Gjithçka rreth basteve në Nova Esports

I konsideruar si një nga ekipet më të njohura të esports, Nova Esports u themelua në maj 2016 nga një Anthony Yeung. Yeung kishte një ekip menaxhues të përbërë nga Trevor, Richard dhe Francis gjatë nisjes fillestare të ekipit, me Mathew, Oktay dhe Steven që më vonë iu bashkuan organizatës. Nova eSports u lançua zyrtarisht në Shtator 2016 si një organizatë eSports nën emrin e kompanisë Nova eSports International Limited. Në tetor të vitit 2020, kompania u ble nga Imperium Group Global Holdings, një kompani e listuar në Hong Kong. Kjo lëvizje rezultoi në disa ndryshime, duke përfshirë listat e ekipeve për lojërat e ndryshme eSports që luan Nova eSports.

Nova eSports ka lojtarë me prejardhje të ndryshme, me secilin anëtar të ekipit që sjell elemente unike për të ndihmuar ekipin të rritet dhe të lulëzojë. Përveç konkurrimit në turnetë eSports, Nova eSports angazhohet gjithashtu me komunitetin që ka krijuar në nivele të ndryshme. Për shembull, kompania ka një ekip profesional të ndikuesve dhe krijuesve të përmbajtjes që sigurojnë që ndjekësit dhe fansat e ekipit të qëndrojnë të përditësuar.

Gjithçka rreth basteve në Nova Esports
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Lojtarët e Nova Esports

Lojtarët e Nova Esports

Nova Esports ka disa lojtarë që specializohen në lojëra të ndryshme eSports. Ekipi i League of Legends përfshin JDerener, Halil Berke dhe Lopez Miguel, i cili luan Baron. Lojtarët janë përkatësisht nga SHBA, Gjermania dhe Spanja. Lista e Lojës së Paqes përfshin Zhu Bojun, Zeng Ronghua, Xu Yinjun dhe Zahai Cheng, të gjithë nga Kina. Ekipi u formua në korrik 2020.

Nova Esports zbuloi gjithashtu listën e saj PUGB Mobile së bashku me listën e Game of Peace, e cila përbëhej nga katër lojtarë, një nga Kanadaja dhe pjesa tjetër nga Kina. Lojtarët përfshijnë Wu Zifan nga Kanadaja dhe Zhang Yujie, Li King Liang dhe Lui Jinhao nga Kina. Ekipi i tyre i Call of Duty përbëhet nga lojtarë evropianë, duke përfshirë Jonathan Koyenyi, Samuel Navarro, Marcos Santana, Ricard Vila dhe Marcos Rojas. Jonathan Koyenyi është nga Mbretëria e Bashkuar, ndërsa pjesa tjetër e lojtarëve janë nga Spanja. Nova eSports, përfaqësuesi për garat Clash Royale është Chenghui Huang, i njohur gjithashtu si Lciop.

Ish ndarjet

Nova Esports bashkëpunoi me ekipin indian eSports Godlike PUBG Mobile në qershor 2020. Ekipi njihej si Nova x Godlike dhe mori pjesë në Divizionin Lindor të Ligës Botërore të PUBG Mobile. Lista kishte lojtarë nga India, duke përfshirë Sarda Gajanand, Chisin Raingaim, Shekhar Patil, Eleen Raj, Syed Shan dhe Chetan Sanjay. Partneriteti përfundoi në shtator 2020 kur qeveria e Indisë ndaloi PUBG Mobile.

Lojtarët e Nova Esports
Lojërat më të forta të Nova Esports

Lojërat më të forta të Nova Esports

Call of Duty

Nova eSports ka pasur performanca të jashtëzakonshme në Call of Duty garat e viteve të fundit. Call of Duty është mjaft popullor në qarqet e lojërave eSports. Është një video-lojë me revole në personin e parë që filloi me një temë të Luftës së Dytë Botërore dhe më vonë prezantoi botët futuriste dhe tema të hapësirës së jashtme. Skuadra e Nova Esports ka pasur paraqitje mbresëlënëse në turnetë ku ka marrë pjesë ndër vite. Ekipi ka më shumë se 43,000 dollarë fitime çmimesh për lojën, gjë që është padyshim mbresëlënëse.

FIFA

Lojë video FIFA është një tjetër lojë eSports në të cilën Nova Esports ofron performanca të shkëlqyera. Është një lojë simuluese futbolli e zhvilluar nga Electronic Arts. Sidoqoftë, performancat e përgjithshme të Nova Esports në FIFA mund të mos jenë mbresëlënëse, por skuadra ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme në disa ngjarje të fundit në të cilat është paraqitur.

Lojtar i panjohur Battle Grounds Mobile

Lojtari i panjohur Battle Grounds Mobile është padyshim ekipi më i famshëm eSport i ekipeve të Nova. Ai përbën një pjesë të madhe të të gjitha fitimeve të ekipit në para, mbi 4.8 milionë dollarë. Kohët e fundit ka fituar 1,530,000 në një turne të vetëm, shuma më e lartë që ekipi ka fituar ndonjëherë në një turne të vetëm. Në vitin 2021, skuadra fitoi 2,318,831 dollarë në para nga 10 turne. 78.6% e të gjitha fitimeve të Nova eSports janë nga PUBG Mobile.

Lojërat më të forta të Nova Esports
Pse është popullor Nova Esports?

Pse është popullor Nova Esports?

Për arsye të shumta, Nova Esports është ndër ekipet më të mira të eSports. Arsyeja kryesore është se performon mjaft mirë në shumicën turnetë, veçanërisht në PUBG Mobile. Shumica e lojtarëve zakonisht mbështeten në shfaqjet historike për të marrë vendime për bastet pasi shpesh hedhin dritë mbi rezultatin e mundshëm të ndeshjes së ardhshme. Pra, lojtarët mund të bastojnë në Nova Esports me besim, duke e ditur se ka shumë të ngjarë të performojë mirë.

Një tjetër arsye pse Nova Esports është i popullarizuar në mesin e lojtarëve është se shumica e faqeve të basteve eSports zakonisht ofrojnë tregje bastesh për shumicën e ndeshjeve të ekipit të saj. Kjo do të thotë që lojtarët e kanë të lehtë të hyjnë në tregjet e basteve pasi nuk duhet të kërkojnë vende të ndryshme bastesh sa herë që duhet të bastojnë në ekipin kryesor të esports. Nova eSports gjithashtu merr pjesë në shumë turne. Kjo do të thotë që lojtarët mund të gjejnë ndeshjet e ekipit për të bastuar shumicën e kohës.

Shumica e lojtarëve bastojnë edhe në Nova Esports sepse shoqërohen me ekipin. Skuadra ka miliona tifozë nga e gjithë bota që e ndjekin ekipin nga afër. Nga të kuptuarit se çfarë ekipi ka për të ofruar, bastet e sporteve elektronike e kanë shumë më të lehtë të vendosin baste për rezultate të ndryshme.

Pse është popullor Nova Esports?
Çmimet dhe rezultatet e Nova Esports

Çmimet dhe rezultatet e Nova Esports

Kampionati Global i PUBG Mobile 2020

Një nga arritjet më të mëdha të ekipit Nova eSports ishte Kampionati Global i PUBG Mobile në vitin 2020. Kampionati është një nga ngjarjet më të mëdha dhe më konkurruese të PUBG, me 40 ekipe në mbarë botën. Ishte ngjarja e fundit e sezonit konkurrues të PUBG Mobile. Nova eSports fitoi 1.59 milionë dollarë nga çmimi i pishinës, që ishte 6 milionë dollarë, një nga çmimet më të larta ndonjëherë në një konkurs PUBG. Skuadra mbrojti titullin e saj në 2021 dhe arriti të arrinte në finale.

Sezoni 3 i Peaceekeeper Elite League 2021

Nova eSports fitoi kampionatin e sezonit 3 të Ligës Paqësore Elite 2021. Ngjarja zgjati gjashtë javë, duke shfaqur ndeshje intensive midis 20 ekipeve kineze. Nova fitoi duke shënuar gjithsej 210 pikë. Fondi i çmimeve për ngjarjen ishte 15 milionë CNY, i cili u shpërnda në të gjitha ekipet, ku Nova eSports fitoi shumën më të lartë, 642,000 dollarë.

Kampionati elitar i paqeruajtësve 2020

Nova eSports fitoi kampionatin elitar të paqes të vitit 2020, herën e dytë që u mbajt kampionati. Ngjarja u zhvillua në datat 14 dhe 15 nëntor 2020 dhe morën pjesë 15 nga disa skuadra kryesore kineze. Fondi i çmimeve ishte afërsisht 1.7 milion dollarë. Nova eSports fitoi 756,841 dollarë për fitimin e kampionatit. Paraboy, një lojtar i Nova eSports, u nderua me titullin MVP për ngjarjen dhe mori 75,684 dollarë si çmim për fitimin e çmimit.

Sezoni 2 i Peaceekeeper Elite League 2020

Liga Elite e Paqes është niveli më i lartë i versionit kinez PUBG Mobile të ligës profesionale të quajtur "Elita e Paqes". Nova eSports fitoi sezonin e dytë të ligës nga 24 korriku deri më 16 gusht 2020. Liga kishte 20 ekipe, duke përfshirë 15 ekipe finaliste nga sezoni i kaluar. Nova eSports fitoi 144,519 dollarë nga grupi i çmimeve dhe Paraboy u emërua MVP i ligës dhe lideri i shënuesve.

Finalet Botërore të Brawl Stars 2019

Brawl Stars World Finals ishte ngjarja përfundimtare e sezonit konkurrues në 2019, organizuar nga Supercell. Paraqiste disa nga ekipet më të mira eSport nga 11 vende, dhe Nova eSports fitoi finalet dhe mori 90,000 dollarë nga çmimi i grupit.

Nata e Çmimeve të Elitës

Nova eSports iu dha titulli Klubi i Vitit 2021 në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Night of Elites të PEL. që pas shfaqjes së performancës mahnitëse gjatë gjithë vitit. Skuadrës iu dha gjithashtu titulli Klubi Tregtar i vitit gjatë së njëjtës ceremoni më 14 janar 2021.

Çmimet dhe rezultatet e Nova Esports
Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të Nova Esports

Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të Nova Esports

Zehai Ceng

Zehai Ceng është ndër lojtarët më të njohur dhe më të suksesshëm të Nova eSports, i specializuar në Player Unknown Battle Grounds Mobile. Ai renditet në numrin 32 në mesin e lojtarëve më të mirë në Kinë. Lojtari ka fituar më shumë se 1 milion dollarë në paratë e çmimeve gjatë katër viteve që ai ka luajtur. 960,000 dollarë nga fitimet janë nga koha e tij në Nova eSports.

Xu Yinjun

Xu Yinjun, i njohur gjerësisht me emrin e tij të përdoruesit Jimmy, ka fituar më shumë se 1 milion dollarë duke luajtur Player Unknown Battle GroundsMobile. Ai renditet si lojtari më i mirë i eSports në Kinë dhe i 118-ti në botë. 41% e fitimeve të tij janë nga viti 2021 dhe 30% nga 2022.

Lin Yien

Lin Yien është lojtari i tretë më i mirë i PUBG në vend. Lojtari tajvanez njihet gjerësisht me ID-në e tij alternative, King. Ai ka fituar më shumë se 815,000 dollarë nga vetëm 11 turne kryesore, një tregues i qartë se sa e suksesshme është karriera e tij e lojërave. Më mirë akoma, 37% e fitimeve të tij janë brenda pesë muajve të fundit.

Zeng Ronghua

Zeng, popullor Coolboy, është një lojtar i PUBG Mobile për ekipin Nova eSports dhe ka fituar më shumë se 809,000 dollarë në para. 89% e fitimeve të tij janë nga koha e tij me ekipin Nova eSports. Ai ishte një lojtar i pavarur para se t'i bashkohej ekipit.

Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të Nova Esports
Ku dhe si të bastni në Nova Esports?

Ku dhe si të bastni në Nova Esports?

Ku për të bast

Bastorët mund të bastojnë në Nova eSports përmes një Faqja e basteve eSports online. Ka qindra faqe kumari në dispozicion për ta për të zgjedhur, secila ka të mirat dhe të këqijat e veta. Vëmendja e parë që lojtarët duhet të bëjnë kur zgjedhin një faqe bastesh është nëse ajo ofron tregje bastesh eSports. Ai duhet të përfshijë tregjet e basteve në turnetë në të cilat merr pjesë Nova eSports.

Bastorët duhet të marrin parasysh edhe reputacionin e faqes së basteve. Ata duhet të shmangin faqet e basteve me reputacion të dyshimtë. Një autoritet rregullator me reputacion duhet gjithashtu të licencojë libralidhësin. Konsiderata të tjera janë metodat e disponueshme të pagesës, ofertat e bonusit dhe shërbimet e mbështetjes së klientit.

Si të bastni në Nova Esports

Lojtarët duhet të fillojnë duke depozituar fonde në llogaritë e tyre të basteve. Lojtarë të ndryshëm kanë preferenca të ndryshme në lidhje me metodat e përdorura për të bërë depozitat. Faqet e basteve gjithashtu kanë kufij të ndryshëm të depozitave minimale dhe maksimale, të cilat lojtarët duhet t'i marrin parasysh. Mënyrat e pagesës përcaktojnë gjithashtu kufijtë e depozitave.

Tjetra është zgjedhja e ndeshjes ose turneut për të vënë bast, të cilat Nova eSports i përmban. Më pas lojtarët mund të zgjedhin llojin e përshtatshëm të bastit për të vendosur. Faqet më të mira të basteve eSports ofrojnë tregje të mëdha bastesh për të njëjtën ndeshje ose ngjarje. Përveç shumëllojshmërisë së tregjeve të basteve, lojtarët e eSports këshillohen gjithashtu t'i kushtojnë vëmendje cilësisë së koeficienteve të ofruara nga prezantuesit.

Ku dhe si të bastni në Nova Esports?

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close