Faqet kryesore të basteve të CS:GO 2024

Në këtë udhëzues bastesh CS: GO, bastorët mund të gjejnë gjithçka që duhet të dinë rreth basteve në lojën video me qitje në vetën e parë. Pavarësisht nëse është loja dhe rregullat ose tregjet dhe shanset e basteve, kjo faqe tregon gjithçka. Nuk ka dyshim se bastet eSports po marrin përsipër.

Tifozët e titujve të njohur si Valorant, FIFA21, Call of Duty, Madden, NBA2K, StarCraft, Dota 2 dhe pjesa tjetër tani mund të bastojnë në ngjarje të ndryshme eSports në një nivel konkurrues. Sipas statistikave më të fundit, vlera totale e parave dhe artikujve të basteve të eSports në vitin 2020 arriti në 12.9 miliardë dollarë.

Faqet kryesore të basteve të CS:GO 2024
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

CS kryesore: GO Faqet e basteve 2024 : gjithçka që duhet të dini

Ndërsa mbi një duzinë videolojëra shfaqen në faqet e basteve eSports, CS: GO është një nga forcat më dominuese. Sipas statistikave nga një publikim nga Narus Advisors LLC dhe Eilers & Krejcik Gaming, bastet CS: GO vjen i dyti për sa i përket volumit të basteve eSports, duke zënë 29% të totalit të basteve eSports.

Kundër-Strike: Ofensivë Globale, i njohur zakonisht si CS: GO, është një titull gjithëpërfshirës me gjuajtje me shumë lojtarë, AAA, i zhvilluar nga dhe botuar nga Valve dhe Hidden Path Entertainment. I publikuar në vitin 2012, është kësti i katërt në serinë Counter-Strike.

Kjo lojë ka disa shtesa të reja që e dallojnë atë nga paraardhësi i saj. Loja vjen me harta të reja, karaktere të reja, mënyra të reja të lojës, një grup të ri armësh, veçori mblesëri dhe grupe aftësish konkurruese.

CS: GO ndeshjet përballen me dy palë, terroristët dhe kundër-terroristët. Të dy palët përfshihen në beteja ndërsa ndërrojnë anët. Objekti i lojës varet nga mënyra. Disa nga objektivat përfshijnë sigurimin e një lokacioni, çaktivizimin e bombave, shpëtimin e pengjeve dhe kapjen e pengjeve.

Duke folur për mënyrat e lojës, CS: GO ka 9; Konkurruese, e rastësishme, Zonë e rrezikut, Wingman, Deathmatch, Kursi i Armëve, Gara e Armëve, Demolition, dhe Flying Scountsman. Demolition, një mënyrë loje që përfshin heqjen e bombës, është më e popullarizuara nga dy mënyrat klasike.

Pas publikimit të tij, CS: GO mori një mirëseardhje të përzemërt. Kritikët e lojërave video vlerësuan ekipin e zhvillimit për lojën e lëngshme të lojës dhe besnikërinë ndaj serisë. Mekanika, grafika dhe tingulli i lojës gjithashtu u përmirësuan në mënyrë dramatike, duke u ofruar lojtarëve realizëm dhe zhytje në fushën e betejës.

Megjithatë, kjo lojë video kishte gjithashtu një pjesë të drejtë të urrejtësve. Kishte dallime në veçoritë midis versioneve të konsolës dhe PC-së. Kjo është diçka që nuk përgëzoi bukur me disa fansa.

Arsyet pse duhet të vini bast në CS: GO

Basti Cs go esports është plotësisht i ligjshëm, por lojtarët këshillohen gjithmonë të bastojnë në sajte të licencuara dhe të rregulluara. Bastet në CS: GO nuk janë në asnjë mënyrë të ndryshme nga vendosja e basteve tuaja në sportet e tjera elektronike FPS, diskutimet për Valorant, Call of Duty: Warzone dhe Rainbow Six Siege.

Si të regjistroheni në libraritë në internet

Lojtarët fillimisht duhet të gjejnë një faqe me CS: GO në tregjet e basteve për të vënë bast në csgo. Pasi të keni gjetur atë libralidhës të besueshëm, gjëja tjetër që duhet të bëni është të regjistroni një llogari.

Klikoni në opsionin SIGN-UP, shkruani informacionin e kërkuar, pranoni termat dhe kushtet dhe përfundoni regjistrimin. Lojtarëve të rinj më pas do t'u kërkohet të konfirmojnë adresat e tyre të emailit përpara se të lejohen të fillojnë bastet.

Para të vërteta CS: GO bast

Tani, lojtarët duhet të ngarkojnë llogarinë e tyre të saporegjistruar për të hyrë në bastet CS: GO me para të vërteta. Libërtarët e Sporteve janë partnerë me të gjithë emrat e njohur në pagesat online industria për të lehtësuar depozitat dhe tërheqjet e lehta, të sigurta, të shpejta dhe të përballueshme.

Disa nga opsionet e disponueshme të depozitimit dhe tërheqjes përfshijnë Visa, MasterCard, Neteller, Trustly, MuchBetter, Euteller, Paysafecard, Maestro, etj.

Ka plot CS: GO promovime dhe bonuse që lojtarët mund të përfitojnë për rekord. Lojtarët e rinj mund të pretendojnë bonus mirëseardhjeje ndërsa lojtarët ekzistues mund të shijojnë bonuset e ringarkimit dhe kthimin e parave.

Pse është kaq popullor CS: GO?

kjo lojë është ndër lojërat më të njohura në skenën e eSports dhe industrinë e basteve eSports.

Sipas një publikimi në Statista, CS: GO tërhoqi 942,520 lojtarë të njëkohshëm vetëm në Steam në shtator 2021. Është interesante që shifra kishte arritur kulmin pesë muaj më parë në mars, kur loja fitoi pothuajse 1.2 milionë lojtarë të njëkohshëm në Steam.

Që kur debutoi, csgo tërheq mbi 11 milionë lojtarë çdo muaj dhe ka mbetur një nga lojërat më të luajtura të Steam në përgjithësi.

Pra, çfarë e bën CS: GO popullor në skenën e eSports dhe industrinë e basteve eSports?

1. Lojë intuitive

Ndryshe nga shumë lojëra FPS me histori komplekse, loja ka lojë të thjeshtë, të drejtpërdrejtë dhe intuitive që rrotullohet rreth bazës 'vrit ose vrit'. Çdo palë ka një shans të luajë si terroristë ose njësi kundër terrorizmit. Kur bëhet fjalë për skenarin, ai bazohet në çështje që prekin të gjithë globin sot - terrorizmi.

2. Përshtatshmëria

Një arsye tjetër pse CS: GO është ende popullor është sepse i lejon lojtarët të rikonfigurojnë lojën bazuar në nevojat dhe nivelin e tyre të aftësive. Kjo ndihmon lojtarët e rinj që duan të mësojnë dhe përsosin aftësitë e tyre në lojë. Cfare ka me shume? Lojërat gjithashtu lejojnë lojtarët të personalizojnë aspekte të tilla si FPS dhe gamën për lojëra më të mira.

3. Modeli për të luajtur falas

Nuk ka dyshim se shumë nga suksesi i CS: GO i detyrohet prezantimit të modelit pa pagesë në 2018, i cili la kozmetikën si burimin e vetëm të të ardhurave. Tani që lojtarët nuk duhet të shpenzojnë asgjë për të luajtur lojën, padyshim që tërheq më shumë fansa.

4. Kontroll mbi tendencat e dhunshme

Në kulmin e CS: GO, u ngrit një problem i përbashkët në mesin e komunitetit. Disa lojtarë po shfaqnin sjellje të dhunshme, e cila ishte një shqetësim për të tjerët. Kjo ishte ndër arsyet që nxitën rënien e CS: GO, por për fat të mirë, kompania doli me masa për të kontrolluar lojtarët e dhunshëm. Kjo ktheu besimin e humbur dikur në lojën FSP.

5. Bastet e sporteve dhe videolojërave

Counter-Strike: Global Offensive është një emër i madh në industrinë e eSports. Siç u përmend më herët, është i dyti pas League of Legends në listën e eSporteve më të njohura për nga vëllimi i basteve.

Loja është loja më e njohur me qitje në mesin e vendeve perëndimore dhe një nga disiplinat më të mëdha. Cfare ka me shume? Ajo ka influencues - të famshëm duke përfshirë Neymar luajnë lojën. Disponueshmëria e tregut të basteve csgo eSports është gjithashtu një katalizator.

6. Ekosistem emocionues

Ekosistemi emocionues CS: GO është gjithashtu një faktor që ka kontribuar në popullaritetin e lojës. Një nga tiparet mbresëlënëse të lojës është aftësia e lojtarëve për të shitur lëkurë.

Çdo lojtar me përvojë CS: GO e di se lëkurat bëhen monotone. Gjëja e mirë është se lojtarët mund të ndryshojnë skinet, të fitojnë skine të reja ose të blejnë skine të reja për të marrë motivim kur lëkura aktuale është e mërzitshme. Ju mund të bastni në CS: GO skins në faqet e basteve të lëkurës.

Popullariteti i lojës ka rënë tani që ka lojëra më të reja FPS dhe mashtrimi i dekurajon lojtarët. Por megjithatë, është një forcë për t'u marrë parasysh brenda industrisë së basteve eSports.

Turnetë dhe garat më të mëdha CS: GO eSports

Arsyeja për dominimin e csgo në skenën e basteve eSports është disponueshmëria e turneve të mbushura me adrenalinë gjatë gjithë vitit. Këto turne tërheqin paga duke filluar nga 1,000 dollarë deri në 30 milion dollarë për turnetë creme de la creme. Në këtë segment, zbuloni të gjitha turnet dhe garat më të mëdha CS: GO.

Kampionate të mëdha

Sponsorizuar nga Valve, Major, është turneu më i madh dhe më prestigjioz CS: GO globalisht. Turneu u organizua për herë të parë në vitin 2013 kur tërhoqi një grup çmimesh prej 250,000 dollarësh, i ndarë në 16 ekipet pjesëmarrëse. Me kalimin e viteve, The Major është rritur në mënyrë eksponenciale. Majori i fundit shpalli një grup çmimesh prej 2,000,000 dollarësh.

Natus Vincere është kampioni në fuqi në Major 2021, i mbajtur në Stokholm në Avicii Arena. Në finalet e nxehta, Natus Vincere eliminoi G2 Esports 2-0. PGL Major Stokholm 2021 tërhoqi një grup çmimesh prej 2,000,000 dollarësh, dyfishi i shumës që ishte shpërndarë në vitin e kaluar.

Por Astralis mbetet skuadra më e suksesshme në Kundër-Strike: Global Offensive Major Championships, duke fituar katër tituj.

BLAST Kryeministri është gjithashtu i njohur për një nga ngjarjet më të mira CS: GO, për të cilin padyshim ia vlen të vihet bast.

Ngjarjet e nivelit S

I njohur më parë si Premier CS: GO Turne, Ngjarjet S-Tier përfshijnë lojtarët më të mirë CS: GO pro nga Evropa, Amerika e Veriut, Australia dhe Azia. Ngjarjet S-Tier karakterizohen nga beteja me oktan të lartë midis ekipeve më të mira në botë.

Dhe nuk ka të bëjë vetëm me adrenalinën; këto ngjarje tërheqin edhe të mira fantastike. Për shembull, ESL: One Rio 2020 dhe ESL: One Cologne 2020 kanë një çmim prej 2,000,000 dollarësh, ndërsa çmimi i sezonit 1 dhe 2 të Flashpoint ishte 1,000,000 dollarë para të gatshme për sezon.

Ngjarjet e nivelit A

Nën ngjarjet S-Tier janë ngjarjet CS: GO A-Tier, një seri ngjarjesh të mbajtura në Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut, Kinë, Lindjen e Mesme dhe Evropë. Së bashku me Ngjarjet S-Tier, Ngjarjet A-Tier janë vendimtare për të përcaktuar se kush shkon në The Major.

Ngjarjet e nivelit B

Ngjarjet e nivelit B përfshijnë ndeshje LAN dhe gara në internet. Ngjarjet mbahen në Evropë, Amerikën e Veriut, Azi dhe Australi. Ata mund të mos tërheqin para të mëdha çmimesh, por janë pjesë e rrugës drejt The Major.

Ngjarjet e nivelit C

Këto janë turne shumë më të vogla që nuk tërheqin një ndjekës të madh, por janë ende mjaft konkurrues. Ato luhen online.

Kampionati Evropian

Siç sugjeron emri, ky është një turne ekskluziv për lojtarët CS: GO nga vendet evropiane. Ai bashkon 16 nga ekipet më të mira që ndajnë grupin marramendës të çmimeve prej 30,000,000 dollarësh. Ekipet që marrin pjesë në Kampionatin Evropian marrin pjesë me ftesë të drejtpërdrejtë.

Seria IEM

Intel Extreme Masters (IEM) janë turne csgo të sponsorizuara nga Intel të drejtuara nga ESL (Electronic Sports League). Ngjarjet kualifikuese zhvillohen në vende të ndryshme; finalet zhvillohen në Poloni, ku dy skuadra luftojnë për Kampionatin Botëror të IEM.

Më sipër janë disa nga turnet dhe garat më të mira CS: GO për t'u ndjekur dhe për të vënë bast. Me rritjen e basteve eSports, prisni më shumë turne dhe gara.

CS: GO Tournament pishina shpërblyese

Kur bëhet fjalë për paratë e çmimeve, statistikat nga Statista tregojnë se paratë totale të çmimeve të turneve globale CS: GO ranë ndjeshëm në vitin 2020 kur shuma totale e çmimeve ishte 15.85 milionë dollarë. Megjithatë, në vitin 2018, u vendos një rekord - kjo lojë tërhoqi një grup të përgjithshëm çmimesh të turneut prej 22.65 milionë dollarë.

Për momentin, popullariteti i CS: GO është duke u zvogëluar, kështu që ka shumë pak gjasa që grupi i përgjithshëm i çmimeve të rritet. Por për kompeticionet kryesore si The Major, grupi i çmimeve padyshim do të rritet.

Gjeni faqet perfekte të basteve CS: GO eSports

Sot, qindra aplikacione dhe sajte bastesh eSports ofrojnë tregje bastesh eSports, duke përfshirë CS: GO. Ndërsa shumëllojshmëria është një gjë e mirë, ajo i vë lojtarët në një dilemë se në cilin uebsajt të librarive të bashkohen. Pra, si duhet të zgjedhin bastorët faqen më të mirë të basteve eSport?

Gjëja e parë që duhet konstatuar është besueshmëria e faqes dhe operatorit që qëndron pas saj. Sigurohuni që të jetë i licencuar dhe i rregulluar. Lojtarët mund të kontrollojnë se çfarë thonë komentet në internet, dhe më e rëndësishmja, të kërkojnë rekomandime nga prodhuesit dhe forumet e basteve elektronike eSports.

Më pas, kontrolloni përzgjedhjen e lojës, tregjet e basteve dhe cs:go shanset e basteve. Sigurohuni që krijuesi i basteve të ofrojë CS: GO bookie dhe të mbulojë të gjitha ngjarjet profesionale cs go globalisht. Gjithashtu, jini në vëzhgim për veçori të lezetshme si transmetimi i drejtpërdrejtë dhe shanset e larta.

CSGO bast live është një mënyrë e shkëlqyer për t'i bërë bastet esports më emocionuese. Kumari live Csgo është një formë vërtet e njohur e basteve të lojërave video.

Së treti, gjeni një faqe bastesh eSports që ka opsione fleksibël bankare. Një goditje e mirë këtu është një faqe bastesh me pagesë të shpejtë që u ofron lojtarëve depozita të shpejta dhe tërheqje të menjëhershme. Faqet e basteve me pagesë të shpejtë bashkëpunojnë me të gjithë emrat e njohur në industrinë e pagesave në internet.

Së fundi, gjeni një libralidhës të mirë në internet me bonuse. Këto janë stimuj që përdorin bastelibër për të tërhequr klientë të rinj dhe për të mbajtur ata ekzistues, si fillim. Avantazhi i bonuseve është se ato rrisin bankat.

CS më e mirë: SHKO ekipet për të vënë bast

Një nga arsyet e suksesit në skenën e basteve eSports është niveli i ekipeve që marrin pjesë në ngjarjet CS: GO. Këto skuadra janë po aq konkurruese sa çdo ekip tjetër, qoftë ai një nga ekskluzivitetet më të mira në NBA apo peshat e rënda të futbollit në Evropë.

Për të qëndruar konkurrues, ekipet CS: GO injektojnë shumë para në blerjen dhe trajnimin e talenteve. Lojtarëve u nënshkruhen dhe u jepen kontrata ashtu si në futboll dhe sporte të tjera. Ata gjithashtu mund të përjashtohen nëse nuk i përmbushin pritshmëritë e ekipit.

