Lajme

February 15, 2024

Zotëroni artin e krijimit të energjisë në zeje të pafundme

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në Infinite Craft, krijimi i energjisë mund të duket si një detyrë themelore, por kërkon pak mendim dhe përpjekje. Megjithatë, padyshim që ia vlen të bëhet pasi mund të përdoret për të krijuar një gamë të gjerë artikujsh të tjerë. Energjia është thelbësore për aktivitetet e përditshme dhe krijimin e gjërave të reja.

Zotëroni artin e krijimit të energjisë në zeje të pafundme

Krijimi i Energjisë

Për të krijuar energji në Infinite Craft, duhet të ndiqni disa hapa. Rruga më e shkurtër përfshin dy komponentë kryesorë: Energjinë Elektrike dhe Diellin. Pasi t'i keni këto dy elemente, mund të merrni lehtësisht panelin diellor dhe mullirin me erë, të cilat të dyja gjenerojnë energji.

Krijimi i energjisë elektrike

Krijimi i energjisë elektrike është një proces mjaft i thjeshtë. Ju mund të krijoni energji elektrike duke ndjekur këto hapa:

 1. Zjarri + Uji = Avulli
 2. Steam + Steam = Cloud
 3. Re + Zjarr = Rrufeja
 4. Rrufeja + Avulli = Energjia Elektrike

Dielli përpunues

Krijimi i Diellit në Infinite Craft mund të bëhet në mënyra të ndryshme, por këtu është një recetë relativisht e lehtë:

 1. Zjarri + Tokë = Lavë
 2. Lava + Tokë = Guri
 3. Guri + Guri = Gur
 4. Lava + Zjarri = Vullkan
 5. Gurë + Vullkan = Meteor
 6. Meteor + Tokë = Hënë
 7. Hënë + Tokë = Eklips
 8. Eklipsi + Zjarri = Dielli

Krijimi i paneleve diellore dhe mullinjve me erë

Pasi të keni marrë Elektricitetin dhe Diellin, mund t'i kombinoni ato për të krijuar një panel diellor. Paneli diellor më pas mund të përdoret për të marrë një mulli me erë, i cili nga ana tjetër gjeneron energji. Këtu është procesi i përpunimit:

 1. Energjia elektrike + Dielli = Paneli diellor
 2. Paneli diellor + Era = Mulliri me erë
 3. Mulliri me erë + Zjarri = Energji

Zhbllokimi i energjisë

Zhbllokimi i Energjisë në Infinite Craft hap një botë mundësish. Me Energjinë, ju mund të krijoni teknologji të përparuara si Makina dhe Rreze Laser, si dhe të përfshiheni në aktivitete fizike që kërkojnë energji, të tilla si kërcimi. Lëreni kreativitetin tuaj të egra dhe zbuloni se çfarë teknologjish dhe aktivitetesh të tjera mund të krijoni me Energy. Duke kombinuar Energjinë me fjalë të rastësishme, ju mund të krijoni një shumëllojshmëri të gjerë artikujsh të rinj. Në Infinite Craft, mundësitë janë të pafundme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme