Lajme

February 14, 2024

Zhbllokoni hetimin e Ashen Corsair dhe pretendoni pasuritë e anijes

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Për të zhbllokuar hetimin e The Ashen Corsair në Skull and Bones, së pari duhet të arrini gradën Infamy të Buccaneer. Pasi të keni arritur këtë gradë, hetimet dhe thashethemet bëhen të disponueshme për të gjurmuar dhe zgjidhur. Shkoni te Magazina në Saint-Anne dhe kërkoni një gazetë në banakun e saj. Merre atë për të filluar hetimin e Ashen Corsair.

Zhbllokoni hetimin e Ashen Corsair dhe pretendoni pasuritë e anijes

Hetimi i Ashen Corsair është një seri të dhënash që duhet të ndiqni për të përfunduar kërkimin. Çdo e dhënë është e dokumentuar në skedën Hetimet e menysë Njohuri. Pasi të keni marrë një të dhënë të re, kontrolloni gjithmonë skedën Hetimet për të zbuluar hapin tjetër.

  1. Plaçkitja e vendbanimit Guerande: Hapi juaj i parë është të plaçkitni vendbanimin Guerande që ndodhet në jug të Saint-Anne. Përfundimi i valës së parë të plaçkitjes do t'ju ofrojë një të dhënë të re hetimi.
  2. Gjeni mesazhin në një shishe: Sipas shënimeve, më pas duhet ta gjeni mesazhin në një shishe në rajonin e Pellgut Perëndimor. Drejtohuni në postën e Ile Michel në rajonin e Pellgut Perëndimor dhe kërkoni për shishen. Mund të pjellë midis ishujve më të vegjël në jug të postit ose pikërisht përballë postit. Kërkoni një shkëlqim të artë në det.
  3. Gjueti The Ashen Corsair: Mesazhi në shishe zbulon se piratët po planifikojnë një kryengritje në The Ashen Corsair pranë postës së Tre vëllezërve. Lundroni afër postit dhe Ashen Corsair do të pjellë pranë ishujve. Sulmoni Ashen Corsair dhe hipni në të sapo të jetë e dobët. Mblidhni sa më shumë argjend të mundeni dhe lexoni shënimin përfundimtar në skedën e hetimeve për të përfunduar kërkimin.

Mbani mend, hetimi i Ashen Corsair është pjesë e edicionit Skull and Bones Premium dhe mund të mos jetë i disponueshëm menjëherë. Zhbllokoni hetimin duke arritur gradën Infamy të Buccaneer dhe ndiqni të dhënat për të kërkuar pasurinë e anijes.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme