Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me UnionPay

Një numër në rritje i faqeve të basteve ka frymëzuar ndryshime radikale në industrinë e lojërave të fatit. Në të kaluarën e afërt, ishte mjaft e vështirë për lojtarët aziatikë të merrnin pjesë në bastet e Sporteve për shkak të mungesës së metodave të përshtatshme të pagesës. Fatmirësisht, sistemet e pranuara botërisht si UnionPay i bënë realitet ëndrrat e bastorëve.

Sot, Kina është epiqendra e trendit në rritje në lojërat eSports. UnionPay është ofruesi kryesor i kartave të kreditit dhe debitit dhe lejon transaksionet e lojërave të fatit. Shumë prodhues bastesh kanë bashkëpunuar me UnionPay dhe ne kemi zgjedhur një listë të shkurtër të sajteve që shkojnë një milje shtesë për të ofruar opsione të gjera eSport, kërkesa të ulëta bonusi, siguri të nivelit të lartë dhe tërheqje të shpejta.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me UnionPay
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rreth UnionPay

UnionPay është një korporatë e shërbimeve financiare me seli në Shanghai, Kinë. Ajo u krijua më 26 mars 2002, për të ofruar karta krediti/debiti në Azi. Deri në vitin 2015, UnionPay kishte kaluar tashmë MasterCard dhe Visa në vlerën e transaksioneve të kryera nga klientët. Megjithatë, është ende rrjeti më i madh i kartave në botë, me mbi 7 miliardë karta.

Popullariteti i UnionPay

UnionPay përdoret kryesisht nga Kina dhe i shërben një komuniteti të madh blerësish në Malajzi, Singapor, Filipine dhe mbi 160 vende të tjera. Falë pranimit të tij universal, bastebërësit më të mirë UnionPay janë shumë të njohur brenda dhe jashtë vendit.

Tregtarët që operojnë në më shumë se 125 tregje pranojnë shlyerjet e UnionPay në dyqan, në internet dhe brenda aplikacionit. Në varësi të nevojave të përdoruesit, mënyrën e pagesës ofron shërbime shtesë: UnionPay QuickPass, SecurePay, SecurePlus dhe ExpressPay.

 • UnionPay QuickPass: Një sistem pa kontakt për përpunimin e pagesave përmes kartave me çip, telefonave inteligjentë dhe orëve inteligjente. Tani është i disponueshëm në Australi, Korenë e Jugut, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Kanada.

 • ExpressPay Klientët gëzojnë transaksione të shpejta sepse nuk kanë nevojë të dalin nga faqja e tregtarit qoftë duke paguar nëpërmjet ndërfaqeve celulare apo desktop.

 • SecurePay: Rrit sigurinë financiare duke skanuar kodet QR në portën e e-banking për kuletat celulare.

 • SecurePlus: Lejon përdoruesin të pranojë pagesa ndërkombëtare përmes kartave të debitit/kreditit që UnionPay është partner.

Si të bëni një depozitë me UnionPay

Bastet në eSports në një librari të UnionPay janë të thjeshta. Bastet e financimit janë po aq të thjeshta sa përdorimi i një karte krediti tipike në një dyqan online. Përpara se të filloni procesin, kontrolloni për gjendjen e kartës suaj dhe kufijtë e depozitave të bastdhënësit. Ju nevojiten fonde të mjaftueshme dhe respektoni kufirin e caktuar për të pasur sukses.

Ndiqni këto hapa për të ngarkuar para në llogarinë tuaj të basteve.

 1. Shkoni në faqen e pagesave të libralidhësit dhe klikoni në butonin e depozitimit
 2. Zgjidhni UnionPay
 3. Futni numrin e kartës, CVV-në dhe datën e skadencës
 4. Plotësoni shumën e depozitës
 5. Konfirmo pagesën

Nuk ka vonesa kur bëhet fjalë për depozitat në UnionPay. Shuma do të postohet në llogarinë tuaj të libralidhësit menjëherë. Tarifa e transaksionit ndjek të njëjtin model si pagesat me kartë krediti. Kjo do të thotë, UnionPay tarifon tregtarin online (bërësin e basteve në këtë rast) dhe jo ju si klient. Kjo tarifë përfshin komisionin UnionPay (0.1%) dhe përqindjen e bankës (0.7%).

Përdorimi i UnionPay në libralidhësit në internet

Kartat UnionPay janë të sigurta dhe të besueshme edhe nëse jeni duke luajtur në një treg kumari me rrezik të lartë si Tajlanda ose Kazakistani. Mënyra e pagesës është e përkryer për baste rekreative. Kur vendosni një depozitë me një kartë krediti UnionPay, duhet të kaloni një vërtetim me 2 faktorë pasi të plotësoni CVV-në. Do t'ju duhet të vendosni një kod PIN dhe një kod OTP për një kartë debiti.

Si të bëni një tërheqje me UnionPay

Duke qenë sistemi më i përhapur i pagesave me karta, UnionPay vërteton tërheqjet nga faqet e basteve eSports. Pagesat mund të kenë tarifa shumë të ulëta ose pa tarifa fare. Megjithatë, kjo ndryshon sipas termave dhe kushteve të rezervistëve të ndryshëm. Tërhiqni fitimet tuaja në këto hapa:

 1. Gjeni faqen ku libralidhësi përpunon pagesat
 2. Zgjidhni UnionPay si metodën që dëshironi të merrni fitimet
 3. Futni shumën për të marrë para
 4. Plotësoni verifikimin e nevojshëm
 5. Prisni që ofruesi i eSports të miratojë kërkesën tuaj

Kufijtë e shumës për tërheqjet janë vendimtare. Mos harroni të kontrolloni shumën minimale dhe maksimale të parave që mund të nxirrni. Ky mund të mos jetë problem për fillestarët, por mund të nënkuptojë shumë për lojtarët e lartë, fitimet e mundshme të të cilëve janë masive.

Disa rezervistë të UnionPay mund të vendosin kufizime për tërheqjet tek ofruesit e tjerë bankar. Pra, nëse vendosni të fitoni para me një sistem alternativ pagese, sigurohuni që të keni lexuar deri në thelb shtypjen e imët.

Të mirat dhe të këqijat e UnionPay

Faqet e basteve UnionPay ofrojnë një përvojë të qetë, të sigurt dhe intuitive të lojtarëve. Depozitat dhe tërheqjet përdorin praktika të forta sigurie dhe ende rezultojnë të jenë të përshtatshme për përdoruesit.

Platforma interaktive e UnionPay ka një prani globale, aq më tepër sepse ngarkon tarifa të papërfillshme transaksionesh. Megjithatë, këto libralidhës mund të mos favorizojnë lojtarët evropianë sepse UnionPay përdoret kryesisht në Azi. Meqenëse rrjeti po zgjerohet në Evropë, gjërat mund të ndryshojnë së shpejti.

Pro

 • Transaksione me kosto efektive - pa tarifa në POS
 • Kufijtë e ulët të depozitave
 • Siguri e fortë financiare

Kundër

 • Duhet të ndani të dhënat tuaja bankare kur regjistroheni për UnionPay. Kjo do të thotë se autoritetet mund të gjurmojnë këto detaje

Procesi i hapjes së llogarisë UnionPay

Bankat anëtare të UnionPay kanë të drejtë të lëshojnë karta në emër të shoqërisë mëmë. Ju duhet të keni mbushur moshën minimale ligjore për të aplikuar për këto karta. Në varësi të vendit tuaj të banimit, mund t'ju nevojiten kredencialet e mëposhtme për të hapur një llogari UnionPay:

 • ID e lëshuar nga qeveria
 • Numri i Sigurimeve Shoqërore
 • NID
 • Certifikata e pajtueshmërisë tatimore
 • Dëshmi e adresës
 • Numri i telefonit
 • Fotot e madhësisë së pasaportës

Si të krijoni një llogari

 • Zgjidhni llojin e kartës UnionPay që dëshironi, p.sh., kartë debiti, kartë krediti me parapagesë, kartë komerciale, kartë teme dhe kartë premium
 • Specifikoni degën tuaj të preferuar të bankës
 • Jepni emrin tuaj të plotë, datën e lindjes, numrin e celularit, emailin, adresën dhe detaje të tjera personale
 • Shënoni kutinë e kushteve dhe kushteve dhe dorëzoni të dhënat tuaja
 • Merrni një kod me SMS për të autorizuar aplikacionin

Nëse llogaria juaj e UnionPay mbetet joaktive për më shumë se 12 muaj, do të tarifoheni 4,95 dollarë. Mund të inkorporoni një aplikacion celular ose të përdorni zgjidhjen pa kontakt jashtë linje. Aplikacioni UnionPay lehtëson pagesa të sigurta dhe të përshtatshme me një rrëshqitje të vetme në mbi 48 territore. Një skanim i kodit QR pranohet gjithashtu në miliona dyqane në Kinë dhe 31 vende të tjera.

Mbështetja e klientit të UnionPay

Në faqen ndërkombëtare të UnionPay, do të gjeni një listë të opsioneve të kontaktit për vende të ndryshme. Kjo perfshin:

 • Numri i kutisë postare
 • Linja telefonike e shërbimit ndaj klientit
 • Faks
 • Email

Do të gjeni gjithashtu një listë të adresave fizike për zyrat e UnionPay në Kinë, Singapor, Korenë e Jugut, Dubai, Japoni dhe Kazakistan. Janë përfshirë edhe adresat për Francën, Rusinë, SHBA-në, Meksikën, Kanadanë, Sidnein dhe Afrikën e Jugut.

Nëse nuk mund të kontaktoni kujdesin ndaj klientit përmes numrit të telefonit të kompanisë, përdorni linjën telefonike të shërbimit ose dërgoni një email dhe ata do të përgjigjen sa më shpejt që të jetë e mundur. Ndërkohë, mund të përdorni seksionin FAQ në qendrën e ndihmës për çdo pyetje në lidhje me përdorimin e kartës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi