Gjithçka rreth R6 Betting Odds

Nisja për Rainbos Six Siege nuk ishte aq e mrekullueshme, për të thënë të paktën. Sidoqoftë, loja ka ndryshuar shumë që nga fillimi i saj. Ka arritur të fitojë shumë tërheqje. Tani ka ardhur në pikën që ekziston një skenë masive e sporteve kushtuar R6.

Me popullaritetin në rritje të sporteve R6, shumë njerëz kanë filluar të futen në bastet R6. Nëse jeni të interesuar të futeni në bastet R6, së pari duhet të mësoni disa terma bastesh. Më e rëndësishmja nga këto terma janë shanset e basteve R6, të cilat do t'i shqyrtojmë këtu në detaje.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve R6

Një ton njerëzish futen në bastet R6, ose bastet e sporteve në përgjithësi, pa pasur njohuri për shanset e basteve. Nëse e bëni këtë, nuk do të jeni të suksesshëm shumicën e kohës. Edhe nëse fitoni një bast, nuk do të jeni të kënaqur me fitimet.

Bastet janë një proces mjaft i thjeshtë. Le të themi se finalet për ESL Pro League sapo kanë filluar mes DarkZero Esports dhe Klani FaZe. Ju e keni ndjekur prej disa vitesh ligën e turneut dhe po ashtu i keni ndjekur të dyja këto skuadra. Me ndihmën e të gjitha njohurive tuaja, ju mund të parashikoni se FaZe Clan do të fitojë ndeshjen, kështu që vendosni një bast prej 100 dollarësh mbi të.

Ju fitoni bastin. Sidoqoftë, gjithçka që merrni në këmbim është 20 dollarë. Pse ndodhi kështu? Puna është se ky ishte vetëm një shpjegim bazë se çfarë është bast. Ju nuk do të dini informacione thelbësore në lidhje me bastin që do të bëni, përveç nëse dini të lexoni shanset.

Janë shanset R6 që do të shpjegojnë pse keni marrë vetëm 20 dollarë pavarësisht se keni vënë bast 100 dollarë. Shanset gjithashtu do t'ju ndihmojnë të vendosni se cili bast është më i rrezikshëm. Të dyja këto janë arsyet kryesore pse duhet të mësoni për shanset R6.

Shpjegohen shanset e basteve të Rainbow Six Siege

Me ndihmën e koeficienteve të basteve R6, ju njihni dy informacione thelbësore për bastin që do të vendosni.

Së pari, ju tregon kthimin e saktë që do të merrni duke vënë bast një shumë të caktuar. Pra, nëse jeni duke menduar për të vënë bast 100 dollarë për një rezultat, shanset R6 do t'ju tregojnë shumën e saktë që do të merrni në këmbim të basteve për një rezultat të caktuar.

Gjëja e dytë që ju tregojnë shanset është probabiliteti që ju ta fitoni vërtetë bastin. Ju mund të kontrolloni gjasat që ju të fitoni bastin duke i hedhur një sy kthimeve.

Nëse merrni një kthim të lartë mbi dyfishin e shumës suaj të bastit, atëherë ka të ngjarë që rezultati për të cilin keni vendosur një bast nuk do të ndodhë. Nëse po merrni një kthim të ulët nën dy herë, ka shanse të larta që të ndodhë.

Informacioni që merrni me shanset e basteve R6 do t'ju ndihmojë shumë për të vendosur nëse rreziku i basteve në një rezultat të caktuar ia vlen apo jo për ju. Sidoqoftë, do të duhet të mësoni si të lexoni formate të ndryshme tek, e cila shpjegohet në pjesën tjetër.

Llojet e shanset e basteve Rainbow Six Siege

Ka mënyra të ndryshme që ju mund të lexoni shanset R6, të cilat varen nga lloji i formatit të përdorur për t'i përfaqësuar ato. Ekzistojnë tre lloje kryesore të formateve të çuditshme për bast R6. Këto formate janë shpjeguar në detaje më poshtë.

Shanset dhjetore

Së pari, ne kemi shanset dhjetore. Është lloji më i zakonshëm i formatit të çuditshëm. Ju do ta shihni këtë lloj formati në shumicën e basteshkruesve online.

Formati i rasteve dhjetore përfaqëson shanset e basteve R6 me një numër dhe një dhjetore si 1.6 ose 2.5. Ky numër përfaqëson shumëfishin e saktë të shumës së bastit që do të merrni në këmbim për të fituar bastin.

Nëse vini bast 200 dollarë dhe fitoni me koeficient 1.6, do të merrni 320 dollarë (200 x 1.6) në këmbim. Ju gjithashtu mund të thoni se 1.6 përfaqëson një probabilitet më të lartë që ngjarja të ndodhë, sepse kthimi është më i ulët se dyfishi i shumës së bastit.

Shanset thyesore

Një tjetër format popullor i çuditshëm për bastet R6 është formati i pjesshëm. Përdor një thyesë si 5/2 ose 3/2. 5/2 shqiptohet pesë me dy, dhe 3/2 shqiptohet tre me dy. Në këtë format, numri i dytë përfaqëson shumën tuaj të bastit dhe numri i parë përfaqëson kthimin që do të merrni në atë shumë bast.

Fitimi i një basti me koeficient 5/2 do t'ju marrë 5 dollarë për bast 2 dollarë dhe 100 dollarë për bast 40 dollarë. Në këtë rast, ju merrni më shumë se dyfishin e kthimit. Në këtë mënyrë, shanset 5/2 sugjerojnë që gjasat që ju të fitoni bastin është shumë e ulët.

Shanset Amerikane

Shanset amerikane janë më pak të njohura për bastet R6. Këto shanse përdorin një numër me një shenjë pozitive ose negative si -150 ose +150. Shanset -150 ju tregojnë se ju duhet të vini bast 150 dollarë për të fituar 100 dollarë. Nga ana tjetër, shanset +150 ju tregojnë se do të merrni 150 dollarë për bast 100 dollarë.

Ku të gjeni shanset më të mira të Rainbow Six Esports

Tani e dini se shanset e basteve R6 ju ndihmojnë të përcaktoni shumën e saktë që do të merrni në këmbim të bastit të një shume të caktuar për një rezultat. Megjithatë, ju mund të mos e dini se çdo faqe bastesh në fakt ka shanse të ndryshme bastesh për të njëjtin rezultat.

Për shembull, në një vend, ju mund të merrni një kthim prej 50 dollarë për bast 100 dollarë. Në një faqe tjetër, ju mund të merrni një kthim prej 60 dollarë për të vënë bast të njëjtën shumë.

Ju mund të pyesni veten pse është kaq e rëndësishme. Epo, meqenëse ekziston një mënyrë për të marrë kthime më të mira në platforma të caktuara, duhet të jeni gjithmonë në vëzhgim për faqet me shanset më të mira të basteve R6. Është e drejtë që ju të zgjidhni më shumë kthime.

Nëse nuk dini për faqet për shanset më të mira R6, shikoni esporranker.com, ku mund të gjeni disa nga faqet më të mira të basteve atje.

Shanset më të mira të basteve live R6

Një nga gjërat më të mira në lidhje me bastet R6 është se ju mund të vendosni baste mbi rezultatet e ngjarjeve esports R6 pasi ato zhvillohen në kohë reale. Me fjalë të tjera, ju mund të vendosni baste për rezultatet e një ngjarjeje R6 ndërsa duke e parë live. Ky quhet bast live R6.

Me bastet e drejtpërdrejta R6, situatat e ndeshjes vazhdojnë të ndryshojnë. Për orën e parë, Skuadra A mund të fitojë, por për orën tjetër, Ekipi B mund të marrë epërsinë. Për këtë arsye, shanset gjithashtu vazhdojnë të përditësohen, të cilat quhen koeficiente të basteve live R6.

Gjëja më e mirë në lidhje me shanset e basteve të drejtpërdrejta R6 është se ndonjëherë mund të gjeni mundësi të çmendura. Ju mund të gjeni shanse që japin kthime të çmendura si 4x apo edhe 5x bast tuaj. Për këtë arsye, është një ide e mirë të mbani një sy për shanset e basteve të drejtpërdrejta R6 ndërsa ato vazhdojnë të ndryshojnë.

Bast në R6 me para të vërteta

Bastet janë vërtet argëtuese. Megjithatë, të jesh në gjendje të bastosh duke përdorur para të vërteta është edhe më emocionuese. Nëse jeni adhurues i sporteve R6 dhe ju pëlqen të vini bast me para të vërteta, atëherë jeni me fat sepse në fakt mund të vini bast me para të vërteta në ngjarjet e sporteve R6.

Ndërsa popullariteti i sporteve R6 filloi të rritet, gjithnjë e më shumë bastebërës online filluan të ofrojnë tregje bastesh për ngjarjet e sporteve R6. Tani, ju mund të gjeni mijëra platforma në internet ku mund të vendosni baste në R6 me para të vërteta.

Procesi i basteve në R6 me para të vërteta është shumë i drejtpërdrejtë. Thjesht duhet të bëni depozita duke përdorur metoda pagese si Visa ose MasterCard në bastebërësit online që ofrojnë tregje bastesh për R6 dhe më pas t'i përdorni ato depozita për të vendosur një bast në një rezultat për një ngjarje esports R6. Vetëm sigurohuni që të shikoni me kujdes shanset e basteve R6.

Nëse nuk e dini nëse bastet me para të vërteta janë apo jo një ide e mirë për ju, thjesht pyesni veten, a jeni të mirë në parashikimin e rezultateve për ngjarjet e sporteve R6, a keni përvojë në lojë dhe luani vetë në një nivel më të lartë. Nëse përgjigjja është po, atëherë bastet në R6 me para të vërteta mund t'ju përfitojnë shumë.

Pyetjet e shpeshta

Cilat janë shanset e basteve R6?

Shanset e basteve R6 përcaktojnë shumën e saktë të kthimit që bastorët mund të presin për të vënë bast një shumë të caktuar dhe për të fituar. Shanset e basteve R6 gjithashtu ndihmojnë në përcaktimin e mundësisë së bastit që ta fitojë bastin.

Cilat janë shanset më të mira të basteve R6?

Shanset më të mira të basteve R6 janë ato që ju japin shumën më të madhe të kthimit. Për të gjetur shanset më të mira të basteve R6, do t'ju duhet të shikoni disa faqe bastesh dhe të shihni se cilat prej tyre ofrojnë më shumë kthime.

A janë shanset e basteve live R6 më të mira?

Kjo varet nga sa përvojë jeni. Me shanset reale të basteve R6, mund të gjeni shanse që mund t'ju sjellin kthime masive, por duhet të jeni një bastues me përvojë për të gjetur ato mundësi.

A mund të bastni në R6 me para të vërteta?

Po, ju mund të bastni në R6 me para të vërteta. Do t'ju duhet të gjeni bastevënës në internet që ofrojnë tregje bastesh R6, të cilat ka shumë në internet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi