Faqet kryesore të basteve të Battlefield 2024

Ky udhëzues i basteve në Battlefield eSports zhytet në të gjitha dinamikat në lidhje me bastet në këtë bllok. Mësoni për sfondin e videolojës, lojërat e ndryshme në seri, lojën, vendin e Battlefield në skenën e eSports, tregjet dhe shanset e basteve, turnetë e eSports për të bastuar, ekipet më të mira të Battlefield eSports, etj.

Sipas statistikave, industria e eSports vlen 1,08 miliardë dollarë amerikanë në vitin 2021 dhe pritet të arrijë në 1,62 miliardë dollarë deri në vitin 2024. Konkurrueshmëria në industrinë e eSports ka nxitur bastet e eSports, veçanërisht pas shpërthimit të pandemisë. Me anulimin e shumicës së ngjarjeve të drejtpërdrejta, krijuesit e basteve eksploruan eSports për t'u ofruar lojtarëve diçka për të bastuar.

Faqet kryesore të basteve të Battlefield 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rreth serisë Battlefield

Sot, bastet e Sporteve janë ndër tregjet me rritje më të shpejtë në skenën e lojërave të fatit në internet. Statistikat tregojnë se në vitin 2020, vlera totale e basteve në eSports ishte më shumë se 12.9 miliardë dollarë amerikanë.

Një nga eSports për të vënë bast sot është Battlefield. Edhe pse nuk është aq i spikatur sa lojërat e tjera eSports, kësti i ri, Battlefield 2042, është gjëja tjetër e madhe. Ai synon të korrigjojë të gjitha të metat që erdhën me dy paraardhësit e tij, Battlefield 4 dhe Battlefield 5.

Fusha e betejës është një video-lojë me revole në person të parë (FPS) që krenohet me disa lojëra individuale dhe paketa zgjerimi. Lojërat kryesore janë Battlefield 1942 (2002), Battlefield Vietnam (2004), Battlefield 2 (2005), Battlefield 2142 (2006), Battlefield 3 (2011), Battlefield 4 (2013), Battlefield 1 (2016), Battlefield V (2018). ), dhe kësti i fundit, Battlefield 2042 (2021).

Fushebeteja 4

Battlefield IV është kësti më dominues. Është e vetmja lojë në seri që ka përfaqësuar mirë ekskluzivitetin në skenën e eSports. Historia zhvillohet gjashtë vjet pas një lufte fiktive të vitit 2020. Battlefield 4 u lëshua në vitin 2013 dhe u vlerësua për grafikën e shkëlqyer, lojën dhe modalitetin me shumë lojtarë.

Ndërsa është ende loja më e mirë e eSports në seri, modaliteti me një lojtar dhe defektet në modalitetin me shumë lojtarë e bënë atë të marrë pak kritika.

Fusha e betejës V

Battlefield V ishte vazhdimi i Battlefield 4, por për fat të keq, ai mbetet një dështim. Nuk arriti të përmbushte pritshmëritë për shkak të të metave të marketingut. Gjithashtu, fokusi është në një fushatë me një lojtar në vend të një fushate Battle Royale që është sinonim i eSports që vrau potencialin e lojës. Por ka disa gjëra që lojtarët pëlqejnë në lidhje me Battlefield 5.

Ai erdhi me disa shtesa, për shembull, mënyra të reja me shumë lojtarë, duke përfshirë modalitetin e fushatës "të vazhdueshme" "Firestorm" dhe "Grand Operations". Në Battlefield V, ka një realizëm të përmirësuar me mirësjellje të motorit të lojës Frostbite 3, dhe modaliteti i Battle Royale është i lakuar rreth shtyllave të shkatërrimit të ekskluzivitetit, automjeteve dhe, më e rëndësishmja, lojës ekipore.

Fusha e betejës 2042

Më 19 nëntor 2021, u publikua Battlefield 2042 i shumëpritur. Ai përmban shtatë harta krejt të reja dhe modalitetin intrigues të Portalit. Një gjë që e bën të veçantë këtë këst është se është një lojë vetëm në modalitet me shumë lojtarë që do të thotë se është e fokusuar në eSports.

Ndërsa nuk ka mënyra të renditura ose eSports në fillim, të paktën loja ka mjete krijuese për t'u mundësuar lojtarëve të personalizojnë mënyrat e lojës. Modalitetet e renditura dhe eSports nuk janë të disponueshme për momentin për t'i lejuar lojtarët të mësojnë dinamikën e lojës, të cilat janë paksa komplekse. Këto veçori do të shtohen më vonë pasi lojtarët të njihen me lojën. Battlefield 2042 nuk ka dalë ende në skenën e eSports, por do të jetë një sukses kur të ndodhë. Është vendosur në të ardhmen e afërt dhe përmban armë futuriste.

Bast në fushën e betejës

Edhe pse bastet në Battlefield nuk janë aq të njohura sa lojëra të tjera eSport, me siguri do të ketë tërheqje. Për të filluar, është plotësisht e ligjshme të vihet bast në Battlefield për sa kohë që bastorët kanë arritur moshën ligjore të lojërave të fatit. Bastet në këtë videolojë nuk janë aspak të ndryshme nga bastet në lojërat e tjera FPS, flasim për CS: GO, Valorant, Rainbow Six Siege dhe të tjerat.

Si të regjistroheni në faqet e basteve të Battlefield

Për të vënë bast në Battlefield, lojtarët duhet së pari të kërkojnë një faqe bastesh me tregjet e Battlefield. Më pas, ata duhet të klikojnë në opsionin e regjistrimit dhe të përfundojnë procesin e regjistrimit duke konfirmuar emailin e tyre. Për rastin e paverifikimit të faqeve të basteve, të njohura ndryshe si faqet e basteve Trustly, ato mund të futen në lojë pa telashet e regjistrimit ose verifikimit thjesht duke depozituar para te rezervisti.

Bast në fushën e betejës me para të vërteta

Ndërsa disa faqe bastesh eSports ofrojnë bast parash falas, shumica janë faqe bastesh me para të vërteta, kështu që lojtarët duhet të kenë para të vërteta për të hyrë në aksion. Avantazhi i faqeve të basteve në Battlefield me para të vërteta është se lojtarët fitojnë para të vërteta kur të realizohen bastet e tyre. Në bastebërësit me para të vërteta, të apasionuarit pas basteve eSports mund të luajnë duke përdorur monedha fiat parash ose kripto, si bitcoin dhe ethereum.

Sa popullor është Battlefield?

Battlefield është ndër titujt më të njohur të EA në komunitetin e lojrave në internet. Sidoqoftë, në skenën e eSports, nuk është aq popullor. Ky segment eksploron popullaritetin e Battlefield dhe arsyet pse ka pretendime se po vdes.

Fushë beteje në numër

Në shtator 2021, Gamerant raportoi një rritje të popullaritetit të Battlefield 5 në Steam. Videoloja goditi 76,456 lojtarë të njëkohshëm javën e fundit të gushtit 2021, një nivel më i lartë i të gjitha kohërave që nga publikimi i saj. Ky ishte një lajm mjaft i mirë për zhvilluesit e lojës pasi popullariteti i lojës ishte zvogëluar më herët.

Që nga 1 shtatori, BF ishte në numrin 9 në listën e lojtarëve më të mirë të njëkohshëm, duke u ulur poshtë lojtarëve si Rocket League, Dead By Daylight dhe Rainbow Six Siege. Pavarësisht nga të metat kryesore të lojës, Battlefield 5 është ende një lojë popullore.

Steam Charts gjithashtu raportoi se në maj 2021, loja arriti kulmin në 3,408 lojtarë të njëkohshëm. Popullariteti i lojës u rrit më tej në qershor, me numrat e pikut që arritën në 11,714, ndërsa në shtator, numri i pikut të lojtarëve u rrit në 12,284.

Fatkeqësisht, për Battlefield 2042, gjërat nuk duken aq rozë. Ndërsa është kësti i fundit, nuk ka shumë zhurmë eSports rreth lojës. Edhe pse EA dhe DICE insistojnë që loja po ecën shumë më mirë se sa performoi Battlefield 5 në të njëjtën pikë, ka ende shumë terren për të mbuluar. Ndoshta loja do të fillojë të jetë në trend pasi të shtohen modalitetet që mungojnë eSports dhe ekipet të fillojnë të krijojnë listat e Battlefield 2042.

Pse është Battlefield Popullore?

Gjithçka e thënë dhe bërë, seria Battlefield mbetet një nga titujt më të njohur të AAA FPS. Ka disa arsye që shpjegojnë pse.

Komuniteti i lojërave në fushën e betejës

Së pari, loja ka qenë këtu për një kohë të gjatë dhe krenohet me një komunitet të gjerë në platformat sociale si Reddit. Loja e parë, Battlefield 1942, u lëshua në vitin 2002 dhe që atëherë, ajo është përditësuar me lojëra më emocionuese dhe të reja.

Cfare ka me shume? Ka pasur shtesa të mëdha për çdo titull dhe mijëra përmbajtje të shkarkueshme (DLC). Botuesit e lojës kanë qenë gjithashtu të prirur për të rregulluar defektet dhe defektet sa herë që janë vërejtur.

Tregime të reja, komplote dhe periudha luftarake

Një arsye tjetër për popullaritetin e Battlefield është dinamizmi. Ndryshe nga shumica e lojërave FPS që përqendrohen në histori dhe cilësime pothuajse të ngjashme, seria Battlefield është e larmishme.

Për shembull, kësti i fundit, Battlefield 2042, është vendosur në të ardhmen e afërt dhe ka tre mënyra të lojës. Nga ana tjetër, Battlefield V është vendosur në Luftën e Dytë Botërore, duke ndjekur hapat e Battlefield 1, i cili është vendosur në epokën e Luftës së Parë Botërore. Pra, seria Battlefield ka gjithçka, pavarësisht nëse lojtarët duan të futen në Battlefield me armë të vjetra të epokës së Luftës Botërore ose armë dhe artileri futuriste.

Mund të luhet në internet (falas)

Pa pagesë në internet (me Xbox Game Pass ose Battlefield Online) është gjithashtu një arsye për rritjen e popullaritetit të Battlefield. Ai shpjegon rritjen e fundit të numrit të lojtarëve të lojtarëve të njëkohshëm të Battlefield 5. Për më tepër, çmimet me zbritje të madhe të lojës kanë nxitur gjithashtu popullaritetin e saj.

Mekanika e shkëlqyer e lojës

Realizmi në mekanikën e lojës së Battlefield është gjithashtu një arsye pse tifozët e lojërave FPS e duan Battlefield. Botimet më të fundit mbështeten në motorin e lojës Frostbite 3. Ai përmban një mjedis të shkatërrueshëm, prioritet selektiv të tingullit, ndriçim në kohë reale, shikim në distanca të gjata dhe grafikë me rezolucion të lartë.

Popullariteti në rënie të fushëbetejës

Siç u përmend më herët, Battlefield ka pasur gjithashtu një pjesë të drejtë të urrejtësve. Popullariteti i lojës u zvogëlua në një moment për disa arsye, siç diskutohet më poshtë.

Në rastin e Battlefield V, fokusi në një fushatë me një lojtar në vend të një modaliteti Battle Royale është arsyeja pse popullariteti i lojës zvogëlohet. Është gjithashtu arsyeja kryesore që loja dështoi në skenën e eSports.

Një arsye tjetër për rënien e BF, veçanërisht edicioni i fundit, Battlefield 2042, është mungesa e veçorive kritike konkurruese që ende nuk janë publikuar. Edhe pse ekziston një veçori për të krijuar mënyra të personalizuara, Battlefield 2042 nuk renditet dhe nuk ka një modalitet eSports, kështu që nuk ka tërhequr shumë lojtarë.

Faqet më të mira të basteve eSports në Battlefield

Me rritjen e kërkesës për tregjet e basteve eSports, qindra faqe bastesh eSports kanë mbirë. Epo, kjo është një gjë shumë e mirë për lojtarët, por atëherë, mund të jetë e vështirë të gjesh faqet më të mira për t'u bashkuar. Për ata që nuk janë të sigurt se cili është faqja më e mirë e basteve në Battlefield, më poshtë janë disa aspekte të rëndësishme për t'u marrë parasysh.

Besueshmëria

Gjëja e parë që lojtarët duhet të bëjnë është t'i bashkohen një faqeje bastesh që është licencuar nga ndonjë prej autoriteteve të njohura rregullatore të lojërave të fatit. Në faqe të tilla, lojtarët mund të jenë të sigurt se paratë e tyre janë në duar të sigurta dhe rastet e trukimeve të ndeshjeve nuk janë shqetësuese.

Tregjet dhe shanset

Më pas, ata duhet të sigurohen që faqja të ketë tregje të ndryshme bastesh në Battlefield dhe shumë ngjarje në Battlefield për të bastuar. E rëndësishmja, shanset duhet të jenë të larta.

Opsionet bankare

Një konsideratë tjetër thelbësore kur zgjidhni faqen më të mirë të basteve në Battlefield është ajo Opsionet e pagesës eSports. Aplikacioni i basteve eSports për t'u bashkuar duhet të ofrojë opsione bankare fleksibël, të shpejtë dhe të sigurt. Të gjitha metodat e njohura të pagesës në internet duhet të mbështeten. Metodat e depozitimit dhe tërheqjet e eSports gjithashtu duhet të jenë të shpejta.

Bonuset e basteve në esport

Për ata që duan të rrisin bankrollin e tyre, promovime të tilla dhe pa bonuse depozite dhe bonuset e depozitave gjithashtu llogariten. Disa nga faqet më të mira të basteve ku mund të gjenden bonuse përfshijnë BetWay, 22Bet, Bet365 dhe Betsson.

Turne dhe gara në fushën e betejës eSports

Fusha e betejës nuk është aq aktive sa lojërat e tjera FPS në skenën e eSports. Nuk ka turne dhe gara të rregullta si në Valorant, Counter-Strike: Global Offensive, Tom Clancy's Rainbow Six Siege dhe Call of Duty. Kjo për shkak se këstet e fundit nuk janë fokusuar kryesisht në eSports. Sidoqoftë, edicionet e mëparshme të lojërave FPS ishin aktive në të kaluarën dhe tërhoqën disa turne dhe gara kryesore.

A ka një kampionat Battlefield?

Kupa e Botës është kremi i kremit në eSports. Ky turne shkon me emra të ndryshëm në varësi të eSports. Fatkeqësisht për Battlefield, nuk ka Kupë Botërore apo një turne të madh pasi videoloja nuk është aq e popullarizuar në industrinë e eSports. Por sapo kësti i fundit, BF2042, të fitojë tërheqje, me siguri do të ketë një turne kryesor për të kurorëzuar ekipin më të mirë që do të marrë pjesë.

Ndërsa nuk ka turne premierë për momentin, disa turne të kaluar me të vërtetë do të ringjallen në të ardhmen e afërt pasi Battlefield të vendoset në eSports. Më poshtë janë disa nga turnetë e mëdhenj të Battlefield që mund të jenë në pritje.

Kuvendi Dimër

Mbështetur nga Organizimi i Kuvendit Oy, Kuvendi Winter është një ngjarje finlandeze eSports që ka qenë aktive që nga vitet '90. Në vitin 2007, për shembull, turneu tërhoqi disa ndeshje Battlefield 2142 ku u dha një çmim total prej 13,644,88 dollarësh. Fatkeqësisht, nuk kishte asnjë ngjarje në Battlefield të renditur në turneun e Asamblesë Dimërore 2021, por Battlefield me siguri do të shfaqet pasi kësti i fundit të nisë modalitetin eSports dhe ekipet të fillojnë të krijojnë listat e tyre BF.

ESL Një

Liga e Sporteve Elektronike Një, i njohur gjithashtu si ESL One, është një tjetër turne i Battlefield që u përpoq të ngrinte Battlefield në skenën e eSports disa vite më parë. Turneu tërhoqi disa skuadra kryesore në finalet e sezonit të Dimrit 2015 të organizuar në Këln, Gjermani.

Tetë ekipe të ndara në dy grupe luftuan për lavdi. Pas betejave të tmerrshme, është Epsilon eSports ai që fitoi pjesën e luanit të grupit të çmimeve prej 35,000 € pasi fitoi INTZ e-Sports. Sapo Battlefield 2042 të aktualizojë modalitetet e tij eSports, ESL One do ta ketë patjetër atë në bord në turnet dhe garat e tij.

Liga ESB

Ndërsa nuk tërheq çmimet e mëdha që shohim në garat e tjera, Liga ESB ka bërë pak drejtësi për Battlefield V, pavarësisht të metave të videolojës. Ka pasur disa turne të organizuara nga ESB, duke përfshirë disa nga ekipet më konkurruese me listat e Battlefield 5. Kur Battlefield 2042 merr eSports joaktive, ky është një nga turnet që do të rikthehet.

Ftesa e Cyrihut

Zurich Invitational është një tjetër turne që e vendosi Battlefield në hartën e eSports. ESB organizon turneun së bashku me GameTurnier, eStudios dhe, g4g.ch. Në sezonin 2019/2020, ngjarja tërhoqi katër skuadra Battlefield 1 në një ndeshje me eliminim të dyfishtë, 5v5 Domination, ngjarje LAN vetëm me ftesa Battlefield 1 në PS4.

Fondi i çmimeve nuk ishte aq i madh, por të paktën, tifozët e Battlefield patën një shans për të parë lojën në një skenë konkurruese. Nëse Battlefield 2042 materializon modalitetet e eSports, ky turne ka të ngjarë të ringjallet.

Më sipër janë disa nga turnet dhe garat e Battlefield. Mjerisht, nuk ka aq shumë gara për të bastuar në këtë moment tani që loja ra në skenën e eSports.

Por me DICE që mezi pret të ngrejë Battlefield 2042 për eSports, duke zbuluar mënyrat e renditura dhe eSports që ende nuk janë lëshuar, kompania ka të ngjarë të bashkëpunojë me organizatorët e turneut eSports për të pritur disa ngjarje eSports, ndoshta, një Kupë Botërore të Fushës së Betejës.

Ekipet më të mira të sporteve elektronike të fushës së betejës

Tani që Battlefield nuk është i popullarizuar në skenën e eSports, nuk ka aq shumë Ekipet pro eSports. Në eSports, ekipet priren të krijojnë lista në eSportet e njohura që tërheqin grupe të mëdha çmimesh, për shembull, DOTA 2, CS: GO, FIFA dhe Valorant.

Por tani që Battlefield është vendosur për një rikthim në eSports, skuadrat që kanë dominuar në të kaluarën me siguri do të rikthehen.

Disa nga ekipet që priten përfshijnë;

PENTA Sports

E themeluar në vitin 2013, PENTA Sports është një ekip gjerman eSports që la gjurmë në skenën konkurruese të Battlefield. Mori pjesë në sezonin ESL One Battlefield 4 Winter 2015. Skuadra bëri mirë, por për fat të keq, doli e treta. Ndoshta, nëse Battlefield 2042 lëshon modalitetet e tij eSports, ekipi do të krijojë një listë dhe do të kthehet në konkurrencë aktive. Në vitin 2021, ekipi ka qenë aktiv në skenën CS: GO.

Epsilon eSports

Një tjetër ekip kryesor që duhet të shfaqet në eSports Battlefield është Epsilon eSports, një organizatë eSports e themeluar në vitin 2008. Ekipi fitoi sezonin ESL One Battlefield 4 Winter 2015, duke mposhtur INTZ e-Sports. Për momentin, Epsilon eSports ka lista në Call of Duty, Counter-Strike: Global Offensive, FIFA, Gears of War dhe H1Z1. Duke marrë parasysh shfrytëzimet e mëparshme të ekipit në Battlefield 4, menaxhmenti mund të konsiderojë krijimin e një liste BF2042.

Më sipër janë disa nga ekipet e njohura të eSports të Battlefield. Ndoshta, sapo Battlefield 2042 të bëjë debutimin e tij në eSports sapo modaliteti eSports të jetë aktiv, ekipet e tjera eSports të diplomuar në lojërat FPS, për shembull, Astralis, Entropiq, Extra Salt, Team Vitality dhe Movistar Riders, do të krijojnë listat e Battlefield.

Të mirat dhe të këqijat e basteve në fushën e betejës

Ashtu si dy anët e së njëjtës medalje, bastet e Battlefield kanë avantazhe dhe disavantazhe.

Pro

  • Disponueshmëria e Battlefield në faqet e basteve – Sot, shumë faqe bastesh eSports kanë tregje bastesh eSports. Lojtarët nuk do të duhet të krehin nëpër shumë faqe bastesh për të gjetur bastesh me tregjet e basteve në Battlefield.
  • Fitoni para të vërteta – Avantazhi i dytë i basteve në fushën e betejës është se lojtarët kanë një shans për të fituar. Por për rekord, lojtarët mund të fitojnë para të vërteta vetëm nëse luajnë në faqet e basteve të Battlefield me para të vërteta.
  • Bonuse fitimprurëse dhe promovime– Tani që ka konkurrencë të fortë midis faqeve të basteve eSports, ka shumë bonuse fantastike të basteve në Battlefield si për lojtarët e rinj ashtu edhe për ata ekzistues.

Kundër

  • Mungesa e të dhënave – Ndryshe nga bastet e rregullta sportive, eSports, duke përfshirë Battlefield, nuk ka asnjë të dhënë të papërpunuar mbi të cilën mund të bazohen bastet për të vendosur baste.
  • Rreziku i varësisë – Në të njëjtën mënyrë që të luash Battlefield mund të krijojë varësi, bastet në lojë gjithashtu sjellin rreziqe varësie, dhe rrjedhimisht, probleme të lojërave të fatit.

Shpjegohen shanset e basteve në fushën e betejës

Përpara se të hyjnë në aksion, lojtarët duhet të kuptojnë shanset e basteve në Battlefield. Si fillim, shanset e basteve janë përfaqësimi i një ngjarjeje që ndodh apo jo. Rregulli i gishtit të madh është gjithmonë, sa më të larta të jenë shanset, aq më të ulëta janë shanset për të fituar dhe anasjelltas.

Formatet e shanseve të basteve në fushën e betejës

Ekzistojnë tre formate standarde të koeficienteve të basteve. Disa faqe bastesh mbështesin vetëm një format shanse, ndërsa të tjera mbështesin të tre formatet.

  • Shanset britanike: Të referuara gjithashtu si shanse fraksionale ose në MB, këto shanse përfaqësohen në thyesa, për shembull, 5/2. Numri në të majtë është shuma që lojtarët fitojnë për të vënë bast atë që është në të djathtë, plus aksionet e tyre fillestare.
  • Shanset amerikane: Këto shanse përfaqësohen me një simbol plus ose minus. I pari tregon të dobëtin, ndërsa i dyti është për favoritët. Shanset amerikane me një shenjë plus tregojnë fitimin e lojtarëve për çdo 100 dollarë të vënë bast, ndërsa shenja minus tregon shumën që një lojtar duhet të bast për të bërë 100 dollarë si fitim.
  • Shanset evropiane: Të njohura gjithashtu si shanset dhjetore, këto shanse përfaqësohen në numra dhjetorë. Për të ditur shumën që do të fitohet, lojtarët duhet të shumëzojnë aksionet e tyre në shanset dhjetore.

Këshilla për bast

Ashtu si bastet sportive tradicionale, Battlefield Bastet eSports kërkojnë disa strategji për të rritur shanset e lojtarëve për të fituar. Ky segment ndan disa këshilla për bastet e Battlefield.

Gjëja e parë është të njiheni me rregullat dhe rregulloret e lojës së Battlefield. Shumë bastorë fillojnë të bastojnë verbërisht pa e kuptuar dinamikën e lojës. Kuptoni se si luhet loja, dhe më e rëndësishmja, tregjet dhe shanset e basteve. Pa mësuar dinamikën e lojës, lojtarët rrezikojnë të bastojnë me rezultate shumë të pamundura.

Gjëja tjetër është të kuptoni skenën e sporteve elektronike të Battlefield. Bastet duhet të jenë të vetëdijshëm për kompeticionet kryesore dhe favoritët për çdo ndeshje ose turne. Shikoni formën e fundit të skuadrave që po luftojnë me të dhe besoni gjithmonë shanset. Mbani mend, sa më të larta të jenë shanset, aq më të ulëta janë shanset që ai bast të arrihet. Në të njëjtën mënyrë, sa më të ulëta të jenë shanset, aq më të larta janë shanset për të fituar.

Së fundi, ndiqni atë që thonë ekspertët. Në bastet e Sporteve të Battlefield, disa ekspertë ndjekin lojën nga afër dhe parashikojnë fituesit. Ndërsa parashikimet e basteve në Fushë Beteje nuk janë të garantuara që të realizohen, ato kanë saktësi mjaft të lartë.

Edhe pse loja nuk është aq e njohur në skenën e eSports dhe basteve, kësti i ri do t'i ndryshojë gjërat për mirë. Prisni që ai të fillojë të godasë në tokë pasi të lëshohen veçoritë e shumëpritura, të renditura dhe modalitetet eSports.

About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
eSporte
About

Zhang Wei, i njohur më mirë në arenën e Esports si "DragonMaster", ka gdhendur një vend si një udhëheqës i mendimit në udhëkryqin e kazinove online dhe Esports. Me një instinkt të pagabueshëm për trendet, e kombinuar me një vëmendje të përpiktë ndaj detajeve, ai është njëkohësisht një strateg dhe një vizionar në këtë fushë.

Send email
More posts by Zhang Wei