Lajme

February 13, 2024

PGL Copenhagen Major RMR Amerikane: Kualifikuesit, Formati dhe Orari

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

PGL Copenhagen Major është afër dhe kualifikueset amerikane janë vendosur të sjellin nxehtësinë. Me vetëm pesë skuadra nga qindra që kalojnë kualifikueset e hapura, aksionet janë të larta. Këtu është gjithçka që duhet të dini rreth PGL Copenhagen Major American RMR.

PGL Copenhagen Major RMR Amerikane: Kualifikuesit, Formati dhe Orari

Formati

RMR Amerikane do të paraqesë gjashtëmbëdhjetë ekipe nga Amerika Veriore dhe Jugore që garojnë në një format kllapa zvicerane. Ekipet do të vendosen bazuar në rekordet e tyre aktuale në RMR Amerikane dhe ata do të luajnë ndeshje kokë më kokë. Një ekip duhet të fitojë tre ndeshje për të siguruar një vend në PGL Copenhagen Major, ndërsa dy humbje do të rezultojnë në eliminim. Konkurrenca është e ashpër, me emra të mëdhenj si Complexity, Team Liquid dhe FURIA që po luftojnë për një shans për të përfaqësuar rajonin në Majorin e parë CS2.

Mbjellja

Pasi skuadrat të jenë kualifikuar për Major, ato do të kalojnë në Fazën e Eliminimit dhe Fazën e Hapjes bazuar në renditjen rajonale të Valve. Skuadra e parë do të vazhdojë drejtpërdrejt në fazën e eliminimit, ndërsa katër skuadrat e mbetura do të duhet të luftojnë në fazën e hapjes.

Orari dhe rezultatet

PGL Copenhagen Major American RMR fillon të shtunën, 17 shkurt. Pesë skuadrat e para nga RMR do të kualifikohen për Major, ndërsa pjesa tjetër do të eliminohet. Orari për RMR Amerikane nuk është përcaktuar ende, kështu që qëndroni të sintonizuar për përditësime.

Si të shikoni

Ju mund të ndiqni të gjitha veprimet e RMR-së amerikane drejtpërdrejt në Twitch. PGL do t'i transmetojë ndeshjet në dy kanale: Primar dhe Sekondar. Për më tepër, transmetuesit e komunitetit gjithashtu do të transmetojnë kualifikimet në kanalet e tyre individuale. Sigurohuni që të përshtateni dhe të mbështesni ekipet tuaja të preferuara!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme