Gjithçka që duhet të dini rreth: ESporte Aplikacionet e basteve

Njeriu modern ka kërkuar gjithmonë mënyra të besueshme dhe të përshtatshme për të lundruar në jetë. Falë përparimeve në teknologji, tani është e mundur të aksesoni shërbime të ndryshme nga çdo moment dhe kohë. Për shembull, në botën e lojërave eSports, tani është më e lehtë se kurrë të bashkohesh me një aplikacion bastesh eSports dhe të fillosh bastet në internet.

Një aplikacion bastesh eSports ju lejon të përdorni lojërat tuaja të preferuara eSports përmes aplikacioneve celulare. Gjëja e mirë është se ju nuk keni nevojë të vizitoni faqen tuaj të basteve eSports për t'u identifikuar dhe për të filluar bastet. Në vend të kësaj, mund të shkarkoni një aplikacion bastesh eSports nga faqja dhe ta instaloni në Android ose iPhone.

Gjithçka që duhet të dini rreth: ESporte Aplikacionet e basteve
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për aplikacionet e basteve eSports

Aplikacionet e basteve esport po zëvendësojnë me shpejtësi metodat tradicionale të basteve duke përdorur laptopë dhe desktop. Gjuajtësit mund të bastojnë në lojërat e tyre të preferuara kudo dhe të ndjekin bastet e tyre ndërsa bëjnë gjëra të tjera. Nuk je më i lidhur me desktopin në shtëpi. Aplikacionet e basteve eSports iu desh një kohë e gjatë për t'u miratuar në bastet në mbarë botën.

Me shumicën e njerëzve që përdorin telefona inteligjentë, kompanitë e basteve eSports kanë shfrytëzuar mundësinë për të përfituar nga kjo pajisje e njohur. Uebsajtet më të mira të sporteve elektronike kanë përqafuar aplikacione për të arritur më shumë lojtarë dhe për të fituar një avantazh në konkurrencë.

Popullariteti i aplikacioneve të basteve eSports

Aplikacionet e basteve eSports kanë fituar popullaritet në mesin e entuziastëve të lojërave të fatit eSports. Pas shkarkimit të aplikacioneve në smartphone tuaj, ju mund të hyni në faqen tuaj të basteve kudo dhe në çdo kohë. Nëse jeni në stacion autobusi, me pushime, jashtë për darkë, në shkollë, nuk ka rëndësi vendi. Krahasuar me Faqet e basteve eSports, aplikacionet kanë bërë një rrugë të gjatë në përmirësimin e përvojës së përdoruesit.

Mos harroni, në faqet e lojërave të fatit me video, duhet të përdorni një shfletues, të identifikoheni në llogarinë tuaj dhe të filloni të vini bast. E gjithë kjo është bërë e lehtë nga përdorimi i aplikacioneve të basteve eSports.

Me prekjen e një butoni, smartfoni juaj do t'ju çojë direkt në faqen e basteve. Do ta keni të lehtë të lëvizni nëpër lojëra të ndryshme, të krahasoni shanset dhe të vendosni bastet tuaja. Aplikacioni do ta bëjë gjithashtu të lehtë vazhdimin e ndjekjes së basteve tuaja.

Shumica e bastorëve eSports preferojnë përdorimin e aplikacioneve të basteve për shkak të disa përfitimeve. Së pari, ju mund të përdorni një gamë të gjerë lojërash që funksionojnë në të njëjtën mënyrë si në një faqe bastesh videolojërash. I vetmi ndryshim është se ajo që shihni në një faqe bastesh është e kondensuar në një aplikacion për bastet eSports.

Dhe gjëja është se shumica e njerëzve në këtë botë me ritme të shpejta preferojnë të mos shpenzojnë shumë kohë për një gjë. Kështu që ju zgjidhni diçka kompakte dhe të lehtë për t'u kuptuar.

Vendet ku aplikacionet e basteve eSports janë të njohura

Kur përdorni aplikacionet e basteve eSports, sigurohuni që të shikoni nëse një aplikacion është në dispozicion në vendin tuaj. Gjithçka që ju nevojitet është internet i besueshëm dhe për t'u siguruar që mund ta përdorni aplikacionin në rajonin tuaj. Vendet që kanë pranuar gjerësisht aplikacionet e basteve eSports përfshijnë Korenë e Jugut, SHBA-në, Kinën, Indinë, Britaninë e Madhe, Gjermaninë, Suedinë dhe Rusinë, ndër disa të tjera.

Vlen të përmendet se me marrjen e telefonave inteligjentë globalisht, ka të ngjarë të gjeni aplikacione bastesh eSports të përdorura pothuajse kudo. Sigurohuni që të gjeni aplikacione të basteve eSports me cilësi të lartë dhe kontrolloni nëse bordet me reputacion i kanë licencuar ato.

Të mirat dhe të këqijat e aplikacioneve të basteve eSports

Pro

I përshtatshëm. Ju mund të përdorni aplikacionin tuaj të basteve të lojërave video kudo dhe në çdo kohë vendosni bastet tuaja duke përdorur një pajisje celulare.

 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave. Aplikacionet e basteve eSports do t'ju lejojnë të përdorni disa lojëra dhe të bastoni në kohë reale.
 • Opsione të besueshme të transfertave bankare. Ju mund të bëni depozita ose tërheqje pasi të keni fituar lojëra eSports.
 • Transmetoni lojëra të njohura eSports. Përveç kësaj, ju mund të transmetoni lojëra drejtpërdrejt dhe të vini bast mbi to.

Kundër

Eksperienca e perdoruesit. Aplikacionet mund të mos jenë perfekte për të gjithë për shkak të detajeve të përmbledhura.

Varësisht. Ju keni akses në aplikacionet kudo dhe në çdo kohë, duke ju tunduar kështu të vazhdoni të vini bast. Megjithatë, nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të bëheni të varur nga bastet e sporteve.

Si të përdorni aplikacionet e basteve eSports

Pra, çfarë duhet të bëni për të filluar të shijoni bastet tuaja lojërat e preferuara esports duke përdorur një aplikacion? Së pari, ne do t'ju tregojmë se si të zgjidhni një ofrues, të shkarkoni aplikacionin e tyre të basteve eSports dhe të konfiguroni llogarinë tuaj.

Dhe e mira? Ju mund t'i bëni të gjitha këto në më pak se pesë minuta, dhe gjithçka që ju nevojitet është një lidhje e besueshme në internet dhe smartphone tuaj për të filluar. Pra, le të zhytemi menjëherë.

Si të zgjidhni një ofrues aplikacioni bastesh eSports

Sigurohuni që të zgjidhni një ofrues të besueshëm ku mund të merrni gjithçka që dëshironi. Mbani mend, bastet në eSports janë të ndryshme dhe ju nuk dëshironi të zgjidhni një ofrues që nuk ofron lojërat tuaja të preferuara. Meqenëse ofruesit do të vijnë me një sërë opsionesh, është gjithmonë e domosdoshme të bëni detyrat e shtëpisë tuaj përpara se të zgjidhni një.

Gjëja e parë që duhet të kontrolloni është nëse ofruesi është i fokusuar në esports. Zgjedhja e ofruesve që fokusohen në sportet elektronike ju tregon se ata e njohin vendin e tyre dhe ju ofrojnë shërbime cilësore. Zbuloni nëse ata janë të licencuar nga borde licencimi me reputacion dhe kanë leje për të vepruar në rajonin tuaj.

Aplikacionet gjithashtu duhet të ofrojnë siguri për informacionin dhe paratë tuaja personale. Kur përdorni aplikacionin, kërkoni ofrues që ofrojnë përfitime ekskluzive si p.sh bonuse dhe promovime. Do të përfitoni duke luajtur lojëra duke përdorur oferta të tilla. Në fund, kontrolloni shpejtësinë e ngarkimit. Nëse kërkon shumë kohë për të ngarkuar informacionin nga faqja e tyre, kjo duhet të shërbejë si një alarm i kuq.

Si të shkarkoni aplikacionin

Tani që keni zgjedhur ofruesit tuaj, është koha të zbuloni se si mund ta shkarkoni aplikacionin. Fatkeqësisht, nuk do të gjeni aplikacione të basteve eSports në App Store ose Google Play.

Puna është se Google nuk lejon që aplikacione të tilla të shfaqen në tregjet e tyre. Por kjo nuk do të thotë fundi i basteve tuaja eSports duke përdorur aplikacione. Kur hapni një faqe bastesh eSports, do të gjeni mundësinë e shkarkimit të aplikacionit të tyre. Ju do të duhet të shkarkoni aplikacionin nga atje dhe të shkoni në hapin tjetër.

Si të krijoni një llogari

Ju keni shkarkuar aplikacionin. Ajo që mbetet është të krijoni një llogari me aplikacionin tuaj të basteve eSports. Do të zbuloni se aplikacionet e basteve eSports do të kenë mënyra të ndryshme për të krijuar llogari. Kontrolloni për të identifikuar se çfarë kërkon aplikacioni juaj i basteve eSports përpara se të filloni procesin.

Për shembull, disa aplikacione do të kërkojnë emrin tuaj, numrin e telefonit, adresën e emailit, adresën e shtëpisë, datën e lindjes, emrin e kafshës suaj të preferuar dhe emrin e vendit tuaj. Është mbi ju që të shënoni informacionin e saktë. Megjithatë, nëse mendoni se një aplikacion kërkon shumë detaje personale, gjeni një tjetër që do t'ju shërbejë më mirë.

Pasi të keni një aplikacion plotësisht funksional të basteve esports, do ta keni të lehtë të aksesoni dhe të vini bast në lojëra të ndryshme. Ndryshe nga pajisjet e tjera si laptopët ose desktopët, përdorimi i një smartphone do t'ju ofrojë një përvojë të ndryshme të lojërave të fatit. Kjo ndodh sepse aplikacionet e basteve eSports ngjeshin detajet e tyre në një aplikacion për t'ju ndihmuar të aksesoni shpejt gjithçka që ju nevojitet në kohë reale.

Metodat e pagesës së aplikacioneve të basteve esporte të njohura

Pse po i bashkoheni një aplikacioni bastesh esports? Së pari, ju dëshironi të bashkoheni dhe të vini bast në lojërat tuaja të preferuara, dhe kjo është një mënyrë më e mirë për të kaluar kohën tuaj të lirë.

Së dyti, mund të kërkoni një mënyrë emocionuese për të vënë bast dhe për të fituar para. Do t'ju duhet zgjidhni mënyra të ndryshme pagese për t'ju ndihmuar të depozitoni dhe tërhiqni para. Disa mënyra të njohura pagese në aplikacionet e basteve eSports përfshijnë:

 • Kuletat elektronike. Ky është një proces elektronik që mundëson transaksione online nëpërmjet kompjuterëve ose smartfonëve. Për shembull, shumica e aplikacioneve të basteve eSports kanë pranuar gjerësisht përdorimin e kuletave elektronike për të mundësuar depozitimin dhe tërheqjen e parave elektronike.
 • Paysafe. Ky është softuer elektronik, i ngjashëm me kuletat elektronike, që lejon transaksionin e parave elektronike nga një pikë në tjetrën duke përdorur kompjuterë ose telefona inteligjentë. Aplikacionet më të njohura të basteve eSports pranojnë Paysafe pasi ofron një mënyrë të sigurt për të transferuar para.
 • Neteller. Ky portofol dixhital përdoret për të transferuar para elektronike nga një tregtar në tjetrin. Punonjësit mund të përdorin Neteller për të depozituar ose tërhequr paratë e tyre elektronike nga aplikacione të ndryshme të basteve eSports në kohë reale.
 • Bitcoin. Kjo monedhë virtuale (kriptovaluta) nuk kërkon ndërmjetës si bankat për transaksione. Bitcoin kohët e fundit është pranuar në shumicën e faqeve të basteve eSports për të lejuar metoda të besueshme depozitimi dhe tërheqjeje.
 • Kartat e kreditit. Kjo është një kartë plastike e lëshuar nga bankat për të mundësuar klientët e tyre të blejnë mallra dhe shërbime me kredi. Shembuj të kartave të kreditit përfshijnë American Express, Chase, MasterCard dhe Visa. Për më tepër, lojtarët mund të depozitojnë para në llogaritë e tyre eSports duke përdorur karta krediti.

Si i vlerësojmë dhe rishikojmë ofruesit e basteve

Ka disa faktorë që përfshijmë përpara se të vlerësojmë dhe rishikojmë aplikacionet e basteve eSports. Disa nga këto përfshijnë:

 • Aksesueshmëria. Ne preferojmë aplikacione që janë të lehta për t'u aksesuar dhe të thjeshta për t'u naviguar. Aplikacione të tilla ofrojnë një përvojë përdoruesi me cilësi të lartë dhe më shumë klientë do të kënaqen duke i përdorur ato.
 • Siguria. Siguria ka rëndësi kur dikush kërkohet të japë detaje personale. Askush nuk dëshiron që informacionet e tij personale t'u zbulohen individëve të palëve të treta.
 • Mbështetje. Mund të lindin probleme kur përdorni aplikacionet e basteve esport dhe kjo ndihmon nëse klientët përdorin aplikacione me shërbim të besueshëm ndaj klientit. Lojtarët duhet të hyjnë në ekipin mbështetës duke përdorur email, telefon dhe bisedë live 24/7.
 • Popullariteti. Njeriu ndihet i sigurt kur përdor diçka që është gjerësisht e pranuar. Lojtarët preferojnë të përdorin aplikacionet e njohura të basteve eSports kur bëjnë baste. Aplikacione të tilla kanë një histori të ofrimit të shërbimeve të besueshme; kështu, njeriu ka një arsye për t'u ndjerë rehat.
 • Siguria. Sa i sigurt është një aplikacion bastesh esports ka një rëndësi të madhe. Lojtarët do t'i besojnë aplikacionit paratë e tyre të fituara me vështirësi. Ata nuk duan të përdorin aplikacione që nuk sigurojnë paratë e tyre dhe i ekspozojnë llogaritë e tyre ndaj mashtruesve.

Faqja e internetit e kompanisë është e koduar me siguri si p.sh. certifikatat SSL. Kjo është gjëja e parë që lojtarët më me përvojë do të kërkojnë. Ata duan të sigurojnë që aplikacionet e tyre të preferuara të funksionojnë ligjërisht dhe të jenë licencuar dhe lëshuar certifikata sigurie.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi