Politika e kukive

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerTomas NovakFact Checker

Politika e kukive për CasinoRank
Data e hyrjes në fuqi: 20230222

Kjo politikë e cookie-ve përshkruan llojet e cookies dhe teknologjive të tjera të gjurmimit që mund të përdoren në faqen tonë të internetit. Ne mund ta ndryshojmë këtë Politikë të Cookies në çdo kohë. Çdo ndryshim në këtë Politikë të Cookie-ve do të hyjë në fuqi kur ne e bëjmë të disponueshme Politikën e rishikuar të Cookies në ose përmes sajtit të internetit.

Duke përdorur faqen, ju pranoni përdorimin e cookies në përputhje me këtë politikë.

Çfarë janë cookies?

Cookies janë skedarë të vegjël teksti që vendosen në pajisjen tuaj kur hyni në faqen tonë të internetit. Cookies na ndihmojnë të njohim pajisjen tuaj dhe të ofrojmë përmbajtje dhe reklama të personalizuara, të kujtojmë preferencat tuaja dhe në përgjithësi të përmirësojmë përvojën tuaj të shfletimit.

Lloje të ndryshme biskotash

Si ruhen

Cookie e sesionits janë cookie të përkohshme që ruhen në pajisjen tuaj vetëm gjatë sesionit tuaj të shfletimit. Ato fshihen kur mbyllni shfletuesin tuaj. Kukit e sesionit përdoren shpesh për të mbajtur nën kontroll statusin tuaj të hyrjes, artikujt e karrocës së blerjeve ose preferenca të tjera që vendosni gjatë një seance të vetme shfletimi.

Biskota të qëndrueshme ruhen në pajisjen tuaj edhe pasi të keni mbyllur shfletuesin tuaj. Ato përdoren për të kujtuar preferencat ose cilësimet tuaja për seancat e ardhshme të shfletimit. Kukit e përhershëm mund të skadojnë pas një kohe të caktuar ose mund të mbeten në pajisjen tuaj derisa t'i fshini.

Për çfarë janë

Biskota thelbësore janë të nevojshme që faqja e internetit të funksionojë siç duhet. Ato përdoren shpesh për të kujtuar informacionin tuaj të hyrjes ose për të mbajtur gjurmët e artikujve në shportën tuaj të blerjeve.

Cookie funksionale përdoren për të kujtuar preferencat ose cilësimet tuaja, të tilla si gjuha ose madhësia e shkronjave.

Performanca/analitika cookies përdoren për të mbledhur informacione rreth mënyrës se si vizitorët përdorin një faqe interneti, si p.sh. cilat faqe janë më të njohura, ose sa kohë shpenzojnë vizitorët në secilën faqe. Ato përdoren gjithashtu për të gjurmuar sjelljen specifike të përdoruesit, të tilla si lidhjet që klikohen ose cilat faqe shikohen. Ky informacion përdoret për të analizuar trafikun e faqes në internet dhe sjelljen e përdoruesit. Ky informacion përdoret për të përmirësuar performancën e sajtit dhe përvojën e përdoruesit.

Reklamim cookies përdoren për të gjurmuar sjelljen tuaj të shfletimit dhe për t'ju shfaqur reklama të personalizuara. Këto cookie shpesh krijohen nga reklamues të palëve të treta dhe mund të përdoren për të mbledhur informacion në lidhje me interesat ose demografinë tuaj.

Kush i krijon cookies

Pala e parë cookies krijohen nga faqja e internetit që po vizitoni. Ato përdoren shpesh për të kujtuar preferencat tuaja, informacionin e hyrjes ose të dhëna të tjera që janë të nevojshme për funksionimin e duhur të faqes në internet.

palë e tretë cookies, nga ana tjetër, krijohen nga një domen tjetër nga ai që po vizitoni. Ato përdoren shpesh për qëllime reklamimi ose gjurmimi.

Si i përdorim cookies

Ne përdorim llojet e mëposhtme të cookies në faqen tonë të internetit:

EMRIPËRSHKRIMPARTI 1/3SESION/KËNDHËMËNDRUESHËM
JSESSIONIDCookie e përdorur nga serverët tanë të internetit për të identifikuar sesionin e uebit.partia e parëSesioni
deployr-uidCookie përdoret për personalizimin e përmbajtjes së faqes së internetit.partia e parëSesioni
vendosës-eksperimentCookie e përdorur për testimin A/Bpartia e parëKëmbëngulës
vendosës-vizitor-vendCookie e përdorur për të përshtatur përvojën bazuar në shtetin e përdoruesit (p.sh. gjuha)partia e parëKëmbëngulës
ga*Cookie e përdorur nga Google Analytics për të dalluar përdoruesit.palë e tretëKëmbëngulës

Biskotat tona të palëve të treta

Faqja jonë e internetit përdor cookie të palëve të treta për të analizuar sjelljen tuaj të shfletimit, për t'ju shfaqur përmbajtje të personalizuar dhe për t'ju ofruar informacione përkatëse në lidhje me shërbimet tona. Kukit e palëve të treta të përdorura në faqen tonë të internetit përfshijnë:

  • Relike e re: cookies të përdorura për monitorimin e performancës
  • Google Analytics: cookies të përdorura për të analizuar përdorimin e faqes në internet

Si mund të menaxhoj cookies?


 Ju mund t'i çaktivizoni ose fshini cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj. Procedura për ta bërë këtë mund të ndryshojë në varësi të shfletuesit që po përdorni. Ju lutemi ndiqni lidhjet e mëposhtme për udhëzime se si të çaktivizoni ose fshini cookies në shfletuesit më të njohur:

Google Chrome:https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en-GB
Microsoft Internet Explorer:https://support.microsoft.com/en-us/help/260971/description-of-cookies
Microsoft Edge:https://privacy.microsoft.com/en-us/windows-10-microsoft-edge-and-privacy
Safari (Desktop):https://support.apple.com/kb/PH5042?locale=en_US
Safari (IOS):https://support.apple.com/en-us/HT201265
Mozilla Firefox:https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer
Android:https://support.google.com/nexus/answer/54068?visit_id=1-636601972073000539-1281769835&hl=en&rd=1
Opera:https://www.opera.com/help/tutorials/security/privacy/

Ju lutemi vini re se çaktivizimi ose fshirja e cookies mund të ndikojë në aftësinë tuaj për të përdorur veçori të caktuara të Faqes.

Përditësimet e kësaj Politike të Cookie-ve Ne mund ta përditësojmë herë pas here këtë politikë të cookie-ve. Ne ju inkurajojmë që ta rishikoni këtë politikë në mënyrë periodike për çdo ndryshim. Çdo ndryshim në këtë politikë do të hyjë në fuqi menjëherë pas postimit në sit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi