Titujt më të njohur të sporteve elektronike për të bastuar në Azi

Udhëzime

2023-02-23

Katrin Becker

Sportet elektronike janë një nga burimet më të mira të argëtimit në Azi. Është një formë e konkurrencës që përfshin videolojëra. Në turne luhen lojëra me shumë lojtarë dhe lojtarët marrin pjesë në to në formën e ekipeve. Sigurisht që organizohet nga disa prej emrave të mëdhenj dhe çmimi është i çmendur.

Titujt më të njohur të sporteve elektronike për të bastuar në Azi

Tani, si në lojërat e fatit, mund të jeni të vetëdijshëm se mund të bastoni në esports. Ju mund të vini bast se cila skuadër do të fitojë turneun, pasi ka gjithmonë favorit në çdo turne. Por sigurisht, jo gjithmonë favoritët fitojnë, ndaj tregohuni të mençur me bastet tuaja. 

Nëse jeni duke kërkuar për titujt e sporteve elektronike ku mund të bastoni, jeni në vendin e duhur. Këtu janë 5 sportet kryesore për të bastuar në Azi në vitin 2023. 

Dota 2

E para për të cilën do të flasim është një nga lojërat më të famshme dhe më të çmendura, Dota 2. Loja luhet nga miliona në baza ditore për të shijuar përvojën unike që ofron Dota 2. Kjo lojë u lëshua në vitin 2013, dhe padyshim, Dota është loja më e thellë e veprimit me shumë lojtarë RTS e krijuar ndonjëherë. Në një turne esports, ju mundeni bast në Dota 2, pasi do të ketë shumë skuadra për të vënë bast. 

Turneu Dota 2 mban grupin më të madh të çmimeve në historinë e Esports. Kjo lojë është një nga esportet më të preferuara për të bastuar në vendet aziatike. 

PUBG Mobile

Players Unkown Battleground Mobile është një nga lojërat më të luajtura në vitet e fundit. Kjo lojë pushtoi internetin dhe pothuajse çdo person e luante këtë lojë. PUBG Mobile është një lojë falas për t'u luajtur dhe një nga lojërat më të mira të betejës mbretërore e zhvilluar nga LightSpeed & Quantum Studio, një ndarje e Tencent Games. Në Battle Royale të PUBG Mobile, ka 100 lojtarë dhe çdo ekip përbëhet nga deri në 4 lojtarë.

PUBG Mobile nuk ka qenë në biznes për një kohë të gjatë, por megjithatë, kjo lojë ofron një nga përvojat më të mira të basteve. Është një sport ku mund të vini bast, pasi skuadrat që luajnë në turne janë të njohura dhe ka gjithmonë favorit. 

Arena e Trimërisë

Ashtu si PUBG, Mobile Arena of Valor është gjithashtu një lojë e re. Kjo lojë njihej më parë si Strike of Kings, dhe është një përshtatje ndërkombëtare e Honor of the Knights. Arena of Valor është një arenë beteje me shumë lojtarë në internet zhvilluar nga Timi Studio dhe botuar nga Level Infinite. Ka kaq shumë heronj të lezetshëm dhe unikë që mund të zgjidhni, dhe kjo lojë jep një përvojë mjaft unike. 

Thënë kjo, ai është një nga sportet më të njohura për të cilin njerëzit bastojnë në vendet aziatike. Për më tepër, grupet e çmimeve të këtij sporti janë mjaft bujarë. Le të hidhemi te tjetra.

FIFA 23

FIFA 23 është një nga video lojërat më të njohura të luajtura nga miliona njerëz. Pothuajse çdo tifoz futbolli e ka luajtur këtë lojë pasi ata e duan simulimin. Edhe pse është pak e trishtueshme që është kësti i 30-të në serinë e FIFA-s, është edhe i fundit. Do të thotë se nuk do të shohim asnjë lojë tjetër të FIFA-s. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ky nuk do të jetë më një esports, pasi do të ketë turne për FIFA 23.

FIFA 23 është një lojë e shkëlqyer për të vënë bast nëse ndodheni në një nga vendet aziatike. Mund të vini bast për secilën skuadër, por në fund do të fitojë i zoti. Është gjithashtu çështje fati, kështu që mund të keni fat. 

Liga e Legjendave

League of Legends është një nga lojërat më të famshme, dhe miliona lojtarë e luajnë këtë lojë. Kjo lojë zakonisht quhet League, dhe është një video në arenën e betejës në internet me shumë lojtarë të vitit 2009. Loja ka ende një ndikim të madh te fansat e basteve esport në rajonet aziatike, pavarësisht faktit se ajo u lëshua më shumë se një dekadë më parë. Është padyshim një arritje e madhe. League of Legends është një lojë falas dhe është një lojë e bazuar në ekip.

konkluzioni

Esports është një segment me zhvillim të shpejtë të industrisë së basteve sportive në të gjithë botën dhe kjo nuk është ndryshe në vendet aziatike. Mund të gjeni disa basteshkruesit e licencuar të sporteve elektronike që ofrojnë lojëra që janë jashtëzakonisht të njohura në mesin e adhuruesve të esports në Singapor, Japoni, Kore dhe rajone të tjera aziatike.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme