Gjithçka rreth basteve në Fnatic

Ekipi Fnatic, i njohur gjithashtu si FNC, është një veshje profesionale e esports. Është renditur si një nga ekipet më të mira të esports në historinë konkurruese të basteve sportive elektronike. Organizata është rritur në mënyrë eksponenciale në vitet e fundit, duke fituar një vend në listën e ekipeve më të njohura të esport. Përveç popullaritetit të tij në ngjarje, Fnatic është një i preferuar në mesin e entuziastëve të basteve esports. Marka gjithashtu krenohet me një linjë të pajisjeve profesionale të lojërave, duke përfshirë tastierat, minjtë, kufjet, pads dhe më shumë.

Ekipi Fnatic u themelua në vitin 2004 nga një sipërmarrës austriak i sporteve elektronike, Sam Mathews, me mbështetjen e nënës së tij, Ann Mathews. Me seli në Londër, ekipi ka gjithashtu baza në Berlin, Tajvan, Kuala Lumpur, Beograd dhe Tokio.

Gjithçka rreth basteve në Fnatic
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Rreth Fnatic Esports

Rreth Fnatic Esports

Kompania drejtohet nga Sam Mathews si kryetar i bordit, ndërsa Wouter Sleijffers është CEO. Nga ana tjetër, ish-ylli i Fnatic CS: GO Patrik "cArn" Sättermon u bë Shefi i Lojërave në 2012.

Me kalimin e viteve, Ekipi Fnatic ka shfrytëzuar partneritetin e tij strategjik për të nxitur markën e tij duke krijuar legjenda të eSports, pajisje pro eSports dhe duke çimentuar një kulturë eSports globalisht. Kompania ka partnerizuar me marka të tjera kryesore, duke përfshirë AMD, Hisense, OnePlus, Twitch, BMW, LeTou, PCSpecialist, Monster Energy dhe Jack Link's. Më parë, FNC është sponsorizuar edhe nga SteelSeries dhe madje edhe nga MSI.

Ndërsa filloi si një markë e vogël mbi dy dekada më parë, Team Fnatic është një nga ekipet më të vlefshme të esports. Një raport i vitit 2020 për Forbes vlerësoi se vlera e tij ishte rreth 120 milionë dollarë, duke gjeneruar rreth 16 milionë dollarë në vit.

Fnatic eSports

Sot, Team Fnatic është një ekip me shumë divizione eSports që merr pjesë në mbi shtatë divizione. Deri më tani, organizata ka bërë mbi 17 milionë dollarë dhe mban rekordin për ekipin e tretë më të shikuar perëndimor të esports në vitin 2020. Me mbi 33 milionë ndjekës në mediat sociale, Ekipi Fnatic është një ekip i famshëm esport dhe padyshim, një forcë për t'u llogaritur.

FNC hyri në eSports aktiv në 2006 pasi bleu një ekip World of Warcraft (WoW). Lista përfshinte Vo0, TooGood dhe Ztrider, tre nga lojtarët më të mirë në atë kohë. Treshja shkëlqeu në të gjitha garat e nivelit të lartë dhe fitoi tre tituj. Në vitin e ardhshëm, Fnatic mblodhi një ekip DotA dhe shpejt u bë një nga markat me rritjen më të shpejtë të eSports duke shtuar disa divizione të tjera të esporteve më të vlerësuara.

Rreth Fnatic Esports
Ekipi Fnatic divizionet më të mira esports

Ekipi Fnatic divizionet më të mira esports

Siç u përmend më lart, Ekipi Fnatic merr pjesë në disa divizione eSports, duke u ndarë në zhanre të tilla si arena e betejës në internet me shumë lojtarë (MOBA), lojëra strategjike dhe lojëra gjuajtëse. Më poshtë është një listë e divizioneve aktuale në të cilat ky ekip merr pjesë dhe listat aktuale.

 • Liga e Legjendave - Martin "Wunder" Nordahl Hansen, Iván "Razork" Martín Díaz, Marek "Humanoid" Brázda, Elias "Upset" Lipp, Zdravets "Hylissang" Iliev Galabov dhe Yasin "Nisqy" Dinçer.
 • CS: SHKO - Freddy "KRIMZ" Johansson, Ludvig "Brollan" Brolin, Owen "Smooya" Butterfield, Alexander "ALEX" McMeekin dhe William "Mezii" Merriman.
 • Trima - James "Mistic" Orfila, Jake "Boaster" Howlett, Nikita "Derke" Sirmitev, Martin "Magnum" Peňkov dhe Andrew "BraveAF" Gorchakov.
 • Dota 2 - Ng "ChYuan" Kee Chyuan, Marc Polo Luis "Raven" Fausto, Djardel Jicko B. "DJ" Mampusti, Anucha "Jabz" Jirawong dhe Kam "Moon" Boon Seng.
 • Rainbow Six: Siege - Etienne "Mag" Rousseau, Jason "Lusty" Chen dhe Patrick "MentalistC" Fan.
 • Halo - Torez "Envore" Broyles, Juliano "Sceptify" Sadiku, Chase "SuperCC" Cavuto dhe Joey "Juziro" Bartholomay.
 • FIFA - Diogo "Diogo" Mendes, dhe Donovan "Tekkz" Hunt.

Më sipër janë listat aktive për momentin. Në të kaluarën, organizata e esports kishte lista për Clash Royale, Smite, ShootMania Storm, PUBG dhe Heroes of the Storm.

Ekipi Fnatic divizionet më të mira esports
Pse ekipi Fnatic është i popullarizuar në bastet e sporteve?

Pse ekipi Fnatic është i popullarizuar në bastet e sporteve?

Bastet e sporteve janë një nga tregjet me rritje më të shpejtë në peizazhin e lojërave të fatit në internet. Ashtu si skuadrat e futbollit me vlerësime më të mira si Bayern Munich dhe Manchester City janë të preferuarat në bastet e futbollit, është e njëjta mënyrë që Teal Fnatic është i popullarizuar në sferat e basteve esports.

Dominimi në esports

Arsyeja kryesore që shumica e lojtarëve pëlqejnë bastet në Team Fnatic është sepse vështirë se zhgënjen. Kjo është një nga organizatat më të suksesshme të esports në histori. Interesante, Fat Company u emërua kompania më inovative e lojërave të 2021. Bastorët po kërkojnë skuadrat kryesore që mund të mbledhin fitime; Team Fnatic është një kompani e tillë.

Ekipi i sporteve me shumë divizione

Ekipi Fnatic është një ekip me shumë divizione eSports, kështu që kujdeset për të gjithë entuziastët e basteve esports, qofshin ata në lojëra strategjike, lojëra me gjuajtje ose simulime sportive. Ekipi gjithashtu merr pjesë në të gjitha turne konkurrues, duke përfshirë ngjarjet e nivelit më të lartë, kështu që lojtarët kanë shumë tregje bastesh.

Partneriteti Dafabet

Përveç dominimit në eSports dhe faktit që është një ekip me shumë divizione, sponsorizimet e mëdha kanë luajtur gjithashtu një rol në rritjen eksponenciale të popullaritetit të Team Fnatic në faqet më të mira të basteve esports. Në vitin 2015, Ekipi FNC bashkëpunoi me libralidhësin e njohur Dafabet në një marrëveshje shumëvjeçare. Ky partneritet e shtyu Fnatic në bazën e madhe të lojtarëve të Dafabet.

Fnatic gjithashtu ka shumë të dhëna për të ndihmuar lojtarët të vlerësojnë forcën e ekipit. Të gjitha rezultatet e turneve të fundit shfaqen në faqen zyrtare të skuadrës.

Pse ekipi Fnatic është i popullarizuar në bastet e sporteve?
Lojtarët më të mirë të Fnatic

Lojtarët më të mirë të Fnatic

Si një nga ekipet më të mira të esports, Ekipi Fnatic tërheq vetëm lojtarët më të mirë. Skuadra është gjithnjë e zënë në transferta, duke sulmuar ekipet e tjera për të tërhequr talente të reja. Sot, Team Fnatic ka disa lojtarë që kanë lënë gjurmë në industrinë e esports.

Më poshtë janë disa nga lojtarët më të mirë të Fnatic për t'u parë.

 • 20-vjeçari Donovan "Tekkz" Hunt është padyshim një nga lojtarët më të mirë të Team Fnatic. Lojtari profesionist i FIFA-s është më i miri në lojë dhe mburret me 11 tituj tashmë në karrierën e tij trevjeçare. Ndër titujt më të lakmuar janë 4 kampionate, duke përfshirë eChampions League.
 • Një tjetër lojtar i njohur nga Fnatic është Krimz, një atlet profesionist suedez i cili luan si pushkëtar për ekipin CS: GO të Team Fnatic. Ai vlerësohet si një nga lojtarët më të qëndrueshëm që kur filloi të dominojë skenën me Olof "olofmeister" Kajbjer Gustafssonr (tani në FaZe Clan) nga viti 2014 deri në 2016. Sot ai mbetet kyç në FNC.
 • Përmendje të tjera të vlefshme përfshijnë Jason "Lusty" Chen (Rainbow Six Siege), James "Mistic" Orfila (Valorant), Torez "Envore" Broyles (Halo), Marc Polo Luis "Raven" Fausto (Dota 2), Martin "Wunder" Nordahl Hansen (Lidhja e Legjendave).
Lojtarët më të mirë të Fnatic
Arritjet dhe nderimet e ekipit Fnatic

Arritjet dhe nderimet e ekipit Fnatic

E themeluar në vitin 2004, FNC është ndër ekipet më të vjetra të eSports. Ajo ka marrë pjesë në mbi 990 turne, duke fituar mbi 17 milionë dollarë që nga shkurti 2022. Gjatë gjithë rrugëtimit të Team Fnatic, skuadra ka fituar disa tituj kryesorë dhe ka vendosur rekorde të reja.

7☓ Titujt e LEC

Një nga arritjet më të mëdha të FNC erdhi me Liga e Legjendave ekipi, i cili krenohet me 7 tituj LEC në kabinetin e trofeve. Ekipi fitoi kampionatin e sezonit 1 duke mposhtur ekipe si Against All Authority, Team SoloMid dhe Epik Gamer për t'u larguar me çmimin prej 50,000 dollarësh.

Tituj të tjerë nën Fnatic përfshijnë BE LCS Summer 2018, EU LCS Pranverë 2018, EU LCS Vera 2015, EU LCS Pranverë 2015, EU LCS Pranverë 2014, EU LCS Vera 2013 dhe EU LCS Pranverë 2013

3☓ Majoret sulmuese globale

Fnatic ka qenë gjithashtu dominues në CS: SHKO, duke grumbulluar 3 Majorë Ofensivë Globale. E para erdhi gjatë Dimrit të Dreamhack 2013. FNC i mposhti ninjat me pizhame për të shkuar në shtëpi me çmimin prej 100,000 dollarësh në këtë finale. Majoret e dyta erdhën gjatë ESL One Katowice 2015, Majori i pestë, i mbajtur në Katowice, Poloni. Fnatic përsëri përjashtoi ninjat me pizhame në finale për të marrë në shtëpi kotelen prej 100,000 dollarësh në këtë turne. Ekipi Fnatic shkoi përpara për të fituar ESL One Cologne 2015 në Këln, Gjermani, duke mposhtur Team EnVyUs.

Fnatic ka fituar gjithashtu disa tituj të tjerë, duke përfshirë DreamHack Masters Malmö 2019, World Electronic Sports Games 2017, Intel Extreme Masters XII - World Championship, dhe Intel Extreme Masters X - World Championship, për të përmendur disa.

2☓ Gjashtë tituj master

Fnatic është gjithashtu një emër i njohur në Tom Clancy's Rainbow Six Siege me dy tituj prestigjioz. I pari është Six Masters 2018 i mbajtur në Australi. Ekipi Fnatic mundi NORA-Rengo 2-1 në tre hartat, duke fituar 10,636,34 dollarë ndërsa nënkampionët shkuan në shtëpi me 4,254,56 dollarë. Një tjetër fitore e jashtëzakonshme erdhi gjatë Six Masters 2019, kur ekipi fitoi 0RGL3SS për të marrë çmimin prej 13,473,39 dollarësh.

Përveç dy titujve Masters, Team Fnatic ka disa tituj të tjerë të Rainbow Six Siege, duke përfshirë Pro League Sezonin 10 - Asia Pacific: Australia dhe Zelanda e Re, Six Invitational 2020 - Asia Pacific: Australia & Zelanda e Re, dhe Sezoni 11 i Pro League - Australi dhe Zelanda e Re.

1☓ eChampions League

Ekipi Fnatic është gjithashtu një lojtar i madh FIFA. Xhiruesi i ekipit "Tekkz" fitoi Ftesën e eChampions League 2020. Ai mban disa tituj të tjerë, duke përfshirë renditjen e FIFA Global Series 2020 - Xbox One dhe FUT 20 Champions Cup Stage I - Finals.

Arritjet dhe nderimet e ekipit Fnatic
Si të bastni në Fnatic?

Si të bastni në Fnatic?

Në të vërtetë, Fnatic është një nga ekipet më të suksesshme të eSports dhe më i miri për të vënë bast. Por më pas, ka disa gjëra që duhet të keni parasysh përpara se të filloni.

Fillimi

Gjëja e parë që duhet të bëni është të kërkoni një faqe bastesh me tregjet e basteve esports në të gjitha divizionet e Team Fnatic. Pasi lojtarët të gjejnë një faqe bastesh eSports, gjëja tjetër është të kontrolloni nëse ka një licencë të vlefshme apo jo. Shumica e rezervistëve do të shfaqin informacionin e tyre të licencimit në faqen e internetit ose në fund të aplikacionit. Një konsideratë tjetër janë tregjet dhe shanset e basteve. Futbollistët duhet të sigurohen që eSportet e veçanta për të cilat dëshirojnë të bastojnë të jenë të disponueshme në përzgjedhjen e lojërave të rezervistëve. Shanset duhet të jenë gjithashtu të favorshme për krahasuesit e koeficienteve. Së fundi, vlerësoni metodat e disponueshme të depozitimit dhe tërheqjes.

Këshilla e fundit profesionale është të ndiqni me kujdes Ekipin Fnatic për të ditur se në cilat ekipe është më mirë në atë moment të caktuar. Gjuajtësit mund të pozicionohen më mirë për të marrë vendime të informuara bastesh me këtë njohuri. Faqja e internetit e Fnatic është një burim i shkëlqyeshëm për të mësuar rreth rezultateve më të fundit të Ekipit Fnatic në çdo divizion.

Si të bastni në Fnatic?

Të rejat e fundit

Ninjat me pizhame vazhdojnë dominimin në eSport
2022-07-21

Ninjat me pizhame vazhdojnë dominimin në eSport

Divizioni ZETA siguroi finalen Turneu i Kampionëve Valorant Sloti i playoff-it të Masters Reykjavik me një fitore vendimtare dy me një ndaj Ninjas në Pyjamas. Të dyja skuadrat hynë në ndeshjen e eliminimit me rekord një-një në fazën e grupeve, duke fituar ndaj Fnatic dhe duke humbur ndaj DRX.

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close