Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Payeer

Ardhja e kuletave elektronike ishte ndër zbulimet më të rëndësishme në botën e lojërave të fatit në internet. PayPal dhe Skrill nuk janë të vetmet kuleta elektronike të pranuara gjerësisht për bastet online; shumë site të lojërave të fatit tani pranojnë Payeer. Futbollistët nga e gjithë bord mund të bastojnë në faqet e njohura të basteve online esports pa kufizime gjeografike. Sistemi i pagesave dixhitale me rritje të shpejtë lehtëson depozitat e shpejta dhe u jep lojtarëve një shans për të kapur oferta të ndryshme si bonuset e regjistrimit.

Nuk është e lehtë të vish baste online esports me Payeer. Por faqet e pakta të disponueshme rekomandohen shumë për çdo kumarxhi. Payeer ofron mënyra të shumta për të financuar një llogari lojtari me një kosto të ulët transaksioni. Ai gjithashtu bën një mënyrë tërheqëse pagese për rrotullat e lartë falë limiteve të larta të shpenzimeve.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rreth basteve të Payeer Esports

Payeer është një sistem pagese elektronike i shpikur nga Paycorp Limited në 2012 në Estoni. Ajo operon sipas standardeve të Komisionit të Shërbimeve Financiare të Vanuatu dhe drejtohet përmes një kompanie private të kufizuar Financiare.

Regjistruar si një sistemi bankar online nga Ministria Estoneze e Çështjeve Ekonomike dhe Komunikimeve, Payeer është një përshtatje e përkryer për transfertat ndërkombëtare nëpërmjet SWIFT. Për të ruajtur sigurinë e transaksioneve, kompania ka përdorur kriptimin SSL dhe vërtetimin e shumëfishtë të përdoruesve, duke përfshirë njoftimet SMS.

A është Payeer një metodë popullore depozitimi për bastet e sporteve?

Megjithëse relativisht i ri në botën e lojërave të fatit, Payeer është i disponueshëm në mbi 200 vende dhe rreth 5,000 banka; përdoret veçanërisht gjerësisht në Skoci dhe Azi. Është një nga zgjedhjet më të mira për transaksionet e lojërave të fatit, duke përfshirë pagesën për baste esports.

Përdoruesit mund të blejnë artikuj në internet ose të marrin para përmes Payeer në nivel lokal dhe ndërkombëtar në EUR, USD dhe Rubla Ruse (RUB). Për më tepër, Payeer është një platformë me shumë kriptomonedha që mbështet tregtimin e shtatë kriptove.

Shërbimi renditet lart si metoda më e besueshme e depozitave në internet në faqet e basteve gjigante dhe faqet e internetit të lojërave të fatit esports. Faktorë të tjerë që kanë kontribuar në popullaritetin e tij në bastet e sporteve janë aplikacioni intuitiv dhe përshtatshmëria për speciale bonuse të mirëseardhjes.

Depozitimi me Payeer

Për shkak se Payeer integrohet me ofrues të shumtë pagesash ndërkombëtarë, ai mund të plotësohet me shumë karta bankare, karta dhuratash, kuleta elektronike dhe kriptomonedha.

Ai gjithashtu lidhet me llogaritë bankare dhe konverton automatikisht monedhën për ta bërë atë të pajtueshme me faqe e basteve esports. Gjëja më e mirë është se nuk zbulon llogarinë bankare ose detajet e kartës së përdoruesit. Bastet e sporteve që preferojnë transferime të shpejta globale duhet ta marrin parasysh atë.

Përdorimi i Payeer për të bastuar në Esports

Përpara se të vendosë një depozitë, lojtari duhet të kontrollojë kufijtë e depozitave, të cilat mund të jenë nga 10 dollarë. Vlera ndryshon nga një vend në tjetrin. Ja se si të bëni një depozitë të shpejtë dhe të përshtatshme me Payeer.

 • Lojtari lidhet me librin e tij të sporteve elektronike
 • Në faqen bankare, përdoruesi zgjedh 'Depozitë'
 • Një logo e Payeer do të shfaqet midis opsioneve të disponueshme
 • Lojtari shënon Payeer si metodë depozitimi
 • Ato tregojnë madhësinë e depozitës për transferim dhe burimin e fondeve
 • Tjetra është plotësimi i detajeve të llogarisë Payeer
 • Verifikimi i transaksionit vijon
 • Një njoftim do të dërgohet pas një depozitimi të suksesshëm Kur të përfundojë, shuma bëhet e disponueshme për vendosjen e basteve në pak minuta. Rezervuarët e pagesave nuk paguajnë për depozitimin, por klienti mund të ketë një kosto që varion nga 0-5%, në varësi të origjinës së fondit të tyre.

Si të bëni një tërheqje me Payeer

Kumarxhinjtë që kënaqen me bastet online esports me Payeer shpresojnë të fitojnë para në një moment. Por të gjitha pagesat depozitohen në llogarinë e portofolit elektronik dhe jo në MasterCard ose llogarinë bankare të lojtarit.

Procesi i Tërheqjes

Procesi i mëposhtëm është ajo që duhet për të arkëtuar fitimet.

 1. Në libralidhësin në internet, përdoruesi klikon në arkë e ndjekur nga Tërheqja
 2. Të gjitha opsionet e pagesës do të paraqiten në një listë
 3. Lojtari zgjedh Payeer dhe jep detajet e llogarisë së tij
 4. Ata përcaktojnë se sa duhet të arkëtojnë në e-Wallet-in e tyre
 5. Verifikimi i të ardhurave të transaksionit

Fitimet do të kreditohen në llogarinë Payeer të lojtarit menjëherë pasi libralidhësi të verifikojë transferimin. Kjo duhet të ndodhë brenda një dite pune nga përfundimi i procedurës së mësipërme. Përdoruesit që duan të transferojnë fonde në bankën e tyre, kartën e kreditit ose në eWallet mund ta bëjnë këtë pasi paratë të arrijnë Payeer. Megjithatë, transferimi i së njëjtës shumë në një llogari bankare mund të zgjasë deri në tre ditë pune.

Tarifat e Paguesit dhe Kufijtë e Tërheqjes

Tërheqjet e paguesve janë pa pagesë dhe nuk zbatohen kufizime në shumën që mund të mbajë ePortofoli. Një libralidhës esports është i vetmi vend me një limit, kështu që lojtarët duhet të kontrollojnë shumat maksimale dhe minimale të tërheqshme përpara se të bëjnë një kërkesë.

Në shumicën e faqeve të internetit, shuma minimale e tërheqjes është 10 dollarë, ndërsa kufiri maksimal varet nga rezervisti, megjithëse më i lartë se metodat e tjera bankare. Megjithatë, përdoruesit që kanë aktivizuar njoftimet me SMS për transaksionet tarifohen 0,05 dollarë dhe 0,95% për transferim, përkatësisht, transfertë lokale dhe ndërkombëtare.

Të mirat dhe të këqijat me Payeer

Përfitimet kryesore të pagesave të Payeer janë si më poshtë.

Pro

 • Pagesat e menjëhershme
 • Pranimi në mbarë botën
 • Përdor një aplikacion celular të lehtë për tu naviguar
 • Transferet P2P në karta dhe llogari bankare
 • Pranueshmëria për bonuse dhe promovime të lojërave të fatit
 • Mban aktivitetin e lojërave të fatit të fshehur nga autoritetet lokale
 • E përputhshme me sisteme të shumta bankare dhe platforma kripto
 • Kurset ekonomike të këmbimit të monedhës
 • Kufijtë më të lartë të tërheqjes së basteve

Kundër

Disavantazhet e lojërave të fatit në esports me Payeer përfshijnë:

 • Vetëm një numër i kufizuar rezervistësh esports pranojnë Payeer
 • Kufij të rreptë të tërheqjes për llogaritë e paverifikuara (deri në 999 dollarë në ditë)
 • Transaksionet me Mastercard janë të kufizuara në disa vende
 • Lejon transaksione vetëm në tre monedha
 • Tarifat për njoftimet SMS
 • Asnjë bisedë e drejtpërdrejtë
 • Procesi i ngadaltë KYC

Procesi i hapjes së llogarisë së paguesit

Kushdo që ka mbushur moshën minimale ligjore mund të hapë një llogari Payeer dhe të shkarkojë aplikacionin në pajisjen e tyre iOS ose Android. Aplikacioni celular lehtëson menaxhimin e lehtë të fondeve. Përdoruesit e interesuar kanë nevojë për një adresë emaili, një kartë identifikimi formal dhe një adresë fizike. Një llogari bankare nuk është e detyrueshme për t'u bërë klient Payeer.

Si të krijoni një llogari Payeer

 1. Klienti shkarkon aplikacionin Payeer
 2. Ata hapin butonin "krijo llogari"
 3. Aplikacioni do të kërkojë një adresë emaili
 4. Një kod verifikimi do të dërgohet në adresën e dhënë të emailit dhe krijohet një llogari
 5. Përdoruesi tregon emrin e përdoruesit, fjalëkalimin, kodin sekret dhe vendin e banimit
 6. Tjetra është dhënia e një ID të skanuar dhe vërtetimi i adresës aktuale të dikujt

Pas përfundimit të hapit të mësipërm, përdoruesi mund të plotësojë llogarinë e tij Payeer dhe të fillojë të vendosë baste në faqet e basteve online esports. Ofruesi nuk ngarkon tarifa mujore të mirëmbajtjes dhe nuk ka gjendje minimale të llogarisë. Me protokolle të fuqishme të kriptimit, kjo metodë pagese siguron që asnjë përdorues i paautorizuar të mos ketë akses në detajet dhe fondet e klientit.

Opsionet e mbështetjes së klientit të Payeer

Herë pas here, përdoruesit e Payeer përjetojnë pengesa kur përdorin këtë sistem pagese. Për çdo pyetje, ata duhet të kontaktojnë departamentin e kujdesit ndaj klientit përmes:

 • Telefonatë (+1 646 658 3695)
 • Faqja e FAQ
 • Formulari online

Paguesi u përgjigjet pyetjeve të klientëve brenda 1 deri në 24 orë. Stafi mbështetës përdor kryesisht rusisht dhe anglisht kur u përgjigjet klientëve. Nëse dikush plotëson formularin në internet, ai duhet të përfshijë adresën e tij të emailit, temën dhe një mesazh të detajuar. Ekziston gjithashtu një mundësi për të bashkangjitur një dokument. Më pas, ata do të kontaktohen përmes emailit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi