Lajme

February 12, 2024

Zhbllokoni blloqet e pusit dhe përmirësoni bazën tuaj në Enshrouded

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Enshrouded ofron më shumë sesa thjesht luftim dhe mbijetesë. Ju gjithashtu mund të përmirësoni bazën tuaj dhe ta bëni atë sa më komod që të jetë e mundur duke përmirësuar blloqet, duke përfshirë përmirësimin nga Rough Wood në Blocks Well.

Zhbllokoni blloqet e pusit dhe përmirësoni bazën tuaj në Enshrouded

Zhbllokimi i blloqeve të pusit

Për të përmirësuar ndërtesën kryesore të bazës suaj, duhet të zhbllokoni më shumë blloqe pëlhure. Well Blocks është një nga materialet që mund të zhbllokoni. Për të zhbllokuar Well Blocks, ju duhet të përfundoni një kërkim të dhënë nga Carpenter. Kërkimi është quajtur në mënyrë të përshtatshme 'Blloqe pusi' dhe kërkon që ju të merrni blloqet nga thellësia e një pusi.

Përfundimi i kërkimit

Për të përfunduar kërkimin, drejtohuni te pusi Elixir më afër Shell Burrow. Kursori i hartës do t'ju drejtojë në vendndodhjen e blloqeve të pusit. Rrëshqitni poshtë dhe drejtohuni në veri për të arritur në ishullin ku ndodhen blloqet. Ju nuk keni nevojë të mposhtni Fall Monstrosity për të gjetur blloqet e pusit. Pasi të keni arritur në ishull, shkoni në shpellën në të majtë dhe do të gjeni blloqet në një sënduk.

Krijimi i blloqeve të puseve

Pas përfundimit të kërkimit, do të zhbllokoni recetën për Blocks Well. Për të krijuar një bllok pusi, do t'ju duhen 10 gur ranor dhe pesë lëngje qefini. Këta përbërës janë relativisht të lehtë për t'u mbledhur, prandaj sigurohuni që t'i rezervoni ato. Well Blocks janë një nga llojet e fundit të blloqeve që mund të zhbllokoni, së bashku me blloqet e kockave dhe blloqet e gurëve të gërryer.

konkluzioni

Zhbllokimi i recetës Well Blocks në Enshrouded ju lejon të përmirësoni bazën tuaj dhe ta bëni atë më komod. Duke përfunduar kërkimin dhe duke mbledhur përbërësit e nevojshëm, ju mund të krijoni Well Blocks dhe të përmirësoni bazën tuaj për të krijuar një hapësirë ​​jetese të rehatshme. Pra, filloni kërkimin, mblidhni materialet dhe përmirësoni përvojën tuaj të Enshrouded!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme