Gjithçka rreth Call of Duty Betting Odds

Kur flasim për qitës në vetën e parë, ndoshta loja e parë që na vjen ndërmend është Call of Duty. Shumë njerëz e konsiderojnë këtë lojë esport si pionierin për gjuajtësit në vetën e parë. COD është gjithashtu një nga lojërat më të njohura, me miliona lojtarë nga e gjithë bota që luajnë rregullisht Call of Duty. Tonelata më shumë lojtarë po hyjnë në Call of Duty pasi një lojë e re lëshohet çdo vit.

Ju mund të dini tashmë për gjithçka që kemi përmendur më lart. Sidoqoftë, një gjë që mund të mos e dini për CoD është se mijëra njerëz marrin pjesë rregullisht në bastet e merlucit. Nëse po mendoni gjithashtu të futeni në bastet Call of Duty, gjëja e parë për të cilën duhet të mësoni më shumë janë shanset e basteve Call of Duty.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve për Call of Duty

Ka një ton të kushtet e basteve që do t'ju duhet të mësoni nëse po mendoni të futeni në bastet Call of Duty. Sidoqoftë, një nga termat më të rëndësishëm që do t'ju duhet të mësoni janë shanset e basteve, të cilat në rastin tonë janë Bast Call of Duty shanset. Shanset e basteve janë një nga komponentët kryesorë të lojërave të fatit, pa të cilin kumari është në thelb i paplotë.

Ka disa avantazhe për të mësuar më shumë për shanset e basteve. Shanset e basteve ju tregojnë disa informacione të rëndësishme në lidhje me bastet që po bëni. Gjithashtu, ekzistojnë disa lloje të koeficienteve të basteve të quajtura formate tek, ku secili format ka një metodë të ndryshme për leximin e koeficienteve. E gjithë kjo dhe më shumë do të diskutohen këtu, kështu që vazhdoni të lexoni.

Shpjegohen shanset e basteve të CoD

Me fjalë të thjeshta, shanset e basteve Call of Duty janë shanse për tregjet e basteve CoD. Por cilat janë "shanset?" Libërbërësit përdorin shanset për të përfaqësuar shanset që një rezultat të ndodhë në një ndeshje esports Call of Duty. Shanset gjithashtu ju tregojnë saktësisht se çfarë do të merrni në këmbim nëse fitoni një bast.

Për shembull, le të themi se finalet për një Call of Duty madhor turneun aktualisht janë duke u mbajtur. Në finalet e mëdha mund të ndodhin disa rezultate të mundshme. Para së gjithash, Skuadra A mund të fitojë finalet. Së dyti, Skuadra B mund të fitojë finalet. Një tjetër rezultat i mundshëm është që skuadra A të marrë vrasjen e parë. Për të përfaqësuar se cilat janë shanset që këto rezultate të ndodhin, krijuesit e basteve përdorin shanset.

Është shumë e rëndësishme që të keni parë shanset për një rezultat të caktuar përpara se të vini bast mbi të. Ka dy arsye kryesore për këtë. Para së gjithash, pa shanset e basteve, ju keni një shans shumë më të lartë për të humbur bastin. Kur shikoni shanset e basteve, ju merrni një ide më të mirë se cili rezultat ka shanset më të larta për të ndodhur.

Së dyti, shanset e basteve ju ndihmojnë gjithashtu të vendosni nëse vendosja e një basti për një rezultat të caktuar ka kthim të mjaftueshëm sa ia vlen të rrezikoni për ju.

Llojet e shanset e basteve Call of Duty

Për të kuptuar se çfarë ju thonë shanset, duhet të mësoni se si të lexoni shanset e basteve. Ka disa lloje të koeficienteve të basteve Call of Duty, ku më të zakonshmet janë shanset dhjetore dhe kuotat Thyesore.

Shanset amerikane përdoren gjithashtu për bastet Call of Duty, por është e rrallë të hasësh në një platformë që ofron shanse amerikane. Metoda për leximin e secilit prej këtyre llojeve të mosmarrëveshjeve, ose formateve tek, është e ndryshme nga njëra-tjetra. Këtu janë llojet më të njohura të shanset e Call of Duty dhe si t'i lexoni ato.

Shanset thyesore

Shanset thyesore përdorin një thyesë me dy numra, si 3/2 ose 5/2. Me shanse 3/2, nëse vini bast 2 $ dhe fitoni, ju merrni 3 $ në këmbim. Në të njëjtën mënyrë, nëse vini bast 100 dollarë dhe fitoni, ju merrni 150 dollarë në këmbim. Në të dyja këto raste, $1 dhe $50 janë shpërblimi juaj për të fituar bastin. Meqenëse kjo është më pak se dyfishi i kthimit, ky rezultat ka një shans më të lartë për të ndodhur.

Shanset dhjetore

Shanset dhjetore janë ndoshta më të lehtat për t'u kuptuar. Shanset dhjetore përdorin një numër me një dhjetore, si 5.0 ose 3.1, që është shumëfishi për kthimin që merrni për të fituar. Pra, nëse vini bast 100 dollarë dhe fitoni një bast me shanse 3.1, ju merrni 310 dollarë (3.1 x 100) në këmbim. Meqenëse kjo është më shumë se një kthim dy herë, ky rezultat ka më pak shanse të ndodhë.

Shanset Amerikane

Ky lloj formati tek përdor një numër me një shenjë pozitive ose negative. Për shembull, -150 dhe +210. -150 ju thotë se ju duhet të vini bast 150 dollarë për të fituar 100 dollarë, dhe +210 ju thotë se do të merrni 210 dollarë për të vënë bast 100 dollarë.

Ku të gjeni shanset më të mira për CoD

Ndërsa është e nevojshme të shikoni shanset e basteve Call of Duty përpara se të vendosni një bast, është gjithashtu e rëndësishme të siguroheni që po merrni shanse të mira. Shanset e mira ju ofrojnë një kthim të mirë. Meqenëse çdo platformë bastesh ka shanse bastesh paksa të ndryshme për të njëjtin rezultat, ju mund të mos merrni një kthim të mirë në disa site bastesh, pavarësisht basteve për rezultate të rrezikshme.

Mënyra se si të kuptoni se cilat faqe bastesh ofrojnë shanset më të mira të basteve është thjesht duke hedhur një vështrim se cilat shanse ofrohen nga disa platforma. Ju do të duhet të shkoni në disa site bastesh dhe të krahasoni shanset e basteve të ofruara në secilën prej tyre.

Sidoqoftë, problemi me të provuarit e disa faqeve të basteve përpara se të vendosni për atë me shanset më të mira të basteve është se është një proces mjaft kohë. Nëse nuk keni kohë të lirë për ta bërë këtë, mund të kontrolloni EsportRanker, i cili është një sajt i mrekullueshëm që ka komente për tonelata faqesh bastesh ku procesi i rishikimit përfshin gjithashtu vlerësimin e cilësisë së koeficienteve të basteve.

Shanset më të mira të basteve Live Call of Duty

Nëse jeni i ri në baste, ndoshta do të habiteni kur dëgjoni se mund të bëni baste edhe në ngjarjet e esports Call of Duty ndërsa ato zhvillohen. Ky lloj basti quhet bast live, ku vendosni baste për një ndeshje pasi të ketë filluar.

Call of Duty është një lojë me ritme të shpejta. Situatat mund të ndryshojnë brenda pak sekondash. Në fillim të një ndeshjeje CoD esports, Skuadra A mund të ketë një shans më të lartë për të fituar. Ndërsa ndeshja përparon, kjo mund të ndryshojë plotësisht dhe Skuadra B mund të ketë më shumë gjasa për të fituar. Për këtë arsye, libralidhësit vazhdojnë të përditësojnë shanset gjatë një ndeshjeje. Këto shanse quhen shanse të basteve live.

Ka disa avantazhe të përdorimit të koeficienteve të basteve live mbi shanset konvencionale. Para së gjithash, duke qenë se mund ta monitoroni nga afër ndeshjen me baste live, mund të bëni parashikime më të mira për atë që ka më shumë gjasa të ndodhë. Së bashku me këtë, mund të hasni edhe mundësi për disa kthime të çmendura me shanse të basteve live.

Bast në Call of Duty me para të vërteta

Nëse po pyesni nëse mund të vini bast në Call of Duty me para të vërteta apo jo, atëherë përgjigjja e shkurtër për këtë është po, mund të bastni në ngjarjet e esports Call of Duty duke përdorur para të vërteta. Hapi i parë për ta bërë këtë është të kuptoni se çfarë platforme dëshironi të përdorni për bastet Call of Duty. Ka disa metrika që mund të përdorni për të vlerësuar një faqe bastesh.

Pasi të vendosni për një platformë, regjistrohuni në të. Pasi të jeni regjistruar, gjithçka që duhet të bëni është të filloni të bëni depozita dhe t'i përdorni ato për të vendosur baste në ngjarjet e CoD.

Me këtë thënë, bastet Call of Duty mund të mos jenë për të gjithë. Nëse jeni thjesht një lojtar i rastësishëm i Call of Duty dhe nuk keni parë asnjëherë një ngjarje esports CoD, ndoshta nuk do t'ia dilni aq mirë në bastet Call of Duty. Me shumë mundësi do të humbni një ton bastesh. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se nuk mund ta provoni dhe ngadalë të përmirësoheni.

Nëse jeni një lojtar i mirë esport dhe keni ndjekur ngjarjet e esports për një kohë të gjatë, bastet Call of Duty janë diçka që duhet ta provoni patjetër.

Pyetjet e shpeshta

Mund të vini bast në Call of Duty?

Po, mund të bastni në ngjarjet e esports Call of Duty. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet të regjistroheni në një faqe bastesh që ofron tregje bastesh për ngjarjet e Call of Duty. Pas kësaj, është thjesht një çështje për të bërë depozita dhe më pas përdorimin e tyre për të vendosur baste.

A janë të ligjshme bastet CoD?

Nëse jeni mbi moshën ligjore të kërkuar për lojërat e fatit dhe jeni duke përdorur një platformë që ka licencimin e duhur, atëherë çdo aktivitet kumari në të cilin merrni pjesë është i ligjshëm për ju. Megjithatë, disa vende e kanë ndaluar kumarin në tërësi, kështu që është më mirë të kontrolloni ligjet e vendit tuaj përpara se të filloni të vini bast në Call of Duty.

Cila është faqja më e mirë e basteve Call of Duty?

Kjo është një pyetje subjektive sepse varet nga preferencat tuaja. Faqja më e mirë e basteve për ju ndoshta nuk është faqja më e mirë e basteve për dikë tjetër.

Megjithatë, ka disa standarde që duhet t'i përmbahen të gjitha faqet kryesore të basteve, të cilat përfshijnë licencimin dhe rregullimin e duhur, shanset e mira të basteve, bonuse dhe promovims, dhe një numër i mirë i opsioneve të basteve dhe tregjeve të basteve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi