Gjithçka rreth Age of Empires Betting Odds

Nëse keni luajtur lojëra FPS gjatë gjithë jetës tuaj, ndoshta nuk keni dëgjuar për këtë lojë. Sidoqoftë, do të habiteshit kur dëgjoni se Age of Empires është një video lojë super popullore. Age of Empires ka gjithashtu skenën e vet të esports, me ngjarje esports që zhvillohen rregullisht.

Një tjetër gjë që mund t'ju habisë është se bastet Age of Empires janë gjithashtu shumë të njohura. Nëse edhe ju dëshironi të futeni në bastet e Age of Empires, duhet të mësoni më shumë për shanset e basteve Age of Empires. Për fat të mirë për ju, shanset e basteve Age of Empires janë ato që do të shpjegojmë me shumë detaje këtu.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve Age of Empires

Ju mund të mendoni se nuk keni nevojë të mësoni për shanset e Age of Empires sepse procesi i basteve është mjaft i thjeshtë. Në një farë mase, do të kishit të drejtë sepse Bastet Age of Empires ose çdo lloj tjetër bastesh esports është, në thelb, mjaft i thjeshtë.

Le të marrim një shembull të një ndeshje esports që po zhvillohet midis TheViper dhe DauT. Le të themi se keni një bindje të fortë se cili lojtar do ta fitojë ndeshjen.

Ju zgjidhni një libralidhës dhe vendosni bast disa para për lojtarin që mendoni se ka shumë të ngjarë të fitojë. Nëse keni të drejtë për rezultatin, ju fitoni disa para në krye të bastit tuaj. Megjithatë, nëse e keni gabim, ju humbni shumën e bastit. Duket e thjeshtë.

Epo, ky është vetëm një shpjegim bazë se si funksionojnë bastet. Nga ky shpjegim, ju nuk do të dini se çfarë shume të saktë do të merrni në këmbim nëse fitoni dhe nuk do të jeni në gjendje të merrni me mend se cilat janë shanset për rezultate të veçanta të ndeshjes që ndodhin në të vërtetë.

Megjithatë, të dyja këto gjëra shpjegohen me shanset e basteve. Për këtë arsye, duhet të mësoni më shumë për shanset e basteve të Age of Empires përpara se të filloni të vini baste në ngjarjet e esports Age of Empires si p.sh Liga e Artë.

Shpjegohen shanset e basteve Age of Empires

Siç e kemi përmendur më lart, shanset e basteve Age of Empires ju tregojnë dy detaje të rëndësishme në lidhje me një rezultat për një ndeshje ose ngjarje të Epokës së Perandorive. Para së gjithash, shanset e basteve Age of Empires ju tregojnë kthimin e saktë që do të merrni duke vendosur një shumë të caktuar.

Pse është kjo e dobishme? Epo, nëse e dini kthimin e saktë që do të merrni për shumën me të cilën jeni duke vënë bast, do të keni një ide më të mirë nëse rreziku ia vlen apo jo kthimi. Për shembull, nëse basti është shumë i rrezikshëm dhe ju do të merrni vetëm një kthim prej 20 dollarësh për të vënë bast 100 dollarë, mund të mos shkoni për të. Megjithatë, nëse basti nuk është aq i rrezikshëm dhe ju po merrni 70 dollarë në këmbim të basteve prej 100 dollarësh, atëherë mund të shkoni për të.

Gjëja e dytë e rëndësishme që ju tregojnë shanset e basteve të Age of Empires për rezultatin është gjasat që ai të ndodhë. Njohja për shanset që një ngjarje të ndodhë është gjithashtu e dobishme për të kuptuar nëse rreziku ia vlen të merret apo jo.

Të dyja këto gjëra janë pjesë e rëndësishme e informacionit. Megjithatë, për të marrë këtë informacion, duhet të dini se si të lexoni llojet e formateve të çuditshme, të cilat shpjegohen në seksionin vijues.

Llojet e Shanset e Basteve të Epokës së Empires në Esports

Për bastet Age of Empires, mund të gjeni gjithsej tre lloje të shanseteve të basteve. Këto lloje quhen edhe formate tek për bastet e Epokës së Perandorisë. Të tre formatet për bastet Age of Empire përfshijnë formatin dhjetor, formatin Fraksional dhe formatin amerikan.

Shanset Fractiona

Formati thyesor përdor një fraksion për të përfaqësuar shanset e një rezultati që të ndodhë, si 4/1 ose 3/2. Shanset 4/1 shqiptohen katër me një. Me shanset e pjesshme, numri i parë përfaqëson shumën e parave që do të merrni nëse keni bërë një bast me vlerën e numrit të dytë dhe keni fituar.

Për shembull, nëse vini bast 1$ me shanse të pjesshme 4/1, ju do të merrni 4$ në këmbim për të fituar bastin. Nëse vini bast 5 dollarë, do të merrni 20 dollarë në këmbim (5x4). Meqenëse ky është një kthim më shumë se i dyfishtë, shanset e 4/1 ju tregojnë gjithashtu se shanset që të ndodhë rezultati janë të ulëta.

Shanset dhjetore

Një tjetër format i thjeshtë i çuditshëm është formati dhjetor. Me formatin dhjetor, shanset kanë një numër me një dhjetor, si 1.5 ose 2.5. Shanset dhjetore përfaqësojnë shumëfishin e saktë që do të merrni në këmbim nëse fitoni, që në rastin e koeficientit 1.5 është 1.5 herë më shumë se shuma juaj e basteve.

Pra, nëse vini bast 100 dollarë në një rezultat me shanse 1.5, do të merrni një kthim total prej 150 dollarësh. Meqenëse kjo është më pak se dyfishi i kthimit, shanset prej 1.5 ju tregojnë gjithashtu se shanset që të ndodhë rezultati janë të larta.

Shanset Amerikane

Së fundi, ne kemi shanset amerikane. Ata përdorin një numër dhe një shenjë negative ose pozitive për të përfaqësuar shanset. Shanset -120 ju tregojnë se do t'ju duhet të vini bast 120 dollarë për të fituar 100 dollarë, dhe shanset +120 ju tregojnë se do të merrni 120 dollarë nëse vini bast 100 dollarë.

Ku të gjeni shanset më të mira të moshës së perandorive

Shanset e basteve Age of Empires ju ndihmojnë të vendosni nëse rreziku ia vlen apo jo. Megjithatë, nëse shikoni shanset e basteve për Age of Empires në disa basteshkrues të ndryshëm, do të zbuloni se për disa bastevënës ia vlen të rrezikoni dhe për bastevënës të tjerë nuk ia vlen të rrezikoni.

Pse është kështu, mund të pyesni? Epo, gjëja është se jo të gjithë basteshkruesit kanë të njëjtat shanse. Në një libralidhës, ju mund të merrni 20 dollarë për bast 100 dollarë, ndërsa në libralidhës të tjerë, mund të merrni 25 dollarë. Ju mund të mendoni se nuk është aq i madh ndryshimi, por mund ta bëjë një bast të veçantë një opsion të zbatueshëm.

Edhe nëse nuk është kështu, nuk ka asnjë arsye për të kërkuar shanse bastesh që nuk ju japin një fitim solid. Për këtë arsye, duhet të kërkoni gjithmonë shanset më të mira të basteve Age of Empires.

Megjithatë, kur të filloni të kërkoni një bastesh me shanset më të mira të basteve Age of Empires, do të kuptoni menjëherë se është një proces që kërkon kohë. Nëse nuk dëshironi të shpenzoni gjithë atë kohë, mund të shikoni esporranker.com, ku mund të gjeni faqe bastesh për shanset më të mira të basteve Age of Empires.

Shanset më të mira të basteve Live Age of Empires

Shanset e basteve Live Age of Empires janë ato që përdoren për bastet live Age of Empires. Në këtë lloj bastesh, ju vendosni baste në një ndeshje esports të Age of Empires pasi ajo zhvillohet në kohë reale. Pra, ju mund të shihni të gjitha veprimet që zhvillohen dhe më pas të vendosni se çfarë bast do të vendosni bazuar në mënyrën se si po zhvillohet ndeshja.

Gjëja në lidhje me shanset e basteve live të Age of Empires është se ato gjithashtu vazhdojnë të ndryshojnë bazuar në mënyrën se si zhvillohet ndeshja. Ndërsa një rezultat bëhet më i mundshëm, shanset e basteve fillojnë të ndryshojnë. Me këto shanse në ndryshim, ndonjëherë mund të gjeni mundësi të shkëlqyera, veçanërisht nëse keni shumë më tepër njohuri për lojën.

Për këtë arsye, bastorët me përvojë duhet të përfitojnë gjithmonë bast live shanset kur ata kanë mundësi për të.

Bast në Age of Empires me para të vërteta

Nëse po mendoni të bëni disa baste në një ngjarje esports Age of Empires duke përdorur para të vërteta, atëherë jeni me fat sepse ka shumë platforma online ku mund ta bëni këtë. Jo vetëm kaq, por procesi është gjithashtu shumë i thjeshtë.

Për të vënë bast në Age of Empires me para të vërteta, ju duhet të gjeni një libralidhës që ofron tregje bastesh për Age of Empires. Pas kësaj, regjistrohuni në atë libralidhës dhe bëni depozita duke përdorur para të vërteta si Visa ose MasterCard. Pasi të jetë bërë kjo, gjeni një ngjarje të mbuluar nga krijuesi i basteve, kaloni nëpër tregjet e basteve dhe vendosni një bast për rezultatin që mendoni se ka të ngjarë të ndodhë.

Ju mund të keni mendime të dyta rreth basteve në Age of Empires me para të vërteta. Nëse jeni një lojtar me përvojë i Age of Empires dhe dini shumë për skenën e tij esports, bastet në Age of Empires me para të vërteta mund të jenë një opsion i shkëlqyeshëm për ju.

Pyetjet e shpeshta

A mund të vini bast në Age of Empires me para të vërteta?

Po, ju mund të bastni në Age of Empires me para të vërteta. Ngjarjet e esports Age of Empires ndodhin rregullisht çdo vit dhe një ton basteshkruesish online ofrojnë tregje bastesh për ta.

Çfarë ju tregojnë shanset e basteve Age of Empires?

Shanset e basteve Age of Empires ju tregojnë dy gjëra kryesore. Së pari, ata ju tregojnë shumën e saktë që do të merrni në këmbim për të fituar një bast. Së dyti, ata ju tregojnë shanset për të fituar bastin.

A janë të sigurta bastet e Age of Empires?

Bastet e Age of Empires janë qind për qind të sigurta, por vetëm për sa kohë që përdorni platforma legjitime dhe me reputacion për vendosjen e basteve. Ju mund të mashtroheni në platforma jo legjitime.

A janë shanset e basteve live Age of Empires më të mira?

Kjo varet nga sa përvojë jeni. Nëse jeni një bastues me përvojë, mund të gjeni mundësi të shkëlqyera me shanset e basteve live. Megjithatë, ju mund t'i provoni ato edhe nëse nuk keni shumë përvojë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi