Gjithçka rreth basteve në Evil Geniuses

Evil Geniuses Ă«shtĂ« njĂ« nga ekipet mĂ« tĂ« njohura tĂ« esports me seli nĂ« San Francisko, Kaliforni. ËshtĂ« ndĂ«r institucionet mĂ« tĂ« vjetra tĂ« njohura tĂ« lojĂ«rave video. Me historinĂ« e tij tĂ« gjatĂ«, Evil Geniuses ka formĂ«suar skenĂ«n e lojĂ«rave qĂ« nga themelimi i tij nĂ« 1999. Suksesi i tyre ka qenĂ« i varur nga aftĂ«sia e lojtarĂ«ve tĂ« tyre pĂ«r tĂ« zgjedhur udhĂ«timin e tyre dhe pĂ«r tĂ« qenĂ« tĂ« guximshĂ«m pa u kufizuar nga kĂ«rkesat.

Zbatimi efektiv i kësaj strategjie ka çuar në suksesin e tyre të vazhdueshëm në botën e lojërave profesionale, duke lënë një gjurmë të qëndrueshme në historinë e tyre.

Gjithçka rreth basteve në Evil Geniuses
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Besimi i ekipit

Ekipi përfaqëson gjithashtu një shumëllojshmëri të gjerë të arritjeve nga yjet e aftë të së kaluarës. Këto trashëgimi historike dhe partneritete të mëdha kanë qenë të rëndësishme në tërheqjen e talenteve të larta. Për më tepër, këto kanë ndihmuar ekipin në përpjekjet e tyre për të ndërtuar dhe rishpikur.

Strategjitë e guximshme nga skuadra bëhen për shkak të besimit të tyre se fitorja ka të bëjë më shumë me përgatitjen sesa me ngritjen e një trofeu. Ajo e ka ngritur shiritin duke zgjedhur vazhdimisht atë që është e drejtë dhe jo normat e industrisë së lojrave. Niveli profesional i kujdesit dhe respektimit të anëtarëve të ekipit, përfshirë lojtarët, ka qenë i jashtëzakonshëm. Mënyra të reja për të shpërblyer shikuesit dhe fansat janë prezantuar gjithashtu nga ekipi kryesor i esports.

Këto veprime kanë përmirësuar shanset e përgjithshme të ekipit për sukses. Ekipi i EG ka kaluar në botën e lojërave duke prezantuar pamje të reja të lojës gjatë viteve. Me sukses skuadra ka bërë përparim duke përfshirë sportet luftarake në universin e tij të lojërave. Së bashku me rekrutimin e lojtarëve të rinj, këto ndërmarrje kanë ndihmuar ekipin të qëndrojë konkurrues në mjedisin e ri.

Rekrutimi bëhet herë pas here nga ekipi dhe ata gjithmonë fokusohen në mbajtjen e punonjësve të talentuar. Lojtarëve të mundshëm u jepen mundësi të barabarta për të konkurruar dhe për të marrë mundësinë për t'u bashkuar me ekipin. Menaxhmenti i këtij ekipi preferon pasionin dhe talentin mbi etiketat si gjinia, përkatësia etnike ose orientimi. Ata synojnë që hapësira e tyre të njohë të gjithë lojtarët.

Lojërat që ekipi i famshëm i esport është i mirë në Dota 2, League of Legends, CS: GO, Rocket League, EG Prodigies, LC Academy, Valorant dhe Fighting Games.

Lojtarët e Evil Geniuses

Lista e Dota 2 për ekipin ka mjaft talente. Arteezy (Artour Babaev Carry, Kanadez), JerAx (Jesse Vainikka, finlandez) dhe Nightfall (Egor Grigorenko, rus) janë lojtarët me përvojë të ekipit. Cr1t (Andreas Nielsen, danez) dhe Abed i Filipineve (Abed Yusop) kompletojnë ekipin me 5 lojtarë.

Skuadra e League of Legends përbëhet nga Contractz të aftë (Juan Arturo Garcia, meksikan) dhe Svenskeren (Dennis Johnsen, danez). Jiizuke (Daniele Di Mauro, italian) dhe Danny (Kyle Sakamaki, amerikano-japonez) janë gjithashtu anëtarë me përvojë dhe të talentuar. Dy koreano-jugorë, Impact (Jeong Eon Young) dhe IgNar (Lee Dong-Geun) përbëjnë ekipin prej 6 anëtarësh.

Katër lojtarë përbëjnë ekipin e Akademisë LCS. Jojopyun (Joseph Pyun, kanadez) dhe TeamLuke (Luke Wasikowski, amerikan) janë anëtarë me përvojë të këtij ekipi. Mystiques (Patryk Piórkowski, polonisht) dhe Tony Top (Zheng Fen, kineze) janë gjithashtu të aftë dhe me përvojë.

Lojtarët që përfaqësojnë Gjenitë e liga në CS: GO janë të gjithë amerikanë. Ata janë Brehze (Vincent Cayonte), Stewie (Jake Yip), Autimatic (Timothy Ta), Rush (William Wierzba) dhe CeRq (Cvetelin Dimitrov) me origjinë bullgare.

Lojtarët e Rocket League janë tre kanadezë: Skytec (Daniel Joseph Soetikno), Tomio (Tomio Phanlith Chan) dhe Shoryu (Quentin Perera). Dy amerikanët, Aspect (Joshua Yongjoon Lee) dhe Srtty (Jett Joye), me origjinë australiane plotësojnë ekipin 5 anëtarësh.

Temperatura (Nolan Pepper) dhe Boostio (Kelden Pupello) janë të dy amerikanë.

Lojtarët e Rocket League kanë dy lojtarë; Rizex45 (Riccardo Mazzotta, gjermanisht) dhe Catalysm (Leonardo Christ Ramos, gjermano-kuban).

Lojtarët e lojërave luftarake përfshijnë Ricki (Ricki Ortiz), Dekillsage (Jon Coello) dhe SonicFox (Dominique McLean), të gjithë amerikanë.

Lojërat më të fuqishme të Evil Geniuses

Kundër-Strike: Ofensivë Globale

Fillimisht, ekipi Counter-Strike përbëhej tërësisht nga kanadezë. Tani prioritet është që skuadra të ketë shumë lojtarë me përvojë dhe të talentuar. Atributet e CeRq e kanë fituar atë njohje në ngjarje ndërkombëtare si ESL One Year York 2019. Ishte e para e tij turneun nën flamurin EG. Lojërat e tyre ofrohen gjithmonë në tregje nga faqet kryesore të basteve esports.

Brehze ka qenë bashkëlojtar me CeRq për më shumë se dy vjet. Konsistenca e tij në listën e tij zgjeron edhe pikat e tij të forta në lojë. Të dy e kanë vendosur veten si një kërcënim i madh duke vendosur vazhdimisht numra të mëdhenj. Eksperienca e Jake dhe Will kanë përfituar gjithashtu masivisht ekipin. Will kishte kaluar pjesën më të madhe të karrierës së tij duke konkurruar në nivelet më të larta në Evropë. Në pranverën e vitit 2020, ai fitoi Finalet e Pranverës BLAST.

Tim gjithashtu ofron një përvojë të pasur për këtë grup. HLTV e emëroi atë një nga 20 lojtarët më të mirë të vitit pasi fitoi ESL Major Boston në 2018. Nëpërmjet një kombinimi lojtarësh të mëdhenj, ekipi Dota 2 i Epic Geniuses është bërë një nga më të rrezikshmit në kampionatet e mëdha. Me kombinimin e tij unik të lojtarëve të aftë dhe me përvojë, skuadra ka fituar disa tituj.

Liga e Legjendave

Në janar 2013, entiteti EG vendosi t'i bashkohej skenës së League of Legends. Aktualisht, League of Legends ka një sasi kolosale talentesh. Contractz është një xhungël i njohur për aftësitë e tij të lojës dhe stilin e bartjes.

Impact konsiderohet gjithashtu si një nga korsitë më të mira më të mira në historinë e lojës. Ai ka fituar shumë kampionate rajonale në Kore dhe Amerikën e Veriut. Përveç kësaj, ai gjithashtu fitoi Kampionati Botëror në vitin 2013. Svenskeren filloi karrierën e tij në ligë konkurruese në moshën 15-vjeçare. Me kalimin e viteve ai ka bërë emër si një xhungël i nivelit të lartë për gati një dekadë.

Danny është një lojtar 17-vjeçar i ADC i cili është duke u zhvilluar në një nga talentet më të mirë të NA që kur iu bashkua listës së LCS nga Amatori në pranverën e 2021.

IgNar është një lojtar mbështetës me përvojë, i cili në të kaluarën ka përfaqësuar Misfits dhe FlyQuest në tre rajone të ndryshme, duke fituar disa renditje kryesore dhe dy paraqitje botërore. Ai është i njohur për të qenë një nga lojtarët më të mirë në lojë. Angazhimet e tij me kampionët me firmë kanë ngjallur frikë tek kundërshtarët e tij.

Një kombinim i këtyre talenteve masive nën Legends ka fituar disa trofe për ekipin.

Pse është i njohur Evil Genises

Ekipi EG ka treguar veten të jetë mbresëlënës gjatë viteve. Në ditët e sotme, ajo konsiderohet si një nga më të fortat në industri. Partneritetet që janë zhvilluar si rezultat i suksesit të tyre në lojëra kanë popullarizuar ekipin. Community, është një grup që promovon diversifikimin e lojërave. Ata janë zotuar të punojnë së bashku për të rritur pjesëmarrjen e të rinjve të pakicave në lojërat dhe industrinë e lojërave.

Gjithashtu, ata inkurajuan diversitetin brenda ekipit dhe mes tifozëve të tyre. Ata argumentojnë se kurrë nuk e dini se kush është në anën tjetër kur luani në internet. Prandaj, nuk ka rëndësi se kush janë ata, si duken ose nëse ndajnë të njëjtën gjuhë për sa kohë që kanë aftësi të çmendura. Ata janë të gjithë bashkë dhe do të fitojnë.

Wolverhampton Wanderers dhe Monster Energy janë të dy partnerë të klubit. Këto janë dy marka të mëdha që janë të njohura në mbarë botën. Si rezultat, ata kanë ndihmuar në popullarizimin e mëtejshëm të Evil Geniuses si një nga ekipet më të mira të esports.

LG UltraGear ka qenë gjithashtu një partner i rëndësishëm. Ata kanë ekrane lojrash që janë të nivelit profesional dhe të destinuara për lojëra serioze. Veçoritë me performancë të lartë që reagojnë ndaj çdo loje blockbuster që luajnë Evil Geniuse janë zhvilluar nga ky partner. Për më tepër, ato i japin çdo loje pamjet më të qarta, ritmet më të shpejta të rifreskimit dhe qartësinë më të mprehtë. Këto e lejojnë ekipin të luajë lojëra duke folur gjithashtu me tifozët e tyre anembanë botës.

Ekipet fituese të gjenive të liga dhe momentet më të paharrueshme

CS: SHKO

EG filloi të luante Counter-Strike në fillim të viteve 2000. Në vitin 2009, ata gjetën sukses pasi u nënshkruan në listën e zhdukur të Complex Gaming. Si rezultat i kësaj, ata fituan finalet e Kampionatit Amerikan të IEM IV. Sidoqoftë, ata përfunduan divizionin e tyre Counter-Strike në 2012. Blerja e listës së NRG Esports në 2019 i ka mundësuar ekipit të EG të rifitojë pozitën e tij.

Njësia EG CSGO ka pasur rezultate të forta në garat e fundit. Fitorja e tyre erdhi në gusht në ESL Një: Turneu Këln 2020 Online-Amerika e Veriut. Në qershor, ata u shpallën kampionë të BLAST Premier: Finalet Amerikane Pranverë 2020. Ata gjithashtu zunë vendin e parë në konkursin CS: Summit 6 Online: Amerika e Veriut në 2020.

Dota 2

Pas vitit 2011 NdĂ«rkombĂ«tare, Evil Geniuses njoftuan ndarjen e tyre tĂ« re Dota 2 nĂ« tetor 2011. Kurtis 'Aui 2000' Ling u ble nga EG nĂ« 2014 nga Cloud9 dhe Sumail. Ekipi vazhdoi tĂ« fitonte The International 2015, duke marrĂ« nĂ« shtĂ«pi 6, 616, 014 dollarĂ« amerikanĂ« nĂ« para tĂ« çmimeve. Ky ishte çmimi mĂ« i madh i lojrave i dhĂ«nĂ« ndonjĂ«herĂ« nĂ« historinĂ« e esports. Ekipi pĂ«rfundoi i dyti nĂ« tre turne tĂ« mĂ«dhenj nĂ« 2021. TurnetĂ« nĂ« fjalĂ« ishin Dota Pro Circuit 2021: S2 – NA Upper Division dhe ONE Esports Singapore Major 2021: League of Legends.

Përpara se të transferohej në Amerikën e Veriut në vitin 2014, Evil Geniuse hyri në League of Legends në 2013 dhe luajti dy ndarje në BE LCS. Ata luftuan në Amerikën e Veriut dhe u detyruan t'ia shesin vendin e tyre në ligë Winterfox-it. Ata u kthyen në NA LCS në 2019 pasi morën slotin e ekskluzivitetit Echo Fox. Ata vazhduan të fitonin çmimin LCS 2021 Rookie of the Year. Për më tepër, ata fituan çmimin LCS 2021 Coaching Staff of the Split, si dhe çmimin LCS 2021 Summer Split All-Pro Team. Ata përfunduan të dytët në LCS 2020 Spring Split.

Ku dhe si të bastni për gjenitë e liga

Përdoruesit duhet të jenë të moshës madhore dhe plotësisht të vetëdijshëm për rreziqet që lidhen me lojërat e fatit. Gjithashtu, ata nuk duhet të ishin ndaluar nga aktivitetet e basteve më parë. Të faqet më të mira të basteve esports për të gjetur tregje në ekipet e Evil Geniuses janë GGBet, Rivalry, ArcaneBet, Vulkanbet dhe BetDSI. Fituesit e turneut, bastet e parave, mbi/nën, harta e parë dhe bastet me handikap janë vetëm disa nga opsionet e basteve të disponueshme në këto sajte. Por edhe kështu, bastet mbi gjenitë e liga, si çdo lojë tjetër kumari, mbartin një rrezik.

Ekipet konkurrojnë në një sërë lojërash konkurruese në internet, dhe ata janë themeluar si një kompani e njohur gjerësisht e lojërave kryesore. Si rezultat, kumarxhinjtë duhet të zgjedhin një vend që është i përshtatshëm për ta. Pas kësaj, ata duhet të përfitojnë nga shpërblimet. Ofertat e bonusit të Esports janë të disponueshme në disa nga këto faqe bastesh për lojtarët e rinj dhe ekzistues. Këto bonuse rrisin rezervat e parave të gatshme. Kështu, ata lejojnë lojtarët të bastojnë më shumë para reale, duke rritur mundësinë e suksesit.

Kërkohet gjithashtu një strategji e caktuar bastesh. Duke pasur një ide të përafërt për strategjia e basteve të lojës ju do të përdorni do t'ju ndihmojë të keni sukses. Gjithashtu ju mbron nga bërja e lojërave të paarsyeshme bazuar në emocionet tuaja.
PĂ«r tĂ« qĂ«ndruar tĂ« pĂ«rditĂ«suar pĂ«r skuadrĂ«n dhe lojtarĂ«t e saj, duhet tĂ« ndiqni llogaritĂ« e mediave sociale tĂ« ekipit dhe njoftimet nĂ« uebsajt. ËshtĂ« thelbĂ«sore tĂ« jeni tĂ« vetĂ«dijshĂ«m pĂ«r tregjet e ndryshme tĂ« basteve dhe tĂ« filloni tĂ« krahasoni shanset e ofruara nga faqe tĂ« ndryshme bastesh. BĂ«rja e kĂ«saj do t'i ndihmojĂ« lojtarĂ«t tĂ« pĂ«rfitojnĂ« nga mundĂ«sitĂ« e mĂ«dha tĂ« basteve nĂ« dispozicion, duke rritur shanset e tyre pĂ«r tĂ« fituar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

TĂ« rejat e fundit

Gjenitë e këqij thuhet se do të largohen nga industria e sporteve elektronike: Ndikimi i mundshëm dhe sfidat financiare
2023-11-23

Gjenitë e këqij thuhet se do të largohen nga industria e sporteve elektronike: Ndikimi i mundshëm dhe sfidat financiare

KohĂ«t e fundit, ka pasur pretendime qĂ« sugjerojnĂ« se Evil Geniuses, njĂ« organizatĂ« e shquar e sporteve elektronike, mund tĂ« pĂ«rgatitet tĂ« largohet nga industria. KĂ«to pretendime, tĂ« bĂ«ra nga 'tĂ« brendshĂ«m tĂ« industrisĂ«', u raportuan nĂ« Sports Business Journal. Spekulimet u ngritĂ«n pasi Evil Geniuses vendosĂ«n tĂ« tĂ«rhiqen nga LCS (Seria e LigĂ«s sĂ« Legends Championship). ËshtĂ« thĂ«nĂ« se organizata Ă«shtĂ« pĂ«rpjekur nĂ« mĂ«nyrĂ« aktive tĂ« shesĂ« divizionin e saj esports, por deri mĂ« tani asnjĂ« blerĂ«s nuk ka shfaqur interes.

Gjenitë e liga që japin baste pothuajse të sigurta
2022-07-28

Gjenitë e liga që japin baste pothuajse të sigurta

Evil Geniuses Ă«shtĂ« njĂ« ekip esports nĂ« AmerikĂ«n e Veriut. Ky ekip esports Ă«shtĂ« njĂ« nga ekskluzivitetet mĂ« tĂ« vjetra nĂ« botĂ« tĂ« esports. ËshtĂ« themeluar nĂ« Victoria, British Columbia, nĂ« vitin 1999. Ekipi pĂ«rmban njĂ« koleksion lojtarĂ«sh dhe ekipesh nĂ« zhanre tĂ« ndryshme.