Lajme

February 14, 2024

Zhbllokoni Fuqinë e Fusioneve Speciale në Persona 3 Reload

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Persona 3 Reload prezanton Special Fusions, një veçori që lejon lojtarët të bashkojnë dy Persona së bashku për të krijuar më të fortë. Disa Fusione Speciale madje japin mundësinë për të krijuar Persona unik dhe të fuqishëm. Në total, ka 20 Fusione Speciale të disponueshme në Persona 3 Reload.

Zhbllokoni Fuqinë e Fusioneve Speciale në Persona 3 Reload

Përfitimet e Fusioneve Speciale

Çdo Persona Special në Persona 3 Reload i përket një Arcana të ndryshme dhe ka grupin e vet të pikave të forta dhe të dobëta. Pasja e një ose më shumë Personave Specialë në partinë tuaj aktive mund të përmirësojë shumë përvojën tuaj të lojës. Këta Persona sjellin aftësi dhe aftësi unike që mund të jenë të paçmueshme në beteja.

Zhbllokimi i Fusioneve Speciale

Ndryshe nga Personat e zakonshëm, Personat Specialë kanë një formulë fikse bashkimi. Për të bashkuar një Persona të veçantë, fillimisht duhet të zhbllokoni Personat parakusht. Çdo Fusion Special ka kërkesa specifike për zhbllokimin, të cilat mund të përfshijnë arritjen e pikave të caktuara në lidhjet tuaja sociale. Është e rëndësishme të siguroheni që i keni plotësuar të gjitha kushtet e nevojshme përpara se të provoni një Fusion Special.

Lista e Fusioneve Speciale

Këtu është një listë e të gjitha Fusions Speciale në Persona 3 Reload, së bashku me nivelin e tyre të kërkuar të shkrirjes, Arcana, Social Link dhe materialet e shkrirjes:

 • Fortuna (Fortune) - Niveli 15
 • Kalorës i zbehtë (Vdekja) - Niveli 23
 • Flauros (Hierophant) - Niveli 33
 • Black Frost (Budalla) - Niveli 37
 • Parvati (Priftëreshë) - Niveli 48
 • Mada (Njeriu i varur) - Niveli 57
 • Norn (Fortune) - Niveli 65
 • Alice (Vdekja) - Niveli 68
 • Kohryu (Hierophant) - Niveli 71
 • Mara (Kulla) - Niveli 75
 • Susano-o (Budalla) - Niveli 77
 • Thanatos (Vdekja) - Niveli 78
 • Masakado (Kulla) - Niveli 79
 • Beelzebub (Djalli) - Niveli 81
 • Shiva (Kulla) - Niveli 82
 • Asura (Dielli) - Niveli 85
 • Metatron (Aeon) - Niveli 87
 • Luciferi (Gjykimi) - Niveli 89
 • Mesia (Gjykimi) - Niveli 91
 • Orfeu Telos (Budalla) - Niveli 91

konkluzioni

Fusionet speciale në Persona 3 Reload u ofrojnë lojtarëve mundësinë për të krijuar Persona të fuqishëm dhe unikë. Duke zhbllokuar dhe bashkuar këta Persona të Veçantë, lojtarët mund të përmirësojnë aftësitë e partisë së tyre dhe të fitojnë një avantazh në beteja. Sigurohuni që të përmbushni kërkesat e zhbllokimit dhe eksperimentoni me Fusion të ndryshëm Special për të zbuluar potencialin e plotë të festës suaj.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme