5 këshillat tona kryesore të basteve sportive për shanse më të mira

Koeficientët e basteve

2023-02-16

Katrin Becker

Nëse jeni adhurues i esports, ndoshta keni menduar një herë në jetën tuaj të futeni në baste esports. Bastet esports janë në fakt mjaft argëtues dhe madje edhe më emocionues se vetë sportet elektronike sepse paratë tuaja janë në linjë. Ngazëllimi që fiton kur fiton skuadra ku ke vënë bast është diçka që nuk mund ta marrësh nga aktivitetet e tjera. 

5 këshillat tona kryesore të basteve sportive për shanse më të mira

Megjithatë, nuk është aq e lehtë të fitosh gjatë gjithë kohës në bastet esports. Nëse nuk e dini se çfarë po bëni, mund të përfundoni duke humbur disa baste radhazi. Për t'ju ndihmuar me këtë, këtu janë pesë këshillat tona kryesore të basteve esports që mund të përmirësojnë shanset tuaja për të fituar. 

Krahasoni shanset në kazino të ndryshme

Ndoshta gjëja më e mirë që mund të bëni për të marrë shanse më të mira në esports bastet janë të krahasoni shanset në kazino të ndryshme online esports dhe më pas të zgjidhni atë që ofron shanset më të mira. Çështja është se ndërsa shumica e kazinove online esports bien dakord në një farë mase për rezultate të caktuara, ka dallime të vogla. 

Për shembull, mund të merrni shanse 2.5 për një rezultat në një ngjarje esports në një kazino online esports, por disa kazino të tjera online esports mund të ofrojnë shanse 2.6. Ndryshimi mund të mos duket i madh. Sidoqoftë, është më mirë të zgjidhni bastebërësit esports me shanse më të mira pasi është vetëm një klik larg.

Nëse nuk dini ndonjë kazino të mirë në internet për të krahasuar shanset, nuk keni nevojë të shqetësoheni. Ne ju kemi mbuluar. Shikoni OnlineCasinoRank, ku mund të gjeni komente ekspertësh për disa nga kazinotë më të mira atje. 

Qëndroni në strategjinë tuaj

Nëse keni një ekip të veçantë të preferuar për të gjithë ngjarjen dhe dëshironi të vini bast nëse ata hyjnë në finale, duhet t'i përmbaheni atij. Mos lejoni që emocionet tuaja t'ju bëjnë më të mirën. Ju mund të dëshironi të vendosni një bast të veçantë vetëm sepse mendoni se është një ide e mirë. Nëse është kundër strategjinë tuaj të basteve, nuk duhet të dorëzoheni para emocioneve tuaja. 

Bëni kërkimin tuaj

Kur të filloni vendosja e basteve në një ngjarje esports, ju duhet të dini se çfarë po ndodh në të vërtetë. Ne nuk po flasim për lojën, por për gjëra të tjera brenda ekosistemit esports për lojën. 

Për shembull, duhet të dini se cilat janë skuadrat më të mira. Ju gjithashtu duhet të dini nëse ndonjë përditësim i ri është shtuar në lojë. Këto përditësime mund të ndryshojnë meta, që do të thotë se disa lojtarë mund të performojnë më mirë ose më keq. Për të kuptuar të gjitha këto gjëra, duhet të bëni kërkimin tuaj.

Ndiqni ekipet dhe lojtarët

Përveç informacionit në lidhje me ekosistemin e esports, ju duhet të ketë njohuri të mira për ekipet dhe lojtarët veten e tyre. Ju duhet të dini se cilët lojtarë janë në ekip për ngjarjen. Ju duhet të dini se si ka qenë performanca e tyre e kaluar. 

Ju gjithashtu duhet të dini nëse një ekip ka përfshirë një lojtar të ri që është jashtëzakonisht i talentuar. Ju mund ta bëni këtë duke ndjekur ekipet dhe lojtarët në mediat sociale. 

Mos i anashkaloni ngjarjet më të vogla që të çojnë në ngjarjen kryesore

Njohja për lojtarët dhe vetëm shikimi i ngjarjes në të cilën dëshironi të vendosni baste nuk mjafton. Ju duhet të dini se si u zhvilluan ngjarjet më të vogla që çuan në finale. Duke parë ngjarjet më të vogla, ju mund t'u përgjigjeni pyetjeve të tilla si nëse një ekip ka performuar siç kanë bërë në turnetë e kaluar ose nëse janë në formë këtë vit.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme