Lajme

December 15, 2022

10 Bast në vazhdën e rritjes së basteve sportive

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Platforma e basteve në internet 10Bet është gati të bëjë një zhytje të re në ofertën e saj pas rritjes më të fundit të basteve esports. Kompania që u lançua në vitin 2003 ka përqafuar gjithmonë një kulturë për të mos nxituar në tendencat e reja. Megjithatë, sa herë që më në fund hidhet në bandwagon, zakonisht zë një pozicion udhëheqës, falë kërkimit të tij të nënshkrimit dhe ekzekutimit të saktë.

10 Bast në vazhdën e rritjes së basteve sportive

Tani, pothuajse tre vjet pasi bastet e sporteve u bënë të zakonshme, 10Bet ka gjithçka për t'u kujdesur për tregun e ri. Pavarësisht se faqet e tjera të basteve online esports kanë dalë në treg përpara tij, 10Bet ka pikat kryesore të forta për ta ndihmuar atë të ruajë pjesën e saj pasi të hyjë plotësisht.

Tregu i gjerë global

Në valën e saj të fundit të rritjes, 10Bet ka qenë në një ofensivë për të zgjeruar juridiksionin e saj, veçanërisht në Arica. Ajo ka ngritur dyqane në Kenia, Gana, Tanzani, Zambia dhe Republikën Demokratike të Kongos midis kombeve të tjera afrikane. Lëvizja është caktuar të përkojë me rritjen e lidhjes së internetit në treg.

Ndryshe nga ofruesit e tjerë që mund të aksesohen nga këto vende, por nuk janë të licencuar në to, 10Bet ka qenë i prirur të marrë licenca lokale në çdo rajon. Kjo e bën më të lehtë për lojtarët vendas të besojnë. Për më tepër, ky zgjerim ka parë që ofruesit të krijojnë faqe interneti me porosi në secilin vend, të tilla si ofrimi i mbështetjes në gjuhët lokale dhe pranimi i monedhave dhe mënyrave të pagesës lokale.

Si një ofrues kryesisht i pranishëm, shumë njerëz në këto vende do të marrin 10Bet si një nga faqet më të mira të basteve esports kur më në fund prezanton këto lojëra në tregjet e saj të basteve.

Mënyra të shumta pagese

Për t'iu përshtatur lojtarëve të sporteve elektronike në vendet ku operon, 10Bet ka punuar qëllimisht për të sjellë në bord si shumë ofrues pagesash sa më shumë që të jetë e mundur. Opsionet lokale të transferimit të parave e bëjnë të lehtë për lojtarët që të kryejnë transaksione pa kryer shumë kosto të fshehura. Në Kenia, për shembull, ofruesi pranon pagesa përmes M-Pesa, një shërbim transferimi celular i përdorur nga mbi 90% e pronarëve të telefonave celularë.

Kriptovaluta është një tjetër zonë pjellore për 10Bet për të marrë klientët. Mungesa e një autoriteti qendror rregullues i bën kriptovalutat si Bitcoin dhe Ethereum mjaft të qëndrueshme. Ato janë gjithashtu një mënyrë e sigurt për njerëzit që të përfshihen në aktivitete bastesh pa zbuluar vendndodhjen e tyre. Duke pasur parasysh se sa lojtarët e duan privatësinë e tyre, përdorimi i këtij opsioni pagese e bën 10bet një të dashur të shumë lojtarëve.

Një faqe interneti dinamike

Një përvojë e pasur prej rreth 20 vitesh në industri do të thotë që 10Bet njeh çdo cep të xhunglës së basteve. Gjatë gjithë periudhës së ekzistencës së tij, faqja 10Bet nuk është shfaqur kurrë e vjetëruar. Një ekip ekspertësh ka ruajtur thjeshtësinë dhe funksionalitetin e tij edhe pse shtojnë më shumë artikuj në tregun e basteve.

Prezantimi i një tregu të basteve esports nuk rrezikon në asnjë mënyrë cilësinë e faqes së internetit 10Bet. Përdoruesve u pëlqen sa e lehtë është të gjesh konkurrencën e tyre të zgjedhur në një faqe që ka kaq shumë artikuj në ofertë.

Ngjarje të shumta bastesh

Industria e esports është rritur jashtëzakonisht shumë kohët e fundit. Vende si Koreja e Jugut, Kina, Afrika e Jugut, Italia, Danimarka, Rusia, Nepali dhe Ukraina tani njohin esportet dhe sportet. Vala e re është mundësuar nga vazhdimësia e esports kur shumica e aktiviteteve të tjera u mbyllën nga masat e kontrollit të koronavirusit.

Ky zhvillim është rritur garat e esports si për sa i përket numrit të ngjarjeve ashtu edhe kuletës së çmimeve. Me kaq shumë që po ndodhin, ka më shumë njerëz që interesohen për sportet elektronike. Kjo nga ana tjetër përkthehet në më shumë njerëz të gatshëm të marrin pjesë në ngjarje të tilla. Kështu, skena është ngritur për 10Bet për t'iu përgjigjur një tregu kërkesash tashmë në lulëzim.

Sponsorizimi dhe e ardhmja

10 Lëvizjet e llogaritura të basteve në tregjet e basteve janë një gjë me interes për të gjithë palët e interesuara në industri. Të rishikuesit më të mirë të faqeve të basteve esports shpesh përdorin renditjen si një standard kundrejt të cilit mund të vlerësohen faqet e tjera. Kjo buron nga përkushtimi i ofruesve të basteve për cilësinë mbi sasinë në çdo treg në të cilin ai futet.

Ndërsa esports vazhdon të zhvillohet, 10Bet do të eksplorojë gjithashtu rrugët ku mund të bashkëpunojë me aktorë të ndryshëm në industri. Ai është i gatshëm të bëhet një sponsor ekipi, sponsor i konkurrencës ose një partner bastesh për liga të ndryshme.

Në vazhdim, lojtarët mund të presin të shohin tregjet e basteve esports në 10Bet për të gjithë konkurrencën kryesore të lojërave video. FIFA, një version video i lojës së futbollit popullor globalisht, është një nga titujt kryesorë në tregjet e basteve esports. Lojtarët e kanë të lehtë të bastojnë pasi bazat e lojës janë të ngjashme me ato të lojës tradicionale të futbollit.

Titujt MOBA dhe FPS po fitojnë gjithashtu tërheqje midis tifozëve dhe bastorëve njësoj. Call of Duty, CS: GO, Dota 2, Fortnite, Overwatch dhe NBA 2K janë të gjitha opsionet kryesore të basteve që lojtarët do t'i pëlqejnë. Frekuenca në rritje e turneve krijon bazën për baste gjatë gjithë vitit dhe gjatë gjithë kohës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve
2024-06-02

Gjysma e dytë e sezonit ALGS 2024: Një zhytje e thellë në fenomenin e sporteve

Lajme