Lajme

February 13, 2024

Skull and Bones: Cross-Save and Cross-Progression Shpjeguar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Skull and Bones, i disponueshëm në PlayStation 5, Xbox Series X|S dhe PC, u ofron lojtarëve mundësinë për të eksploruar detin e hapur dhe për t'u përfshirë në beteja emocionuese detare. Por për ata që e zotërojnë lojën në platforma të shumta, lind pyetja: a e mbështet ajo ruajtjen e tërthortë dhe përparimin e kryqëzuar?

Skull and Bones: Cross-Save and Cross-Progression Shpjeguar

Cross-Save në Kafkë dhe Kocka

Lajmi i mirë është se Skull and Bones me të vërtetë mbështet kursimet e kryqëzuara dhe përparimin e kryqëzuar. Kjo do të thotë që lojtarët mund të vazhdojnë pa probleme aventurën e tyre në një platformë tjetër pa humbur përparimin e tyre. Procesi është automatik dhe pa probleme, për sa kohë që ju hyni në lojë duke përdorur llogarinë tuaj Ubisoft.

Për shembull, nëse filloni të luani Skull and Bones në PlayStation 5, por më vonë vendosni të kaloni në PC, gjithçka që duhet të bëni është të hyni në lojë në PC me të njëjtën llogari Ubisoft që keni përdorur në PS5. Përparimi juaj do të mbartet dhe ju mund të vazhdoni aty ku e keni lënë.

Çfarë bartet ndërmjet kursimeve

Kur bëhet fjalë për transferimin e përparimit dhe artikujve tuaj midis platformave, Skull and Bones ofron një sistem bujar. Shumica e sendeve tuaja do t'ju shoqërojnë në udhëtimin tuaj, duke siguruar një tranzicion të qetë. Artikujt e mëposhtëm janë të kyçur në skedarin tuaj të ruajtjes, pavarësisht nga platforma:

 • Argjendi
 • Forca të blinduara
 • Projekte
 • Mallrat
 • Artikuj kozmetikë
 • Emocionet
 • Mobilje
 • Materiale
 • Hartat
 • Dispozitat
 • Armët

Megjithatë, ekziston një përjashtim. Ari, monedha premium që përdoret për blerjen e kozmetikës dhe Premium Smuggler Pass, nuk ndahet nëpër platforma. Nëse keni blerë Gold në versionin PS5 të Skull and Bones, nuk mund ta përdorni në versionin e PC, edhe nëse përdorni të njëjtën llogari Ubisoft.

Si përfundim, Skull and Bones ofron funksionalitet ndër-ruajtjeje dhe ndër-progresioni, duke i lejuar lojtarët të shijojnë aventurat e tyre pirate në platforma të ndryshme duke ruajtur përparimin e tyre dhe shumicën e artikujve të tyre. Pra, pavarësisht nëse preferoni detin e hapur në PlayStation 5, Xbox Series X|S ose PC, mund të lundroni me besim, duke e ditur se udhëtimi juaj do të vazhdojë kudo që zgjidhni të luani.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme