Lajme

February 16, 2024

Wingman's Digital Threat Sight u hoq dhe municion Pool Nerfed: Apex Legends Season 20 Changes

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Lojtarët e Apex Legends kanë shprehur pakënaqësinë e tyre me pamjen e Wingman's Digital Threat dhe pishinën e saj të municioneve në sezonin 20. Megjithatë, ankesat e tyre janë adresuar me shpejtësi nga zhvilluesit.

Wingman's Digital Threat Sight u hoq dhe municion Pool Nerfed: Apex Legends Season 20 Changes

Pamja e kërcënimit dixhital të Wingman është hequr

Gjatë një sesioni të sulmeve të ALGS në Amerikën e Veriut, fansat vunë re se pamja Dixhitale e Kërcënimit të Wingman, e cila lejon përdoruesit të shohin armiqtë përmes ekraneve të tymit, u zëvendësua me një pamje 1x HCOG. Ky ndryshim u prit me miratimin e lojtarëve profesionistë dhe tifozëve të tjerë. Heqja e pamjes së Kërcënimit Dixhital ishte e qëllimshme, siç konfirmohet nga projektuesi i armëve Apex Eric Canavese në Twitter/X.

Pishina e municioneve Nerfed

Përveç heqjes së pamjes së Kërcënimit Dixhital, zhvilluesit gjithashtu reduktuan rezervën e municioneve të Wingman nga 110 plumba në 90. Ky rregullim synon të balancojë armën dhe të parandalojë mbizotërimin e saj.

Ndikimi i Ndryshimeve

Zbatimi i shpejtë i këtyre ndryshimeve në sezonin 20 befasoi shumë lojtarë, të cilët nuk ishin të sigurt nëse ishte një nervoz i qëllimshëm apo një gabim i paqëllimshëm. Historikisht, zhvilluesit e Apex kanë qenë më pasivë në bërjen e rregullimeve, duke i ruajtur zakonisht për përditësime sezonale ose ngjarje të mesit të sezonit. Sidoqoftë, Wingman paraqiti disa probleme në sezonin 20, pasi ishte tashmë një armë e fuqishme me potencial të lartë dëmtimi dhe aftësi për të rrëzuar shpejt armiq të shumtë. Heqja e pamjeve të Kërcënimit Dixhital nga SMG-të e goditi në mënyrë indirekte Wingman, duke e bërë atë të vetmen armë të aftë për të parë përmes tymit me rreze të mirë dhe dëmtim të lartë.

Popullariteti i Wingman

Popullariteti i Wingman në sezonin 20 u rrit më tej me futjen e sistemit të përmirësimit të legjendës. Ky sistem përfshinte një përmirësim të nivelit të tretë për Lifeline, i cili e ktheu atë përfundimtare në një paketë kujdesi që përmbante një armë të nivelit të kuq, mitik. Si rezultat, ekipet me Lifeline kishin një shans më të lartë për të marrë një Wingman përmes aftësisë së saj përfundimtare.

Pritje pozitive

Ndryshimet në Wingman janë pritur mirë nga lojtarët profesionistë dhe komuniteti. Dominimi i armës në lojën e renditur dhe pro u pa si shtypëse, dhe nervat kanë sjellë lehtësim për shumë lojtarë.

konkluzioni

Pamja e Kërcënimit Dixhital të Wingman është hequr përgjithmonë dhe pishina e tij e municioneve është reduktuar në sezonin 20 të Apex Legends. Këto ndryshime synojnë të balancojnë armën dhe të adresojnë shqetësimet e lojtarëve. Përgjigja nga lojtarët profesionistë dhe komuniteti ka qenë jashtëzakonisht pozitive. Lojtarët inkurajohen të përshtaten me këto ndryshime dhe të vazhdojnë ta shijojnë lojën me besim.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme