Faqet kryesore të basteve të Honor of Kings 2024

Honor of Kings është një lojë me shumë lojtarë në arenën e betejës në internet (MOBA) për të cilën mund të keni dëgjuar ose jo, në varësi të masës në të cilën keni eksploruar botën konkurruese të lojërave. Ose ndoshta keni dëgjuar për King of Glory, që është sinonimi i Nderit të Mbretërve. Loja ndan shumë paralele me lojërat e tjera MOBA, veçanërisht League of Legends dhe DOTA 2. Megjithatë, nëse ky i rrezikshëm kinez duhet të rrëmbejë ende disa pendë dhe të kapë kureshtjen tuaj, na lejoni të zhytemi në detaje që të mund të plotësoni boshllëqet dhe plotësojnë imazhin e asaj që është saktësisht.

Ndërsa Honor of Kings filloi udhëtimin e tij si një çështje vetëm kineze, ajo shpejt fitoi tërheqje në mesin e miliona lojtarëve kontinental dhe së shpejti do të zgjerohej në një audiencë globale deri në vitin 2015. Pas popullaritetit të madh të lojës, prodhuesi, TiMi Studios (një filial e Tencent Games), krijoi "Arena of Valor", një version ndërkombëtar i lojës, dizajni dhe motori i ndërfaqes së përdoruesit të së cilës janë të njëjta me origjinalin. Sidoqoftë, për të eliminuar çdo mundësi për konfuzion, ky postim do të fokusohet në lojën kryesore, Honor of Kings, e cila gëzon një bazë shumë milionësh lojtarësh që nga viti 2022.

Faqet kryesore të basteve të Honor of Kings 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Bast mbi Nderin e Mbretërve

Honor of Kings është një titull fantastik i sporteve elektronike për shumë lojtarë. Disa nga arsyet pse miliona njerëz vënë baste në këtë lojë përfshijnë si më poshtë:

 1. Honor of Kings është kryesisht një lojë e bazuar në aftësi, ashtu si shumë lojëra të tjera MOBA. Si rezultat, parashikimi i rezultateve të ndeshjes është më i lehtë sesa në lojërat e fatit
 2. Është një video lojë për celular. Po, lojërat celulare po fitojnë popullaritet më shpejt dhe shkrimi është në mur ku qëndron e ardhmja e lojërave esports. Ekziston edhe një aplikacion i basteve esports Honor of Kings
 3. Loja është e disponueshme në shumë site bastesh esport.

Si të vendosni një bast

Për të vendosur një bast për Nderin e Mbretërve;

 • Krijoni një llogari me një libralidhës dhe bëni një depozitë
 • Hyni, zgjidhni King of Glory dhe kërkoni një ndeshje që ju intereson
 • Zgjidhni një treg bastesh dhe vendosni bastin tuaj

Opsionet e basteve

Më poshtë janë opsionet kryesore të basteve të disponueshme në faqet e basteve esport Honor of Kings.

 • Sasia e hartave
 • Kulla e parë e shkatërruar
 • Gjaku i parë
 • Aftësi totale
 • Fituesi i vetëm i hartës
 • Fituesi i plotë i lojës

Pse është popullor Honor of Kings?

Ndërsa Honor of Kings mund të mos jetë aq popullor sa League of Legends (kjo është një klasë tjetër, në fund të fundit), është ende një nga më të lojëra të njohura esport në përgjithësi. Është argëtuese të luash pasi të lejon të provosh se si duket jeta e një mbreti; vendimi është i gjithi juaji, nëse doni të jeni të mëdhenj apo mizor. Nga përfundimi i detyrave për çmime dhe martesa me princeshën deri te mposhtja e armiqve dhe gjithçka tjetër në mes, loja ju lejon t'i bëni të gjitha. Por pse popullariteti i lojës është në rritje? Epo, le ta zbulojmë.

Thjeshtësia

Nuk ka asgjë komplekse kur bëhet fjalë për të luajtur Honor of Kings. Loja është e drejtpërdrejtë: përdorni aftësi të veçanta për të kontrolluar një personazh dhe për të fituar ar dhe përvojë duke vrarë personazhe dhe kundërshtarë që nuk janë lojtarë. Ju mund të përdorni blerjen tuaj për të përmirësuar aftësitë e karakterit tuaj.

Mënyra të shumta të lojës

Honors of Kings ju prezanton stile të ndryshme të lojës për të zgjedhur, duke siguruar që të mos zhyteni në një monotoni. Këto mënyra të lojës përfshijnë si më poshtë:

 • Shahu
 • Përplasja e Dreamland
 • Përleshje pafundësie
 • Mohist Mechatech
 • Beteja e Changping
 • Ndeshje e renditur
 • Lugina e Mbretërve

Sigurisht, secila nga mënyrat e mësipërme të lojës ka grupin e vet të rregullave dhe mjedisit. Ju mund të zgjidhni midis AI dhe kundërshtarëve të jetës reale.

Lojtarët mund të zgjedhin nga një gamë e gjerë heronjsh

Fakti që Honor of Kings ju lejon të zgjidhni një gamë të gjerë heronjsh është një tjetër veçori intriguese e kësaj loje. Këta heronj përfshijnë Support, Archer, Assassin, Warrior dhe Tank. Secila prej tyre ka një histori unike, lëkura dhe aftësi. Këto aftësi unike mund të jenë të dobishme në një sërë situatash.

Punon në shumë pajisje

Kjo video-lojë aksion-aventure funksionon në tableta ose smartfonë dhe është e përputhshme me pajisjet Android dhe iOS. Një plus i madh është se nuk duhen mosha për t'u ngarkuar.

Nderi i komunitetit të internetit të Mbretërve

Honor of Kings është një nga ato lojëra eSport me një komunitet të madh interneti që përfshin lojtarë, bastorë dhe madje edhe fansa. Luhet nga miliona njerëz në mbarë botën dhe krenohet me miliona përdorues aktivë në ditë. Në vitin 2020, për shembull, loja kishte mesatarisht 100 milionë përdorues aktivë në muaj.

Duke luajtur Honor of Kings online

Honor of Kings vendos dy skuadra kundër njëra-tjetrës. Objektivi i lojës është të shkatërrojë kampin e kundërshtarit ose ndërtesën bazë të vendosur në zemër të çdo kompleksi. Sigurisht, ka forca marshuese dhe frëngji midis kampeve për të ndihmuar lojtarët në pushtimin e tabelës. Përveç ushtrive të grumbulluara për të kontrolluar hartën, lojtarët duhet të fitojnë edhe përvojë, e cila i ndihmon ata të zhbllokojnë aftësitë e reja dhe të përmirësojnë ato ekzistuese. Lojtarët duhet gjithashtu të grumbullojnë ar për të blerë kampionë të rinj dhe mallra nga dyqani. Skuadra që shkatërron me sukses kampin e kundërshtarit fiton lojën. A nuk është mjaft e thjeshtë?

Nderi i skuadrave dhe lojtarëve më të mirë të Mbretërve

Nderi i Mbretërve është një lojë e strategjisë dhe planifikimit, gjë që kërkon që një ekip të jetë i lyer mirë. Ekipet më të mira përbëhen nga lojtarë që kanë të njëjtin pasion për lojën dhe e kanë luajtur për një kohë të gjatë. Këtu janë disa nga ekipet më të mira:

 • Nova Esports
 • SK Gaming
 • Royal Mos u Dorëzo
 • eStar Gaming
 • Team Liquid
 • Edward Gaming
 • Të gjithë lojtarët
 • Turnso Gaming
 • Hero JiuJing
 • Vici Gaming
 • EVOS Esports
 • SMG
 • Luftëtarët Mashtrues

Lojtarët më të mirë

 • Pich
 • Vex
 • Peng Yunfei
 • Li Daheng
 • Hanzo
 • Siriana
 • Wang Tianlong
 • Zhong Letian
 • Çiçi
 • Jiang Tao

A ka një turne Honor of Kings?

Ashtu si shumica e lojërave esport, Honor of Kings kishte një kupë botërore më vete. Njihej si Kupa e Kampionit Botëror Nderi i Mbretërve. Ky ishte një eveniment vjetor që zgjati pesë vjet, nga viti 2016 deri në vitin 2021. Në fillim (në vitin 2016), turneu njihej si Kupa e Kampionëve të Mbretërve, por ndryshoi emrin në Kupa e Kampionëve të Mbretërve. Sikur të mos mjaftonte kjo, turneu do të ndryshonte përsëri emrin në Ftesë Ndërkombëtare të Kupës së Kampionëve Nderi i Mbretërve vitin e ardhshëm. Gjithsej 16 skuadra morën pjesë në edicionin e 2018-ës, me shtatë dhe nëntë skuadra përkatësisht nga Kualifikuesi Ndërkombëtar dhe nga King Pro League.

Në vitin 2019, emri i turneut u ndryshua sërish në Honor of Kings World Champion Cup. Ky edicion mblodhi së bashku gjashtë ekipe nga Korea King Pro League dhe gjashtë të tjera nga King Pro League. Pronarët e turneut që atëherë kanë vendosur të bashkojnë Kupën e Kampionëve Botëror Honor of Kings në Kupën e Botës Arena of Valor, e cila tani është turneu më i madh i Nderit të Mbretërve dhe Arena e Trimërisë. Disa nga vendet me performancën më të mirë në Kupën e Kampionëve Botëror Honor of Kings përfshijnë Kinën, Korenë dhe Hong Kongun.

Bast mbi Nderin e Mbretërve tek Ofruesit

Bastet për Honor of Kings tek ofruesit shkojnë përtej regjistrimit në një sajt dhe vendosjes së një basti. Dhe ndërsa ka shumë site të mira bastesh eSports atje, gjetja e një të cilit mund t'i besoni mund të jetë një sfidë. Por këtu është marrëveshja; ju duhet të zgjidhni faqen më të mirë. Këtu janë faktorët kryesorë për të parë se kur duke zgjedhur faqen më të mirë të basteve esport.

 • Shanset: Ju patjetër dëshironi të përfitoni sa më shumë nga investimi juaj i parave, dhe kjo është arsyeja pse zgjedhja e një faqeje me shanset më të mira është kritike.
 • Siguria: Platformat më të mira të basteve esports duhet të përdorin kriptimin SSL për të mbrojtur informacionin tuaj personal. Ai gjithashtu duhet të ketë mënyra të besueshme pagese dhe një licencë autentike.
 • Opsionet e disponueshme të basteve: Faqja më e mirë e basteve eSports për Honor of Kings duhet të ofrojë një gamë të gjerë tregjesh bastesh, duke përfshirë ato më të njohurat si fituesi i fundit i lojës, vrasja e parë, kombinimet e heronjve, etj.
 • Bonuset dhe promovimet: Përfitimi nga stimujt dhe promovimet është thelbësore për të shijuar bastet e sporteve. Prandaj, do t'ju duhet një faqe që ofron stimuj bujarë.
 • Pajtueshmëria me celular: Që nga viti 2022, shumica e bastorëve përdorin telefonat dhe tabletët e tyre; këto pajisje janë të përshtatshme dhe ju lejojnë të vini bast në lëvizje. Sigurohuni që faqja juaj e basteve të jetë e optimizuar për këto ekrane të vogla.

Ndiqni ekipet Best Honor of Kings dhe bast saktë

Këshillohet që të jeni të kujdesshëm kur bast në çdo ekip esports. Ju nuk zgjoheni thjesht, zgjidhni një ekip dhe filloni të vini bast. Njihni mirë ekipin, përfshirë lojtarët aktualë. Sigurisht, ju nuk dëshironi të investoni paratë tuaja atje ku nuk ka kthim.

Siç mund ta shihni, ka shumë ekipe të Honor Kings atje, që mund të jetë sfiduese të thuash se cilët janë ekipet dhe lojtarët më të mirë. Për shkak se King of Glory është një hit kaq i jashtëzakonshëm, ai tërheq shumë lojtarë, kështu që ju duhet të ekzaminoni çdo ekip për të zbuluar gjithçka që duhet të dini për të filluar bastet menjëherë.

Vlen të përmendet se lojtarët kryesorë ndryshojnë shpesh, prandaj sigurohuni që të merrni parasysh konkurrencën dhe performancën më të fundit. Disa skuadra dhe lojtarë nga Azia janë në krye të klasifikimeve të Nderit të Mbretërve, por kjo nuk do të thotë se nuk ka ekipe të vendosura me lojtarë elitarë nga kontinente të tjera. Thënë kështu, skuadrat më të mira të Honor of Kings (që nga viti 2022) për të vënë bast përfshijnë sa vijon:

 • Nova Esports
 • SK Gaming
 • EVOS Esports
 • Royal Mos u Dorëzo
 • eStar Gaming
 • Luftëtarët Mashtrues
 • Team Liquid
 • Edward Gaming
 • Të gjithë lojtarët
 • Turnso Gaming
 • Hero JiuJing

Pro dhe kundra

Nuk ka rëndësi se sa popullor është Nderi i Mbretërve; ka anët e mira dhe të këqija.

Pro

 • Loja ofron mënyra të shumta për të zgjedhur, duke përfshirë Dreamland Clash, Infinity Skirmish, Battle of Changping, Valley of Kings, Mohist Mechatech dhe Ranked Matchmaking. Këto mënyra sigurojnë që lojtarët të shijojnë atë që u intereson më shumë.
 • Gjithmonë ka çmime të mëdha për t'u fituar. Jo shumë lojëra eSport ofrojnë çmime aq të mëdha sa Honor of Kings
 • Loja është miqësore me celularin. Pavarësisht nëse keni një pajisje Android ose iOS, gjithmonë mund të luani modalitetin tuaj të preferuar në lëvizje.

Kundër

 • Loja mund të jetë problematike si për të rinjtë ashtu edhe për të rriturit. Siç raportohet nga BBC, prindërit dhe edukatorët janë të shqetësuar se fëmijët po bëhen të varur nga loja. Në fakt, loja është kritikuar nga gazeta People's Daily për potencialin e saj për të prekur adoleshentët. Modeli i biznesit të Tencent bazohet në klientët ekzistues që shpenzojnë më shumë kohë me produktet e saj
 • Çdo modalitet ka grupin e vet të rregullave, të cilat mund të jenë të vështira për t'u kuptuar nëse nuk keni një kujtesë të mirë. Përveç kësaj, Honor of Kings mund të mos jetë gjëja juaj nëse nuk e dini se çfarë nënkupton të luash si ekip.

Kuptimi i shanset e basteve Honor of Kings

Dëshironi të zhytni dhëmbët në bastet Honor of Kings? Kjo mund të jetë frikësuese në fillim, veçanërisht nëse nuk e kuptoni se si funksionojnë shanset e lojës. Prandaj, është e rëndësishme t'i kushtoni një kohë të konsiderueshme duke kuptuar shanset. Mos harroni, të kuptuarit e probabilitetit është ndoshta një nga aspektet më të vështira të basteve. Është gjithashtu vendi ku disa faqe mashtruese bastesh do të përpiqen të përfitojnë nga ju. Prandaj, të kuptuarit e shanset është thelbësore.

Shanset do të thotë probabilitet në gjuhën e laikëve. Për shembull, nëse rrokullisni një monedhë, ajo do të bjerë në kokë ose në bisht. Çfarëdo parashikimi që merrni, ju keni një shans 50/50 për ta bërë atë të drejtë. Në thelb, kështu funksionojnë shanset. Por cilat janë shanset tuaja për të fituar në Honor of Kings?

Epo, nuk duhet të humbisni kurrë që të gjitha shanset në këtë lojë janë kundër jush, dhe ato ndryshojnë në bazë të një numri faktorësh, si forma e ekipit dhe lojtarët aktualë.

Këshilla dhe truket e basteve Honor of Kings

Nëse vërtet dëshironi të jeni të mirë në baste, do t'ju duhet të vendosni shumë tru. Tre këshillat e mëposhtme duhet të jenë të dobishme, veçanërisht nëse sapo po filloni me bastet King of Glory.

 • Merrni ndonjë bonus. Këto pagesa falas janë një nxitje e madhe për bankrollin tuaj, kështu që ju mund të vazhdoni të bëni baste pa shpenzuar shumë nga paratë tuaja.
 • Bëni kërkimin tuaj. Bastet e suksesshme eSports kërkojnë kërkime të gjera. Bërja e hulumtimit tuaj do t'ju ndihmojë të merrni vendime të informuara. Ju duhet të kuptojnë skuadrat dhe lojtarët, por nuk do t'i njihni derisa të hulumtoni. Siç thonë ata, vini bast me kokën tuaj, jo me zemrën tuaj.
 • Filloni me baste të vogla si fillestar
 • Mos rrezikoni më shumë para sesa mund të humbni
 • Mos humbisni shahun
About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
eSporte
About

Zhang Wei, i njohur më mirë në arenën e Esports si "DragonMaster", ka gdhendur një vend si një udhëheqës i mendimit në udhëkryqin e kazinove online dhe Esports. Me një instinkt të pagabueshëm për trendet, e kombinuar me një vëmendje të përpiktë ndaj detajeve, ai është njëkohësisht një strateg dhe një vizionar në këtë fushë.

Send email
More posts by Zhang Wei