Strategjitë thelbësore për bastet e sporteve: Një përmbledhje e plotë

Bastet e sporteve konsiderohen si një prirje e re në botën e basteve dhe janë bërë një mënyrë popullore për të kaluar kohën në internet duke u përpjekur të fitoni disa para. Dhe ndërsa bastet në eSports, si çdo formë tjetër e lojërave të fatit, nuk garantojnë asnjë fitim, një strategji e mirë mund t'ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga përvoja.

Nëse jeni duke kërkuar për më shumë informacion se si të investoni në një strategji bastesh esports, atëherë ky është postimi në blog për ju! Por çfarë është një strategji e basteve eSport?

Strategjitë thelbësore për bastet e sporteve: Një përmbledhje e plotë
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Shpjegohet një strategji e basteve elektronike

Një strategji e basteve eSports është një grup rregullash që ju udhëzojnë si të bastni në eSports. Të kesh një strategji tregon pjekuri në baste, si dhe njohje të mirë të peizazhit aktual të basteve. Një strategji shikon variablat e ndryshëm që mund të ndikojnë në shanset tuaja për të fituar një bast eSports. Për shembull, përpara se të vendosni një bast, do t'ju duhet të bëni kërkime mbi ngjarjen, të zbuloni nëse ata janë në ndonjë lajm dhe të lexoni për performancën e tyre të kaluar për të përcaktuar se cilat janë shanset.

Pse është e dobishme të kesh një strategji bastesh

Në shoqërinë e sotme, njerëzit janë mësuar me kënaqësinë e menjëhershme siç vjen nga telefonat e tyre inteligjentë. Ata presin që gjërat të bëhen më shpejt, pasi kjo është ajo që janë ushqyer nga marketingu i mediave sociale. Mënyra e modës së vjetër për t'i bërë gjërat - duke marrë shumë kohë dhe duke menduar për të - nuk i përshtatet mirë brezit të tanishëm.

Me këtë ndryshim të papritur në mënyrën se si jetojmë, ka pasur një rritje të kërkesës për strategjitë e basteve eSports për të ndihmuar bastorët të përfitojnë sa më shumë nga përvojat e tyre të basteve. Hidhini një sy tre arsyeve të mëposhtme që duhet të konsideroni të keni një strategji për bastet tuaja eSports.

Ndihmon me menaxhimin e bankrollit

Një gabim i zakonshëm që shumica e njerëzve bëjnë kur bëhet fjalë për bastet e sporteve është moscaktimi i një buxheti. Një strategji e mirë e basteve eSports do të ndihmojë me menaxhimin e bankrollit. Mund të ndihmojë duke u siguruar që bankrolli juaj të jetë i shëndetshëm dhe të mos humbni të gjitha paratë tuaja në rast të një basti të keq. Është e rëndësishme të kuptoni se sa para duhet të depozitoni në faqe çdo ditë, edhe nëse janë vetëm disa dollarë, sepse humbja e parave në bastet e eSports nuk është lajm.

Një mënyrë për të kursyer para gjatë basteve në eSports është të kesh një strategji që përfshin vendosjen e një kufiri mujor të depozitave. Kjo mund të ndihmojë me menaxhimin e bankrollit dhe të sigurojë që të mos shpenzoni të gjitha paratë tuaja nëse gjërat fillojnë të shkojnë drejt jugut për ekipin tuaj gjatë një ndeshjeje ose turneu.

Ndihmon në minimizimin e humbjeve

Një strategji e mirë e basteve eSports nuk do të thotë vetëm të vendosni baste në çdo ngjarje - por vetëm në ato ku shanset tuaja për të fituar janë të larta. Një mënyrë për të ditur se ku t'i vendosni paratë tuaja është duke zbuluar se cili ekip favorizohet nga lojtarët e basteve apo bastorët e tjerë. Për më tepër, nëse strategjia juaj përfshin vendosjen e basteve të vogla, atëherë do ta keni mbrojtur veten kundër humbjes së tepërt të parave në një bast të vetëm.

Bën të mundur të shijoni argëtimin maksimal

Gjëja më e keqe që mund të bëni ndonjëherë është të futeni në bastet eSports me një mentalitet për të fituar çdo bast. Në fakt, bastet, si çdo formë kumari, kanë të bëjnë me humbjen, megjithëse fitimi është shumë i mundshëm. Por ka më shumë për bast sesa thjesht të fitosh ose të humbësh; pjesa argëtuese.

Bastet Esports janë një kalim kohe popullore që u jep njerëzve mundësinë të shoqërohen, të shikojnë ngjarje eSport dhe madje të shoqërohen. Nëse keni një strategji bastesh që përfshin bast shuma të vogla, atëherë mund të vendosni bast, të uleni dhe të përqendroheni në shikimin e të preferuarës tuaj, duke e ditur se nuk ka asnjë shans për të humbur shumë para në bastin që keni vënë.

Si të krijoni një strategji bastesh eSports

Krijimi i një strategjie bastesh esports është një proces kompleks që kërkon të kuptuarit se si funksionojnë strategjitë e basteve. Kjo bëhet edhe më e komplikuar nga fakti se nuk ka një strategji të vetme për të gjithë që garanton fitime. Kjo është arsyeja pse ekspertët e basteve rekomandojnë të provoni disa strategji bastesh derisa të arrini në atë që funksionon për ju.

Bazat e krijimit të një strategjie bastesh esports

Pavarësisht nga strategjia që krijoni, ka të paktën tre baza të procesit të krijimit: gjetja e bastebërësit të duhur, të kuptuarit e ekipeve të eSports dhe të dini se si të menaxhoni bankrollin tuaj.

Gjetja e libralidhësit të duhur

Ka shumë libralidhës atje, por jo të gjithë kanë të njëjtat shanse për çdo ndeshje. Ju dëshironi të gjeni një libralidhës me shanset që i përshtaten strategjisë suaj të vendosjes. Për më tepër, siguria e parave tuaja është kritike. Injorimi i kësaj mund të jetë shumë i shtrenjtë për ju në planin afatgjatë.

Platformat mashtruese të basteve eSports duket se janë kudo në internet, por ka një numër të panumërt rezervistësh të vërtetë. Nëse merrni një moment për të kontrolluar Rishikimet e faqeve të basteve eSports në internet, ju duhet të gjeni lehtësisht një faqe të sigurt dhe të sigurt.

Kuptoni ekipet dhe lojtarët e esport

Kjo është po aq e rëndësishme sa gjetja e libralidhësit të duhur. Është thelbësore të dini se për kë po bastni dhe si luajnë lojtarët individualë, ose cilët lojtarë mund të përdorin në ekipin e tyre. Kuptimi i secilës nga pikat e forta dhe të dobëta të tyre mund t'ju ndihmojë të kufizoni opsionet tuaja të basteve përpara se të vendosni bastet tuaja.

Është gjithashtu e rëndësishme të merren parasysh gjëra të tilla si rezultatet kundër kundërshtarëve të zakonshëm ose ndryshimet e fundit të bëra nga ekipi. Do të ndihmonte nëse do të ruani edhe shqetësimet e mundshme që mund të ndikojnë në mënyrën se si njerëzit vënë bast në këto ndeshje.

Menaxhimi i bankrollit

Një gabim i madh që njerëzit bëjnë me menaxhimin e bankrollit është të luajnë shumë dhe të bastojnë shumë. Në këtë mënyrë, ata përfundojnë duke humbur shumë para në baste të gabuara pa asnjë para.

Kur ata fitojnë, fitimet e tyre zakonisht hahen nga humbjet e tyre. Kjo është arsyeja pse menaxhimi solid i bankrollit është një pjesë thelbësore e çdo strategjie efektive bastesh. Ka shumë mënyra për të menaxhuar bankrollin tuaj, duke përfshirë vendosjen e kufijve të depozitave dhe bastet më rrallë.

Ku të kërkoni një strategji

Kërkimi i një strategjie të besueshme të basteve eSports nuk është një detyrë e vështirë. Ka shumë burime informacioni në internet, duke përfshirë bloget. Hidhini një sy atyre dhe shikoni se çfarë thonë ata. Bastorët e tjerë mund të kenë gjithashtu strategjitë e tyre që funksionojnë për ta; këta njerëz gjithashtu mund të jenë të shkathët në një farë mënyre.

Këshilla për bastet në esport

Këshilla për bastet MOBA

Një MOBA është një lojë video me shumë lojtarë në arenën e betejës në internet ku lojtarët kontrollojnë një hero me aftësi dhe aftësi unike dhe bashkohen me një nga dy ekipet e përbërë nga heronj të tjerë. Nëse po mendoni të futeni në bastet MOBA, këtu janë disa këshilla për t'ju udhëhequr.

Zgjidhni lojërat MOBA që i kuptoni mirë. Disa zgjedhje të njohura përfshijnë Liga e Legjendave, Heronjtë e Stuhisë, Dota 2, dhe Smite. Me kaq shumë lojëra MOBA të disponueshme në internet, është e mundur të jesh një prijës i të gjitha tregtive dhe mjeshtër i asnjë. Kjo mund të jetë e rrezikshme në baste.

Bast për skuadrat më të mira. Një bastist i mençur rrallë rrezikon paratë e tij në ekipet më të dobëta.

Përdorni bastorët profesionistë si udhëzuesin tuaj. Bastorët profesionistë kanë grumbulluar orët e tyre të lojës dhe përvojën me shumë lojëra të ndryshme dhe mund t'ju japin njohuri ekspertësh për të gjitha llojet e basteve.

Këshilla për bastet Battle Royale

Njihni skuadrat më të mira dhe lojtarët më të mirë kur bëni baste në Battle Royale si p.sh PUBG. Ekipet që janë të suksesshme në Battle Royale janë ato me lojtarët më të mirë. Është e rëndësishme të dini se cilët janë këta lojtarë, sepse ata do t'ju japin një pasqyrë të asaj që po ndodh në lojë dhe do t'ju japin disa informacione të vlefshme se si të vendosni baste inteligjente.

Njihni bastet më të mira për nevojat tuaja të veçanta. Ka shumë lloje të ndryshme bastesh që mund të bëni në Battle Royale. Ju mund të vini bast mbi fituesin, vendndodhjen ose sasinë e vrasjeve.

Zgjidhni bastebërësit me shanset më të mira kur vini bast në Battle Royale.

Këshilla për bast FPS

Ka shumë lojëra FPS atje, duke përfshirë CS: SHKO, Overwatch dhe Fushë beteje, për të cilën mund të vini bast. Hapi i parë është të dini se për cilin ekip dhe lojtar jeni duke vënë bast. Kjo ju jep një ide të mirë për shkallën e fitimit të tyre gjatë muajve të fundit. Pas kësaj, është e rëndësishme të dini se cilët libralidhës ofrojnë shanset më të mira në treg. Më në fund, duhet të dini se në cilën lojë FPS jeni duke vënë bast, pasi lojëra të ndryshme kanë shanse të ndryshme.

Këshilla për bastet e RTS

RTT-të janë një lloj lojë video në internet me shumë lojtarë, emri vjen nga Strategjia në kohë reale. RTS ka qenë gjithmonë i popullarizuar në mesin e lojtarëve, por popullariteti i këtij zhanri është rritur me një ritëm të shpejtë me komunitetin, garat dhe turnet e tij. Me lojëra RTS si p.sh Starcraft II, Total War: WARHAMMER II dhe Age of Empires II, entuziastët e basteve kanë shumë mundësi për të provuar fatin e tyre në bastet e Sporteve. Por si zhanret e tjera, bastet RTS kërkojnë strategji dhe truke.

Para së gjithash, mos u kapni në mes të mashtruesve. Zgjedhja e një faqeje bastesh me reputacion të RTS varet nga faktorë të tillë si përvoja e lojtarit, mënyrat e pagesës dhe mbështetja e klientit. Ekzaminoni faqen me të cilën dëshironi të regjistroheni për të përcaktuar se si duket.

Një sajt i mirë duhet të ketë gjithashtu një ndërfaqe të shkëlqyer dhe duhet të jetë i shpejtë, qoftë në një kompjuter apo smartphone. RTS-të janë lojëra me ritme të shpejta, kështu që ju nevojitet një faqe super-reaguese që mund t'ju lejojë të ndryshoni bastet tuaja në pak sekonda. Një këshillë tjetër bastesh është të vendosni baste kur shanset janë më të lartat. Shanset e RTS vazhdojnë të ndryshojnë, kështu që ju mund të dëshironi t'i mbani një sy në to. Përveç kësaj, ju mund të dëshironi të qëndroni larg lojtarëve me shanset më të ulëta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Udhëzuesi i basteve eSports eSports FIFA eBotëror 2022
2022-04-28

Udhëzuesi i basteve eSports eSports FIFA eBotëror 2022

Një nga ngjarjet e shumëpritura të eSports këtë vit është FIFA eWorld Cup 2022, turneu më prestigjioz në skenën e FIFA eSports. Po, ka shumë turne të tjerë të FIFA-s për të bastuar, por ato nuk tërheqin ndikimin që vjen me Kupën e Botës ee FIFA. Në këtë artikull, lojtarët mund të mësojnë gjithçka që duhet të dini rreth këtij turneu të ardhshëm.