Tani, kur bëhet fjalë për bastet csgo esports, është thelbësore të njihni skuadrat kryesore në lojë, dhe më e rëndësishmja, listat e tyre. Pra, në këtë segment, zbuloni të gjitha ekipet më të mira që bastorët duhet të ndjekin gjatë turneve të mëdha.

Astralis

Pesha të rënda daneze të sporteve elektronike Astralis është ekipi më i suksesshëm i CS: GO eSports. Ekipi u themelua nga Frederik Byskov, Jakob L. Kristensen dhe Nikolaj Nyholm. Sot, Astralis krenohet me katër tituj të mëdhenj. Lista e tyre aktuale CS: GO ka një ekip tërësisht danez që përfshin Andreas Højsleth (Xyp9x), Lukas Rossander (gla1ve), Lucas Andersen (Bubzkji) dhe Kristian Wienecke (K0nfig).

Natus Vincere

Një tjetër ekip CS: GO eSports në krye është fituesi në fuqi i PGL Stockholm 2021, Natus Vincere. Veshja ukrainase u bë titujt kryesorë në Stokholm kur dolën nga G2 eSports për të fituar The Major 2021. Lista aktuale përfshin Oleksandr Kostyliev (s1mple), Denis Sharipov (elektronik), Kirill Mikhailov (Boombl4), Ilya Zalutskiy (Perfecto) dhe Valerii (b1t).

G2 eSports

I njohur gjerësisht si G2, ky është një tjetër emër i njohur në hapësirën CS: GO eSports. G2 ka dominuar disa ngjarje, duke përfshirë DreamHack Open Tours 2017, ESL Pro League Sezoni 5, Seria eSports Championship Sezoni 1, dhe Masters DreamHack Malmö 2017.

Lista aktuale ka Nikola Kovač (NiKo), Nemanja Isaković (nexa), Nemanja Kovač (huNter-), Kenny Schrub (KennyS), Audric Jug (JaCkz) dhe François Delaunay (AmaNEk).

Vitaliteti i ekipit

Skuadra Vitality e peshave të rënda franceze të sporteve elektronike janë gjithashtu të preferuarat në hapësirën CS: GO. E themeluar në vitin 2013, skuadra nuk ka qenë aq dominuese në lojë, por është një ekip për t'u parë. Lista aktuale përfshin Richard Papillon (shox), Jayson Nguyen Van (Kyojin), Mathieu Herbaut (ZywOo), Kévin Rabier (misutaaa) dhe Dan Madesclaire (apEX).

Më sipër janë disa nga ekipet më të mira të CS: GO eSports. Përmendje të tjera të vlefshme përfshijnë Gambit eSports, FaZe Clan, Fnatic, dhe SK Gaming, ndër të tjera.

CS: GO të mirat dhe të këqijat e basteve

Në këtë seksion, zbuloni disa nga arsyet pse lojtarët duhet të konsiderojnë bast në csgo dhe disa nga arsyet pse lojtarët duhet të mendojnë dy herë.

Pro

  • Shumëllojshmëri e gjerë ngjarjesh - Ndryshe nga eSportet e tjera, CS: GO ka shumë ngjarje për të bastuar gjatë gjithë vitit. Ka turne të mëdhenj, si dhe turne të ndërmjetëm, dhe të gjithë janë konkurrues.
  • Shansi fitues - Fitorja është për ata që luajnë. Bastorët kanë një shans për të fituar para të vërteta kur luajnë në faqet e basteve CS: GO me para të vërteta.
  • Shumë bastesh esport - Ndryshe nga e kaluara, sot ka shumë baste Counter Strike. Përveç faqeve të mëdha që kanë tregjet CS: GO, këto sajte ofrojnë shumë promovime bujare në formën e bonuseve.

Kundër

  • Nuk ka të dhëna të vështira - Përveç garave më të mira, nuk ka të dhëna për t'u vlerësuar përpara se të vendoseni për një ekip të caktuar në CS më të ulët: GO Turne eSports.

Bastet në esport janë argëtuese, por më pas, lojtarët duhet të respektojnë rregullat e përgjegjshme të lojërave të fatit. Ata duhet të vendosin një buxhet për bastet në këtë lojë dhe të përpiqen të mos bien kurrë në kumar kompulsiv - CS: bastet GO janë po aq të varur sa vetë CS: GO.

CS: Shpjegohen shanset e basteve GO

Përpara se të zhyteni në bast CS: GO, lojtarët duhet së pari të kuptojnë shanset. Si fillim, shanset janë një paraqitje e probabilitetit të kalimit të një ngjarjeje. Sa më të larta të jenë shanset, aq më të ulëta janë shanset dhe anasjelltas.

Tani, shanset CS: GO mund të përfaqësohen në cilindo nga tre formatet e koeficienteve; Shanset britanike, shanset amerikane ose shanset evropiane. Më poshtë janë pikat kryesore të secilit format të koeficienteve.

Shanset britanike

Të njohura gjithashtu si shanset në Mbretërinë e Bashkuar, ose shanset e pjesshme, këto përfaqësohen në fraksione. Në shanset e pjesshme, numri në të majtë është ai që fitojnë lojtarët për të vënë bast me numrin në të djathtë, plus aksionin.

Shanset Amerikane

Shanset amerikane përfaqësohen në një numër negativ ose pozitiv. Shanset me shenjën + tregojnë fitimin për çdo 100 dollarë të aksioneve, ndërsa shenja - tregon shumën që duhet të vendoset për të bërë një fitim 100 dollarë. Për rekord, shenja plus është për të dobëtin, ndërsa shenja minus është sinonim i ekipit të preferuar.

Shanset evropiane

Të njohura gjithashtu si shanset dhjetore, shanset evropiane përfaqësohen në numra dhjetorë. Për të llogaritur fitimet, shumëzoni shanset dhjetore me shumën.

Disa libralidhës CS: GO kanë vetëm një nga këto formate shanse, ndërsa të tjerët mbështesin treshen.

CS: GO Këshilla dhe truket e basteve

Në këtë seksion të fundit të kësaj CS: SHKO udhëzues bastesh, ekspertët kanë ndarë disa këshilla dhe truke jetike për të ndihmuar bastorët të kenë një shans më të mirë për të fituar në bastet CS: GO.

Së pari, lojtarët duhet të njihen me lojën dhe rregullat e garave CS: GO eSports. E rëndësishmja, ata duhet të zotërojnë të gjitha formatet e turneut, strukturat e kllapave dhe csgo bast ndeshjeje llojet.

Së dyti, përdorni gjithmonë këshillat e faqeve të parashikimit të eSports. Ashtu si futbolli dhe sportet e tjera tradicionale, eSports ka ekspertë dhe analistë ekspertë që dalin me disa njohuri të besueshme mbi ngjarjet e ardhshme CS: GO eSports.

Një tjetër këshillë për lojërat e fatit csgo është të zbuloni faqet e basteve të lojërave csgo me bonuse. Për lojtarët që duan të rrisin bankrollin e tyre, promovimet si shpërblimet e mirëseardhjes, bonuset e ringarkimit dhe kthimi i parave janë të dobishme.

Gjetja e një strategjie është gjithashtu thelbësore kur bastet në csgo. Ashtu si në të gjitha format e tjera të lojërave të fatit, ekzistojnë strategji CS: GO që mund t'i ndihmojnë bastorët të kenë një shans më të mirë për të vendosur baste fituese.

Së fundi, ndiqni shanset. Shumë raste, lojtarët shkojnë për shanse të larta vetëm për të humbur paratë e tyre. Gjithmonë besoni basteshkruesve - kur shanset janë të ulëta, shanset për të fituar janë të larta, por kur shanset janë të larta, shanset janë të larta që basti të mos realizohet.

Duke përfunduar

Ky është fundi i këtij udhëzuesi të basteve csgo eSports. Ndërkohë që CS: GO mund të jetë duke humbur vrullin, ai po zë rrënjë në botën e basteve eSports dhe duke marrë parasysh që lojtarët mund të luajnë lojëra të fatit csgo skins, bastebërësi CS: GO është këtu për të qëndruar.

About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
eSporte
About

Jun-ho Kim, maestro dinamik i Esports në Korenë e Jugut, qëndron si një fener njohurish në EsportRanker. Duke përzier aftësitë analitike me një dashuri të lindur për lojërat, Jun-ho zbulon tapiceri të ndërlikuar të garave në internet, duke siguruar që lojtarët të qëndrojnë të informuar dhe të frymëzuar.

Send email
More posts by Jun-ho Kim