Lajme

February 13, 2024

Zhbllokoni Skins Exciting në Betejat e Betejës së Sezonit të Nëntë të Overwatch 2

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Sezoni i nëntë i Overwatch 2 ka mbërritur, duke sjellë me vete një sërë përditësimesh emocionuese dhe veçori të reja. Nga ndryshimet në lojën konkurruese dhe aftësitë e heroit te një ripërpunim i Pharah dhe rregullimet në hartën e Junkertown, ky përditësim është një ndryshim i lojës.

Zhbllokoni Skins Exciting në Betejat e Betejës së Sezonit të Nëntë të Overwatch 2

Battle Pass Skins

Një nga pikat kryesore të sezonit të nëntë është "Battle Pass", i cili u ofron lojtarëve mundësinë për të ngritur nivele dhe për të zhbllokuar "skins" ekskluzive. Ekzistojnë gjithsej nëntë lëkura në dispozicion, secila me dizajnin e vet unik dhe opsionet e personalizimit.

 • Lëkura e Moira's Mythic Spirit Caller është çmimi i fundit, i disponueshëm në nivelin 80.
 • Heronjtë e tjerë të paraqitur në kalimin e betejës përfshijnë Soldier: 76, Illari, Bastion, Torbjörn, Mei, Roadhog, Winston dhe Widowmaker.

Lëkurat e shquara

Ndërsa Moira zë në qendër skenën me lëkurën e saj mitike, lëkurat e tjera në betejën e kalimit janë po aq mbresëlënëse:

 • Shadowchild Illari (niveli 1) shfaq një përzierje të mrekullueshme të dritës dhe hijes.
 • Ramen Bastion (niveli 10) është një kthesë e lezetshme dhe e shijshme në dizajnin e heroit.
 • Tentacle Horror Torbjörn (niveli 20) është vërtet i tmerrshëm, me tentakulat e tij të frikshme.
 • Shikuesi i Mallkuar Mei (niveli 30) nxjerr një atmosferë misticizmi dhe largpamësisë.
 • Horror Hog Roadhog (niveli 40) është po aq frikësues si kurrë më parë, me një pamje vërtet të tmerrshme.
 • Ringmaster Winston (niveli 50) fton lojtarët në cirkun e tij të përdredhur, duke premtuar një përvojë emocionuese.
 • Endless Sight Widowmaker (niveli 60) siguron që askush nuk mund t'i shpëtojë shikimit të saj vigjilent.
 • Spirit Caller Moira (niveli 70) është një lëkurë mitike mahnitëse që tregon lidhjen e heroit me mbretërinë shpirtërore.
 • Beholder Sigma (niveli 80, Mythic) është një lëkurë rrëqethëse dhe enigmatike që do t'ju dërgojë të dridhura në shtyllën kurrizore.

konkluzioni

Pasoja e betejës e sezonit të nëntë të Overwatch 2 ofron një gamë të gjerë skinesh emocionuese për lojtarët për t'u zhbllokuar dhe shijuar. Pavarësisht nëse jeni adhurues i Moira-s ose preferoni heronj të tjerë, ka diçka për të gjithë. Mos e humbisni mundësinë për t'u ngritur dhe për të treguar lëkurën tuaj të re të preferuar në lojë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme