Gjithçka rreth Dota 2 Betting Odds

Dota 2 është padyshim loja më e njohur e esports, me disa milionë lojtarë aktivë. Së bashku me ata lojtarë aktivë, ka shumë njerëz të tjerë që ishin lojtarë të rregullt të Dota 2, por tani shikojnë vetëm ngjarje esports për Dota. Njerëzit nga të dyja këto komunitete kanë filluar të futen në baste esports për shkak të asaj se sa emocionuese janë.

Për shkak se po e lexoni këtë, ndoshta po mendoni të futeni edhe në bastet Dota 2. Nëse jeni i ri në bastet në këtë esport, së pari duhet të kuptoni më thellë shanset e basteve Dota 2, që është një nga aspektet më të rëndësishme. Për t'ju ndihmuar me këtë, ne do të eksplorojmë shanset e basteve Dota 2 këtu në detaje të shkëlqyera.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve për Dota 2

Atje jane ton kushte bastesh për të cilat duhet të mësoni përpara se të përmirësoni shkallën tuaj të suksesit në bastet Dota 2. Megjithatë, termi më i dobishëm dhe më i rëndësishëm i basteve që duhet të mësoni janë shanset e basteve. Shanset e basteve ju japin pothuajse të gjithë informacionin që ju nevojitet për një bast. Jo vetëm kaq, por çdo lloj basti është praktikisht i paplotë pa shanse bastesh.

Shpjegohen shanset e basteve Dota 2

Shanset e basteve Dota 2 është një term që përdoret për të përfaqësuar gjasat e një ngjarje të caktuar. Për shembull, në një ndeshje Dota 2, mund të ndodhin disa ngjarje të mundshme. Një ekip mund të fitojë ndeshjen Dota 2, një ekip mund të shkatërrojë kullën e parë, ose një lojtar i caktuar mund të marrë vrasjen e parë. Mundësia për, le të themi, NAVI fitimi i ndeshjes ose N0bishti duke marrë gjakun e parë mund të përfaqësohet nga shanset Dota 2.

Një tjetër gjë e rëndësishme që shanset e basteve Dota ju tregojnë për bastin është shuma e kthimit që do të merrni nëse e fitoni bastin. Sidoqoftë, mënyra se si do të kuptoni njërën nga këto dy informacione nga shanset do të varet nga formati që përdoret për të përfaqësuar shanset, të cilat do të diskutojmë në seksionet e mëvonshme.

Bastorët e Dota 2 duhet të jenë të vetëdijshëm për shanset për Dota 2 përpara se të vënë një bast. Arsyeja e parë për këtë është se pa i ditur shanset e basteve, nuk do të dini se cili rezultat ka të ngjarë të ndodhë. Kur e dini se një krijues bastesh esports konsideron se një rezultat i caktuar ka më shumë gjasa të ndodhë, mund të bëni parashikime të sakta bazuar në atë informacion.

Arsyeja e dytë pse duhet të jeni të vetëdijshëm për shanset e basteve Dota 2 është se ju ndihmon të kuptoni nëse bastet në ekipin e dobët ia vlen të rrezikoni. Për ta kuptuar këtë, gjithçka që duhet të bëni është të shikoni kthimin që po merrni dhe të shihni nëse rreziku ia vlen shpërblimi.

Llojet e kuotave të basteve Dota 2

Siç e kemi përmendur, mënyra se si e kuptoni kthimin që merrni nga fitimi i një basti dhe gjasat që ajo ngjarje të ndodhë varet nga formati tek. Ekzistojnë tre formate kryesore të kuotave të përdorura për bastet Dota 2, duke përfshirë kuotat dhjetore, kuotat fraksionale dhe kuotat amerikane.

Megjithatë, ato më të njohurat për bastet e sporteve elektronike janë shanset dhjetore dhe fraksionale dhe nuk do të shihni aq shpesh shanset amerikane të përdorura për bastet Dota 2.

Shanset thyesore

Me formatin Thyesor, shanset shprehen duke përdorur një thyesë me dy numra, si 5/2, e cila shqiptohet pesë me dy. Numri i dytë përfaqëson shumën tuaj të bastit dhe numri i parë përfaqëson shumën e kthimit që do të merrni nëse bëni një bast me vlerën e numrit të dytë.

Shanset dhjetore

Formati dhjetor përdor një numër me një dhjetor për të shprehur shanset si 5.0 ose 3.0. Ky numër përfaqëson shumëfishin e saktë të shumës së basteve që do të merrni në këmbim. Për shembull, nëse fitoni një bast me koeficient 5.0 pasi keni vënë bast 10 dollarë, do të merrni një total prej 50 dollarësh në këmbim, me 40 dollarë që janë fitimet tuaja.

Shanset Amerikane

Ndërsa këto nuk janë aq të zakonshme për bastet Dota 2, ju mund t'i hasni herë pas here. Shanset amerikane shprehen me një numër dhe me një shenjë pozitive ose negative. Për shembull, -120 ose +190. Numri me shenjën negative përfaqëson shumën që duhet të vendosni për të fituar 100 dollarë. Nga ana tjetër, numri me shenjën pozitive përfaqëson shumën që do të fitoni nëse vini bast 100 dollarë.

Shanset dhe gjasat

Shanset gjithashtu ju tregojnë gjasat që rezultati të ndodhë në të vërtetë. Rezultatet me shanse që ju japin një fitim të lartë kanë më pak shanse të ndodhin. Nga ana tjetër, ato me shanse që ju japin kthime të ulëta kanë shanse të larta për të ndodhur.

Ku të gjeni shanset më të mira të Dota 2

Libërësit online esports shikojnë disa aspekte dhe më pas dalin me shanset e basteve Dota 2 për tregjet e basteve. Për këtë arsye, ju mund të prisni të gjeni shanse të ndryshme në vende të ndryshme. Ndërsa pothuajse të gjitha faqet e basteve bien dakord për ngjarjet që kanë më shumë gjasa të ndodhin, shanset do të jenë paksa të ndryshme nga një faqe bastesh në tjetrën.

Disa sajte ofrojnë shanse me kthime më të larta, ndërsa të tjerat kanë më pak kthime. Shanset më të mira për ju janë ato që ju japin më shumë kthime. Por si mund të gjeni shanset më të mira të Dota 2?

Për të gjetur shanset më të mira të Dota 2, mund t'i hidhni një sy disa faqeve të basteve të egaming që ofrojnë tregje bastesh Dota dhe më pas të krahasoni shanset për të njëjtat tregje bastesh. Pas kësaj, ju mund të zgjidhni faqen e basteve me më shumë kthime. Kjo është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për të zgjedhur një faqe të mirë bastesh esport. Megjithatë, kërkon kohë dhe jo shumë prej nesh e kanë atë lloj kohe të lirë.

për fat të mirë, EsportRanker është një sajt i mrekullueshëm që ka shqyrtuar tashmë faqet kryesore të basteve bazuar në disa aspekte, duke përfshirë cilësinë e probabiliteteve të basteve. Mund të shikoni esportsranker.com për faqet e basteve me shanset më të mira të basteve Dota 2.

Shanset më të mira të basteve Live Dota 2

Ndërsa bastet konvencionale bëhen para fillimit të një ndeshjeje, bastet live zhvillohen pasi të ketë filluar. Me fjalë të tjera, me bastet live, ju vendosni baste për një ndeshje gjatë kohës që zhvillohet. Për shkak se situata e rezultateve të ndeshjes vazhdon të ndryshojë, basteshkruesit gjithashtu vazhdojnë të rregullojnë shanset. Këto shanse quhen bast live shanset.

Shumë njerëz preferojnë të përdorin shanset e basteve live në vend të atyre konvencionale, dhe ka disa arsye për këtë. Përparësitë kryesore që merrni me shanset e basteve live përfshijnë aftësinë për të bërë parashikime me një shkallë shumë më të lartë suksesi dhe marrjen e kthimeve masive.

Së pari, me shanset e basteve live, ju duhet të shikoni një pjesë kryesore të ngjarjes përpara se të vendosni bastin tuaj. Kjo ju lejon të merrni parasysh shumë më tepër variabla. Ndërsa merrni gjithnjë e më shumë informacion rreth asaj që po ndodh në ngjarje, mund të bëni parashikime që kanë shanse më të mëdha për t'u realizuar.

Së dyti, shanset e basteve live vazhdojnë të përditësohen. Me këto shanse bastesh që ndryshojnë vazhdimisht, nuk e dini kurrë se kur do të hasni shanse bastesh që ju japin disa kthime të mëdha, që është një mundësi që mund të mos dëshironi ta humbisni.

Bast në Dota 2 me para të vërteta

Nuk është e mundur vetëm të vihet bast në Dota 2 me para të vërteta, por në fakt është mjaft popullor. Nëse dëshironi të vini bast në Dota me para të vërteta, gjithçka që ju nevojitet janë faqet e basteve online të esports ose bastebërësit që ofrojnë tregjet e basteve Dota 2.

Për fat të mirë, ka një ton prej tyre atje për të zgjedhur. Pasi të keni zgjedhur një faqe bastesh, mund të regjistroheni në atë platformë, të bëni depozita dhe të filloni të bëni baste në ngjarjet e Dota 2 duke përdorur ato depozita.

Nëse nuk e dini nëse bastet Dota 2 ia vlen për ju, në fakt ekziston një mënyrë e thjeshtë për t'iu përgjigjur kësaj. Nëse dini shumë rreth Dota 2 esports dhe keni ndjekur nga afër skenën e esports për të paktën një vit, bastet mund të jenë një mundësi e shkëlqyeshme për ju që të përdorni të gjitha ato njohuri në përdorim të mirë.

Megjithatë, për njerëzit që janë lojtarë të rastësishëm dhe shikojnë vetëm herë pas here lojërat e Dota 2, bastet Dota mund të mos ia vlejnë.

Pyetjet e shpeshta

Cili është vendi më i mirë për bastet Dota 2?

Ka disa vende të shkëlqyera për bastet Dota 2, por vendi më i mirë është i ndryshëm për çdo person. Ajo që ju mund të konsideroni si faqja më e mirë e basteve mund të mos jetë faqja më e mirë për ndonjë person tjetër. Është më mirë të provoni vetë disa sajte dhe më pas zgjidhni cilin ju pëlqen.

Cilat janë shanset e basteve Dota 2?

Shanset e basteve për këtë lojë janë një metodë për të përfaqësuar gjasat që një ngjarje të ndodhë brenda një ndeshjeje Dota 2 dhe shumën që do të merrni në këmbim për të fituar një bast Dota 2.

Si të gjeni shanset më të mira të basteve Dota 2?

Për të gjetur shanset më të mira të basteve Dota 2, do t'ju duhet të kontrolloni shanset e ofruara nga disa sajte bastesh dhe më pas t'i krahasoni ato për të parë se cili prej tyre ofron më shumë kthime.

A mund të bastoj në Dota 2?

Po, mund të vini bast në Dota 2. Për të vënë bast në këtë lojë video, regjistrohuni në një sajt bastesh që ofron tregjet e basteve Dota 2 dhe më pas bëni disa depozita që të mund t'i përdorni për të vendosur baste mbi rezultatet për ngjarjet Dota 2.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

LAN ose Online: Një Make-Or-Break për bastorët e eSports
2022-12-29

LAN ose Online: Një Make-Or-Break për bastorët e eSports

Pandemia globale ka sjellë një bum në bastet e Sporteve. Ai gjithashtu ndaloi turnetë LAN, por solli rritjen e turneve në internet. Sidoqoftë, turnet e drejtpërdrejta LAN po kthehen me lehtësimin e bllokimeve dhe programet e imunizimit që rezultojnë efektive.