Lajme

April 13, 2023

Lojërat më të mira sportive në Mr. Green në 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

një qendër lojërash fati me një ndalesë. Përveç lojërave të kazinosë, kjo faqe ka tregje bastesh sportive që mbulojnë sportet tradicionale dhe virtuale. Z. Green është gjithashtu ndër faqet më të mira të basteve eSports në 2024 .

Në vitet e fundit, bastet eSports kanë qenë tregu me rritje më të shpejtë në skenën e lojërave të fatit në internet. Statistikat e fundit vlerësojnë industrinë e basteve eSports në 66 miliardë dollarë. Për të hyrë në këtë treg të ri, William Hill PLC, kompania nënë e zotit Green, u fut në bast eSports.

2024 do të jetë një vit fantastik për Z. Green eSport bast tifozët pasi tregjet për të gjitha lojërat më konkurruese janë në dispozicion. Shikoni disa nga lojërat më të mira eSports për të bastuar te Mr. Green këtë vit në këtë përmbledhje.

Arena e betejës në internet me shumë lojtarë (MOBA)

Nuk ka dyshim që lojërat MOBA janë më të njohurat në skenën e basteve eSports. Si fillim, videolojërat MOBA janë lojëra strategjike që vendosin dy ekipe në një fushë beteje të paracaktuar. Ata janë të njohur sepse janë socialë dhe gjithashtu nxisin punën ekipore duke bashkuar lojtarë nga e gjithë bota. Në Z. Green, entuziastët e basteve eSports kanë disa lojëra MOBA për të bastuar në 2024 .

E para është Dota 2. Zhvilluar dhe publikuar nga Valve, Dota 2 është video-loja më e njohur në skenën e basteve. Ai vendos dy ekipe prej pesë vetash në një betejë ku secili ekip ka një bazë për të mbrojtur dhe, në të njëjtën kohë, kampin e armikut për të shkatërruar. Dota 2 krenohet me dhjetëra turne gjatë gjithë vitit, me The International si crème de la crème.

Blockbuster i Riot Games League of Legends (LoL) është një tjetër lojë e mirë për të vënë bast te Mr. Green. Kjo video lojë me shumë lojtarë në arenën e betejës në internet përfshin dy ekipe me pesë persona në betejën "Lojtari kundër lojtarit" (PVP). Çdo ekip mbron gjysmën e tij ndërsa përpiqet të pushtojë anën kundërshtare të hartës. LoL ka shumë turne gjatë gjithë vitit, kështu që lojtarët nuk do të humbasin tregjet e basteve.

Heroes of the Storm është një tjetër lojë MOBA eSports me vlerësim më të lartë nga Blizzard Entertainment. Është shumë e ngjashme me lojërat e tjera MOBA dhe krenohet me disa mënyra të lojës. Adhuruesit e kësaj loje mund të gjejnë edhe tregjet e basteve Heroes of the Storm në Mr. Green eSports.

Lojëra me revole

Për lojtarët në lojëra me qitje, z. Green është gjithashtu vendi që duhet të jetë. Lojërat me qitje janë video lojëra aksioni ku lojtarët përdorin armë dhe armë të tjera me qëllim që të shkatërrojnë armikun. Shumica e lojërave me qitje në eSports janë gjuajtëse në vetën e parë (FPS).

Z. Green po ndërton ngadalë portofolin e lojërave eSports. Ky libralidhës ka shumë tregje Counter-Strike: Global Offensive. Tifozët e kësaj loje FPS mund të bastojnë me rezultate të tilla si fituesi i ndeshjes, rezultati i saktë, barazimi pa bast, fituesi i raundit të pistoletës, handikapet, fituesi i hartës, etj. Në 2024 , zoti Green me siguri do të zgjerohet në divizione të tjera, për shembull, Valorant dhe Tom Clancy's Rainbow Six Siege.

Lojëra strategjike

Lojtarët që shijojnë lojërat strategjike nuk janë lënë jashtë në 2024 . Z. Green ka shtuar dy lojëra strategjike të njohura në portofolin e tyre të tregjeve të basteve eSports.

Adhuruesit e lojës strategjike në kohë reale fantastiko-shkencore StarCraft II: Wings of Liberty mund t'i vënë paratë e tyre në ekipet më të mira të eSports në faqen e basteve Mr. Green. StarCraft mbetet një nga sportet elektronike më të shikuara dhe të sponsorizuara në botë. Këtu përsëri, ka shumë opsione bastesh.

Lojë tjetër strategjike e disponueshme në Mr. Green është Hearthstone, një lojë me letra kolektive nga Blizzard Entertainment. Hearthstone është gjithashtu aktiv në Faqet e basteve eSports, duke përfshirë z. Green.

Simulatorë sportiv

Siç sugjeron emri, lojërat simuluese sportive janë ato që imitojnë sportet e vërteta. Deri më tani, ka simulatorë sportivë në futboll, basketboll, motorsport, futboll amerikan dhe kriket, ndër të tjera. Në skenën e eSports dhe basteve, futbolli dhe basketbolli janë lojëra klasike simuluese sportive.

Sigurisht, si videoloja më e mirë e simulatorit të futbollit, FIFA shfaqet në tregjet e disponueshme të basteve në këtë bastvënës. Përveç FIFA-s, ka edhe turne PES që z. Green i mbulon. Tregjet e basteve të futbollit janë ndër më të kërkuarit në 2024 , kështu që padyshim që Z. Green do ta përmirësojë lojën e tij këtu.

Përveç tregjeve tradicionale të basteve të basketbollit, z. Green ka gjithashtu shumë tregje bastesh NBA 2K në linjë. NBA 2K22 i lëshuar së fundmi, kësti i 23-të i ekskluzivitetit, është fokusi kryesor në skenën e sporteve elektronike NBA 2K. Prisni shumë opsione bastesh basketbolli në turnetë e ardhshëm.

Në të vërtetë, z. Green është një forcë për t'u marrë parasysh kur bëhet fjalë për bastet e sporteve elektronike në 2024 . Faqja e basteve mbulon të gjitha lojërat e eSports dhe ngjarjet eSports më të vlerësuarat. Kjo është ajo që e bën atë një nga faqet më të mira të basteve eSports sot. Është interesante se z. Green ka shumë bonuse për eSports për të kërkuar, nga bonusi i mirëseardhjes deri te një bonus ringarkimi. Kjo është në një përpjekje për të pohuar veten si një lider tregu në bastet eSports.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Fushata "Monopoly GO Victory": Fito shpërblime të mëdha dhe zare falas
2024-02-16

Fushata "Monopoly GO Victory": Fito shpërblime të mëdha dhe zare falas

Lajme