Lajme

February 13, 2024

Zhbllokoni sekretet e turpit në kafkë dhe kocka

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Skull and Bones, loja e shumëpritur, ka lansuar zyrtarisht më 13 shkurt, duke u ofruar lojtarëve mundësinë për të vazhduar udhëtimin e tyre ose për të filluar përsëri. Një nga mekanikët kryesorë në lojë është Infamy, i cili luan një rol vendimtar në përparimin e lojtarit. Në këtë artikull, ne do të eksplorojmë se çfarë është Infamy, si funksionon dhe renditjet e ndryshme të Infamy në Skull and Bones.

Zhbllokoni sekretet e turpit në kafkë dhe kocka

Çfarë është turpi në kafkë dhe kocka?

Infamy in Skull and Bones është ekuivalenti i pikëve të përvojës në lojëra të tjera. Ai përfaqëson nivelin tuaj të lojtarit dhe është një masë e famës tuaj si pirat. Renditja juaj Infamy është e dukshme për lojtarët e tjerë, duke i lejuar ata të vlerësojnë nivelin tuaj të ekspertizës.

Ndërsa ngjiteni në gradat Infamy, do të keni akses në misione më sfiduese dhe shefa të frikshëm. Shitësit do të jenë më të gatshëm t'ju shesin dhe një gamë më e gjerë anijesh, përmirësimesh, pajisjesh dhe artikujsh do të bëhet e disponueshme. Për më tepër, arritja e niveleve të caktuara Infamy do të zhbllokojë projekte ekskluzive specialiteti. Sa herë që arrini një nivel të ri Infamy, do të merrni gjithashtu artikuj misterioz në postë nga një donator anonim.

Rendit Infamy në Kafkë dhe Kocka

Skull and Bones aktualisht përmban 10 gradat Infamy, secila që përfaqëson një nivel të ndryshëm famë. Këto renditje, të renditura nga më e pakta tek më famëkeqja, janë:

  • I dëbuar
  • I poshtër
  • Rover
  • Freebooter
  • Buccaneer
  • Brigand
  • Marauder
  • Korsair
  • Prerje
  • Mbreti

Vlen të përmendet se Ubisoft mund të prezantojë renditje shtesë në të ardhmen nëse loja fiton popullaritet.

Si të ngrini gradën tuaj të turpit

Për të rritur gradën tuaj Infamy në Skull and Bones, ka disa qasje që mund të përdorni. Së pari, përparimi në fushatën kryesore natyrisht do të kontribuojë në gradën tuaj Infamy. Për më tepër, ju mund të ndërmerrni ngjarje dhe kontrata që gjenden në rajone të ndryshme. Këto kërkime anësore ofrojnë mundësi për të fituar përvojë dhe për të ndërtuar Infamy tuaj.

Sidoqoftë, është thelbësore të jeni të kujdesshëm dhe të shmangni marrjen e kontratave ose ngjarjeve që tejkalojnë gradën tuaj aktuale Infamy. Angazhimi në misione përtej aftësive tuaja mund të çojë në pasoja katastrofike. Ndërtimi gradual i përvojës suaj duke marrë përsipër misione në përputhje me gradën tuaj Infamy është mënyra më e sigurt dhe më efektive për të ngritur gradën tuaj.

Për ata që morën pjesë në beta e hapur Skull and Bones, përparimi u ndal në nivelin Brigand për shkak të një kapaku Infamy. Megjithatë, me nisjen e plotë të lojës, lojtarët tani mund të vazhdojnë udhëtimin e tyre dhe të pushtojnë detet edhe një herë.

Si përfundim, Infamy është një aspekt jetik i Skull and Bones, duke përcaktuar nivelin e lojtarit tuaj dhe duke zhbllokuar shpërblime dhe sfida të ndryshme. Duke përparuar strategjikisht nëpër rangjet Infamy dhe duke ndërmarrë misione të përshtatshme, lojtarët mund të ngjiten në majat e famës së piratëve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme