Gjithçka rreth basteve në Team Envy

Envy Gaming është një firmë argëtuese dhe eSports me bazë në Teksasin e Veriut. Envy Gaming u bashkua me OpTic Gaming në 2021 për të formuar një nga ekipet më të njohura të eSports. Këto skuadra janë OpTic Texas në Call of Duty League, Dallas Fuel në Overwatch League, ekipet e renditura më të mira të Serive Halo Championship, Valorant dhe Rocket League. Çdo ditë, miliona fansa shikojnë krijuesit e përmbajtjes së lojërave dhe stilit të jetesës së kompanisë në YouTube, Twitch dhe platforma të tjera të mediave sociale.

Team Envy u krijua në 2007 me një listë të aftë të Call of Duty. Mike Rufail, pronari dhe CEO, që atëherë e ka kthyer organizatën me bazë në Dallas në një nga ekipet më të mëdha të globit për eSports. Post Malone, Rufail, Hector Rodriguez, Grey Television dhe pionieri i eSports Hector Rodriguez janë pronarët e Envy.

Gjithçka rreth basteve në Team Envy
Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Rreth Team Envy

Rreth Team Envy

Rufail ndihmohet nga Ken Hersh, partneri strategjik i investimeve që zotëron Hersh Interactive Group. Një partner tjetër i ekipit është një lojtar profesionist pokeri. Ka disa investime shtesë nga familje të rëndësishme të Teksasit, investitorë vendas dhe disa investitorë kombëtarë. Team Envy ka partneritete me markat kryesore si Acer's Predator Gaming, Corsair, Jack in the Box, Jack's Links dhe linjën e lojërave Acer's Predator.

Lojtarët

Lista Valorant udhëhiqet nga Menaxheri i Përgjithshëm, Talespin, pseudonimi Ronnie DuPree. Kryetrajneri i ekipit është Chet Singh. Anëtarët e ekipit janë Jimmy Nguyen, alias Marved, Jaccob Whitaker, alias Yay, Victor Wong dhe alias Victor. Austin Roberts, i njohur gjithashtu si Crashies, dhe FNS, emri i plotë i të cilit është Pujan Mehta, janë lojtarët e saj.

Hector "H3CZ" Rodriguez, Presidenti aktual OpTic Gaming, është në krye të Call of Duty. Seth "Scump" Abner drejton ekipin, i ndihmuar nga kampionët në Multi-FPS Anthony "Shotzzy" Cuevas-Castro, Indervir "Illey" Dhaliwal dhe Brandon "Dashy" Otell.

Lunchbox dhe Jason Brown, trajneri, përbëjnë Team Halo Envy. Lucid, emri i vërtetë Tom Wilson, emri zyrtar i iGotUrPistola Justin Deese, Joey Taylor, alias TriPPPeY dhe Brad Laws, alias aPG janë lojtarët.

Dallas Fuel gjithashtu përmban shumë lojtarë Overwatch, të mbikëqyrur nga Wolf dhe Clint Petrzelka si menaxherë lojtarësh. Anëtarët e ekipit përfshijnë Mat' Tazmo' Taylor, Helen' Dear' Jang, Taehun' Edison' Kim dhe Eui-Seok Lee, i njohur gjithashtu si Fearless. Hyeonseok "ChiYo" Han, Yeong-Han Kim, i njohur gjithashtu si SP9RK1E, dhe Han-Been Choi, alias Hanbin, janë lojtarët e tjerë. Formacioni është kompletuar nga Jun Kwon, Minseo "Griyo" Kang dhe Dong-Ha Kim, alias Doha.

Lista e Rocket League ka Nick "mist" Costello, i njohur gjithashtu si Andreas Jordan, dhe Pierre Silfver, popullor Turbopolsa.
Seth Manfield është përfaqësuesi i vetëm i Team Envy në Magic: The Gathering. Në Super Smash Bros., Justin Hallet dhe Allias Wizzrobe përfaqësojnë Team Envy.

Rreth Team Envy
Lojërat më të forta të Team Envy

Lojërat më të forta të Team Envy

Team Envy konkurron, transmeton dhe krijon përmbajtje për video lojëra të ndryshme. Franshiza ka Ekipet e sportit në Rocket League, Call of Duty, Overwatch, Valorant dhe Super Smash Bros. Envy Gaming u emërua organizata e tetë më e vlefshme e sporteve elektronike në botë nga Forbes në 2019.

Call of Duty

Team Envy është ndoshta profesionisti më jetëgjatë dhe më i dukshëm Call of Duty ekipi. Megjithatë, skuadra ka pasur pjesën e saj të drejtë të problemeve kohët e fundit. Envy ka dështuar të krijojë një formacion që mund të sjellë vazhdimisht trofe në shtëpi, duke ofruar gjithashtu qëndrueshmërinë e kërkuar për të përfaqësuar markën. Kjo i atribuohet lëvizjeve të shpeshta të listës, performancës së dobët kolektive dhe humbjes së lojtarëve të çmuar.

Halo

Kur Halo Infinite u zbulua, Envy ishte një nga nëntë skuadrat e ekskluzivitetit që hynë në ligë në rilindjen e saj. Secila nga nëntë skuadrat mori lëkurën e saj spartane dhe një lëkurë dhe emblemë të veçantë arme. Zilia inkurajoi tifozët të blinin lëkurën "edicioni të kufizuar" të ekipit të tyre.

Trima

Envy, një organizatë e Sporteve të Amerikës së Veriut, e ka riemërtuar atë Trima ekipi për të konkurruar nën flamurin OpTic Gaming. Skuadra ka fituar mbi 250,000 dollarë në turne gjatë viteve.

Liga e raketave

Pas blerjes së formacionit Northern Gaming në 2017, Team Envy u bashkua Liga e raketave. Kompania publikoi listën e saj në 2018, por u kthye në 2020 pasi u ble nga Vanguard.

Lojërat më të forta të Team Envy
Pse është popullor Team Envy?

Pse është popullor Team Envy?

OpTic ka fituar 47 tituj dhe ka mbi 24 milionë ndjekës në rrjetet sociale. OpTic Gaming u bashkua me Envy Gaming në 2021 dhe H3CZ u bë anëtare e grupit të pronësisë së organizatës. OpTic Texas do të konkurrojë në sezonin e Call of Duty League 2022, duke u përpjekur të rimarrë titullin e fituar nga Perandoria Dallas në 2020.

Team Envy konkurron në lojëra të ndryshme eSports, të cilat u ofrojnë kumarxhinjve një gamë të gjerë opsionesh bastesh. Faqet më të mira të basteve Team Envy ofrojnë shanse konkurruese për ndeshjet aktuale dhe të ardhshme.

Team Envy ka pasur disa sezone të shkëlqyera dhe arritje të jashtëzakonshme në kategori të shumta eSports. Ato konsiderohen si një nga organizatat më të suksesshme të eSports në historinë e CS: GO dhe Call of Duty. Ekipi është skuadra e parë e Sporteve të Amerikës së Veriut që do të emërohet kampione e Koresë së Overwatch. Team Envy gjithashtu mban fitoren më të gjatë në Rekordin Botëror Guinness të Overwatch.

Pse është popullor Team Envy?
Çmimet dhe rezultatet e Team Envy

Çmimet dhe rezultatet e Team Envy

Sportet elektronike janë aktualisht jashtëzakonisht të njohura në të gjithë botën. Ngjarjet përfshijnë ekipet më të mira të eSports duke ofruar një përvojë të mirë për lojtarët më të mirë. Tashmë ka qindra ngjarje të mëdha eSports që zhvillohen në mbarë botën, me grupe të mëdha çmimesh.

Një e madhe dhe e larmishme përzgjedhja e turneve eSports shtrihet në qendër të industrisë eSports. Ata janë zemra rrahëse e industrisë eSports, duke hedhur bazat për lojërat më të mira të ekipit të eSports dhe bastet esports. Turnetë e sporteve dikur ishin ngjarje të vogla, të organizuara në vend. Tani, një turne i vetëm mund të vlejë dhjetëra miliona dollarë.

Rezultate të dukshme

Ekipi i Call of Duty fitoi kampionatin CWL 2016, ku ata morën çmimin prej 800,000 dollarë. Ata gjithashtu fituan Kampionatin Kombëtar MLG Online 2010. Në Kampionatin CWL 2017, ekipi fitoi 200,000 dollarë duke u renditur i dyti. Ekipi ishte gjithashtu nënkampion në CWL Pro League Stage 2 Playoffs 2017, duke fituar 120,000 dollarë. Skuadra ka qenë nënkampione në tre raste të mëdha gjithashtu. Kjo perfshin Call of Duty Championship 2014 & 2013 dhe MLG Online Kampionati Kombëtar 2010. Gjatë viteve, ekipi ka fituar mbi 1.8 milionë dollarë.

Ekipi Halo fitoi 200,000 dollarë në Kampionatin Botëror Halo 2017, duke përfunduar i dyti. Ata gjithashtu fituan 100,000 dollarë në të njëjtin turne në 2018. Ekipi fitoi HCS Pro League NA 2017 Fall: Regular Season dhe UMG Daytona 2017. Gjithashtu, Team Envy ka fituar HCS Pro League NA 2016 Fall: Finals, ME Las Vegas 2016 , dhe HCS Pro League NA 2016 Vjeshtë: Sezoni i rregullt.

Rezultate të tjera

The Valorant fitoi VCT 2021: North America Stage 1 Challengers 2 dhe Cloud9 To The Skyes. Ekipi fitoi 125,000 £ në VCT 2021: Stage 3 Masters- Berlin në të njëjtin vit. Ekipi përfundoi i treti në Playoff-in e VCT 2021: North America Stage 3 Challengers, duke fituar 15,000 dollarë.

Rocket League ka pasur fitore të shumta. Ai fitoi WePlay Esports Invitational që shfaq Rocket League-Amerika e Veriut. Ata gjithashtu fituan Sezonin RLCS X-Spring: Lamborghini Open -NA Rajonal Event 3 dhe RLCS Season X- Winter: NA Regional Event 2. Team Envy fitoi sezonin RLCS X-Spring: NA Rajonal Event 3. Ata kanë qenë nënkampione në RLCS 2021-22- Vjeshtë: Ngjarja Rajonale e NA 3- Fall Classic dhe Gfinity the United Kingdom Elite Series- Sezoni 3.

Çmimet

  • The Game Awards 2015 - Lojtari i Vitit në eSports
  • SXSW Gaming Awards 2016- Ekipi më i vlefshëm i sporteve elektronike
  • Çmimet e eSports Industry 2016- Ekipi i Vitit për eSports
Çmimet dhe rezultatet e Team Envy
Lojtarët më të mirë dhe të njohur të Team Envy

Lojtarët më të mirë dhe të njohur të Team Envy

JKap

Në Call of Duty, ekipi përfaqësohet nga Jordan Kaplan. Amerikani renditet i 193-ti në botë dhe i 26-ti në SHBA. 28-vjeçari ka fituar afro 400,000 dollarë në 97 turne. Në këto gara, Jordan gëzon një rekord fitoresh prej 57.73%.

Apatia

Një tjetër lojtar i njohur i Call of Duty në Team Envy është Brayan Zhelyazkov. Në 71 garat në të cilat ka konkurruar, lojtari ka një normë fitoreje prej 54.44 për qind. Nëpërmjet këtyre garave, lojtari ka grumbulluar mbi 300,000 dollarë fitime. Ai renditet i 253-ti në botë dhe i 39-ti në Shtetet e Bashkuara.

Gëzuar

Vincent Schopenhauer është emri zyrtar i lojtarit Valorant me origjinë franceze. Lojtari më i mirë ka fituar mbi 400,000 dollarë në para totale të çmimeve nga mbi 130 turne. Aktualisht ai renditet në vendin e 310-të në botë dhe në vendin e 10-të në vendin e tij. Ai ka një rekord fitoresh prej 82.08 për qind në të gjitha ngjarjet.

Atomike

Në ndeshjen e Rocked League, lojtari 18-vjeçar është shumë i pëlqyer. Massimo Franceschi, emri i plotë i lojtarit, kishte një përqindje fitoreje prej 74.57 në 55 turne. Nëpërmjet këtyre ngjarjeve, ai ka fituar më shumë se 100,000 dollarë.

Lojtarët më të mirë dhe të njohur të Team Envy
Ku dhe si të bastni në Team Envy

Ku dhe si të bastni në Team Envy

Loot.bet, Pixel.bet dhe 1xBet janë ndër faqet më të mira të basteve eSports. Këto faqe interneti kujdesen për një gamë të gjerë segmentesh tregu për ngjarje të vogla dhe domethënëse të Team Envy. Opsioni i bisedës drejtpërdrejt është zakonisht i disponueshëm gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë dhe leximi i komenteve të njerëzve të tjerë mund të tregojë se çfarë mendojnë të tjerët për performancën e një ekipi dhe gjendjen aktuale të skuadrës. Këto faqe rekomandohen për baste Valorant, Halo, Rocket League dhe aktivitete të tjera.

Cila është strategjia më e mirë e basteve për të vënë bast në Team Envy?

Përpara se lojtarët të fillojnë të bastojnë në Team Envy, zakonisht është e arsyeshme të vendosni një buxhet dhe të dini se sa janë të gatshëm të shpenzojnë. Është e rëndësishme të depozitoni vetëm shuma që dikush është i kënaqur të humbasë, sepse disa baste do të vendosen në baste që nuk kanë gjasa të fitojnë.

Shikimi i ndeshjeve të mëparshme të Team Envy është një metodë e shkëlqyer për t'u njohur me ekipin. Ndihmon për të përcaktuar se cila lojëra eSports ata shkëlqejnë dhe ku lojtarët mund të gjejnë mundësi më të mira bastesh. Kjo është gjithashtu një qasje e shkëlqyer për të njohur lojtarë individualë dhe kontributin e tyre në performancën e përgjithshme të ekipit.

Është e rëndësishme të kontrolloni tregjet e disponueshme të basteve në shumë rezervistë eSports në varësi të lojës së eSports që lojtarët duan të bastojnë. Kjo i mundëson dikujt të vendosë baste që kanë më shumë gjasa të fitojnë. Fituesit e ndeshjeve, fituesit e raundeve dhe fituesit e përgjithshëm janë tregjet më të zakonshme të eSports që duhet të marrin parasysh të ardhurit.

Bastet e drejtpërdrejta ose të ardhshme, bastet me handikap, bastet mbi/nën, bastet tek-çift, handikapet dhe bastet mbrojtëse janë disa nga tregjet e tjera të basteve. Ndërkohë që janë të shumta Faqet e basteve eSports, zakonisht është një ide e mirë të eksplorosh zonat me të cilat dikush njeh.

Ku dhe si të bastni në Team Envy