Gjithçka rreth Valorant Betting Odds

Valorant filloi me një nga strategjitë më të mira të marketingut që dikush ka parë ndonjëherë. Ishte aq i suksesshëm sa miliona lojtarë filluan ta luanin lojën edhe para se të dilte nga faza beta. Me shpejtësi deri sot, baza e lojtarëve për Valorant është ende e fortë. Loja gjithashtu ka një skenë masive esports, me ngjarje të mëdha çdo vit.

Duke gjykuar nga kjo rritje e popullaritetit, duket se bastet e natyrshme në esports do të fillojnë të zhvendosen drejt basteve Valorant. Nëse jeni një tifoz i Valorant që pëlqen emocionet e basteve, atëherë ndoshta dëshironi të futeni edhe në bastet Valorant. Përpara se të hyni në botën e basteve Valorant, duhet të mësoni pak se si funksionon. Ju gjithashtu duhet të mësoni dhe kuptoni disa terma bazë të basteve.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve të guximshme

Një nga kushtet më themelore të basteve për bastet Valorant janë shanset e basteve Valorant. Për fat të mirë për ju, këtu është mendimi ynë i gjerë për gjithçka që ju duhet të dini për shanset Valorant.

Në thelb, bastet Valorant nuk janë aq të vështira për t'u kuptuar. Fillon me një Ngjarje guximtare e sporteve. Le të themi se po zhvillohet një ndeshje esports midis dy skuadrave më të mira Valorant. Ju mendoni se një ekip i caktuar ka më shumë gjasa të fitojë. Ose mendoni se ka më shumë gjasa të ndodhë ndonjë rezultat tjetër. Pra, ju vendosni një bast për atë rezultat.

Megjithatë, ky është vetëm një shpjegim i tepërt i thjeshtuar. Problemi lind kur hapni një libralidhës në internet dhe filloni të vini baste. Është e lehtë të mërzitesh nëse je fillestar në bastet Valorant.

Ju mund të habiteni kur dëgjoni se nuk do të merrni të njëjtin kthim për bastet në rezultate të ndryshme. Është pikërisht ajo që shanset Valorant ju ndihmojnë të kuptoni. Shanset e basteve për këtë lojë video ju ndihmojnë gjithashtu të kuptoni probabilitetin që ju të fitoni bastin.

Shpjegohen shanset e basteve Valorant Esport

Siç e kemi përmendur tashmë, shanset Valorant ju tregojnë dy gjëra rreth basteve. Së pari, shanset e basteve Valorant do t'ju tregojnë kthimin e saktë që do të merrni për shumën që po vini bast. Për shembull, nëse vendosni një bast me vlerë 200 dollarë, do ta dini saktësisht nëse do të merrni 400 dollarë në këmbim, 500 dollarë ose 300 dollarë.

Gjëja tjetër që mësoni duke lexuar shanset e basteve në esports Valorant është gjasat që ju të fitoni bastin. Për shembull, le të themi se ju vini bast në Skuadrën A duke fituar një ndeshje të Valorant. Nëse shanset sugjerojnë se do të merrni një kthim prej më shumë se dyfishi i shumës suaj të basteve, atëherë nuk ka gjasa që Skuadra A të fitojë.

Megjithatë, nëse shanset sugjerojnë që ju do të merrni një kthim më të ulët se dyfishi i shumës suaj të basteve, shanset që ekipi A të fitojë janë shumë më të larta. Me pak fjalë, sa më i ulët të jetë kthimi, aq më të larta janë shanset që ngjarja të ndodhë.

Për të nxjerrë këtë informacion nga shanset e basteve Valorant, duhet të dini se si t'i lexoni ato. Ka mënyra të ndryshme për të lexuar shanset e basteve në varësi të formatit të përdorur, i cili shpjegohet në detaje në seksionin vijues.

Llojet e kuotave të basteve të guximshme

Ju duhet të mësoni se si të lexoni të treja Llojet më të zakonshme të shanseve të basteve ose formate tek për bastet Valorant. Këto formate përfshijnë formatin dhjetor, formatin fraksional dhe formatin amerikan. Ndërsa dy të parat janë më të zakonshme, mund të hasni edhe platforma që kanë mundësinë të përfaqësojnë shanset në formatin amerikan.

Shanset dhjetore

Shanset dhjetore janë shumë më të thjeshtat për t'u kuptuar. Shanset dhjetore përdorin një numër me një dhjetor, si 5.5 ose 3.2. Për të gjetur shumën që do të merrni në këmbim, shumëzoni shanset dhjetore me bastin tuaj. Për shembull, nëse jeni duke vënë bast 100 dollarë në një rezultat me koeficient 3.2 dhe fitoni, do të merrni 3.2 herë 100 që është 320 dollarë.

Shanset thyesore

Formati i rastësishëm i pjesshëm është shumë i popullarizuar. Ne përdorim thyesa për të paraqitur shanset në formatin thyesor, si 4/1 ose 3/2. Në këtë lloj formati, numri i dytë përfaqëson shumën tuaj të bastit dhe numri i parë përfaqëson kthimin që do të merrni në të. Pra, nëse vini bast 100 dollarë në një rezultat me shanse 4/1, do të merrni 400 dollarë në këmbim.

Shanset Amerikane

Së fundi, ne kemi formatin amerikan tek. Formati amerikan nuk është aq popullor kur bëhet fjalë për bastet Valorant. Është gjithashtu pak e ndërlikuar për t'u kuptuar. Në formatin amerikan, shanset paraqiten duke përdorur një numër me një shenjë pozitive ose negative pranë tij.

Rezultati që ka gjasa të ndodhë ka shanse me shenjën negative. Nga ana tjetër, rezultati që ka më pak gjasa të ndodhë ka një shenjë pozitive. Për shembull, le të themi se një ekip ka dominuar të gjitha ndeshjet në një turne. Të shanset që ajo ekip të fitojë një ndeshje tjetër do të ketë një shenjë negative, si -150.

Ky numër ju tregon se do të duhet të vini bast 150 dollarë për të fituar 100 dollarë. Nga ana tjetër, +150 përfaqëson që ju do të fitoni 150 dollarë për bast 100 dollarë.

Ku të gjeni shanset më të mira të guximshme

Me ndihmën e internetit, mund të kaloni lehtësisht nga një platformë në tjetrën me vetëm një klikim të mausit. Për këtë arsye, nuk duhet të kënaqeni me platforma që nuk ju japin një kthim të mirë. Në fakt, gjithmonë duhet të kërkoni platforma që ju japin fitimet më të mira. Është gjithashtu e vërtetë për shanset e basteve Valorant.

Meqenëse secila platformë do të ketë shanse të ndryshme bastesh për të njëjtin rezultat për një ngjarje esports Valorant, nuk ka kuptim të qëndroni me platformën që ka shanse që nuk ju japin kthimin më të lartë. Në vend të kësaj, duhet të kërkoni platforma që kanë shanset më të mira Valorant.

Për të gjetur shanset më të mira të Valorant, mund t'ju duhet të shikoni disa platforma përpara se të mund të uleni në një që në të vërtetë ka shanset më të mira Valorant. Megjithatë, kjo mund të duket si një detyrë e vështirë dhe kërkon kohë. Për fat të mirë, ju thjesht mund të kontrolloni esporranker.com, e cila është një platformë që shqyrton faqet e basteve në internet.

Në esporranker.com, mund të gjeni faqe bastesh për disa nga shanset më të mira të basteve Valorant.

Shanset më të mira të basteve Live Valorant

A e dini se në të vërtetë mund të vini bast në një ndeshje live të Valorant esports ndërsa luhet në kohë reale? Me fjalë të tjera, ju mund të shikoni drejtpërdrejt një ndeshje Valorant esports ndërsa zhvillohet dhe të bëni baste në atë ndeshje në të njëjtën kohë.

Megjithatë, duke qenë se situata e një ndeshjeje ndryshon pothuajse çdo minutë, edhe shanset vazhdojnë të ndryshojnë dhe përditësohen. Këto shanse në ndryshim për bast live quhen koeficiente të basteve live, të cilat në këtë rast janë koeficientë të basteve live Valorant.

Nëse jeni një lojtar bastesh me përvojë, ose nëse dini shumë se si zhvillohen ndeshjet për esports Valorant, atëherë duhet të mbani gjithmonë një sy në shanset e basteve live për Valorant. Asnjëherë nuk e dini se kur mund të gjeni shanse që ju bëjnë kthime të çmendura. Nëse monitoroni nga afër shanset e drejtpërdrejta, do të jeni në gjendje të shfrytëzoni mundësitë që ju sjellin kthime të mira me rrezik të ulët.

Bast në Valorant me para të vërteta

Njerëzit që pëlqejnë Sporte të guximshme dhe bastet me para të vërteta do të lehtësoheshin nëse mësonin se ata kanë mundësinë të bastojnë në Valorant me para të vërteta.

Çështja është se me popullaritetin në rritje të Valorant esports, një ton basteshkruesish online kanë filluar të ofrojnë tregje bastesh për esports Valorant. Ka një ton opsionesh nga të cilat mund të zgjidhni. Jo vetëm kaq, por procesi i basteve në Valorant është gjithashtu vërtet i thjeshtë.

Megjithatë, si mund të vendosni nëse bastet në Valorant me para të vërteta janë një ide e mirë për ju? Kjo është gjithashtu në të vërtetë mjaft e thjeshtë. Bëjini vetes disa pyetje të thjeshta. Keni kohë që ndiqni Valorant esports? A jeni një lojtar i mirë Valorant? A jeni të mirë në parashikimin e rezultateve për ngjarjet Valorant esports?

Nëse përgjigjja është po për të gjitha këto pyetje, duhet të provoni patjetër të vini bast në Valorant me para të vërteta.

Pyetjet e shpeshta

Cilat janë shanset e basteve Valorant?

Shanset guximtare të basteve i ndihmojnë bastorët të kuptojnë kthimin që do të marrin pasi të kenë vënë bast një shumë të caktuar dhe më pas ta fitojnë atë bast. Shanset gjithashtu i ndihmojnë ata të analizojnë gjasat e tyre për të fituar. Të dyja këto gjëra mund t'i ndihmojnë lojtarët që të përcaktojnë nëse bastet për një rezultat të caktuar ia vlen të rrezikojnë.

Cilat janë shanset më të mira të basteve Valorant?

E thënë thjesht, shanset më të mira të basteve Valorant janë ato që do t'ju japin më shumë kthime për shumën tuaj të basteve. Për shembull, shanset 3.3 janë më të mira se shanset 3.2 nëse rezultati është i njëjtë.

A mund të bastni në Valorant me para të vërteta?

Po, ju mund të bastni në Valorant me para të vërteta. Në fakt, mijëra njerëz e bëjnë këtë rregullisht, dhe mijëra bastevënës online ofrojnë tregje bastesh për Valorant.

A janë të ligjshme bastet Valorant?

Për sa kohë që jeni brenda kufirit ligjor të moshës për lojërat e fatit dhe jeni në një vend ku lojërat e fatit lejohen, bastet në Valorant janë krejtësisht të ligjshme për ju. Megjithatë, është ende një ide e mirë të kontrolloni ligjet e vendit tuaj përpara se të merrni pjesë në baste të çfarëdo lloji.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi