Lajme

August 18, 2022

Team Spirit Blen Sniper W0nderful

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Nëpërmjet tyre Dota 2 Divizioni, Team Spirit ka përjetuar një popullaritet të jashtëzakonshëm. Famën e tyre e kanë ndihmuar përfundimet e larta në disa gara, ku mposhtën sportistë të njohur. Tifozët panë triumfin e ngjitjes së Team Spirit në një nga turnetë më emocionues për të parë, The International 10. 

Team Spirit Blen Sniper W0nderful

Kur ata mposhtën fituesit e mëparshëm, OG Esports, Team Spirit rezultoi të ishte kali i errët i fundit i sezonit. Ky ishte momenti kur ata fituan popullaritetin më të madh dhe që atëherë ata janë bërë një zgjedhje e njohur në bastet online esports.

Team Spirit njofton një shtesë në listën e tyre

Igor w0nderful Zhdanov është përzgjedhur nga shekOrganizata ybersports Team Spirit për të mbushur pozicionin e snajperit në ekipin CS: GO pas ekzaminimeve dhe testeve të gjera. 17-vjeçari luajti me MAJESTY, Project X, Trasko Esports dhe HellRaisers gjatë dy viteve të tij të lojërave profesionale. Ai është aktualisht një nga lojtarët më premtues në rajonin e CIS.

W0nderful tregoi aftësinë e tij në gjuajtje dhe aftësitë e forta të komunikimit ndërpersonal dhe biznesor gjatë provimeve. Lojtari do t'i bashkohet formacionit në Beograd brenda ditëve në vijim dhe skuadra në tërësi do të fillojë stërvitjen serioze të konkurrencës.

Sa i vlefshëm është shpirti i lojtarit për ekipin?

E ekipit CS: SHKO trajneri, Sergey Hally Shavaev, tha se ishin të emocionuar që kishin lojtarin. W0nderful performoi në mënyrë të përsosur në teste dhe shfaqi një dëshirë të pazakontë të pjekur dhe vetësiguri. Me sasinë e duhur të zellit dhe punës, nënshkrimi i ri ka të ngjarë të bëhet një lojtar i kalibrit më të lartë.

W0nderful është stilistikisht dhe intelektualisht i pajtueshëm me Team Spirit dhe trajneri beson se lojtari nuk do të ketë probleme komunikimi. Team Spirit parashikon që w0nderful do të futet në grupin e tyre ngadalë por me siguri. Trajneri do të ndjekë zhvillimin e lojtarit nga loja në lojë. Kështu, w0nderful përfundimisht do të mësohet me Team Spirit dhe së shpejti do të shijojë fitore të jashtëzakonshme së bashku.

Ngjarjet e ardhshme të Team Spirit

2022–2023 Dota Pro Circuit

Ekipet mund të fitojnë pikë në Dota Pro Circuit duke përfunduar të parët ose të dytët në turnetë e sponsorizuara nga Valve. Ftesa në The International të atij viti u është bërë skuadrave më të mira në renditje në fund të vitit. Procedura e mëparshme e ftesës së drejtpërdrejtë u zëvendësua nga ajo e re pas The International 2017.

Team Spirit aktualisht po merr pjesë në Divizionin I të Turit 3 të DPC EEU 2021/2022. Tre skuadrat e para kalojnë në PGL Arlington Major 2022. Gjashtë skuadrat e para mbeten në divizionin e tyre për raundin hapës të sezonit të ardhshëm DPC. Si rezultat, duket se Team Spirit do të marrë pjesë në të dyja këto gara.

Finalja Botërore BLAST Premier 2022

Tetë ekipe do të garojnë në turneun e qarkut CS: GO S-Tier për një pjesë të grupit të çmimeve prej 1,000,000 USD. Kjo ngjarje do të zhvillohet në Etihad Arena në Abu Dhabi nga 14 dhjetor deri më 18 dhjetor. Natyrisht, ekipet duhet të fitojnë BLAST Premier Points, të shpërndara në ngjarje të ndryshme gjatë gjithë sezonit.

Gara fillon me dy grupe me dy eliminim (GSL), secili me katër ekipe. Të gjitha ndeshjet janë Bo3 dhe tre skuadrat më të mira nga secili grup kalojnë në Playoffs. Fituesit e fazës së grupeve kalojnë në gjysmëfinale, ndërsa nënkampionët kalojnë në çerekfinale si fara të larta. Skuadrat që përfundojnë të tretat në fazën e grupeve do të marrin fara të ulëta dhe do të kalojnë në çerekfinale.

Garat e fundit të Team Spirit

Në konkursin më të fundit PGL MAJOR ANTWERP 2022, ekipi Spirit doli i treti. Gara offline S-Tier u zhvillua në Belgjikë nga 9 maji deri më 22 maj në Sportpaleis në Antwerp. Njëzet e katër ekipe konkurruan në turneun kundër goditjes për një pjesë të çmimit prej 1,000,000 dollarësh.

Team Spirit ishte një zgjedhje e shkëlqyer në bastet online dhe dukej se ishte kryesuesi i hershëm. Ekipi fitoi garën e Legends Stage nga 14 maj deri më 17 maj. 8 skuadrat më të mira kaluan në Fazën e Kampionëve në këtë raund të Sistemit Zviceran me 16 ekipe, ndërsa tetë ekipet e fundit u eliminuan.

Raundi i kampionatit filloi në çerekfinale, ku Team Spirit mposhti FURIA Esports 2-0. Por fillimi premtues i turneut për ta përfundoi në gjysmëfinale në duart e kampionëve të ardhshëm FaZe Clan. Si fituesi i vendit të tretë të turneut, Team Spirit mori një çmim prej 70,000 dollarësh.

Si të vini bast në frymën e ekipit

Lojtarët duhet të jenë të moshës së ligjshme të lojërave të fatit dhe të kenë të lejuar lojërat e fatit esport në vendin e tyre për të filloni të eksploroni bastet e sporteve tregje. Lojtarët mund të vendosin midis përdorimit të parave reale ose skineve (objekte virtuale në lojëra) kur bëjnë baste.

Aktualisht, kumari i lëkurës është shumë më i zakonshëm se bastet në para. Kategoritë e njohura të faqeve të internetit përfshijnë libra sportive, llotari, ruletë dhe hedhje monedhash. Pjesa më e madhe e aktivitetit të basteve në prezantuesit e rezervave të lëkurës vendoset duke përdorur lëkurat CS: GO.

Lojtarët nuk do të kenë asnjë problem të zgjedhin një titullar pasi ka disa faqe kryesore të basteve esport në dispozicion. Këto sajte bastesh në internet ofrojnë tregje të konsiderueshme bastesh për sporte të ndryshme, duke përfshirë Team Spirit.

Strategjitë për të bastuar në frymën e ekipit

Nje nga këshillat më të mira të basteve esport është të vini bast për fituesin e çdo ndeshjeje Team Spirit. Bastet me rezultate të sakta dhe bastet me handikap në tregun fitues të ndeshjes janë gjithashtu baste të favorshme.

Për më tepër, përdoruesit mund të vënë baste për numrin e raundeve dhe hartave që Team Spirit do të fitojë në një seri dhe në një handikap në hartë.

Edhe pse ato janë paksa sfiduese, të dyja janë të disponueshme "Lojë e tërhequr" ose "Ohja shtesë" dhe "Mbi/Nën" në totalin e raundeve të luajtura në një hartë. Më shumë kërkime mbi arritjet e mëparshme të ekipeve dhe madje edhe njoftimet e fundit janë të nevojshme për të rritur gjasat e suksesit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme