Lajme

February 15, 2024

Zhbllokimi i Reindrix: Mali i akullt në Palworld

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në Palworld, ka montime të ndryshme të lezetshme që lojtarët mund t'i zhbllokojnë, dhe një prej tyre është Reindrix i akullt. Ky Pal ka një pamje të ftohtë dhe mund të jetë veçanërisht sfiduese për t'u gjetur pasi endet vetëm nëpër dy vende specifike.

Zhbllokimi i Reindrix: Mali i akullt në Palworld

Gjetja e Reindrix-it

Nëse jeni duke luftuar në mjedise të nxehta ose keni nevojë për një shoqërues që është i aftë në Lëndë drusore dhe Ftohje, Reindrix është shoqëruesi i përsosur për ju. Këtu janë vendet ku mund të gjeni Reindrix:

  • Tower of the Free Pal Alliance: Kjo zonë e vogël e akullt në rajonin e mesëm të hartës është një vend ideal për të kërkuar Reindrix. Është e lehtë për t'u kontrolluar shpejt dhe ka disa pika të Udhëtimit të Shpejtë afër, duke rritur shanset tuaja për të pjellë pranë një.
  • Icy Weasel Hill: E vendosur pak në veriperëndim të zonës Tower of Free Pal Alliance, ky vend është një vend tjetër ku mund të gjendet Reindrix.

Aftësitë e Reindrix-it

Reindrix zotëron aftësitë e mëposhtme:

  • Elementi: Akull
  • Aftësia e partnerit: Trup i ftohtë (mund të kalohet dhe e mban kalorësin të freskët në mjedise të nxehta)
  • Përshtatshmëria e punës: Niveli i dytë i lëndës drusore dhe niveli i dytë i ftohjes
  • Rënie të mundshme: Organi Ice, Reindrix Venison, Briri dhe Lëkura
  • Uria: 7/10
  • Bio: "Brirët e saj transparente të kokës shkëlqejnë me të ftohtin e zeros absolute. Kushdo që i prek me duar të zhveshura ngrihet në çast dhe bëhet copë-copë."

Ndërsa Reindrix mund të mos jetë Pali më i mirë në fushat e tij të specializuara, ai është ende një montim i dobishëm dhe ka përshtatshmëri të qëndrueshme për punë. Ajo tejkalon shumicën e miqve mesatarë që do të hasni.

Duke kapur Reindrix

Kapja e Reindrix mund të jetë mjaft sfiduese, kështu që rekomandohet të përdorni një Pal Sphere të avancuar mirë, siç është një Hyper Sphere ose një Giga Sphere për të rritur shanset tuaja për sukses. Një sferë Giga është e mjaftueshme, kështu që këshillohet të ruani sferat tuaja më të mira për shokë më të ashpër.

Për të kapur Reindrix, është më mirë të ulni shëndetin e tij duke përdorur sulme dhe më pas ta kapni me një sferë Giga. Përdorimi i një Pal Sphere të rregullt do të rezultojë në shanse të dobëta, zakonisht rreth dy përqind, madje edhe me shëndet të ulët. Prandaj, rekomandohet të dobësohet Reindrix derisa pothuajse të mposhtet dhe më pas ta kapni shpejt me një sferë Giga. Shumica e Reindrix që hasen janë midis nivelit 20 dhe nivelit 30, duke i bërë ato mesatarisht të vështira, por jo tepër të vështira për t'u kapur.

konkluzioni

Ndërsa Reindrix mund të mos jetë një nga montimet më të mira në Palworld, ai është ende një shtesë e rëndësishme për Paldeck-un tuaj. Përqendrohuni në marrjen e miqve si Fenglope dhe Pyrin për montimin tuaj në tokë, dhe shokë si Jetragon ose Frostallion për montimin tuaj fluturues. Zhbllokimi i Reindrix është një detyrë thelbësore për t'u përfunduar pasi shërben si një Palë e dobishme në bazën tuaj.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme