Lajme

February 14, 2024

Zhbllokimi i fuqisë së rërës në zanatin e pafund

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Punim me rërë në zeje të pafundme

Infinite Craft i lejon lojtarët të krijojnë një listë të pafund elementësh, me disa që shërbejnë si lëndë e parë thelbësore për artikujt më kompleksë. Një element i tillë është Rëra, e cila është relativisht e lehtë për t'u krijuar, por luan një rol jetik në zhbllokimin e recetave më të mëdha. Ky artikull do t'ju udhëzojë se si të merrni Sand në Infinite Craft.

Zhbllokimi i fuqisë së rërës në zanatin e pafund

Si të merrni rërë

Krijimi i rërës në zeje të pafundme është një proces i drejtpërdrejtë. Gjithçka që duhet të bëni është të kombinoni Pluhurin me Pluhurin, ashtu si në jetën reale. Nëse nuk e keni zhbllokuar ende Dust, mos u shqetësoni. Ne kemi dhënë grafikun e plotë të formulës për Sand më poshtë:

 1. Kombinoje Tokën me Erën për të krijuar Pluhur
 2. Kombinoni pluhurin me pluhurin për të krijuar rërë

Pasi të keni marrë Sand, do të keni akses në një sërë elementësh dytësorë në lojë.

Kombinimet më të mira të rërës

Për të përfituar sa më shumë nga Sand në Infinite Craft, mund ta kombinoni atë me elementët bazë: Zjarri, Uji, Toka dhe Era. Këtu janë disa nga kombinimet që mund të provoni:

 • Rërë + Zjarr = Xham
 • Rërë + Ujë = Plazh
 • Rërë + Erë = Dunë
 • Rërë + Tokë = Shkretëtirë

Siç mund ta shihni, Sand zhbllokon një mori mundësish të tjera në Infinite Craft.

Kombinime unike të rërës

Ndërsa eksperimentoja me Sand në lojë, zbulova disa kombinime interesante:

 • Rërë + Dragon = Piramidë
 • Rërë + Tullë = Shtëpi
 • Sand + Star Wars = Tatooine
 • Rërë + Lego = Kështjellë rëre
 • Rërë + Xham = Orë me rërë
 • Rërë + Metal = Ar
 • Rërë + Ferma me erë = Stuhi rëre
 • Rërë + Motor = Sandbox
 • Rërë + Robot = Sandman
 • Rërë + Piramidë = Sfinks

Për më tepër, Sand mund të kombinohet me Hourglass për të krijuar një nga elementët më të njohur të Infinite Craft, Time. Me Kohën, ju gjithashtu mund të krijoni Përjetësinë.

Zhbllokimi i më shumë kombinimeve

Këto janë vetëm disa shembuj të kombinimeve që mund të krijoni me Sand. Ndërsa zhbllokoni më shumë elementë në Infinite Craft, mund të vazhdoni të eksperimentoni dhe t'i kombinoni ato me Sand për të testuar krijimtarinë tuaj.

konkluzioni

Krijimi i rërës në zeje të pafundme është një proces i thjeshtë por thelbësor. Duke ndjekur hapat e përshkruar në këtë artikull, ju mund të merrni me lehtësi Sand dhe të zhbllokoni një botë mundësish në lojë. Pra, filloni të punoni dhe lëreni kreativitetin tuaj të rritet!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme