Lajme

July 28, 2022

Gjenitë e liga që japin baste pothuajse të sigurta

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Evil Geniuses është një ekip esports në Amerikën e Veriut. Ky ekip esports është një nga ekskluzivitetet më të vjetra në botë të esports. Është themeluar në Victoria, British Columbia, në vitin 1999. Ekipi përmban një koleksion lojtarësh dhe ekipesh në zhanre të ndryshme.

Gjenitë e liga që japin baste pothuajse të sigurta

Gjenitë e liga është i njohur për të pasur lojtarë shumë të suksesshëm në çdo lojë konkurruese që ata ofrojnë. Ekipi i esports konsiderohet gjerësisht si një nga organizatat më të mira të lojërave në botë. Ajo ka disa nga emrat më të mëdhenj në esports në listën e saj. Lojtarët që kërkojnë turne esports për të vendosur bastet e tyre mund ta zgjedhin lehtësisht këtë ekip.

Lojërat e preferuara të lojtarëve të gjenive të liga

Gjenitë e liga DOTA 2

Në vijim Ndërkombëtare 2011, Evil Geniuses njoftuan lançimin e divizionit të tyre të ri Dota 2. Ekipi i ri përfshinte DeMoN, Jimmy Ho, Fear dhe Clinton Loomis. Detyra fillestare e ekipit ishte të udhëtonte në Kinë për t'u përgatitur për garat e ardhshme SMM 2011 dhe G-League Season 3.

Evil Geniuses ishin nënkampionët e LCS 2020 Spring Split. Në vitin 2021, ekipi fitoi çmimin LCS Rookie of the Year. Në të njëjtin vit, ata dolën fitues të çmimit LCS Coaching Staff of Split dhe çmimit LCS Summer Split All-Pro Team.

Lidhja e Legjendave të Gjenive të Keq

Në fund të vitit 2012 dhe në fillim të 2013, Ekipi EG kërkoi lojtarë për t'i shtuar në League of Legends. Organizata nisi të parën Liga e Legjendave ekipi pasi bleu formacionin e mëparshëm të formacionit të Counter Logic Gaming BE në janar 2013. Më tej, EG nënshkroi disa lojtarë të profilit të lartë për ndarjen e tyre të parë LCS.

Gjenitë e liga ishin sfidues në fillim të Splitit të Pranverës. Ekipi ishte më efektiv në marrëdhëniet me publikun, duke tërhequr vëmendjen me logon e tyre unike "Evil". Pas një fillimi me humbje 5-7, skuadra i ktheu gjërat. Ata shkuan 5-1 për pjesën tjetër të sezonit për të përfunduar në një barazim tre-palësh për vendin e dytë me 100 Thieves dhe FlyQuest.

Kundër-goditja e gjenive të liga: Ofensivë globale

Kompania hyri fillimisht Kundër-goditje në fillim të viteve 2000, dhe ai priti disa lista deri në vitin 2011. Kur ata iu bashkuan listës së vjetër të CompLexity Gaming në 2009, ata vazhduan të fitonin finalet e Kampionatit Amerikan të IEM IV mbi compLexity Gaming dhe mundën Fnatic në Beat it! 2010. Dega Counter-Strike e Evil Geniuses u mbyll në vitin 2012, duke shënuar fillimin e një pushimi shtatë-vjeçar nga loja.

Evil Geniuses u përpoqën të nënshkruanin me ekipin GX në 2015. Megjithatë, marrëveshja dështoi pasi shumica e ekipit u ndalua nga të gjitha turnet e Valve përgjithmonë. Ndalimi ishte për shkak të rolit të tyre në incidentin e manipulimit të ndeshjeve në Amerikën e Veriut. Me blerjen e skuadrës së NRG Esports në shtator 2019, Evil Geniuses hynë në Counter-Strike: Global Offensive.

Pse Evil Genises është popullor për të vënë bast?

Ky ekip esports ka një sërë lojërash në të cilat lojtarët mund të bastojnë. Kështu, lojtarët mund të gjejnë një gamë të gjerë shansesh në faqet më të mira të basteve esport. Suksesi i Evil Geniuses është varur nga aftësitë e lojtarëve të tyre për të performuar në nivelet më të larta profesionale. Zbatimi efektiv i planit të punës ekipore nga ana e tyre ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në historinë e tyre. Ekipi simbolizon një gamë të larmishme arritjesh të yjeve të mëparshëm. Ato trashëgimi historike dhe lidhje të rëndësishme kanë ndihmuar në rekrutimin e personelit të shquar. Këto kanë ndihmuar gjithashtu përpjekjet e ekipit për t'u rritur dhe rikrijuar veten, duke e bërë atë një nga të preferuarit për lojtarët në bastebërësit online të basteve elektronike.

Bast në ekipet e gjenive të liga

Përdoruesit duhet të jenë të moshës madhore për t'u lejuar në çdo faqe bastesh online. Për më tepër, të gjithë lojtarët duhet të jenë plotësisht të vetëdijshëm për rreziqet që lidhen me bastet. Të apasionuarit pas basteve esports mund të gjejnë shanset e Evil Geniuses pothuajse në çdo faqe bastesh esports. Këto faqe ofrojnë një sërë tregjesh të basteve esports, duke përfshirë fituesit e turneut, bastet e linjës së parave, totalet e një ndeshjeje dhe bastet e handikapit, ndër të tjera.

Megjithatë, bastet për Geniuset e Keqe ka një rrezik të caktuar si çdo formë tjetër e lojës. Lojtarët duhet të bëjnë kërkime përpara se të marrin pjesë në ndonjë aktivitet bastesh në internet. Pavarësisht se asnjë ekip nuk ka fitore të garantuar në asnjë ngjarje, lojtarët mund ta përdorin këshilla për bastet esport në dispozicion në internet. Këto mund t'i ndihmojnë individët të familjarizohen me disa lojëra.

Strategji për të vënë bast në lojërat e gjenive të liga

Ekipet e Evil Geniuses angazhohen në gara të ndryshme në internet dhe kanë fituar një reputacion si një firmë lider në esports. Lojtarët duhet të përfitojnë nga bonuset. Disa faqe bastesh ofrojnë stimuj bonus për esports si për lojtarët e rinj ashtu edhe për ata ekzistues. Këto bonuse ndihmojnë në krijimin e rezervave të parave.

Është gjithashtu e nevojshme që të ketë një të përcaktuar mirë strategji bastesh. Lojtarët ka të ngjarë të jenë më të suksesshëm nëse kanë një nocion bazë të strategjisë së basteve të lojës. Këto strategji mbrojnë lojtarët nga marrja e vendimeve të paarsyeshme. Këshillohet që të ndiqni kanalet e mediave sociale të gjenive të liga dhe njoftimet e tjera në faqen e tyre të internetit. Këto njoftime i ndihmojnë lojtarët që të qëndrojnë në shpejtësi ndaj skuadrës dhe lojtarëve të saj. Është thelbësore të kuptosh tregjet e ofruara nga faqet e basteve esports dhe të krahasosh këto shanse. Lojtarët duhet të përdorin këto hapje fantastike bastesh për të rritur shanset e tyre për të fituar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve
2024-06-02

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve

Lajme