Gjithçka rreth basteve në Team Liquid

Team Liquid është një nga ekipet më të njohura të esports në histori dhe padyshim më i miri. Veshja holandeze njihet për dominimin e saj në disa divizione. Përveç popullaritetit të tij, është një nga ekipet më të mira për të vënë bast. Kjo faqe kërkon të mësojë më shumë për Team Liquid, historinë dhe sfondin e tij, popullaritetin e tij, ndarjet në të cilat ai ekip është më i miri, lojtarët më të mirë, arritjet dhe më shumë.

Team Liquid është një veshje profesionale e sporteve multi-rajonale me bazë në Holandë. Megjithëse kompania u themelua në vitin 2000, vetëm më 1 maj 2001 themeluesi, Victor "Nazgul" Goossens, së bashku me Joy "Meat" Hoogeveen nxorën platformën e parë Team Liquid nën domenin, teamliquid.cjb.net. Një vit më vonë, kompania u zhvendos në një domen të ri, teamliquid.net. Sot, domeni .net është një pseudonim i teamliquid.com, faqja zyrtare e internetit.

Gjithçka rreth basteve në Team Liquid
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Zgjerimi në esporte të tjera

Zgjerimi në esporte të tjera

Team Liquid është një organizatë me të drejta të plota eSports sot, por çuditërisht, ajo filloi si një uebsajt lajmesh StarCraft. Më vonë, faqja filloi të mbulonte lojëra të tjera. Në vitin 2012, TL njoftoi se do të fillonte të mbulonte zhvillimet më të fundit të MOBA-s së njohur të Valve, Dota 2, e cila ishte ndër eSportet më të njohura në atë kohë.

Fillimisht një klan StarCraft: Brood War, Team Liquid e zhvendosi fokusin te StarCraft II në vitin 2010 gjatë beta të videolojës strategjike sci-fi të Blizzard Entertainment në kohë reale. Me talentin më të mirë në atë kohë, Team Liquid u bë menjëherë hit. Deri në vitin 2012, ekipi përhapi krahët e tij në sportet e tjera elektronike duke mbledhur fillimisht një listë të Dota 2 të Amerikës së Veriut.

Zgjerimi në esporte të tjera
Bashkimi me lojërat e mallkimit të ekipit

Bashkimi me lojërat e mallkimit të ekipit

Më vonë, në 2015, Steven "LiQuiD112" Arhancet ra dakord të shpërndante organizatën e tij, Team Curse Gaming, dhe të bashkohej me Victor "Nazgul" Goossens për të operuar nën markën Team Liquid. Bashkimi ishte një sukses tani që kompania ishte nën dy sipërmarrës të mëdhenj të eSports.

Vetëm një vit pas bashkimit, Team Liquid ia shiti interesin e tij kontrollues konglomeratit të argëtimit dhe menaxhimit sportiv aXiomatic. Pas blerjes, Victor "Nazgul" Goossens dhe Steven "LiQuiD112" Arhancet mbetën në krye, duke menaxhuar burimet e vlefshme që solli aXiomatic.

Sot, Team Liquid është një nga ekipet më të famshme të esports me talentin më të mirë nga e gjithë bota. Vlen të përmenden gjithashtu objektet më të fundit, duke përfshirë objektin e trajnimit Alienware në Los Angeles.

Interesante, Team Liquid është rritur duke u bërë jo vetëm një veshje e suksesshme e sporteve elektronike, por edhe një ndërmarrje mediatike me interesa në prodhimin e përmbajtjes. Këtu, të pëlqyerit e 1UP Studios dhe platforma e angazhimit të fansave Liquid+ kanë qenë fenomenale.

Bashkimi me lojërat e mallkimit të ekipit
Divizionet më të mira të esporteve të Team Liquid

Divizionet më të mira të esporteve të Team Liquid

Nuk ka asnjë ekip të vetëm esports që dominon në të gjitha divizionet. Thënë kështu, është thelbësore për entuziastët e basteve esports të dinë se në cilat divizione është më e mira Team Liquid.

Arena e betejës në internet me shumë lojtarë (MOBA) është një nga zhanret ku TL është më i miri. Organizata ka një nga ekipet më të mira të Dota 2 në histori. Lista aktuale ka lojtarë të talentuar pro Dota 2. Këto janë Liquid'Boxi, Liquid'iNSaNiA, Liquid'MATUMBAMAN, Liquid'zai dhe Liquid'miCKe. Përveç Dota 2, ia vlen të vihet bast edhe ekipi Team Liquid League of Legends. Lojëra të tjera MOBA që Team Liquid ka lista përfshijnë Heroes of the Storm dhe PUBG.

