Gjithçka rreth FIFA Betting Odds

Nëse keni kohë që luani videolojëra ose jeni njohur me video lojërat simuluese sportive, atëherë me siguri e dini se çfarë është FIFA. FIFA është padyshim loja më e njohur e simulimit sportiv atje, me qindra mijëra lojtarë që luajnë rregullisht lojën.

Për shkak të popullaritetit masiv të videolojës FIFA, shumë bastevënës në internet kanë filluar tani të ofrojnë tregje bastesh për ngjarjet e FIFA esports. Nëse dëshironi të futeni në bastet e FIFA-s, atëherë jeni me fat. Këtu është udhëzuesi ynë i plotë mbi një nga kushtet më të rëndësishme të basteve për bastet FIFA, shanset e basteve FIFA.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve të FIFA-s

Kur të filloni futja në bastet e FIFA-s, një nga gjërat e para që duhet të mësoni është se si të lexoni shanset e basteve të FIFA-s. Ndërkohë që ka një sërë kushtesh të tjera bastesh që duhet t'i dini, bastorët fillestarë duhet të mësojnë më shumë për shanset e basteve të FIFA-s para çdo gjëje tjetër.

Nëse jeni një bast fillestar me njohuri të mira në lidhje me shanset e basteve të FIFA-s, shanset tuaja për t'u bërë i suksesshëm do të jenë shumë më të larta. Megjithatë, edhe nëse dini gjithçka për kushtet e tjera të basteve, por nuk dini asgjë për shanset e basteve të FIFA-s, nuk do t'ia dilni aq mirë në baste.

Puna është se bastet janë pak më të komplikuara nga sa mund të mendoni. Kur bëni bastet e para në një FIFA uebsajti i basteve esport, do të vini re se nuk po merrni të njëjtën përqindje të shumës suaj të basteve në këmbim. Ju mund të merrni 20 dollarë për të vënë bast 100 dollarë në një bast dhe mund të merrni 35 dollarë në ndonjë bast tjetër.

Marrja e shumave të ndryshme të kthimeve në baste të ndryshme është një nga aspektet më konfuze të basteve për fillestarët. Megjithatë, kjo është pikërisht ajo që shpjegojnë shanset e basteve të FIFA-s. Shanset e FIFA-s ju tregojnë gjithashtu një informacion tjetër të rëndësishëm, i cili shpjegohet në pjesën tjetër.

Shpjegohen shanset e basteve të FIFA Esports

Kur mësoni se si të lexoni shanset e FIFA-s për sportet elektronike, mund të nxirrni dy nga informacionet më të rëndësishme në lidhje me një bast. Këto dy informacione përfshijnë shumën e saktë të kthimit që do të merrni për të vënë bast një shumë të caktuar dhe shanset që rezultati për të cilin jeni bast të ndodhë realisht.

Pse janë të rëndësishme? Ata janë dy elementët që do t'ju ndihmojnë të vendosni nëse bastet për një rezultat të caktuar ia vlen apo jo rrezikut për ju. Le të themi se një ndeshje për një Turneu i FIFA-s po vazhdon tani, dhe ju jeni duke vendosur nëse ia vlen apo jo të vini bast që lojtari A të fitojë ndeshjen.

Ju po planifikoni të vini bast 100 dollarë dhe ndërsa shikoni shanset, kupton se do të merrni rreth 80 dollarë për të fituar bastin, gjë që e sjell kthimin total në 180 dollarë.

Ndërsa krahasoni shanset që Lojtari A të fitojë ndeshjen me lojtarin B të fitojë, kupton gjithashtu se shanset që lojtari A të fitojë janë mjaft të larta në krahasim me lojtarin B. Me gjithë këtë informacion, ju vendosni që bastet që lojtari A të fitojë ndeshjen është ia vlen rreziku për ju.

Llojet e koeficienteve të basteve të FIFA-s

Tani e dini që shanset e FIFA-s do t'ju tregojnë sasinë e kthimit që do të merrni dhe shanset që rezultati për të cilin jeni bast të ndodhë në të vërtetë. Megjithatë, ju nuk mund ta nxirrni këtë informacion nga shanset e basteve pa mësuar se si të lexoni shanset e basteve.

Metoda e leximit të basteve është paksa e ndryshme në varësi të formatit tek i përdorur për të përfaqësuar koeficientët. Ekzistojnë tre lloje kryesore të formateve të përdorura për shanset e basteve të FIFA-s.

Shanset dhjetore

E para dhe ndoshta më e shumta Lloji i zakonshëm i kuotave të basteve të përdorura për bastet e FIFA-s janë shanset dhjetore. Formati dhjetor përdor një numër me një dhjetor, i cili përfaqëson shumëfishin e saktë të shumës së bastit që do të merrni në këmbim.

Nëse jeni duke vënë bast 200 dollarë me koeficient 3.3, shumëzoni 200 me 3.3 dhe do të merrni kthimin, i cili në këtë rast është 660 dollarë. Meqenëse merrni më shumë se dyfishin e shumës së basteve në këmbim, shanset 3.3 ju tregojnë gjithashtu se rezultati nuk ka shumë gjasa të ndodhë.

Shanset thyesore

Lloji tjetër më i zakonshëm i kuotave të basteve të FIFA-s janë koeficientët fraksional. Në koeficientët e pjesshëm, të gjitha shanset shprehen në një fraksion si 5/2 ose 3/2, ku numri i dytë përfaqëson shumën që keni vënë bast dhe numri i parë përfaqëson shumën që merrni në këmbim.

Me shanset 3/2, ju merrni një kthim prej 3$ për bast 2$, ose nëse vini bast 100$, do të merrni 150$ në këmbim. Duke qenë se ky kthim nuk është më shumë se dyfishi i shumës së bastit, shanset që ky rezultat të ndodhë janë shumë të larta.

Shanset Amerikane

Ekziston një mundësi e vogël që ju të hasni në platforma që shprehin shanset e basteve në formatin amerikan. Në këtë lloj formati, shanset shprehen duke përdorur një numër ose me një shenjë pozitive ose negative.

Nëse vini bast në një rezultat me shanse -180, do t'ju duhet të vini bast 180 dollarë për të fituar 100 dollarë ose 90 dollarë për të fituar 50 dollarë. Nga ana tjetër, nëse vini bast në një rezultat me shanse +180, do të merrni 180 dollarë për bast 100 dollarë ose 90 dollarë për bast 50 dollarë.

Ku të gjeni shanset më të mira të FIFA Esports

Gjëja për shanset e basteve të FIFA-s është se çdo faqe ka shanse të ndryshme për të njëjtin rezultat. Ndërsa ata bien dakord në njëfarë niveli, ka dallime të vogla. Për shembull, nëse po mendoni të vini bast 200 dollarë, mund të merrni një kthim prej 300 dollarësh në një sit dhe mund të merrni 330 dollarë në ndonjë platformë tjetër me të njëjtin rezultat.

Ndërsa ndryshimi nuk është aq i madh, nuk ka nevojë të shkoni për kthimin më të ulët. Disa platforma kanë shanse të këqija, të cilat mund t'ju japin kthime deri në 250 dollarë për të njëjtin rezultat.

Për këtë arsye, duhet të zgjidhni gjithmonë platforma me shanset më të mira të FIFA-s. Për të gjetur shanset më të mira të FIFA-s, mund të shikoni disa sajte dhe të krahasoni shanset që ato ofrojnë dhe më pas të zgjidhni atë me shanset më të mira. Sidoqoftë, një metodë më e lehtë është të kontrolloni esporranker.com, një platformë që shqyrton faqet e basteve sipas disa metrikave, duke përfshirë shanset e basteve.

Shanset më të mira të basteve live të FIFA-s

Imagjinoni të shikoni drejtpërdrejt një ndeshje esports për FIFA-n dhe të vendosni baste në atë ndeshje ndërsa shikoni zhvillimin e ndeshjes. Epo, ju mund ta bëni këtë duke përdorur një lloj bastesh të quajtur bast live.

Ndërsa një ndeshje përparon, probabiliteti që të ndodhin rezultate të veçanta ndryshon çdo minutë apo më shumë. Për këtë arsye, shanset e basteve për bastet live vazhdojnë të përditësohen, të cilat quhen koeficiente të basteve live. Në këtë rast, ato quhen shanse të drejtpërdrejta të basteve FIFA.

Avantazhi i monitorimit nga afër të gjasave të basteve të FIFA-s është se ekziston mundësia që të hasni shanse që ofrojnë një kthim të mirë me rreziqe shumë të ulëta.

Për të identifikuar këto mundësi, ju duhet të keni një përvojë të konsiderueshme në skenën e esporteve të FIFA-s, në mënyrë që të dini se si zhvillohen ndeshjet e FIFA-s. Megjithatë, edhe nëse nuk jeni aq me përvojë, duhet të shikoni shanset e basteve live sepse mund të gjeni mundësi me rrezik të ulët.

Bast në FIFA me para të vërteta

Asgjë nuk është më emocionuese sesa bastet me para të vërteta. Kur paratë tuaja janë në linjë, eksitimi është në një nivel tjetër, me çdo ndjenjë emocionuese. Për fat të mirë, ju mund të vini bast në ndeshjet e FIFA esports duke përdorur para të vërteta.

Për të vënë bast në FIFA me para të vërteta, do t'ju duhet të gjeni një platformë që ofron tregje bastesh për sportet e FIFA-s. Për fat të mirë, ka shumë prej tyre në internet. Pasi të keni zgjedhur një platformë dhe të regjistroheni, thjesht bëjnë depozita dhe më pas përdorni ato depozita për të bastuar në sportet e FIFA-s. Mos harroni të shikoni shanset e basteve përpara se të vendosni bast.

Bastet me para të vërteta në FIFA nuk janë për të gjithë. Nëse nuk jeni vetë një lojtar me përvojë të FIFA-s ose nëse nuk jeni të mirë në parashikimin e rezultateve për FIFA-n ngjarjet e esports, bastet në FIFA me para të vërteta mund të mos jenë për ju. Megjithatë, nuk është e dëmshme të provosh me sasi të vogla.

Pyetjet e shpeshta

Cilat janë shanset e basteve të FIFA-s?

Shanset e basteve të FIFA-s janë një term në baste që përdoret për të shprehur probabilitetin e një rezultati të ndodhur dhe shumën e kthimit që bastorët marrin për të vënë një shumë të caktuar.

A është e ligjshme të bastet në FIFA me para të vërteta?

Në pjesën më të madhe, është plotësisht e ligjshme të vihet bast në FIFA me para të vërteta. Sidoqoftë, duhet të jeni mbi moshën ligjore të basteve dhe të përdorni platforma të licencuara dhe të rregulluara. Është gjithashtu më mirë të kontrolloni ligjet e vendit tuaj përpara se të vini bast në FIFA me para të vërteta.

Ku mund të bastoj në FIFA me para të vërteta?

Ka shumë platforma në internet që ofrojnë tregje bastesh për sportet e FIFA-s. Ju mund t'i përdorni këto platforma për të vënë bast në FIFA me para të vërteta.

A janë shanset e basteve live FIFA më të mira?

Nëse e dini se si zhvillohen ndeshjet për FIFA-n dhe i keni ndjekur esportet e FIFA-s për më shumë se një vit, mund të gjeni disa mundësi të jashtëzakonshme me shanset e basteve të drejtpërdrejta të FIFA-s. Pra, po, shanset e basteve live FIFA janë më të mira në disa raste.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi