Lajme

May 12, 2022

Rainbow Six Siege Viti 7 Sezoni 1

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rainbow Six (R6) Siege Viti 7 Sezonet 1 sapo mirëpritën Velin e Demonit. Para publikimit zyrtar më 15 mars 2022, kishte shumë raportime në treg. Ndërsa disa rrjedhje janë realizuar, shumë prej tyre nuk janë realizuar. Megjithatë, të gjitha këto shërbyen vetëm për të pikturuar tablonë e asaj që do të vinte.

Rainbow Six Siege Viti 7 Sezoni 1

Velja e Demonit, e cila shënoi sezonin e parë të vitit të 7-të, u lançua së fundmi. Kjo bëri që fansat e Rainbow Six Siege të mirëpritën një modalitet të ri - Team Deathmatch, një operator të ri vello Azami dhe një mori përditësimesh të reja. Pas publikimit të tij, lojtarëve iu dha një shans për të provuar përditësimet e fundit falas, me javën e lojës falas nga 17 mars deri më 24 mars 2022.

Azami, Operatori i Ri Rainbow Six Siege

Përditësimi më i fundit i R6 Siege 'Demon Veil' erdhi me disa shtesa të reja. Lojtarët dhe bast eSport entuziastët i kanë mirëpritur ngrohtësisht këto ndryshime, pasi ato ndihmojnë në përmirësimin e përvojës së përgjithshme të lojërave. Një nga ndryshimet kryesore ishte prezantimi i një Operatori të ri të quajtur Kana 'Azami' Fujiwara, personazhi i dytë japonez që u rendit si Operator në lojë.

Historia e pasme e Azamit

Historia e personazhit e prezanton atë si një oficer policie me motoçikletë, pikat e të cilit për të shprehur veten ishin luftimet fizike dhe moda. Sipas historisë, pasionet e saj erdhën që nga fëmijëria e saj, kur i përdori ato për t'u shpëtuar rregullave të ngurta në shtëpinë e saj. Ajo punoi shumë dhe u ngjit në gradat e Policisë së Sigurisë, një departament ekspertësh që mbrojnë VIP-at në Japoni. Megjithatë, ajo kishte një natyrë të dhunshme dhe shpesh kritikonte se duhej të largohej nga departamenti. Ajo përfundoi si truproje personale në sektorin privat. Pamja e njohur e Azamit bazohet në Policinë Japoneze të Sigurisë.

Veglat dhe Armët e Azamit

Ngarkesa e Azamit nuk përmban një pushkë gjuajtëse të caktuar ose pushkë sulmi, ndryshe nga disa operatorë të mëparshëm. Në vend të kësaj, ajo është e armatosur me një automatik 9x19VSN dhe armë gjahu ACS12 si armët e saj kryesore. Mitralozi ka një shpejtësi prej 750 rpm dhe 34 dëmtime plumbash. Arma e gjahut mban karikatorë me 31 fishekë, gjë që i ndihmon asaj të mos i mbarojnë shpejt plumbat. Arma e saj dytësore e paracaktuar është një pistoletë D50. Ajo ka gjithashtu një tel me gjemba dhe një granatë goditëse si dy veglat e saj të vetme.

Barrierat Kiba

Ngarkesa e përgjithshme e Azamit nuk është mbresëlënëse për një operator. Sidoqoftë, pajisjet e saj unike bëjnë një ndryshim mjaft të madh në lojë. Parafernalia e saj unike, Kiba Barriers, është e para e këtij lloji në lojë. Ndryshe nga mburojat e tjera që zakonisht bllokojnë sulmet nga përpara, Barrierat Kiba mund të përdoren për të vendosur një material që zgjerohet dhe shndërrohet në një substancë antiplumb si betoni. Materiali i vendosur është një përzierje e tretësirës K-13 dhe përbërjes L-7. Kimikatet janë vendosur në një Kunai, të fshehur në këllëfin e kyçit të dorës së saj.

Barrierat Kiba mund të mbulojnë vrimat në mure, tavane, dysheme dhe kudo në hartë. Ekziston një material për të mbajtur mburojën rrethore, duke mbrojtur lojtarin nga çdo kënd. Sipas stilistit të lojës Clement Dominic, pengesat Kiba mund të jenë ndër pajisjet më thelbësore dhe që ndryshojnë lojën për mbrojtësit kur përdoren me mjeshtëri.

Roli kryesor i Azamit

Azami mund të marrë përsipër çdo rol mbrojtës. Megjithatë, sipas Clement, Azami duhet të qëndrojë pranë lojtarëve spirancë në mënyrë që ajo t'i mbrojë ata. Ajo gjithashtu duhet të jetë afër objektivit për të përdorur aftësitë e saj arkitekturore për të ndaluar çdo shkelje që mund të provojnë sulmuesit. Në përgjithësi, strategjitë e lojës së secilit lojtar do të përcaktojnë mënyrën më të mirë të përdorimit të karakterit. Të apasionuarit pas basteve eSports në internet do të përfitojnë nga aftësitë e saj mbrojtëse të shtuara sa herë që bëjnë baste në anën mbrojtëse.

Harta e thjeshtë e Emeraldit të Ri

Pasi e kanë pritur për më shumë se tre vjet, lojtarët e R6 Siege janë shpërblyer me një hartë të re dhe interesante. Ka pasur ripërpunime të shumta të hartave që nga publikimi i Fortress në dhjetor 2018, por asgjë veçanërisht e re. Demon Veil i çon lojtarët në një vend krejtësisht të ri, Rrafshinat Emerald të Irlandës.

Harta përmban stoli të zbukuruara dhe tavane të larta të frymëzuara nga klubet luksoze të vendit. Pavarësisht gjithë entuziazmit dhe ankthit të lojtarëve për të shijuar hartën e re, ata do të duhet të presin deri në mes të sezonit, siç është paralajmëruar nga zhvilluesit. Zhvilluesit gjithashtu pretendojnë se nuk do të bëjnë asnjë ripunim të hartës në Operacionin Demon Veil për shkak të lëshimit të vonë.

Mënyrat e lojës dhe ndryshimet e lojës

Sipas zhvilluesve, R6 Siege po kërkon të zgjerojë listën e tij të luajtjes. Kjo do të shohë disa mënyra të reja të lojës të prezantuara ndërsa sezoni përparon. Team Deathmatch tashmë është lançuar dhe përfshirë në listën e përhershme të luajtjes. Ai përfshin dy ekipe, secila nga pesë lojtarë, që konkurrojnë në një garë për të marrë 75 vrasje.

Modaliteti i lojës nuk përfshin pajisje, që do të thotë se Barrierat Kiba të Azamit nuk mund të përdoren atje. Lojtarët mund të përdorin vetëm armatimin bazë dhe nuk përballen me dënime të braktisjes. Zhvilluesit e konsiderojnë atë një ngrohje të shkëlqyer për hartën e re. Ai gjithashtu rrit numrin e tregjeve të basteve në internet të ofruara nga faqet e basteve eSport. Futbollistët tashmë po kërkojnë këshilla për bastet në esport për të përfituar nga ky version i ri.

Ndryshimet e shumta të vogla padyshim që do të pasurojnë përvojën e përgjithshme të lojrave. Gjithashtu do të ketë disa përmirësime në teknologjinë e fytyrës, të cilat do të zbatohen në personazhet e ardhshëm. Sidoqoftë, lojtarët tashmë mund të përjetojnë disa përmirësime në veprim me Azamin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme