Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me WebMoney

WebMoney është një opsion i mirënjohur i pagesës së basteve eSports që po fiton me shpejtësi rëndësi në qarqet e basteve në internet, veçanërisht në Evropën Lindore. Megjithatë, ndërsa ky opsion pagese gëzon një popullaritet të konsiderueshëm, ai gjithashtu tenton të fluturojë nën radar. Një nga arsyet kryesore pas popullaritetit të tij është se ky shërbim pagese është një portofol elektronik. Dhe për shkak se kuletat elektronike janë ndër metodat më të preferuara të pagesës në faqet e basteve në internet eSports, WebMoney preferohet shumë nga shumica e basteve sportive sot.

Për të filluar me bastet online eSports me WebMoney, lojtarët duhet vetëm të ngarkojnë fonde në llogarinë e tyre WebMoney përpara se t'i dërgojnë ato në llogaritë e tyre të basteve. Ndërsa WebMoney mund të mos jetë portofoli më i madh elektronik, ka pasur një interes në rritje nga një numër i madh bastuesish eSports.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me WebMoney
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rreth basteve WebMoney Esports

WebMoney Transfer u formua në vitin 1998 nga WM Transfer Ltd. WebMoney hapi zyrat e para në Moskë, Rusi, si operativ i kompanisë kryesore. Fillimisht, ky shërbim pagese u krijua për t'u kujdesur për klientët rusë që kishin nevojë për një zgjidhje praktike për të transferuar para online në atë kohë. Dhe aktualisht, është ndër mënyrat më të njohura të pagesës në vend.

Edhe pse kjo shërbim pagese u krijua për t'u shërbyer klientëve nga Evropa Lindore, kryesisht Rusia, aktualisht i shërben një klientele globale me zyra në shumë vende. WebMoney është i disponueshëm në mbi 90 vende me mbi 40 milionë përdorues në mbarë botën.

Siç sugjeron emri, WebMoney është kryesisht një opsion pagese në internet që shërben një sërë transaksionesh financiare, duke përfshirë huadhënien e parave, shkëmbimin e monedhës dhe bastet në internet. Përveç kësaj, kompania ka prezantuar produkte të ndryshme, ndër të cilat kryesore janë pagesat me kartë dhe zgjidhjet online të portofolit elektronik.

A është WebMoney popullor?

Siç u përmend më parë, WebMoney i shërben një klientele globale. Edhe pse përdoret kryesisht në vendet evropiane, një pjesë e madhe e përdoruesve të tij janë nga Rusia dhe vendet euroaziatike. Sa i përket demografisë së klientit, WebMoney është veçanërisht i popullarizuar në mesin e të rinjve, me një numër të konsiderueshëm që e përdorin atë për bastet eSports.

Si të bëni një depozitë me WebMoney

Depozitimi i fondeve në faqet online të basteve eSports me WebMoney duhet të jetë aq i thjeshtë sa ABC. Në thelbin e tij, është e qartë se ky shërbim pagese e merr seriozisht lehtësinë dhe depozitimi i parave në llogarinë tuaj të libralidhësit në internet duhet të jetë i lehtë.

Këtu janë disa hapa që duhen ndjekur kur bëni një depozitë me WebMoney:

 • Hapi 1: Gjeni një libralidhës të përshtatshëm në internet të WebMoney, krijoni një llogari me mbajtësin e librave dhe regjistrohuni. Nga atje, drejtohuni drejt seksionit bankar dhe zgjidhni metodën e depozitimit në WebMoney nga opsionet e disponueshme.
 • Hapi 2: Pasi të gjeni ikonën e WebMoney dhe të klikoni mbi të, automatikisht do të udhëzoheni të specifikoni detajet e pagesës, kryesisht shumën e depozitës dhe, menjëherë më pas, vazhdoni të identifikoheni në llogarinë tuaj WebMoney. Procesi i identifikimit është i ngjashëm me kuletat e tjera elektronike, pasi lojtarët duhet të fusin kredencialet e llogarisë së tyre (email dhe fjalëkalim) dhe numrin ID WebMoney me 12 ditë.
 • Hapi 3: Nëse keni fonde të mjaftueshme në llogarinë tuaj WebMoney për të plotësuar shumën e depozitës, ajo që mbetet është të konfirmoni pagesën. Pas konfirmimit të suksesshëm, do të ridrejtoheni në faqen e libralidhësit dhe bilanci i ri duhet të reflektojë.

Përdorimi i WebMoney në libralidhësit në internet

Sa i përket bërjes së depozitave, kjo portofol elektronik i lejon përdoruesit të ngarkojnë fondet direkt nga llogaritë e tyre bankare. Për sa i përket kufijve të depozitave ditore, është gjithmonë thelbësore të kalohen termat dhe kushtet e rezervistëve, duke pasur parasysh që kufijtë janë zakonisht unikë për çdo krijues të basteve.

Si të bëni një tërheqje me WebMoney

Ndërsa vendosni bast në ngjarjet tuaja të preferuara eSports, mund të jeni me fat që të fitoni disa para pasi të bëni disa parashikime të sakta. Kur mendoni për tërheqjen, arkëtimi i fitimeve duhet të jetë po aq i thjeshtë sa të bëni një depozitë, vetëm se gjithçka ndodh në drejtimin 'e kundërt'.

Nëse keni disa para në llogarinë tuaj të basteve sportive që dëshironi të merrni në duart tuaja, procesi i tërheqjes duhet të zgjasë nga 3 deri në 7 ditë. Këtu janë disa hapa që duhen ndjekur për të tërhequr fonde në llogarinë tuaj WebMoney:

 • Hyni në llogarinë tuaj të basteve sportive
 • Vizitoni seksionin bankar të librave dhe klikoni në "tërheqje"
 • Zgjidhni WebMoney nga lista e opsioneve të ofruara
 • Futni shumën për të tërhequr
 • Përfundoni transaksionin
 • Fondet do të merren menjëherë nga llogaria juaj, por mund të duhen disa ditë, zakonisht nga tre deri në shtatë, për të arritur në llogarinë tuaj WebMoney.

Përveç pikave të përshkruara në procedurë, duhet të kontrolloni edhe gjëra të tilla si tarifat e tërheqjes dhe kohët e pritjes. Përveç tarifave të kazinosë, WebMoney ngarkon një komision standard prej 0,8% për të gjitha transaksionet. Për sa i përket aksesit, WebMoney lejon tërheqje nga celulari, kryesisht duke përdorur aplikacionin e tyre celular, "Keeper Mobile", i cili mund të shkarkohet nga dyqanet kryesore të aplikacioneve.

Të mirat dhe të këqijat me WebMoney

Ka shumë përfitime për bastorët që përdorin WebMoney për të financuar shfrytëzimet e tyre të basteve, megjithëse me disa të meta.

Pro

 • Ofron shpejtësi superiore transaksionesh – Depozita të menjëhershme dhe tërheqje të shpejta
 • Mbështet monedha të shumta
 • Ofron nivele optimiste sigurie duke përdorur tre nivele vërtetimi
 • Gëzon mbulimin global

Kundër

 • Të gjitha transaksionet i nënshtrohen një përqindjeje konstante tarife
 • Aktualisht po përjeton disa kufizime gjeografike për shkak të bllokimit aktual midis Rusisë dhe Ukrainës

WebMoney është padyshim një opsion i zbatueshëm për bastorët. Për më tepër, ky shërbim pagese është i dobishëm për lojtarët rusë dhe përdoruesit në vendet fqinje.

Procesi i hapjes së llogarisë WebMoney

Procesi i hapjes së një llogarie WebMoney është pak a shumë i ngjashëm me atë të ndjekur kur regjistroheni me shumicën e kuletave elektronike. Për fillestarët, përdoruesit duhet vetëm të vizitojnë faqen zyrtare të WebMoney dhe të klikojnë në opsionin për të hapur një llogari të re.

Pasi të klikoni në kërkesën "hap llogarinë e re", përdoruesit do të pritet të plotësojnë të dhënat e tyre në fushat e përcaktuara - emrin, adresën, emailin dhe numrin e telefonit. Ju mund të përdorni ose emailin ose numrin e telefonit për regjistrimet e mëvonshme. Sidoqoftë, WebMoney i siguron çdo përdoruesi një numër unik identifikimi 12-shifror (WMID) në çdo hyrje të suksesshme.

Procesi i Regjistrimit mund të përmblidhet në hapat kryesorë të mëposhtëm:

 • Klikoni në regjistrim
 • Futni një numër telefoni
 • Futni të dhënat personale
 • Vendos fjalëkalimin
 • Konfirmimi me email

WebMoney vepron si një ndërmjetës midis llogarisë fillestare të financimit dhe krijuesit të basteve. Ndërsa shumica e njerëzve përdorin bankat e tyre për të financuar llogarinë WebMoney, ka mënyra të shumta për të marrë fonde, duke përfshirë paratë nga përdoruesit e WebMoney.

Gjithashtu, kjo mënyrë pagese lejon paratë e gatshme nga pikat e vendosura, megjithëse ky opsion është i disponueshëm kryesisht në Rusi ose në vendet ku është krijuar shërbimi. Megjithatë, vlen të përmendet se vetëm individët 12 vjeç e lart lejohen të hapin një llogari.

Opsionet e mbështetjes së klientit të WebMoney

WebMoney ka një departament të shquar të mbështetjes së klientit, megjithëse ky mund të mos jetë një nga opsionet e tij më të forta. Në përgjithësi, përdoruesit mund të arrijnë në departamentin e mbështetjes duke përdorur dy opsione kryesore, telefon dhe email. Për mbështetje teknike, përdoruesit mund të hyjnë në ekipin mbështetës përmes telefonit.

Vlen gjithashtu të përmendet se përdoruesit mund të marrin ndihmë përmes support.wmtransfer.com dhe të dorëzojnë një biletë në varësi të llojit të mbështetjes që u nevojitet - kërkesa financiare, teknike, zyrtare, rrjetet sociale dhe një qendër shtypi. Në pjesën më të madhe, mbështetja e WebMoney u përgjigjet pyetjeve dhe i zgjidh problemet menjëherë.

Me pak fjalë, këtu janë disa nga detajet e kontaktit të disponueshëm të ofruara nga WebMoney:

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi