Lajme

February 15, 2024

Zhbllokimi i Forged Camo për Holger 556: Kapërcimi i Sfidave dhe Zgjedhja e Shtojcave të duhura

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Zhbllokimi i kamerave në Modern Warfare 3 ndonjëherë mund të jetë një udhëtim sfidues. Procesi i zhbllokimit të Forged Camo për Holger 556, për shembull, mund të jetë konfuz për shkak të shpjegimeve të paqarta.

Zhbllokimi i Forged Camo për Holger 556: Kapërcimi i Sfidave dhe Zgjedhja e Shtojcave të duhura

Puzzle e bashkëngjitjes

Një nga arsyet pse zhbllokimi i Forged Camo për Holger 556 është si të zgjidhësh një enigmë është sepse ka shumë bashkëngjitje në lojë që i përshtaten përshkrimit të nevojës për 25 vrasje me një nën tytë ngarkimi pa shpim. Megjithatë, nuk duket të ketë ndonjë përditësim progresi ndërsa grumbulloni vrasje me Holger 556. Kjo mund të jetë zhgënjyese, pasi kërkon testimin e të gjitha bashkëngjitjeve në arsenalin tuaj për të gjetur ato që funksionojnë.

Çfarë është një nënfuçi me ngarkesë pa stërvitje?

Në MW3, një ngarkesë jo-shpuese i referohet lidhjeve jo-shpërthyese. Megjithatë, nëse po përpiqeni të zhbllokoni Forged Camo për Holger 556, kërkesa e 25 vrasjeve me një fuçi të ngarkuar pa shpim duket se është e dëmtuar. Për të përfunduar këtë sfidë, do t'ju duhet të përdorni bashkëngjitje specifike.

Si të zhbllokoni kamonë e falsifikuar për Holger 556

Për të kapërcyer këtë pengesë dhe për të zhbllokuar Forged Camo për Holger 556, keni dy mundësi. Mund të përdorni granatahedhësin SPW 40MM HE ose shtojcën nën tytë të armës gjahu Corvus Masterkey. Është e rëndësishme të theksohet se bashkëngjitja e armës së gjahut Corvus Masterkey mund të mos jetë arma më e fuqishme dhe mund ta gjeni veten duke u qëlluar nga armë më të forta kur përpiqeni të afroheni sa duhet për ta përdorur atë. Për më tepër, Corvus ka municion të kufizuar. Megjithatë, luajtja e modaliteteve Hardcore mund të jetë e dobishme, pasi armiqtë do të kenë municion të kufizuar për armët e tyre gjahu dhe sasi më të vogla të shëndetit, duke ju dhënë një shans më të mirë për të marrë vrasje nën tytë me granatahedhësin Corvus ose SPW 40MM HE.

Zgjedhja e bashkëngjitjes së duhur

Kur fillova të përparoja përmes kërkimit, fillimisht përdora granatahedhësin, por më vonë kalova në armën e gjahut Corvus Masterkey për shkak të problemit të municioneve me granatahedhësin. Fillimisht, mendova se do të më duhej të përdorja bashkëngjitje që nuk ishin eksplozivë, por duket se ka një problem që i pengon lojtarët të përparojnë nëse nuk përdorin dy bashkëngjitjet e përmendura më sipër. Disa lojtarë kanë raportuar se bashkëngjitja e armës së gjahut nuk funksionoi për ta, kështu që nëse hasni të njëjtin problem, rekomandohet të qëndroni me granatahedhësin.

Zhbllokimi i kamerave në Modern Warfare 3 mund të jetë një përvojë sfiduese dhe nganjëherë frustruese. Megjithatë, duke ndjekur këshillat dhe duke përdorur bashkëngjitjet e rekomanduara, mund të kapërceni pengesat dhe të zhbllokoni Forged Camo për Holger 556. Fat i mirë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme