Lajme

April 28, 2022

Udhëzuesi i basteve eSports eSports FIFA eBotëror 2022

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Një nga ngjarjet e shumëpritura të eSports këtë vit është FIFA eWorld Cup 2022, turneu më prestigjioz në skenën e FIFA eSports. Po, ka shumë turne të tjerë të FIFA-s për të bastuar, por ato nuk tërheqin ndikimin që vjen me Kupën e Botës ee FIFA. Në këtë artikull, lojtarët mund të mësojnë gjithçka që duhet të dini rreth këtij turneu të ardhshëm.

Udhëzuesi i basteve eSports eSports FIFA eBotëror 2022

Çfarë është FIFA eBotëror?

Kupa e Botës FIFA është turneu më i madh eSports dhe më i lakmuari në sportet elektronike të FIFA-s. Konkursi filloi në 2004 si FIFA Interactive World Cup (FIWC) përpara se të riemërohej në FIFA eWorld Cup. Turneu organizohet nga EA Sports në bashkëpunim me FIFA.

Fatkeqësisht, tifozët kanë qenë të zhgënjyer në dy vitet e fundit pasi të dyja turnet e Kupës së Botës FIFA 2020 dhe 2021 u anuluan për shkak të pandemisë. Por tani që gjërat kanë filluar të ftohen dhe madje edhe sportet e rregullta po luhen, Kupa e Botës e FIFA-s duhet të rikthehet në vitin 2022.

Kur është Kupa e Botës e FIFA-s?

Nuk ka asnjë komunikim zyrtar nga organizatorët apo Faqet e basteve eSports nëse do të ketë një Kupë eBotërore të FIFA-s këtë vit. Thënë kështu, nuk ka gjithashtu data zyrtare se kur do të zhvillohet ngjarja. Organizatorët, EA Sports dhe FIFA, ka të ngjarë ta shpallin atë së shpejti për të plotësuar zhurmën rreth turneut të planifikuar të Kupës së Botës FIFA në Katar. Do të jetë një kohë shumë e mirë për bastorët pasi do të ketë shumë opsione bastesh futbolli.

Bastet e FIFA e Botërorit

FIFA është ndër sportet elektronike më të njohura në peizazhin e basteve sportive. Është gjithashtu loja më e njohur e simulatorit të futbollit, duke ia kaluar Konami Pro Evolution Soccer (PES). Në skenën e basteve, ai është i preferuari jo vetëm i entuziastëve të FIFA-s. Adhuruesit e basteve tradicionale të futbollit po hyjnë gjithashtu në aksion.

Interesante, lojtarët i shohin bastet e FIFA-s shumë më mirë sesa bastet në futbollin virtual. Kjo sepse videoloja e FIFA-s ka një prekje njerëzore. Një tjetër arsye pse FIFA është e njohur është grafika dhe loja realiste. Kjo është ndryshe nga sportet virtuale, të cilat kanë grafikë dhe lojë të mërzitshme. Së treti, ka shumë opsione bastesh në internet në bastet e Kupës së Botës FIFA. Lojtarët mund të bastojnë fituesin e turneut, fituesin e ndeshjes, fituesin e pjesës së parë/kohës së plotë, totalin (golat, letrat, këndet, etj.), handikapet, etj. lejon lojtarët të bastojnë në ndeshjet në vazhdim

Ekipet më të mira të FIFA-s për të vënë bast

Industria e FIFA eSports ka tërhequr dhjetëra FIFA eSports skuadrat, secili duke parë lavdinë e ngritjes së trofeut. Por ashtu si në futbollin e jetës reale, ka skuadra me vlerësime më të larta dhe ekipe mesatare. Si një bast, fokusi është te skuadrat me probabilitet të lartë për të fituar, skuadrat me lojtarë pro A+. Pra, cilat do të jenë skuadrat më të mira për të vënë bast në Kupën e Botës ee FIFA 2022?

Ka shumë skuadra kryesore të FIFA eSports për të bastuar. Renditja aktuale e vendos veshjen me bazë në Londër Fnatic në krye, e ndjekur nga Tundra Esports, gjithashtu me qendër në Londër. E treta në listën e ekipeve më të mira të FIFA eSports është CompLexity Gaming, e ndjekur nga Rogue, Team QLASH, Ninjas in Pyjamas, VfLWolfsburg, Vitality Ajax Amsterdam eSports dhe The Imperial.

Skuadrat e mësipërme janë më të mirat për momentin, por para kësaj mund të ketë transferime për t'i tronditur sadopak gjërat. Kjo është arsyeja pse është e këshillueshme që të mbani kontakte me zhvillimet në vazhdim.

Këshilla për bastet e Kupës së Botës e FIFA

Ashtu si bastet tradicionale të futbollit, lojtarët mund të përdorin disa këshilla për të rritur shanset e tyre për të fituar. Pra, cilat janë disa nga këshillat e shkathëta në bastet e FIFA eWorld Cup?

  • Së pari, është e rëndësishme të ndiqni të gjitha turnet e nivelit të lartë të luajtura në përgatitjen e Kupës së Botës elektronike. Këto ngjarje u japin kumarxhinjve një paraqitje të shkurtër të gjendjes aktuale të ekipeve të FIFA-s. Me këtë informacion, bastorët mund të jenë në gjendje të vlerësojnë më saktë forcën e secilit ekip.
  • Këshilla e dytë e rëndësishme është të vlerësoni në mënyrë kritike aftësinë e ekipit eSports dhe jo atë të ekipit të jetës reale që veshja eSports po përdor. Në FIFA eSports, është aftësia e lojtarit profesionist të FIFA-s që ka më shumë rëndësi.
  • Është gjithashtu një ide e zgjuar për të kërkuar bonuse të basteve eSports në internet. Faqet më të mira të basteve eSport ofrojnë bonuse fitimprurëse mirëseardhjeje për lojtarët e rinj. Ekzistojnë gjithashtu bonuse të ringarkimit, kthim parash dhe promovime të tjera.
  • Së fundi, shikoni se çfarë thonë faqet e këshillave të basteve eSport. Parashikimet nga lojtarët e FIFA-s mund të mos jenë 100%, por ato mund të ndihmojnë bastuesit të marrin vendime më të mira. Analiza e gjasave është gjithashtu thelbësore.

Përfundimi

Kjo është e gjitha, njerëz, Kupa e Botës e fundit FIFA 2022 Udhëzues i basteve eSports. Duke marrë parasysh që dy turnetë e fundit nuk janë mbajtur, Kupa e Botës e FIFA 2022 do të rikthehet me bujë. Prisni një grup të madh talentesh dhe ndoshta një çmim më të madh. Ndërkohë, ka disa gara dhe turne të FIFA-s në vazhdim dhe të ardhshëm për të vënë bast përpara se të shpallet Kupa e Botës e FIFA-s.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme