Zbulimi i faqeve kryesore të sporteve elektronike: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Tregu i esports ka përjetuar rritje astronomike në vitet e fundit (ky është viti 2022), me të ardhurat e gjeneruara nga industria që arrijnë një nivel më të lartë të të gjitha kohërave çdo vit që kalon. Shikueshmëria globale e eSports është rritur gjithashtu jashtëzakonisht, me qindra miliona që tani janë akorduar për të parë turnetë eSport. Në fakt, pritet që shikueshmëria e sporteve elektronike të arrijë në 0.5 miliardë deri në vitin 2024, siç raportohet nga Shoqata e Teknologjisë së Konsumatorit.

Thënë kështu, nuk është lajm që bastet esports kanë qenë në një nivel fenomenal për sa i përket rritjes, me qindra site me reputacion të basteve esports tani në tregti. Prandaj, mundësitë e basteve eSports nuk kanë qenë kurrë kaq dërrmuese. Por me kaq shumë faqe bastesh që konkurrojnë për vëmendjen tuaj, ku të filloni?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Si të gjeni faqet më të mira të lojërave të fatit esports

Faqet e basteve sportive nuk janë krijuar njësoj. Ata gjithashtu nuk ofrojnë të njëjtat shërbime. Secili prej tyre është unik në mënyrën e vet, kështu që do t'ju duhet të bëni pak detyra shtëpie nëse doni të merrni përvojën më të mirë të basteve. Le të kalojmë nëpër gjërat që do t'ju duhet të kërkoni në një faqe bastesh eSports.

Mbulimi i sporteve

A ju jep faqja një shans për të vënë bast në të gjitha turnet kryesore të esports? A ofron shanse edhe në garat e vogla? Ndërsa ju do të gjeni like DreamHack pothuajse në të gjitha faqet e basteve eSports, gjetja e një ngjarje si IEM Oakland Cup mund të kërkojë pak sherr. Regjistrimi në një faqe bastesh vetëm për të zbuluar se mungojnë turnet ose ndeshjet tuaja të preferuara mund të jetë zhgënjyese. Sigurisht, cilësia është më e mirë se sasia, por është mirë të gjesh një operator me të dyja. Në këtë mënyrë, ju do të keni lirinë për të kaluar nga një titull në tjetrin - nuk do të ndiheni të kufizuar për sa i përket zgjedhjeve.

Zgjedhja e mënyrës së pagesës

Ofertat më të mira të librarive esports shumë opsione bankare për depozitim dhe arkëtim më të lehtë. Një pjesë e konsiderueshme e tyre ofrojnë karta debiti dhe krediti, të tilla si Visa dhe Mastercard, por ju mund të dëshironi të shikoni përtej tyre. Kuletat elektronike duket se janë më moderne se kartat, kështu që do të shpresoni të gjeni Skrill, PayPal ose Neteller. Madje do të jetë më mirë nëse kriptomat si Bitcoin dhe Ethereum janë të disponueshme. Mos harroni, ju dëshironi metoda bankare që janë të sigurta dhe të përshtatshme për t'u përdorur.

Karakteristikat e sigurisë

Tani që do të depozitoni para, duhet të siguroheni që jeni duke vënë bast në një faqe të ligjshme. Një faqe e ligjshme duhet të licencohet. Kërkoni licenca nga rregullatorët si Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës. Një veçori tjetër e sigurisë është lloji i enkriptimit. Një faqe e sigurt bastesh duhet të përdorë të paktën 128-bit enkriptim SSL.

Faktorë të tjerë të rëndësishëm për t'u marrë parasysh

 • Mbështetje
 • Lehtësinë e përdorimit
 • Pajtueshmëria me celular

Faqet e basteve

Siç u përmend më herët, faqet e basteve eSports nuk janë të njëjta. Dhe ndërsa ne e kuptojmë se sa e vështirë është të pretendosh se një faqe e caktuar është më e mira në përgjithësi, nuk është as e pamundur. Po, "më e mira" është çështje mendimi, por le të krahasojmë disa sajte që i konsiderojmë si më të mirat.

 • 1xBet: Kjo faqe dhe kazino bastesh në internet është një nga më të mëdhenjtë në këtë industri gjithnjë në ndryshim. 1xBet ofron lojëra të shumta esport për të bastuar, por ofertat dhe bonuset më të mira gjithashtu mund të gjenden këtu. Ky libralidhës është i ligjshëm, i licencuar dhe i përdorur nga shumë bastevënës nga e gjithë bota. Me 1xBet ju mund të përdorni metoda të besueshme depozitimi dhe tërheqjeje kur vini bast.
 • 22 Bast: E themeluar në vitin 2017, 22 Bast ka një funksionim të qëndrueshëm prej katër vitesh, dhe asnjë problem i madh nuk është raportuar nga lojtarët. Ai operohet nga kompania e famshme TECHSOLUTIONS NV, një firmë e mirënjohur lojërash me bazë në Curacao. Mbulimi i tij i sporteve elektronike është i mirë dhe ofron një gamë të gjerë mënyrash pagese për të siguruar që asnjë lojtar të mos lihet jashtë.
 • Kazino 888: Një kompani me bazë në Gjibraltar me miliona bastorë. Ofron bonuse të shkëlqyera pa depozite, dhe është gjithashtu i disponueshëm në modalitetin e shkarkimit.
 • William Hill: E themeluar në vitin 1934, marka është një nga më të vjetrat në industrinë e lojrave. Kazino William Hill është i njohur si për bastet e kazinosë ashtu edhe për ato sportive, dhe vazhdon të zhvillohet për t'iu përshtatur tregut gjithnjë në ndryshim të basteve.
 • Betsson: Një platformë e njohur bastesh e licencuar nga Organet Rregullatore të Republikës së Irlandës, Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit. Betsson ofron mbështetje live 24/7 dhe tërheqje të shpejta.
 • Betwinner: Bonuse bujare, mbështetje e shkëlqyer ndaj klientit dhe mbulim i mirë i sporteve elektronike.

Depozitoni dhe tërhiqni në monedhën tuaj

Si një lojtar i esports, depozitimi dhe tërheqja e parave nga llogaria juaj e basteve do të jetë pjesë e juaja. Në fakt, nuk ka gjë të tillë si bast me para reale me këto dy procese. Tani, siç është shpjeguar tashmë, metodat bankare të disponueshme në çdo faqe bastesh esports do të luajnë një rol të rëndësishëm në zgjedhjen tuaj. Por ka një aspekt tjetër të rëndësishëm të bankingut: valuta. Ndonëse nuk është e domosdoshme të depozitoni dhe tërhiqni në monedhën tuaj vendase, bërja e kësaj sigurisht që vjen me përfitimet e veta.

Tarifat e konvertimit të monedhës

Nëse një faqe bastesh nuk e mbështet monedhën tuaj vendase, kjo do të thotë që do t'ju duhet të konvertoni paratë tuaja në monedhën e mbështetur nga faqja përpara se të financoni llogarinë tuaj të basteve ose të tërhiqni para nga ajo. Tani, konvertimi i monedhës do t'ju kërkojë të paguani disa tarifa dhe mund të jetë e shtrenjtë, veçanërisht kur konvertoni një sasi të vogël parash. Në shumicën e rasteve, tarifa e konvertimit zvogëlohet me rritjen e parave që konvertohen. Pse nuk zgjidhni një libër sportiv që ju lejon të bëni transaksione në monedhën tuaj? Tarifat që paguani mund të jenë të mjaftueshme për të vendosur një bast.

Kursen Koha

Konvertimi i monedhës është një proces që mund të zgjasë nga disa sekonda në minuta. Mendoni për një skenar ku një ndeshje eSports është një ose dy minuta nga fillimi, dhe ju duhet të financoni llogarinë tuaj dhe të vendosni një bast. Ju mund ta humbisni atë bast vetëm për shkak të kohës së konvertimit të monedhës.

Merrni shanset më të mira të sporteve elektronike

Ju ndoshta keni dëgjuar lojtarët të thonë, "shanset ishin më të mira sot." Epo, ndërkohë shanset e basteve esports nuk janë e vetmja gjë për t'u parë kur blini për një faqe bastesh esports, ata janë një nga faktorët më kritikë për t'u parë. Po, shanset janë kyçe sepse ato diktojnë se sa fitim mund të merrni. Sa më të larta të jenë shanset, aq më i madh është fitimi në çdo bast individual. E kundërta është shumë e vërtetë.

Mënyra më e mirë për të ditur se ku mund të gjeni shanset më të mira është të krahasoni shanset në ndeshjet individuale në sajte të ndryshme. Megjithatë, shanset mund të ndryshojnë kaq shpejt, kështu që ju duhet të jeni të shpejtë në vendosjen e bastit pasi të keni përcaktuar shanset më të mira.

Faqet e basteve esports me shanset më të mira

Nëse jeni duke kërkuar për sajte eSport, EsportRanker e kupton se çfarë nënkupton kjo, dhe kjo është arsyeja pse ne kemi bërë të gjitha ngarkesat e rënda, kështu që nuk keni nevojë të shpenzoni kohë duke kërkuar në internet. Bazuar në hulumtimin tonë, këtu janë librat sportivë me shanset më të mira:

 • Leo Vegas
 • Betwinner
 • 10 Bast
 • Betsson
 • William Hill
 • Kazino 888
 • 22 Bast
 • Eja

Qëndroni të sigurt me rishikimet tona të basteve të raporteve

Nëse jeni për faqet më të mira të basteve online esport, atëherë ju jeni në vendin e duhur. Në EsportRanker, do të gjeni një listë të gjatë të disa prej librave më të mirë dhe më të sigurt të esports që mund të gjeni ndonjëherë në internet. Kriteri ynë i renditjes është unik; harroni për ata renditës faqesh që paguhen për të shkruar komente pozitive për faqet për të cilat nuk dinë asgjë.

Këtu, ne bëjmë kërkime të plota në lidhje me një sit përpara se të bëjmë ndonjë pretendim për të. Me kriteret tona rigoroze të renditjes, ne sigurojmë që të listohen vetëm faqet më të mira, në mënyrë që të mund të shijoni përvojën më të mirë të basteve. Kriteri ynë për renditjen e faqeve përfshin një vështrim më të afërt në çdo faqe dhe njohjen e saktë të asaj që ofron faqja; ne nuk fokusohemi tek thashethemet. Disa nga faktorët që ne shikojmë përfshijnë:

 • Mbulimi i eSports
 • Shërbimi i mbështetjes së klientit
 • Metodat bankare të disponueshme
 • Monedhat e mbështetura
 • Karakteristikat e sigurisë (licensimi, enkriptimi, etj.)
 • Shanset e ofruara
 • Eksperienca e perdoruesit
 • Pajtueshmëria me celular
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi