Lajme

February 14, 2024

Zhbllokoni Fuqinë e Runës së Rritjes së Gjakut në sezonin klasik të zbulimit të WoW

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

World of Warcraft Classic Season of Discovery ka prezantuar një shumëllojshmëri Runes të reja që fuqizojnë personazhet në Azeroth vanilje. Një Rune e tillë është Blood Surge Rune, e krijuar posaçërisht për Warriors për të optimizuar përdorimin e tyre të shiritit Rage.

Zhbllokoni Fuqinë e Runës së Rritjes së Gjakut në sezonin klasik të zbulimit të WoW

Cilat janë Runet në sezonin klasik të zbulimit të WoW?

Në World of Warcraft Classic Season of Discovery, Runes janë mjete të fuqishme që zhbllokojnë aftësi të reja, magji ose pasive. Ato mund të përmirësojnë stilin tuaj të preferuar të lojës ose madje t'ju mundësojnë të eksploroni një rol krejtësisht të ri, të ngjashëm me Skill Books.

Fuqia e Runës së Rritjes së Gjakut

Blood Surge Rune është një ndryshim i lojës për Warriors, pasi përmirëson ndjeshëm aftësinë e tyre për të mbajtur matësat e tyre Rage. Me këtë Rune, Warriors tani mund të mbajnë nën kontroll nivelet e tyre Rage në mënyrë më efektive se kurrë më parë.

Si të merrni Runën e Rritjes së Gjakut

Për të përvetësuar Blood Surge Rune në World of Warcraft Classic Season of Discovery, Warriors duhet të hyjnë në zinxhirin e kërkimit Anyone Can Cook. Udhëtimi fillon duke marrë Recetën e Palexueshme, e cila bie nga Elite Ogres në Stromgarde Keep, që ndodhet në malësitë e Arathi.

Pasi të keni Recetën e Palexueshme, drejtohuni në skajin jugperëndimor të Malësisë së Arathi dhe flisni me Skonk, një zot NPC. Skonk do t'ju ofrojë një kërkim pasues që kërkon nga ju të grumbulloni tre artikuj:

  1. Hybrid Haunch – Drop nga Wild Gryphons në Hillsbrad Foothills.
  2. Balmy Brew - Gjetur në Bodrumin e Kalasë Angor në Badlands.
  3. Përzierja e Erëzave të Kontrabandës – Ndodhet në fund të një anijeje të mbytur në brigjet e malësive të Arathi.
  4. Venom vicioz - Mund të merret nga Merimangat në Kënetën e Dhimbjeve.

Midis këtyre artikujve, Brew Balmy është më sfidues për të gjetur. Megjithatë, ai mund të vendoset poshtë kuvertës si objekti i vetëm i ndërveprueshëm.

Pasi të keni mbledhur të katër artikujt, kthehuni në Skonk. Përgatituni për një betejë, pasi Skonk do të përpiqet t'ju luftojë. Mundeni atë dhe do të shpërbleheni me Runën e lakmuar Blood Surge.

Shpalosja e fuqisë së runës së rritjes së gjakut

Blood Surge Rune është krijuar posaçërisht për Warriors dhe rrit shumë mekanikun e tyre kryesor, Rage. Kur aktivizohen, Heroic Strike, Bloodthirst dhe Whirlwind kanë një shans 30 përqind për të shkaktuar një sulm Slam pa tërbim.

Si Luftëtar, menaxhimi dhe gjenerimi i Rage është vendimtar. Blood Surge Rune ju lejon të lëshoni sulme falas pa e varfëruar Rage tuaj, duke ju mundësuar të ekzekutoni rrotullimin tuaj më shpesh dhe të bëheni një tregtar më efikas i DPS.

Mos e humbisni mundësinë për të marrë Blood Surge Rune në World of Warcraft Classic Season of Discovery. Rritni potencialin e Luftëtarit tuaj dhe dominoni në fushën e betejës!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme