22BET - About

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

About

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet. 

Pavarësisht se është një hyrje relativisht e re në peizazhin e lojërave në internet, 22Bet po ecën me shpejtësi drejt shndërrimit në platformën e zgjedhur të lojërave në internet midis lojtarëve online. I famshëm për seksionin e tij të gjerë të librave sportiv, 22Bet mirëpret mijëra lojtarë që kërkojnë të hyjnë në aksion çdo ditë.

Të gjitha detajet që duhet të dini rreth 22Bet esports

E njohur si një platformë kryesisht bastesh sportive, 22Bet u ofron lojtarëve në internet mijëra tregje të ndryshme bastesh në pikat e lidhura me sportin dhe ngjarjet sportive ndërkombëtare me disa nga shanset më tërheqëse.

Që nga fillimi i saj, kompania ka krijuar marrëdhënie të rëndësishme me personalitete të njohura sportive si Nuno Gomes, një ndërkombëtar portugez dhe ish-futbollisti gjerman Kevin Kuranyi. Një tjetër lëvizje e dukshme e bërë nga 22Bet drejt avancimit të pranisë së saj në kamaren e basteve sportive ishte marrëveshja e saj dyvjeçare e partneritetit me gjigantët francezë të futbollit, Paris Saint-German.

22 Bast sot

Ndërsa bën hapa të rëndësishëm në bastet sportive, ajo ka zgjeruar gjithashtu seksionin e saj sportiv për të përfshirë një kazino të dëshirueshme. Aktualisht, seksioni i kazinosë dhe sporteve janë linja e shpëtimit të 22Bet, por kompania ka qenë e prirur të përmirësojë ofertën e saj, me "Live Lotto Channel" që luan një rol jetësor në rritjen e audiencës së saj.

Vlen gjithashtu të theksohet se 22Bet ka ndërtuar një infrastrukturë të rëndësishme të lojërave të fatit që përfshin të gjitha kontinentet kryesore, duke e bërë atë opsionin kryesor për lojtarët që kërkojnë një platformë që garanton kënaqësi të përsosur. Që nga viti 2021, aktualisht mbulon më shumë se 1000 tregje bastesh sportive, lojëra kazino në internet, sporte virtuale dhe, më e mira nga të gjitha, eSports.

Mënyrat e pagesës në 22Bet

Përveç sigurisë dhe opsioneve të shumta të basteve, opsionet e pagesës janë gjithashtu një konsideratë kryesore midis lojtarëve të kazinosë. Shumëllojshmëria e opsioneve të pagesës në dispozicion të lojtarëve të 22Bet varet nga vendndodhja e tyre.

22Bet renditet lart në departamentin e pagesave falë listës së tij të gjerë të mënyrave të pagesës, shumica e të cilave mund të përdoren për depozita dhe tërheqje. Shumica e opsioneve të depozitave të ofruara këtu lejojnë depozita të menjëhershme, ndërsa tërheqjet mund të kërkojnë një kohë pritjeje relativisht të gjatë për arsye sigurie.

Në përgjithësi, përvoja e 22Bet është miratuar gjerësisht nga mijëra lojtarë, me fokus të rëndësishëm drejt seksionit të tyre të ri të eSports. Thënë kështu, ky artikull kërkon t'ju ofrojë një ide mbi frymën e ofertave të 22Bet dhe pse lojtarët e shohin atë më se të përshtatshme për nevojat e tyre sportive.

Të mirat dhe të këqijat me 22Bet

Ashtu si çdo kazino tjetër në internet atje, 22Bet ka pikat e forta dhe mangësitë e veta unike. Pjesa më e mirë në lidhje me të mirat dhe të këqijat është se ato mund të jenë unike për lojtarë të ndryshëm. Si e tillë, dobësia e një lojtari mund të jetë një avantazh për një tjetër. Thënë kështu, këtu është një listë me të mirat dhe të këqijat e 22Bet.

Pro

  • Uebsajt miqësor për përdoruesit: 22Bet del mjaft mirë nga blloqet për sa i përket krijimit të përshtypjeve të para. Faqja e internetit është super e pastër, ndërsa në mënyrë intuitive ofron shumë informacione.
  • Miqësore për celularin: 22Bet është një libralidhës miqësor për celularët, ofertat e të cilit janë optimizuar për telefonat inteligjentë dhe tabletët. Edhe lojtarët që luajnë lojëra eSports në ekrane më të vogla e shohin këtë platformë veçanërisht tërheqëse.
  • Pagesa të sigurta dhe të shpejta: 22Bet është shumë i sigurt nga pikëpamja teknike. Ai përdor protokolle të avancuara të sigurisë në internet që garantojnë pagesa të sigurta dhe të shpejta. Për më tepër, lojtarët janë të siguruar se çdo informacion personal i shpërndarë në këtë platformë është i sigurt nga ndërhyrës kibernetikë.
  • Bonus bujar i mirëseardhjes: 22Bet ka vendosur një bonus bujar mirëseardhjeje që do të tundonte çdo lojtar të ri të eSports. Lojtarët mund të aktivizojnë bonusin e mirëseardhjes me vetëm 1 € deri në 122 €. Pavarësisht, lojtarëve ekzistues u garantohen bonuse të rregullta si p.sh Bonusi i ringarkimit të së premtes për t'i mbajtur ato.
  • Gama gjithëpërfshirëse e opsioneve të pagesës : Mënyrat e pagesës së 22Bet janë një përkufizim i vërtetë i një paradoksi të zgjedhjes, me një larmi të madhe zgjedhjesh. Më e mira nga të gjitha, shumica e këtyre metodave të pagesës janë të shpejta, të besueshme dhe të sigurta.

Kundër

  • Transmetimet e drejtpërdrejta të lojës mbeten të padisponueshme
  • Tërheqjet e kredive dhe të transfertave bankare mund të zgjasin jashtëzakonisht shumë gjatë kohës së pikut të lojërave

Pse të bastni në 22Bet

22Bet është një libralidhës i shquar. Çdo lojtar duhet të zgjedhë një "kazino online me reputacion". Duke marrë parasysh këtë rregull, 22Bet është vendi ku duhet të jetë një lojtar që kërkon një kazino ku ndihet i mbrojtur si klientë.

Lojtarët e ESports të interesuar për të vënë baste në 22Bet janë padyshim me fat. Si fillim, kjo platformë ofron një listë të gjatë të tregjeve të basteve për garat e League of Legends. Nuk mungojnë opsionet për të vënë bast për ligat profesionale duke filluar nga BE, NA LCS, LCK dhe LPL. Lojtarët mund të shkojnë për opsionet e fituesit të ndeshjeve, të luajnë bixhoz për fituesit e turneut ose të provojnë baste akumuluese kur kanë një ndjenjë të fortë për parashikimet e tyre.

Baste të drejtpërdrejta në eSports mund të jetë një tërheqje kryesore për çdo lojtar bast. 22Bet ka një seksion të mrekullueshëm të basteve në lojë që i lejon lojtarët të hidhen direkt në aksion dhe të provojnë fatin e tyre. Më mirë akoma, shanset e tyre të basteve të drejtpërdrejta janë padyshim të drejta, gjë që do t'u mundësojë lojtarëve të kenë vlerë të madhe për paratë e tyre.

22Bet vlerësohet jashtëzakonisht mirë kur bëhet fjalë për t'u ofruar lojtarëve të saj një shumëllojshmëri opsionesh pagese. Vëllimi i madh i metodave të pagesave të lejuara këtu, duke filluar nga transfertat bankare, kartat e kreditit si Visa dhe MasterCard, kuletat elektronike si Skrill dhe Neteller e deri te kriptovalutat si Bitcoin dhe Litecoin, e bëjnë atë tërheqës për lojtarët e eSports. Në disa raste, lojtarët mund të përdorin shërbimet e pagesave celulare, të cilat janë duke u përhapur me shpejtësi.

Një tjetër arsye pse lojtarët e eSports preferojnë 22Bet është se ai ofron hapësirë të mjaftueshme frymëmarrjeje për klientët e saj. Lojtarët e rinj mund të bastojnë me vetëm 1 € ose edhe më pak në një bast të vetëm. Kjo krijon një mundësi të përsosur për lojtarët e rinj që të mësojnë pa iu nënshtruar rreziqeve të panevojshme. Megjithatë, lojtarët me përvojë kanë lirinë të përkulen më shumë dhe të rrisin shumat e tyre të fitimeve nga bastet e vetme.

Total score8.7
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (12)
Bonus cashback
Bonus ndeshje
Bonus pa depozitë
Bonus parash pa pagesë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjes
Bonusi javor
Bonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (39)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bullgare
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Gjermane
Gjermane austriake
Greke
Hebraike
Hindi
Holandeze
Hungareze
Indoneziane
Irlandeze
Italiane
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Shqipe
Sllovake
Spanjolle
Suedeze
Tajlandeze
Turke
Vietnameze
Çeke
LicencatLicencat (2)
Curacao
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (73)
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Biatlon
Bileta gërvishtëse
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Craps
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futsalli
Gara me kuaj
Gara me varka
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Injustice 2
Karlingu
Kazino Holdem
Keno
Kriketi
Lakros
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mahjong
Mortal Kombat
Motorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Politika
Punto Banco
Regbi
Rocket League
Ruletë
Shah
Shigjetat
Sic Bo
Slotat
Snooker
Sportet dimërore
Sportet virtuale
Sportive
Street Fighter
Surfing
Tekken
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Video Poker
Volejbolli
Zagarët
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
MonedhatMonedhat (68)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Birri Etiopian
Bolivianos boliviane
Bolívari Venezuelian
Cedi Ganez
Dinar Jordanez
Dinari Algjerian
Dinari Serb
Dinari Tunizian
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami Maroken
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Singaporit
Drami Armenian
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Ruandeze
Franga Zvicerane
Guaraní Paraguajan
Hryvnia Ukrainase
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Islandeze
Krona Suedeze
Kuanza e Angolës
Kuna Kroate
Kwacha Zambian
Lari Gjeorgjian
Leku Shqiptar
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Manati Azerbaixhanas
Marka e Bosnjes dhe Hercegovinës
Meticali i Mozambikut
Naira Nigeriane
Paundi Egjiptian
Paundi Sudanez
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Peso uruguaiane
Pula Botsvaneze
Reali Brazilian
Riali Iranian
Riali i Omanit
Rieli Kamboxhian
Rubla Bjelloruse
Rubla ruse
Rupia Indoneziane
Rupia indiane
Saudi Riyal
Shilinga Keniane
Shilinga Tanzaniane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Sikli izraelit
Somi Uzbekistanas
Taka e Bangladeshit
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
22bet Partners
ShtetetShtetet (163)
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Dominika
Egjipti
Ekuador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Grenada
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Haiti
Honduras
Hong Kongu
India
Indonezia
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli i Krishtlindjeve
Ishulli i Manit
Islanda
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Maqedonia
Maroku
Mauritania
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Portugalia
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Republika Çeke
Ruanda
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sri Lanka
Suazilandi
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Habanero
Inbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY