falas për t'u luajtur në 2019. Fortnite është i disponueshëm në tre versione: Save the World, Battle Royale dhe Creative.

Faqet kryesore të basteve të Fortnite 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Versionet Fortnite

Fortnite: Save the World

Ishte titulli i parë i publikuar. Është një lojë e mbijetesës me qitje me mbrojtje hibride kullë që strehon deri në katër lojtarë. Misioni është të luftoni kundër krijesave që duken si zombie për të mbrojtur territorin dhe objektet e lojtarëve. Lojtarët mund të ndërtojnë fortifikime dhe të përdorin kurthe për të mposhtur këto krijesa.

Fortnite: Battle Royale

Ai u lëshua gjithashtu në 2017. Rreth kohës së publikimit të Save the World, Player Unknown Battlegrounds u bë gjithashtu gjerësisht i popullarizuar në qarqet e lojërave. Epic lëvizi shpejt për të ndërtuar një modalitet Battle Royale në lojën e tyre të mëparshme.

Në këtë modalitet, deri në 100 lojtarë luftojnë derisa të mbetet vetëm një fitues. Kur u lëshua si lojë falas në shtator 2017, më shumë se 10 milionë lojtarë përqafuan Battle Royale brenda dy javësh. Mbetet modeli më i suksesshëm i Fortnite. Ky modalitet luhet gjithashtu si Fortnite konkurrues nga miliona lojtarë.

Fortnite: Kreative

U lëshua në dhjetor 2018. Kjo mënyrë u dha lojtarëve edhe më shumë liri. Ata mund të krijojnë arenat dhe botët e tyre të betejës. Në ishujt e tyre privatë, lojtarët mund të kenë miq dhe të kenë gara si gara. Filloi si një lojë e blerë përpara se të kalonte në një model falas.

Save the World mbështetet në macOS, Windows, Xbox One dhe PlayStation 4. Battle Royale dhe Save the World mbështeten në të gjitha këto plus Android, iOS dhe Nintendo Switch.

Bast në Fortnite

Si një esport kryesor, Fortnite është i disponueshëm në shumë katalogë të faqeve të basteve esport. Hapi i parë, pra, është të gjeni një faqe bastesh që ju përshtatet. Përshtatshmëria përcaktohet nga disponueshmëria në vendin tuaj, tregjet dhe garat e basteve, shanset dhe kostot e transaksionit midis faktorëve të tjerë. Disa lojtarë e konsiderojnë gjithashtu disponueshmërinë e një aplikacioni bastesh online esports si një faktor përshtatshmërie.

Bastet tuaja do të përcaktohen nga mënyra në të cilën jeni duke vënë bast. Mënyra më e njohur e basteve është Battle Royale. Është popullor për shkak të paparashikueshmërisë më të lartë dhe shumë njerëzve që marrin pjesë në të. Për shkak të numrave, ai ofrohet në shumë shtëpi bastesh dhe shpesh ka shanse më të mira në Fortnite. Ju gjithashtu duhet të shkoni për të!

Zgjedhja e lojtarëve

Më pas, zgjidhni lojtarët tuaj me mençuri. Basti më i thjeshtë është 1X2, ku ju zgjidhni fituesin e plotë.

Zgjedhja e lojtarëve udhëhiqet nga të kuptuarit e përhapjes së gjasave. Përhapja e gjasave tregon se cili lojtar ka aftësi më të mira. Nëse lojtarët A dhe B kanë një përhapje prej -1.5 (+130) dhe +1.5 (-158) respektivisht, kjo do të thotë se lojtari një është më i aftë.

Tani, bastet për lojtarin një (në një më të mirë nga tre) do të thotë se ata duhet të fitojnë të paktën dy ndeshje që basti juaj të fitojë. Bastet për lojtarin dy do të thotë që ata ose duhet të fitojnë ose të humbasin me më pak se 1.5 harta. Përhapja e lojtarit dy teknikisht i jep lojtarit lirinë për të humbur dy ndeshje dhe basti juaj ende fiton.

Baste të tjera të njohura përfshijnë bast për kohëzgjatjen e hartës, Kullat totale të shkatërruara, fituesi i hartës së parë/dytë, raundet totale dhe handikapet e raundit. Ju duhet të përparoni në bastet më komplekse pasi i kuptoni më shumë lojërat dhe lojtarët.

Pse është Fortnite popullor?

Nëse 300 milionë njerëz e duan një lojë, duhet të ketë diçka të veçantë në të. Zakonisht, këto nuk janë as gjëra komplekse. Gjëra të thjeshta si grafika dhe mbështetja celulare mund të bëjnë një rrugë të gjatë në popullarizimin e një loje. Pra, çfarë është e veçantë për Fortnite?

Botime/mode të shumta

Të tre mënyrat e lojës u japin lojtarëve me shije të ndryshme një shumëllojshmëri për të zgjedhur. Natyrisht, njerëzve u pëlqen të kenë mundësi. Nëse dëshironi të keni ishullin tuaj të veçantë dhe lirinë e plotë, Creative është mënyra për ju. Vritni rivalët derisa të jeni njeriu i fundit në këmbë?

Luaj Battle Royale. Save the world është i shkëlqyeshëm për ekipet që duan të bëjnë mirë duke eliminuar zombitë.
Disa njerëzve u pëlqen të kalojnë herë pas here midis mënyrave të ndryshme. Kjo funksionon mirë për të parandaluar që loja të bëhet monotone.

Mbështetet në pajisje të ndryshme

Një pikë shumë e fortë kur bëhet fjalë për lojërat moderne. Sot, shumica e njerëzve hyjnë në internet përmes pajisjeve mobile. Puna në distancë po fiton gjithashtu më shumë popullaritet, që do të thotë se njerëzit lëvizin shumë. Këta njerëz duan të kenë akses në lojërat e tyre të preferuara nga kudo dhe në çfarëdo pajisje që marrin me vete.

Fortnite ka performuar shkëlqyeshëm në këtë front. Versioni i tij fillestar mbështet katër sisteme operative. Dy mënyrat pasuese shtuan dy të tjera dhe janë lançuar së fundmi për konsolat Xbox Series X/S dhe PlayStation 5.

Konkurse të rregullta

Ka gara të rregullta të organizuara nga entuziastët e Fortnite në mbarë botën. Këto turnetë mbahen online në shumicën e rasteve. Kjo bën të mundur që lojtarët të luajnë nga afërsisht kudo në botë. Disa nga këto gara kanë edhe çmime të mira.

Me rritjen e esporteve në të gjithë botën, këto gara krijojnë një terren të mirë që Fortnite të lulëzojë. Loja ka lulëzuar pavarësisht argumenteve nga disa anë se nuk është një sport. Disa mendojnë se janë shumë pauza, p.sh. kur fshihen, heqin aspektin "sportive". Megjithatë, ajo i ka përballuar herë pas here këto kritika. Ky është një tregues se sa lojë emocionuese është.

Përfshirja e basteve

Ashtu si me shumë sporte të tjera, bastorët po interesohen për Fortnite. Mbi gjetjen e faqja më e mirë e basteve esport, ata duan të dinë se si po ecin lojërat për të cilat ata po bastojnë. Bastorët seriozë kërkojnë kohë për të hulumtuar se si luajnë skuadra dhe lojtarë të ndryshëm përpara se të vendosin para për to. Vetëm kjo ka fituar Fortnite shumë ndjekës.

Përditësimet dhe rregullimet

Një lojë e mirë duhet të jetë dinamike. Fortnite e ka vërtetuar këtë duke prodhuar tre mënyra të lojës. Battle Royale ishte një reagim veçanërisht në kohë dhe i mençur ndaj konkurrencës. Edhe sot, ju mund të luani versione të përditësuara të Save the World. Epic ka bërë një punë të mirë për të bërë përditësime të rregullta dhe rregullime të shpejta të gabimeve për secilin model të lojës.

Luaj falas dhe akses i hershëm

Paraqitja e Qasjes së Hershme është një truk i mirë për t'i sjellë njerëzit në një lojë, por duhet më shumë se kaq për t'i mbajtur ata. Epic i ka përdorur shkëlqyeshëm të dyja kartat. Shumë njerëz iu bashkuan Save the World për të përfituar nga opsioni i Qasjes së Hershme. Disa mbetën edhe kur u bë premium. Epic më pas ofroi modalitetin e saj më të fundit si një lojë falas. Ky është një nxitje për njerëzit që nuk i janë bashkuar lojës dhe një shpërblim për ata që kanë qëndruar besnikë ndaj mënyrave të mëparshme.

A ka një turne Fortnite?

Po, ka një Kupa e Botës Fortnite, dhe shumë gjëra emocionuese rreth tij.

Çfarë është Kupa e Botës Fortnite?

Kjo është një ngjarje vjetore që Epic prezantoi pas lëshimit të versionit të tretë të Fortnite. Turneu inaugurues u zhvillua midis 26 korrikut dhe 28 korrikut 2019. Ai u organizua në stadiumin 23, 771 Arthur Ashe, Nju Jork, i cili është stadiumi më i madh i tenisit në botë. Kupa e Botës mblodhi së bashku lojtarë të vetëm dhe ekipe në kategori të ndryshme, përkatësisht:

 • Solos (28 korrik): 3 milion dollarë çmim në para për fituesin, 50,000 dollarë për çdo pjesëmarrës. Fitoi Kyle Giersdorf, një 16-vjeçar amerikan duke përdorur pseudonimin në internet Bugha.
 • Duos' (27 korrik): 3 milion dollarë për fituesin, 100,000 dollarë pjesëmarrje për çdo duo. Emil Bergquist Pedersen i njohur si Nyhrox dhe David 'Aqua' Wang ndanë çmimin kryesor.
 • Creative Cup: 3 milionë dollarë çmim për fituesit. E fituar nga Faze Cizzorz e udhëhequr nga "Fish Fam"
 • Pro-Am (26 korrik): 1 milion dollarë për fituesit, për të shkuar në një bamirësi sipas zgjedhjes së tyre. 3 milionë dollarë pishinë për pjesën tjetër, gjithashtu për të shkuar në bamirësi të zgjedhura. Fituar nga Airwaks (Streamer) dhe RL Grime (Producer muzikor).

Kualifikimi

Kishte një proces kualifikimi që zgjodhi rreth 200 lojtarë/skuadra për të marrë pjesë në Kupën e Botës. Për t'u kualifikuar, lojtarët dhe ekipet luajtën kundër të tjerëve në rajonin e tyre online. Çdo javë, lojtarët solo dhe skuadrat dyshe të një zone të caktuar luanin deri në dhjetë ndeshje me kundërshtarët e kategorisë së tyre. Ngjarjet u mbajtën online dhe u zgjodhën rreth 3000 ekipe/lojtarë me pikët më të larta.

Më pas, 3000 morën pjesë në një ngjarje të së dielës ku 20 skuadrat/lojtarët më të mirë u kualifikuan për Kupën e Botës. Më shumë se 40 milionë pjesëmarrës morën pjesë në procesin e kualifikimit në mbarë botën.
Fortnite Creative Cup pati një proces të ngjashëm kualifikimi. Sidoqoftë, kjo u bë në pesë periudha dy-javore midis prillit dhe qershorit 2019.

Lojtarët morën pjesë në një sfidë krijuese çdo javë aktive. Sfida e përfunduar më pas iu dorëzua Epic-it, i cili nga ana e tij përdori një panel gjyqtarësh për të zgjedhur tre nga më të mirët për Kupën e Botës. Çdo kualifikim fitoi 5,000 dollarë.

Skuadrat Pro-Am u përzgjodhën nga Epic. Secili ekip kishte një transmetues (pro) dhe një personazh të famshëm (am).

Kupa e Botës e duhur

Në Kupën e Botës, kategoritë dyshe dhe solo luajtën nga gjashtë ndeshje secila. Pjesa tjetër e kategorive luajti nga pesë ndeshje/ngjarje secila.

Edicioni i dytë i Kupës së Botës Fortnite do të pasonte në prill 2020. Megjithatë, ai u anulua pasi bota hyri në bllokime të rrepta pas shpërthimit të koronavirusit. Edicioni i 2021 gjithashtu nuk ndodhi për të njëjtën arsye. Sidoqoftë, Epic vazhdon të mbajë gara të ndryshme Fortnite në internet.

Bastet e Kupës së Botës Fortnite

Ju mund të vini bast si për Kupën e Botës ashtu edhe për ngjarjet kualifikuese. Kjo varet kryesisht nga libralidhësi juaj. Disa libralidhës mbulojnë të gjitha ngjarjet, ndërsa të tjerët ofrojnë shanse vetëm në lojëra të zgjedhura esports Fortnite. Megjithëse bastet në Kupën e Botës aktuale janë praktika më e zakonshme, bastet në kualifikueset ju japin një avantazh të madh. Ju ofron mundësinë për t'u njohur me ekipet dhe lojtarët në kategori të ndryshme. Në këtë mënyrë, ju keni njohuri se si të bastni në fazën kulmore të lojërave.

Kur vini bast në kualifikueset, është e rëndësishme të vini bast të vogla. Numri i madh i lojtarëve që përpiqen të fitojnë një vend do të thotë që edhe lojtarët kryesisht amatorë përballen me veten. Përdoreni këtë nivel thjesht për njohje me pjesëmarrësit.
Për fat të mirë, ka tendencë të ketë qëndrueshmëri mes lojtarëve më të mirë. Airwaks dhe Grime, për shembull, kanë fituar më shumë se një konkurs Fortnite së bashku.

Bast në Fortnite te ofruesit

Siç u përmend më herët, ka disa faktorë që duhet t'ju udhëheqin kur zgjedhja e një ofruesi të basteve për të vënë bast me. Bastet në sportet elektronike janë ende relativisht të reja. Prandaj, ende nuk ka arritur në disa libra sportive. Por numri tashmë është mjaft i madh për t'ju bërë të llastuar për zgjedhje.

Në krye të faktorëve të përmendur më lart, duhet të shikoni gjithashtu se si libri sportiv paraqet shanset e tyre. Luaj gjithmonë me shanset që i kupton. Më shumë për llojet e gjasave diskutohet pak më poshtë.

Ju gjithashtu duhet të hulumtoni para basteve. Disa këshilla për ekipet më të mira për të bastuar në Fortnite diskutohen në seksionin vijues.

Megjithatë, bastet në esports nuk duhet të jenë të vështira. Është pak a shumë si çdo formë tjetër e basteve sportive. Disa bastevënës tani po përfshijnë baste në lojë në tregjet e tyre. Së shpejti, ndoshta do të ketë lojëra virtuale siç ka ndodhur me sportet konvencionale. Vazhdoni të lexoni këtu për përditësime dhe shikoni faqet e basteve që shtojnë tregje të reja Fortnite. Gjithashtu, mos harroni të përfitoni nga ofertat e shumta që shpërndahen nga faqet e basteve që kërkojnë të popullarizojnë bastet e sporteve.

Disa nga kazinotë kryesore që duhet të shikoni shpesh përfshijnë 888Betting, BetWinner, BetMaster, 22Bet, MegaPari dhe 1Xslots.

Ekipet e shquara të Fortnite

Në afërsisht katër vitet e ekzistencës së tij, shumë lojtarë kanë kërkuar të shkojnë profesionistë në Fortnite si solo dhe ekipe. Shumica e tyre janë të qëndrueshme kur arrijnë në majë dhe shpesh janë baste të sigurta kur luajnë.

Njohja e këtyre lojtarëve përmirëson shanset tuaja për të bërë baste të arsyeshme gjatë garave të mëdha. Sidoqoftë, duhet të mbani mend gjithmonë se janë pro përballen me profesionistët dhe bastet mbeten një lojë e fatit absolut. Këtu janë disa nga më të mirat në lojë:

Buga

Përmendja e parë shkon për fituesin e kategorisë inauguruese të Kupës së Botës Fortnite- Solo. Tani 18 vjeç, i riu amerikan mori të gjithë çantën e çmimit prej 3 milionë dollarësh në shtëpi dhe është ende kampioni në fuqi. Ai kishte 59 pikë në turne ku u rendit i dyti me 33 pikë.

Ai ka marrë pjesë në disa gara gjatë kohës së tij me ekipin No Clout dhe si pjesë e tij aktuale, Sentinel e-sports. Ai është aq i mirë sa Epic, zhvilluesit e Fortnite, i dhanë një lëkurë në lojë që i ngjan atij në korrik 2021. Siç mund ta merrni me mend, ai luan Battle Royale!

Sentinelë

Bugha nuk është Sentinels vetëm emër i madh. Skuadra ka lojtarë që kanë tre tituj të mëdhenj që nga krijimi i ekipit në vitin 2018. Ata kanë fituar Kupën e Botës dhe Pro-Am në kohën e shkurtër që kanë luajtur. Ata udhëhiqen nga Dylan Sprouse 'Daequan' dhe kanë lojtarë si Tyler Blevins 'Ninja', Dennis Lepre 'Cloak' dhe Jacob 'Knapman'

Sekreti i ekipit

Sekreti i ekipit është një gjigant evropian Fortnite që ka selinë në Berlin, Gjermani. Është interesant, më i vjetër se vetë Fortnite që është formuar në vitin 2015. Ai drejtohet nga Maksym Koshkyn 'Maxaxi' dhe Victor Trifonov 'Vitrus Pro'. Ata kanë bërë përparim të qëndrueshëm në garat Fortnite, duke u ngjitur nga vendi 21 në të gjashtin në serinë las Polaris LAN Pro. Ky është një ekip premtues që çdo bastues duhet ta mbajë një sy.

Klani Faze

Ky është një nga ekipet më të ndjekura të Fortnite me 800 milionë shikime plus në videot e tyre në YouTube. Ekipi i themeluar nga lojtarët profesionistë Cloak, Team Captain dhe FaZe ka talent interesant. Njerëz si Ninja, Dakotaz dhe CouRage janë pjesë e kësaj stalle.

Reja e nëntë

Reja e nëntë është ekip popullor dhe i suksesshëm i Fortnite në SHBA. Ata kanë qenë të shkëlqyer në Twitch dhe janë ndër konkurrentët më të hershëm në turnetë Fortnite. Ekipi i përbërë nga Camachokiee, Brandon Alvarad 'Patito', Tyler Blevins 'Ninja', Timothy Miller 'Bizzle' dhe TSM_Myth ka fituar 87% të garave Fortnite në të cilat ata kanë marrë pjesë.

Pro dhe kundra

Duke parë pse Fortnite është kaq popullor, ky seksion duhet të jetë vetëm një përmbledhje e asaj që është diskutuar - plus shumë pak shtesa. Dhe një përmendje e të metave (të cilat janë çuditërisht të pakta).

Pro

 • Shumëllojshmëri - Lojërat u japin lojtarëve tre mënyra për të zgjedhur
 • Përditësimet e rregullta - Shqetësimet e lojtarëve dëgjohen dhe zbatohen në kohën e duhur, së bashku me shtesat e bukura
 • Konkurse të shumta - Ka gara ku lojtarët mund të fitojnë para të vërteta. Epic ka vazhduar t'i mbajë disa prej tyre në internet edhe gjatë periudhës së bllokimit.
 • Përputhshmëria - Lojërat Fortnite janë të aksesueshme në pajisje dhe sisteme operative të shumta. Ata kanë vazhduar me lëshimet e fundit si PlayStation 5.
 • Pa pagesë - Modaliteti krijues i lojës është i lirë për t'u luajtur dhe u ofron lojtarëve shumë liri krijuese

Kundër

 • Modaliteti fillestar i Fortnite nuk është i pajtueshëm me disa sisteme operative si Android dhe iOS
 • Fortnite: Battle Royale ka eklipsuar mënyrat e tjera. Si rezultat, Epic duket se po i jep më shumë fokus se mënyrat e tjera, duke dëmtuar kështu ata që preferojnë këto mënyra
 • Disa mënyra kërkojnë që lojtarët të shpenzojnë para për të luajtur

Kuptimi i shanseve të basteve Fortnite

Shanset e basteve paraqiten ndryshe në vende të ndryshme. Këshillohet të vini bast duke përdorur koeficientët që përdoren në vendin tuaj ose ato që i kuptoni mirë. Shanset shfaqen në tre mënyra kryesore

Shanset Amerikane

Të njohura edhe si koeficientët e linjës monetare, këto koeficientë shfaqen si numra të zakonshëm me shenja + dhe - përpara tyre. Shenjat minus u jepen lojtarëve/skuadrave që konsiderohen më të prirura për të fituar. Për shembull, një ekip me një koeficient -100 është një favorit ndërsa një +100 është një i dobët.

Shanset thyesore

Gjithashtu i njohur si Shanset Britanike ose Tradicionale. Pjesa e parë e fraksionit është sa fitoni kundrejt parave që vendosni, që është pjesa e dytë. Porositë 10/1 do të thotë që ju do të fitoni 10 dollarë nëse vendosni 1 dollarë.

Shanset dhjetore

Të njohura në Evropë, këto shanse quhen edhe si shanse dixhitale, evropiane ose kontinentale. Ato janë të lehta për t'u kuptuar pasi thjesht shumëzoni koeficientin me shumën tuaj për të marrë shumën përfundimtare që merrni nëse basti juaj fiton. Nëse vendosni 5 $ në një koeficient 2,00, do të merrni 10 $ nëse fitoni, duke përfshirë pjesën tuaj të aksioneve.

Ju gjithashtu duhet të kuptoni shanset si bastet e grumbulluara dhe akumuluese. Këto janë të reja për bastet esports dhe Fortnite, por së shpejti do të jenë të njohura në shumë shtëpi bastesh.

Këshilla dhe truket e basteve Fortnite

Bastet në Fortnite esport nuk janë shumë të ndryshme nga bast në sporte të tjera. Prandaj, është e pandershme të thuhet se ekziston një strategji solide bastesh që mund t'ju sigurojë të fitoni. Është çështje rastësie. Për fat të mirë, ndryshe nga sportet e tjera, Fortnite zakonisht ka gara deri në gjashtë ndeshje, kështu që ju merrni më shumë shanse.

Këshillë 1: Vëzhgoni gjithmonë tendencat

Në një garë me gjashtë ndeshje, mund të dëshironi të shmangni një ose dy ndeshjet e para. Lojtarët dominues së shpejti krijojnë një prirje dhe vazhdojnë të fitojnë në raundet e fundit. Është më e lehtë të bësh supozime të sakta në këto raunde.

Këshillë 2: Zgjidhni tregje specifike

Mos bëni baste kudo; kanë një ose disa tregje dhe specializohen në to. Për shembull, mund të specializoheni në bastet fituese të drejtpërdrejta dhe kohëzgjatjen e basteve të raundit. Kjo ju bën të qëndrueshëm në kërkimin tuaj ku shihni tendencat më saktë.

Këshilla 3: ndiqni garat

Thuhet shpesh se tifozët aktualë nuk vendosin bastet më të zgjuara. Megjithatë, fitorja kërkon pak punë. Keni kalendarin e garave dhe vëzhgoni skuadrat kur luajnë.

Së fundi, duhet të ndiqni këshillat e rregullta të basteve që vlejnë për të gjitha sportet. Mos bast emocionalisht. Keni një buxhet fiks. Luaj për argëtim dhe jo për të fituar.

Bëjini bastet Fortnite diçka për t'u shijuar dhe diçka që do t'ju bëjë ta doni lojën (më shumë).

About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
eSporte
About

Zhang Wei, i njohur më mirë në arenën e Esports si "DragonMaster", ka gdhendur një vend si një udhëheqës i mendimit në udhëkryqin e kazinove online dhe Esports. Me një instinkt të pagabueshëm për trendet, e kombinuar me një vëmendje të përpiktë ndaj detajeve, ai është njëkohësisht një strateg dhe një vizionar në këtë fushë.

Send email
More posts by Zhang Wei

Të rejat e fundit

Crossovers dhe ngjarje emocionuese për të përmirësuar përvojën Palworld
2024-02-16

Crossovers dhe ngjarje emocionuese për të përmirësuar përvojën Palworld

Me dominimin global të Palworld në industrinë e lojërave video, fansat janë të ngazëllyer për atë që ka e ardhmja për këtë lojë artizanale-mbijetese tërheqëse për krijesat. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë disa mundësi argëtuese për kryqëzime dhe ngjarje që mund të ndodhin në Palworld.