Team Liquid është gjithashtu një ekip më i mirë i eSports në lojërat me gjuajtje, veçanërisht ato me gjuajtje në vetën e parë (FPS). Organizata eSports ka lista të talentuar për Counter-Strike: Global Offensive, Valve dhe qitës në person të parë të Hidden Path. Bastorët gjithashtu mund të bastojnë në lojëra të tjera me qitje, duke përfshirë Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Apex Legends dhe fëmijën e ri në bllok, Valorant.

Divizione të tjera eSports në të cilat merr pjesë Team Liquid përfshijnë World of Warcraft, Clash Royale, Fortnite, Super Smash Bros, Rocket League, Hearthstone, Free Fire Artifact dhe Tekken 7.

Divizionet më të mira të esporteve të Team Liquid
Pse Team Liquid është popullor në bastet sportive?

Pse Team Liquid është popullor në bastet sportive?

Nuk ka dyshim se Team Liquid është një emër i njohur në renditjen e ekipeve eSport. Është ndër skuadrat për të cilat entuziastët e basteve eSports gjithmonë bastojnë në disa divizione. Disa arsye shpjegojnë popullaritetin e Team Liquid në faqet e basteve eSports.

1. TL është ekipi më i suksesshëm i eSports

Së pari, Team Liquid ishte një nga ekipet dominuese kur lulëzuan bastet eSports. Pasi u bë plotësisht profesionist, shpejt arriti në krye të listave dhe u bë i preferuari në mesin e bastorëve të eSports. Skuadra vazhdoi të fitonte dhe të sillte kthime te shumë lojtarë.

Vite më vonë, Team Liquid konsiderohet si ekipi më i suksesshëm në historinë e eSports. Kjo bazohet në paratë totale të çmimeve të fituara, duke fituar 38,476,764,98 dollarë. Ky sukses është dëshmi thelbësore se Team Liquid nuk është një lojtar i dobët, por një favorit, të paktën në shumicën e divizioneve.

2. Ekspozimi masiv

Si skuadra më e njohur në eSports, TL do të jetë edhe më popullorja në skenën e basteve. Team Liquid gëzon shumë kohë transmetimi në media dhe kanale reklamuese. Ajo është ngritur në shtatin e fytyrës së eSports. Një arsye tjetër për dominimin e TL në bastet e Sporteve është komuniteti online i markës. Team Liquid zotëron Liquipedia, një faqe wiki dedikuar eSports. Ekziston edhe Liquid+, një platformë e angazhimit të tifozëve që ofron të dhëna thelbësore në baste, për shembull, statistikat e ekipit.

Pse Team Liquid është popullor në bastet sportive?
Lojtarët më të mirë të Team Liquid

Lojtarët më të mirë të Team Liquid

Një nga arsyet kryesore pas dominimit të Team Liquid është grupi i talenteve. Veshja tërheq vetëm talentin më të mirë për të përfaqësuar në mënyrë të kënaqshme markën në turnetë e nivelit të lartë. Sot, Team Liquid krenohet me disa lojtarët më të mirë të esports.

Lojtari pro Dota 2 Ivan "MinD_ContRoL" Ivanov mbetet lojtari më i mirë për Team Liquid, duke fituar 4,605,276.16 dollarë ndërsa ishte në ekipin holandez. 26-vjeçari ishte pjesë e ekipit që fitoi disa kampionate, duke përfshirë The International 2017, China Dota 2 Supermajor 2018, EPICENTER 2016, dhe EPICENTER 2017.

Kuro Salehi Takhasomi, i cili ishte pjesë e listës që fitoi The International 2017, është gjithashtu një tjetër top lojtar. Ndërsa ai aktualisht është duke ushtruar tregtinë e tij me Team Nigma, ai mbetet një nga yjet më të mirë të Team Liquid's Dota 2.

Lojtarët në listën e vëzhgimit

Sot, është e vështirë të thuhet se kush është lojtari më i mirë ende në Team Liquid. Në Dota 2, lojtarët mund të vendosin paratë e tyre në ekipin me mirësjellje të Liquid'MATUMBAMAN, i cili ka qenë i qëndrueshëm që kur shpalli hyrjen e tij duke fituar turneun LAN të Kuvendit Veror 2014 me Veni Vidi Vici. Nga ana tjetër, tifozët e basteve CS: GO mund t'i besojnë aftësitë e Liquid'Bwipo dhe Liquid'Santorin për të sjellë fitoren në shtëpi.

Lojtarë të tjerë të shquar të Team Liquid përfshijnë Elias "Jamppi" Olkkonen (Valorant), Jonathan "EliGE" Jablonowski (CS: GO), Clément "Clem" Desplanches (StarCraft) dhe Adil "ScreaM" Benrlitom (Valorant).

Lojtarët më të mirë të Team Liquid
Çmimet dhe rezultatet e Team Liquid

Çmimet dhe rezultatet e Team Liquid

Team Liquid është ekipi më i suksesshëm për sa i përket çmimit total të fituar. Skuadra krenohet me disa tituj prestigjioz dhe është nderuar disa herë. Më poshtë janë arritjet më të rëndësishme të peshave të rënda nga Utrecht.

Dota 2

Team Liquid është i madh Dota 2 ekipi. Ka fituar disa kampionate Dota 2, duke përfshirë DreamLeague Season 6 (2016), StarLadder i-League StarSeries Season 3 (2017), StarLadder i-League Invitational Season 3 (2017), EPICENTER 2016, dhe EPICENTER 2017, për të përmendur disa. 2022 është tashmë një vit i mirë për Team Liquid pasi tashmë ka arritur në DPC WEU 2021/22 Tour 1: Division I.

Sidoqoftë, fitorja më e rëndësishme ishte The International 2017, ku TL arriti në 10,862,683 dollarë. Në përsëritjen e 7-të të turneut, TL e kaloi LGD.Forever Young në gjysmëfinale përpara se të godiste Newbee 3-0 në një duel bo5. Në vitin e ardhshëm, megjithatë, përfundoi në vendin e 4-të, gjë që është ende e lavdërueshme.

Kundër-Strike: Ofensivë Globale

Team Liquid gjithashtu ka shkëlqyer në CS: SHKO. Ekipi përfundoi i pari në disa turne S-Tier 2019, duke përfshirë Intel Extreme Masters XIV - Chicago, Intel Extreme Masters XIV - Sydney, ESL One: Këln 2019, ESL Pro League Season 9 - Finals, DreamHack Masters Dallas 2019 dhe BLAST Pro Series : Los Anxhelos 2019.

Fitorja më e madhe në këtë divizion erdhi në vitin 2019 kur Team Liquid fitoi Intel Grand Slam Season 2. Ai u largua me 1,000,000 dollarë pasi u largua nga Astralis.

Liga e Legjendave

Riot's Liga e Legjendave është një tjetër divizion ku Team Liquid ka fituar tituj. Ekipi filloi dominimin e tij në vitin 2018 kur fitoi dy turne S-Tier - NA LCS Summer 2018 dhe A LCS Pranverë 2018. TL shkoi më tej për të arritur LCS Pranverë 2019, LCS Summer 2019, LCS Lock-In 2021 dhe LCS Lock - Në vitin 2022.

Përveç League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive dhe Dota 2, Team Liquid ka shkëlqyer edhe në Valorant, pasi është kurorëzuar kampionët e CT 2021: EMEA Stage 2 Challengers Finals, VCT 2021: Europe Stage 3 Challengers 2, dhe Red Bull Home Ground #2.

Ekipi i famshëm eSport është pohuar gjithashtu në divizionin Rainbow Six Siege. Mban disa tituj, duke përfshirë Brasileirão 2021 - Finalet, Pro League Sezoni 11 - Amerika Latine, Copa Elite Six - Sezoni 2021: Faza 1, Gjashtë Nëntor 2020 Major - Brazil, OGA PIT Sezoni 3 dhe Sezoni 7 i Pro League - Finalet.

Çmimet dhe rezultatet e Team Liquid
Si të bastoni në Team Liquid?

Si të bastoni në Team Liquid?

Team Liquid është një nga skuadrat më të mira të sporteve elektronike. Lojtarët që merren me bastet e Sporteve duhet ta kenë atë në listën e të preferuarave. Ekipi merr pjesë në më shumë se një duzinë, kështu që shumë opsione bastesh janë në dispozicion. Por, përpara se të futeni në bast me para të vërteta, ka disa gjëra për t'u vënë në dukje.

Ku të bastni në Team Liquid

E para ka të bëjë me duke gjetur faqet më të mira të basteve esports me tregjet e lojërave në të cilat merr pjesë Team Liquid. Gjëja e parë që duhet konstatuar është licencimi. Asnjëherë mos vini bast në një librari të palicencuar, pasi ta bëni këtë është një rrezik i madh. Më pas, kontrolloni tregjet dhe shanset e basteve.

Rregulli i parë këtu është të shkoni në një faqe bastesh me tregje të mëdha bastesh për çdo lojë dhe shanse më të larta. Së treti, lojtarët duhet të vlerësojnë metodat bankare për të siguruar që të mbështetet metoda më e përshtatshme e depozitimit dhe tërheqjes së tyre.

Pasi të keni gjetur atë faqe perfekte të basteve esports, gjëja tjetër është të regjistroheni në faqen e basteve dhe të financoni llogarinë. Është gjithashtu një ide e zgjuar për të gjetur bonuset fitimprurëse të mirëseardhjes për të kërkuar.

E fundit është të ndiqni ndeshjet e Team Liquid për të ditur se cilat turne skuadra aktualisht po merr pjesë, dhe më e rëndësishmja, në garat e ardhshme. Përveç ndeshjeve, shikoni renditjen e Team Liquid në çdo divizion për të ditur peshën e secilit listë.

Si të bastoni në Team Liquid?

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close