Nis sezoni i ri i Dota 2 DPC

Lajme

2022-03-10

Adhuruesit e Dota 2 në mbarë botën janë në një vit tjetër emocionues me fillimin e sezonit të ri të Dota Pro Circuit (DPC). Sezoni i Valve filloi më 29 nëntor 2021. Ai do të shohë skuadrat e Dota 2 të dalin kundër njëra-tjetrës në ligat rajonale, duke kërkuar një biletë për në The International (TI).

Nis sezoni i ri i Dota 2 DPC

Sezoni i ri merr të njëjtin format si sezoni 2021. Në vend që të ftohen ekipet në TI, fituesit e ligave rajonale sipas numrit të pikëve do të kualifikohen drejtpërdrejt. Megjithatë, me ndryshime të vogla do të rritet numri i turneve për t'u ofruar më shumë skuadrave një shans kualifikimi. Do të ketë tre gara kryesore, tre gara rajonale dhe një garë e fundit për skuadrat që bien vetëm jashtë vendeve kualifikuese.

Çfarë të presësh në sezonin e ri

Lojtarët tani kanë edhe një shans për të provuar epërsinë e tyre rajonale kur e luftojnë atë me ekipet në rajonin e tyre. Fansat gjithashtu kanë mundësinë të ndjekin, mbështesin, apo edhe bast në Dota 2 ekipet. Ekipet që kanë munguar në regjistrim tani janë me afat.

Kalimi i ri i betejës

Valve ka shtuar një shtesë për t'i bërë dy pasime në sezonin e ri, ku tifozët dhe lojtarët marrin vetëm një çdo vit. Kjo është një përgjigje ndaj pandemisë që solli shtyrjen e edicionit të fundit të The International. Kjo do të vijë si një shkulje e mirëpritur për dashamirët e konkurrencës kryesisht popullore. 

Leja e re do të publikohet për edicionet rajonale të sezonit. Leja do t'u japë skuadrave akses në shumë gjëra të këndshme dy herë gjatë sezonit. Do të jenë të disponueshme kozmetika e zakonshme, këmbanat dhe bilbilat.

Gjithashtu, loja me fantazi do të jetë më e shpeshtë gjatë gjithë sezonit. Duke përdorur kartat fantazi të Valve, lojtarët mund të zgjedhin listat javore. Këto do të përdoren për të mbledhur pikë që rrisin shanset për të marrë shpërblime më të ëmbla dhe më të mëdha me kalimin e betejës.

Konkurrencë më e fortë

Me grupin e zgjeruar të kualifikimeve, do të ketë skuadra më konkurruese në sezonin e ri. Sezoni i fundit u fitua nga Team Spirit, një veshje që u konsiderua kryesisht si një i dobët dhe i jashtëm. Këtë sezon, gjigantët që ndjejnë fituesit eventualë do të jenë jashtë për të bërë një deklaratë. Kjo i bën lojërat edhe më emocionuese për fansat.

Pjesëmarrje e kufizuar

Ndërsa bota dukej se po dilte nga kufizimet e pandemisë, zbulimi i varianteve të reja do të thotë që organizatorët e turneut duhet të vendosin më shumë masa sigurie. Kapaciteti i njerëzve që do të shkojnë në ambiente do të reduktohet ndjeshëm. Prova e vaksinimit mund të jetë një domosdoshmëri në disa vende.

Thënë kështu, ligat Dota 2 duhet të ofrojnë pushim në një kohë kur pandemia është e prirur të përhapë errësirë. Përveç çmimeve prej 280,000 dollarësh për rrëmbim në çdo rajon, emocioni i shikimit të skuadrave që luftojnë me njëri-tjetrin është diçka për t'u kujdesur në çdo rajon. Tifozët gjithashtu mund të zgjedhin të ndjekin disa nga lojërat në internet për të reduktuar rastet e kontaktit fizik.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close