Gjithçka rreth basteve në Dignitas

Dignitas është një ekip i famshëm esport i krijuar në vitin 2003. Ekipi është një nga kompanitë më të njohura dhe më të njohura në biznesin e aftë të lojërave. Ata kanë disa nga ekipet më të mëdha dhe më të njohura të esports. Për partnerët që kërkojnë një portë të drejtpërdrejtë në tregjet e lojrave dhe esports, pozicioni unik dhe i veçantë i markës së Dignitas jep një mundësi një herë në jetë. Dignitas u ble nga Philadelphia 76ers të NBA në shtator 2016.

Familja Harris Blitzer Sports & Entertainment e ndërmarrjeve krijuese dhe të suksesshme që mbështesin Dignitas përfshin New Jersey Devils të NHL dhe Qendrën Prudential, një strukturë me shumë qëllime në Newark, Partnerët Menaxhues të NJ Josh Harris dhe David Blitzer drejtojnë një grup investitorësh që zotëron te gjitha keto. Dignitas krijoi New Meta Entertainment (NME), një firmë sportive dhe argëtuese dixhitale që vepron në tre vertikale kryesore. Këta tre sektorë në funksion janë ekipet e esports, investimet, përmbajtja dhe marketingu. Firma u krijua në shtator 2019 dhe Michael Prindiville është CEO i grupit.

Gjithçka rreth basteve në Dignitas
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Lojtarët e Dignitas

Lojtarët e Dignitas

Divizioni i League of Legends është mjaft i talentuar. Lojtarët në listën me pesë lojtarë janë Dongwoo 'River' Kim (Korean Jugor), Ersin Gören alias Blue (Belgjikë), Toàn 'Neo' Trần (Vietnam) dhe Vincent 'biofrost' Wang (kanadez). Dignitas ka gjithashtu një ndarje të akademisë së League of Legends. Ka gjashtë anëtarë: Trevor 'Spawn' Kerr-Taylor dhe Isaac 'Darkwings' Chou, Yujie 'Eclipse' Wu Lawrence 'eXyu' Lin Xu, Juan 'JayJ' Guibert dhe Mervin-Angelo Lachica alias Dayos. Eclipse është i vetmi amerikan në ekip. Pjesa tjetër janë kanadezë.

Divizioni CS: GO i Dignitas ka gjashtë lojtarë. Pesë nga lojtarët janë suedezë, duke përfshirë Adam 'friberg' Friberg (Suedi) dhe Faruk 'Pita' Pita. Lojtarë të tjerë janë Ludvig Alonso alias HEAP (Suedi), Patrik 'f0rest' Lindberg (Suedi) dhe Jonas 'Lekr0' Olofsson (Suedi). Vetëm Håkon 'hallzerk' Fjærli është nga Norvegjia.

Lojtarë të tjerë

Vetëm tre lojtarë përfaqësojnë Dignitas në Fortnite konkurse. Këta janë Matthew 'Mero' Faitel (Shtetet e Bashkuara), Piero Ramirez alias Pgod (Peru) dhe Lucas Cardenas alias Dukez (Meksikë).
Pseudonimi i Juliana Maransaldi 'showliana' (Brazil) dhe Amanda 'rain' Smith (kanadez) janë ndër divizionin prej pesë anëtarësh Valorant Female. Tre lojtarët e tjerë amerikanë janë Emmalee 'EMUHLEET' Garrido, Melisa 'e tyre' Mundorff dhe Stefanie 'Stefanie' Jones.

Divizioni i Rocket League ka katër lojtarë, duke përfshirë Jack 'ApparentlyJack' Benton (Angli) dhe Joris 'Joreuz' Robben (holandez). Dy të tjerët janë Kyle 'Scrub Killa' Robertson (Skoci) dhe Boston Scott alias Boston (SHBA).

Lojtarët e Dignitas
Lojërat më të forta të Dignitas

Lojërat më të forta të Dignitas

Skuadra ka një histori të fortë konkurruese. Dignitas ka fituar disa konkurse dhe gara në të cilat ata kanë konkurruar. Pas hyrjes në skenën e esports, fansat dhe organizatat e tjera ndërkombëtare pranuan me shpejtësi aftësitë e Dignitas. Gjatë viteve, grupi ka bërë shumë. Kundërgoditja dhe Liga e raketave Listat kanë qenë lojërat më të njohura dhe më të fuqishme të skuadrës nga çdo lojë. Kështu tifozët mund të presin rezultate fantastike nga këto skuadra.

Kundër-Strike: Ofensivë Globale

Ekipi hyri Kundër-goditje në tetor 2004 pasi nënshkroi Darkie, Equx, Intact, Syl dhe Zenon. Më vonë në dhjetor, Syl dhe Darkie u zëvendësuan nga RaZiel dhe GoldPush. Dignitas nuk pati shumë sukses deri vite më vonë. Skuadra ka pasur rezultate të përziera ndër vite. Fitorja e parë e madhe ishte në ESL Pro Series Germany Season IX -Finals, një turne jashtë linje B-Tier.

Ekipi nuk pati një fitore tjetër të madhe deri në CGS 2007: UK Combine, një turne offline A-Tier. Pavarësisht këtyre fitoreve, skuadra nuk pati një fitore të madhe të çmimeve deri në ESL Major Series One Katowice 2014. Ekipi mundi një Ninjas më të fortë në pizhame 2-0 për të fituar çmimin prej 22,000 dollarësh. Pas kësaj, ekipi u vendos si një nga ekipet më të mira të esports.

Fitorja e tyre e parë e madhe ishte në RLCS Season 5 -Finals, një turne S-Tier. Ata mposhtën NRG Esports në një finale të vështirë, duke fituar 4:3. Divizioni i Dignitas Rocket League ka fituar mbi 700,000 dollarë dhe është ndër emrat kryesorë në lojë.

Liga e raketave

Divizioni u krijua në janar 2018 pasi Dignitas bleu Applesauce. Zol, Breshka dhe Çikago. Por në maj, Dignitas fitoi të gjithë listën e Gale Force eSports. Turtle, zol dhe Chicago u zhvendosën në listën joaktive. Lista e ekipit ka pësuar ndryshime masive dhe është ndër skuadrat e famshme të lojës esport.

Lojërat më të forta të Dignitas
Pse është popullor Dignitas?

Pse është popullor Dignitas?

Një nga gjërat për të cilat Dignitas ka qenë i njohur gjatë viteve të fundit ka qenë duke marrë ekipeve apo lojtarëve në fillim të jetës së një loje konkurruese. Në fillim, organizata u përpoq në lojëra si Smite, Trackmania dhe Hearthstone, ndërsa mori pjesë edhe në tituj më të njohur.

Dignitas dikur nuk shqetësoheshin për lojërat që kishin. Ekipi nuk ndoqi vetëm individët e famshëm, ata shkuan për lojërat më të mira eSports sepse u pëlqente loja. Dignitas u përpoq të qëndronte përpara kurbës në vitet e fundit duke zbuluar lojëra të reja dhe të njohura që së shpejti do të jenë ndër garat më të mira të ekipeve esports. Ekipi i esports ka kërkuar mënyra për të hyrë në fillim dhe për të rekrutuar ekipe.

Pse është popullor ky ekip për të bastuar?

Divizionet e Dignitas marrin pjesë në një sërë lojërash konkurruese online dhe offline. Ata kanë bërë emër për veten e tyre si një korporatë lojërash e klasit botëror. Kumarxhinjtë duhet të zgjedhin një faqe që është e përshtatshme për ta. Më pas ata duhet të përfitojnë nga bonuset. Disa nga këto faqe bastesh ofrojnë bonus esports stimuj si për lojtarët e rinj ashtu edhe për ata ekzistues. Këto stimuj rrisin rezervat e parave të gatshme. Si rezultat, ata lejojnë lojtarët të luajnë më shumë para reale, duke përmirësuar shanset e tyre për të fituar.

Pse është popullor Dignitas?
Çmimet dhe rezultatet e Dignitas Esport

Çmimet dhe rezultatet e Dignitas Esport

CS: SHKO

Divizioni i kundërsulmit të ekipit Dignitas ka fituar mbi 1,000,000 dollarë në para në turne të ndryshëm. Dignitas fitoi EPICENTER 2016, WESG 2016 Finalet Evropiane, dhe DreamHack European Minor at Tours 2016. Në këto tre turne, ekipi fitoi përkatësisht 250,000, 29,960 dhe 30,000 dollarë. TeamDignitas fitoi gjithashtu sezonin 2 të CS: GO Champions League, duke mundur HellRaisers për të fituar 25,000 dollarë.

Dignitas përfundoi i gjashti në sezonin 2-finalet e Serisë së Kampionatit Esports dhe i pesti në Sezonin 2 të ELEAGUE. Ekipi fitoi 45,000 dollarë dhe 50,000 dollarë si para çmimesh në dy turne. Fatkeqësisht, Dignitas humbi ndaj Team EnVyUs në Sezonin 1 të Kupës Globale eSports, por fitoi 50,000 dollarë.

Liga e raketave

Divizioni ka pasur sukses të lavdërueshëm në turnetë e Rocket League. Ata fituan RLCS 2021-22- Vjeshtë: Ngjarja Rajonale e BE-së 2- BMW Rocket League Open dhe RLCS Sezoni 9 - Evropa. Ata morën 30,000 dollarë dhe 96,397 dollarë, respektivisht, në para të çmimeve.

Ekipi Dignitas fitoi gjithashtu DreamHack Pro Circuit: Leipzig 2019, RLCS Sezoni 6-Europe, Arena Veriore: Rocket League Invitational 2 dhe RLCS Sezoni 5 -Finale. Duke fituar këto turne, Ekipi Dignitas fitoi përkatësisht 50,000, 38,531, 15,000 dhe 100,000 dollarë.

Një nga fitoret e tyre më të mëdha për sa i përket çmimit të parave ishte në RLCS Sezoni 6 - Finals. Pavarësisht humbjes 4-1 ndaj Cloud9 në finale, Dignitas fitoi 120,000 dollarë.

Liga e Legjendave

Divizioni LoL nuk ka pasur shumë sukses kohët e fundit. Ekipi përfundoi i katërti në NA LCS Summer 2017, duke fituar 20,000 dollarë. Ekipi Dignitas humbi ndaj Team SoloMid në Finalet Rajonale të Sezonit 2 - Amerika e Veriut 2012, por fitoi 30,000 dollarë. Dignitas fitoi gjithashtu 20,000 $ për përfundimin e nënkampioneve në IEM Sezonin VI - Kampionatin Botëror në 2012. Në Sezonin 2 të Kampionatit Botëror 2012, Ekipi Dignitas përfundoi në pozicionin 12, por fitoi $25,000.

Trima

Divizioni i femrave ka fituar tre turnetë. Ekipi Dignitas mundi TSM X në Missharvey Invitational 2021 dhe gjithashtu mundi AIMPUNCH në finalen e Fly High Invitational. Dignitas përfundoi i treti në VCT 2022: Game Changers Series 1 të Amerikës së Veriut, duke humbur 2-1 nga Shopify Rebellion.
Divizioni kryesor pati më pak sukses para shpërbërjes së tij në 2020. Ata përfunduan të katërt në Pop Flash 2010 dhe të dytin në Pittsburgh Knights Before Christmas-2020.

Çmimet dhe rezultatet e Dignitas Esport
Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të Dignitas

Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të Dignitas

Mero

Matthew Faitel vendosi rekordin për më shumë fitore në NA-E FNCS. Mënyra e tij e sigurt dhe kokëfortë, si pesë herë kampion i FNCS, fut terror tek kundërshtarët e tij, ndërsa ata komplotojnë se si ta shmangin atë. Ai i vetëm tejkaloi çdo treshe/skuadër tjetër në finalet e mëdha të kapitullit 2, sezoni 4, duke pretenduar titullin e fragerit më të mirë në Amerikën e Veriut dhe u votua si lojtari më i mirë i vitit 2021 nga komuniteti.

Mero, i cili është 17 vjeç, aktualisht është lojtari më i mirë në 2022 dhe po përpiqet të fitojë kampionatet e FNCS-së.

Pgod

Piero Ramirez është një lojtar profesionist i Fortnite i cili është 21 vjeç. Ai zbuloi Fortnite në fillim të vitit 2018 dhe u vendos me shpejtësi si një nga sulmuesit më të mëdhenj të lojës. Pgod u rrit si një lojtar konkurrues dhe ndikues në rikthimin e tij të shumëpritur në Twitch, duke u bërë një nga sulmuesit më të mëdhenj të Amerikës së Veriut, ndërsa fitoi miliona ndjekës. Ai e zgjeroi audiencën e tij në Twitch për të qenë një nga më aktivët dhe më mbështetësit, duke rezultuar në qindra faqe fansash, një ndjekës të zjarrtë për dashurinë e tij për modën dhe një dëshirë të madhe për përmbajtjen IRL.

Dukez

Suksesi i hershëm i Lucas Cardenas në Fortnite erdhi nga mënyrat krijuese të lojës si luftërat në zona dhe betejat me kuti, ku loja e tij e bukur vizualisht tërhoqi menjëherë vëmendjen e anëtarëve të rëndësishëm të komunitetit. Skena konkurruese vuri në pikëpyetje aftësinë e Dukez për të përkthyer lojërat e tij verbuese në vendet e turneut ndërsa ai vazhdoi të demonstronte aftësitë e tij mekanike në Creative. Dukez e përqafoi rolin e tij si i dobët dhe i tronditi të gjithë duke fituar kampionatin e tij të parë FNCS në Kapitullin 2, Sezoni 7.

Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të Dignitas
Ku dhe si të bastni në Dignitas Esports?

Ku dhe si të bastni në Dignitas Esports?

Individët e interesuar për ndeshjet e Dignitas mund të gjejnë opsione unike bastesh në çdo faqe bastesh esport, duke siguruar përvoja të dallueshme bastesh, veçanërisht në kampionate të ndryshme. Bastorët duhet të ndihen rehat duke vënë baste në Dignitas Esports sepse ekipet e tyre kanë lojtarë me aftësi të larta.

platformat më të mëdha të basteve esports për bastet në ekip janë GGBet Rivalry, ArcaneBet dhe Betway. Ekipi është një zgjedhje e mrekullueshme për ata që duan të luajnë kumar ndërsa luajnë CS: GO ose Rocket League. Ata njihen si një nga skuadrat më të mira të Counter-Strike në botë dhe do të mposhtin lehtësisht edhe kundërshtarët më të frikshëm. Bastet mbi lojërat e drejtpërdrejta dhe fituesit e ndeshjeve kanë një mundësi të madhe për të fituar për fillestarët.

Strategjitë për të bastuar në Dignitas Esports

Ekipet e tjera janë pak më të rrezikshme, kryesisht për shkak se nuk mund t'i rezistojnë dot. Bastet e fituesit të ndeshjes duhet të përdoren vetëm kur një ekip luan kundër një kundërshtari më të vogël ose të barabartë, ndërsa bastet e drejtpërdrejta janë të shkëlqyera për garat e vogla.

Futbollistët mund të mësojnë më shumë rreth ekipeve të Dignitas Esports duke parë njoftime dhe ndeshje të mëparshme. Është emocionuese t'i shikosh ata të shkojnë në finalet e The International, dhe gjithashtu u ofron individëve një pasuri të njohurive në ekipin e Dignitas. Gjëja më e rëndësishme që lojtarët duhet të bëjnë përpara se të vendosin ndonjë bast është të kryejnë detyrat e tyre të shtëpisë. Rocket League dhe Counter-Strike janë, nga ana tjetër, zgjedhje mjaft të sigurta.

Ku dhe si të bastni në Dignitas Esports?

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close